Newswire’ın Kazanılan Medyaya Anahtar Teslimi Yaklaşımı ile Rekabet Gücü Kazanın: Başarıya Engelleri Düşüren Uçtan Uca Çözüm

TP; DR: Newswire, Kazanılan Medya Avantajı Rehberli Turu ile markaların farkındalığı artırmasına, trafiği artırmasına ve medya yatırımlarından daha yüksek getiri elde etmesine yardımcı olma misyonundadır. Bu program sayesinde şirket, ekibinizin bir uzantısı olarak hizmet ederek doğru mesaj, izleyici, zamanlama ve iletişim kanalları hakkında fikir verir. Newswire ekibini genişlettikçe ve medya veritabanını geliştirdikçe, şirket markalara işletmelerine göre uygun fiyatlı, kazanılmış bir medya stratejisi sunma taahhüdünü geliştiriyor.

Birçok işletme sahibi kitlelere bir basın açıklaması yapmanın medya tarafından fark edilmenin en iyi yolu olduğunu düşünüyor – daha fazla göz küresi, daha iyi, doğru?

Ancak, gerçekte, etkili basın bülteni dağıtımı, mesajlaşma, kitle seçimi ve zamanlamaya stratejik, hedefli bir yaklaşım gerektirir.

Newswire’ın Kazanılmış Medya Stratejisi Direktörü Charlie Terenzio, “Farklı tel hizmetleri veya dağıtım platformları aracılığıyla bir defaya mahsus basın bülteni göndermek, iğneyi işletmeniz için taşımayacak” dedi. “Sürece adanmış bir strateji ile yaklaşmalı ve gerçekten düşünmelisiniz.”

Charlie Terenzio, Kazanılan Medya Stratejisi Direktörü ve Newswire logosu

Kazanılmış Medya Stratejisi Direktörü Charlie Terenzio, Newswire’ın yeni beyaz eldiven servisindeki kepçeyi bize verdi.

Bir basın bülteni ve multimedya dağıtım şirketi olan Newswire, marka bilinirliği oluşturmak, trafiği artırmak ve medya iletişimindeki yatırım getirisini artırmak için çevik, yönetilen bir çözüm olan Kazanılmış Medya Avantajı Rehberli Turu aracılığıyla markaların tam da bunu yapmasına yardımcı oluyor.

Küçük ve orta ölçekli işletme sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanan rehberli tur, ekibin bir uzantısı haline gelen ve derinlemesine pazarlama ve medya stratejisi sağlayan özel Kazanılmış Medya Avantajı Stratejistinin (EMAS) yardımını içerir..

“Nihayetinde müşterilerimizin, kazanılan medyada yer alan avantajlardan ve rehberli turun bir parçası olarak sunduğumuz avantajlardan, personellerini inşa etmekten ve kapasitelerini artırmaktan işletmelerini büyütmeye kadar toplamalarını istiyoruz” dedi..

Bu amaçla Newswire şu anda EMAS ekibini genişletiyor ve medya veritabanlarını yükseltiyor – markalara uygun fiyata kapsamlı, özelleştirilmiş kazanılmış medya stratejileri sunma misyonunu geliştiriyor.

Kazanılan Medya Avantajı Rehberli Turu ile Daha Fazla YG

Charlie, tarihsel olarak Newswire’ın yerel medya kuruluşlarından uluslararası yayınlara kadar 1.2 milyon editör, gazeteci ve büyük ve küçük yayıncıların iletişimine erişen bir medya veritabanı da dahil olmak üzere birçok ürün sunan bir halkla ilişkiler dağıtım ve izleme platformu olarak hizmet ettiğini söyledi..

Bu yılın başlarında, şirket yeni CEO’su olarak Joe Esposito’yu atadı. Charlie, “İşe uzun ve sert bir şekilde baktı ve müşterilerin basın bülteni çabalarıyla çok sporadik olduğunu fark etti – yılda bir veya birkaç ayda bir, gerçek bir strateji olmadan gönderme,” dedi Charlie. “Buna karşılık, kazanılan bir medya açısından elde ettikleri sonuçlar ve kapsam da etkinlik açısından dağınıktı.”

Joe ayrıca Newswire’ın müşteri memnuniyetinde güçlü yanlarını gözlemledi. Şirket, var olan en büyük teknoloji inceleme sitelerinden biri olan G2 tarafından PR analitik yazılımında bir numaraya yükseldi.

Newswire'ın basın bülteni ve multimedya dağıtım yazılımı ve hizmetleri

Şirketin uygulamalı yönetimi ve güçlü yazılım kaynakları, Kazanılan Medya Avantajını sağlamak için bir araya gelir.

Charlie, işin iki tarafıyla (yüksek dokunuşlu beyaz eldiven yaklaşımıyla birlikte sunduğumuz yüksek teknoloji yazılımı) evlenmemiz gerektiğini düşündü, dedi Charlie. “Bu vizyondan Kazanılan Medya Avantajı Rehberli Turu doğdu.”

12 aylık program, şirketin yazılımına erişimi ve özelleştirilmiş bir kazanılmış medya stratejisini formüle etmeden önce hedeflerini, rakiplerini, farklılaştırıcıları ve mesajlaşma hedeflerini anlamak için müşteriyle birlikte çalışan özel bir EMAS’ın yardımını içerir..

Charlie, “Birisini dahili olarak işe almak ve eğitmek yerine parmağını kazanılmış medyaya veya PR’ye batırmak isteyen bir iş iseniz, rehberli turu deneyin.” Dedi. “Amacımız başarıya ulaşmak için sizinle birlikte çalışmaktır.”

Doğru Mesaj, İzleyici, Zamanlama ve Araç Hakkında Bilgi

Charlie bize Newswire’ın markaların doğru mesajı doğru kitleye doğru zamanda dağıtmasına yardımcı olduğunu söyledi.

“Bu, mesajınızın KPI’larınıza dayalı olduğunu ve yalnızca hedef medya kuruluşlarınızla ve gazetecilerinizle değil, çekmeye çalıştığınız son kullanıcılarla nasıl yankılanacağını bulmakla ilgilidir” dedi. “Oradan, geniş medya veritabanımıza girebilir, işletmenin bulunduğu alanları kapsayan kişileri belirleyebilir ve hikayenizi bunlarla eşleştirebilirsiniz.”

Zamanlama da önemlidir. Charlie, Cuma günü 17: 00’da değerli bilgiler göndermek istemeyeceğinizi söyledi. okuyucular hafta sonu için yola çıktığında. O zaman, NFL bir şey hakkında kötü haber paylaşmak istediğinde daha uygun olurdu dedi..

Doğru araç açısından, Charlie bize her şeyin bir tel veya toplu e-posta yoluyla dağıtılmaması gerektiğini söyledi.

“Bazı şeyler, tek seferlik medya satış konuşmaları ya da ambargoda yeni hikayeler sunan ya da hatta sosyal medya ya da bir blog aracılığıyla güçlendirilen münhasırlar olarak daha iyidir” dedi. “Müşterilerin bu genel kampanya stratejisini bir araya getirmeleri için tüm kaynakları, araçları ve stratejileri sağlıyoruz.”

Newswire’ın EMAS personeli çeşitli geçmişlere ve uzmanlık alanlarına sahiptir. Örneğin Charlie, yüksek öğrenim, atletizm ve teknoloji konusunda bilgilidir ve müşterilere kazanılmış bir medya avantajı sağlamaya yardımcı olan bu endüstrilerdeki iletişim uzmanlarıyla çalışma ilişkileri vardır..

“Genel stratejileriyle neyi başarmayı umduklarını tanımlamak için müşterilerimiz ve işleriyle gerçekten derinlemesine gidiyoruz ve sonra kendileri için konuşan sonuçları rapor ediyoruz.”

Ekibinizin Bilgili ve Uygun Fiyatlı Uzatılması

Daha yüksek ed ve teknolojide şirket içi iletişim ve pazarlama direktörü olarak hizmet veren Charlie, ortalama PR ve iletişim uzmanının zarafetle giymesi beklenen şapka sayısını anlıyor.

“Yere koşuyorsunuz: Yangınları söndürüyorsunuz ve günlük taleplerle uğraşıyorsunuz, zamanı kazanılmış bir medya stratejisine koymayı veya hedeflenmiş listeler oluşturmayı zorlaştırıyorsunuz” dedi. “Halkla ilişkiler, iletişim ve pazarlamadaki insanların, özellikle birden fazla sorumluluğu olan karma rollerde olduklarında bu kadar zaman kazanmalarını beklemek makul değil.”

Newswire’ın rehberli turu, ek bir çalışanı işe almak için küçük veya orta ölçekli bir işletmenin gerektirdiğinden, maliyetin bir kısmında marka ekibinin bir uzantısı olarak hizmet ederek bu yükü ortadan kaldırıyor.

Sınıfının En İyisi Bilim, Süreç ve Teknoloji

Şirket, karmaşıklıkları kolaylaştırmak için bilim temelli stratejiler, istişareler ve teknolojiden yararlanıyor.

“Kapsamlı bir kazanılmış medya stratejisi uygulamak isteyen bir şirket, tam zamanlı olarak birisini işe almak zorunda kalacak ve bu da yılda 30.000 ila 100.000 dolar arasında bir maliyete mal olabilir” dedi. Bunun da ötesinde, Newswire, Meltwater, Cision veya PR Newswire gibi dağıtım platformlarını satın almak zorunda kalacaklar. Sonuçların ne olacağını bilmeden bu çok fazla başlangıç ​​maliyeti. ”

Newswire’ın beyaz eldiven hizmeti o kadar kapsamlı ki müşterilerin ortaklık süresince şirketin yazılımlarına hiç giriş yapmaları gerekmiyor.

“EMAS’ımız her şeyi halledecek,” dedi Charlie. “Yıl boyunca planı yürütmek, hedeflenen medya listeleri oluşturmak, doğru kablo dağıtımını seçmek, özelleştirilmiş medya uyarıları ve izleme ayarlamak ve markanın yerleştirebileceği özelleştirilmiş bir medya odası sağlamak için kullanacağımız bir yol haritası sağlıyorlar. sitesi, kazandığı kapsama sahip. ”

Newswire ayrıca, yalnızca kampanya sonuçlarına değinmekle kalmayıp aynı zamanda sonuçları temel KPI’lara eşleyen ayrıntılı üç aylık analizler sunar.

Yükseltilmiş Medya Veritabanı ve Genişleyen Ekip

İleride, Charlie Newswire’ın daha akıllı, daha verimli ve kullanımı daha kolay olmasını sağlamak için her zaman işletmenin teknoloji ve yazılım tarafında yükseltmeler yaptığını söyledi..
“Örneğin, arama perspektifinden daha kullanıcı dostu hale getirmek için medya veritabanımızda bazı büyük yükseltmeler yaptık,” dedi..

Şirket ayrıca yaklaşık bir ay önce başlatılan rehberli tur işini ölçeklendirmeye devam edecek. “Zaten bir ton ilgi gördük, bu yüzden ekibimize ek kazançlı medya avantajı stratejileri eklemek için deli gibi işe alıyoruz,” dedi Charlie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me