Nijerya’nın Hostlag’ı KOBİ’lere Online Markalarını Geliştirmek için Yüksek Performanslı Hosting Çözümleri Sunuyor

TP; DR: Startup’lar ve KOBİ’ler, Afrika dahil birçok gelişmekte olan pazarda turbo şarjlı ekonomik büyümedir. Ve Nijeryalı bir web barındırma sağlayıcısı olan Hostlag, girişimcilere giriş engellerini kaldırmak için yüksek performanslı bir araç takımı ve seçkin bir müşteri hizmetleri ekibi oluşturdu. Uygun fiyatlı fiyatlandırma yapısı, küçük işletme sahiplerini önemli bir ön yatırım yapmadan modernleştirme arayışlarında destekler. Bu nedenle Hostlag, operasyonlarını çevrimiçi olarak genişletmek isteyen Nijeryalı işletmeler için güvenilir bir çözüm haline geldi.

Gelişen pazarlar, küresel ekonominin giderek daha hayati unsurları haline geliyor. Asya ve Latin Amerika uzun süredir inovasyonun ateşleri olmakla birlikte, Afrika yeni başlıyor.

Afrika teknoloji girişimleri için risk sermayesi fonları hızla arttı, 2015’ten 2017’ye yatırım değerinin iki katından fazla. Bu yeni girişimci dalga, KOBİ’lerin Afrika’daki işlerin yaklaşık% 80’inden sorumlu olmasına neden oldu..

Bu yenilik merkezleri arasında Nijerya, Afrika’nın ekonomik sıcak noktalarından biridir. Ülke, bir çevrimiçi hizmet pazarı olan VConnect; yazılım geliştiricisi Andela; ve çevrimiçi ödeme API’sı Flutterwave.

Ebenezer Dare ayrıca Nijerya’yı evine çağırıyor ve Afrika’daki KOBİ’leri ve girişimleri destekleme konusunda tutkulu. Ancak, birçok yerel girişimcinin işlerini genişletmek için ihtiyaç duydukları pahalı web hizmetlerini karşılayamadığını gördü. Diğer taraftan, daha küçük Afrikalı şirketlere hitap eden barındırma sağlayıcılarının çoğu standart dışı hizmetler sundu.

Hostlag logosu

Hostlag, Nijeryalı KOBİ’lerin uygun fiyatlı barındırma çözümleriyle çevrimiçi varlıklarını oluşturmalarına yardımcı oluyor.

Bu yüzden Ebenezer, gelecek vaat eden girişimler ve KOBİ’ler göz önünde bulundurularak oluşturulan bir web hizmetleri şirketi olan Hostlag’ı kurdu.

Ebenezer, “Nijerya’daki web yöneticileri, yerel web barındırma şirketlerinin aşırı satış ve yetersiz dağıtım olduğundan şikayet ediyor” dedi. “Web siteleri sürekli düşüyor ve sürekli olarak sağlayıcılara bağlanırken sorun yaşıyorlar.”

Hostlag bu sorunu hem Nijerya hem de Georgia, Atlanta’daki veri merkezleriyle uluslararası bir ayak izi oluşturarak çözdü. Yerel rakiplerinin aksine, Hostlag’ın iki veri merkezi, müşterilere çok az kesinti süresi ile hızlı hizmet sunma taahhüdünü yerine getirmesine yardımcı oluyor.

Bugün Hostlag, Nijeryalı girişimcilerle kalıcı ortaklıklar kuruyor ve müşterilerinin çevrimiçi olarak gelişmesine yardımcı oluyor. Ve şirket bunu, Afrika’nın bir inovasyon merkezi olarak statüsünün artırılmasına yardımcı olmak için duyarlı müşteri hizmetleri ve birinci sınıf teknolojiye odaklanarak başarıyor..

Hızlı, Uygun Fiyatlı ve Sezgisel Web Servisleri Sağlama

Hostlag, Ebenezer’in Afrikalı işletmelere yardım etme tutkusuyla başladı, bu yüzden şirketin önceliklerinden biri her zaman müşteriler için mevcut olan bir destek ekibi sağlamak. Bu nedenle, sorunları veya soruları olan müşteriler Hostlag ile 7/24 iletişim kurabilir ve ekip beş dakika içinde biletlere yanıt verir.

Ebenezer, “Tüm ekibim aynı vizyonu paylaşıyor – Afrika işini küresel zirveye taşımak” dedi. “Müşterilerimiz için her zaman orada olmazsak bunu yapamayız. Üstün müşteri desteği ve yenilikçi teknolojiler sağlayarak büyümeye ve ilerlemeye devam ediyoruz. ”

Bu teknolojiler son teknoloji ürünü paylaşılan barındırma, VPS barındırma ve iş e-posta çözümlerinin yanı sıra uygun fiyatlı etki alanları ve SSL sertifikalarını içerir. Lara Oyetunji uzun süredir müşteridir ve hizmetlerinin büyük bir hayranıdır.

“Hostlag’ı ilk kullanmaya başladığımda, bir Nijeryalı şirketin ABD barındırma sağlayıcılarıyla aynı kalitede hizmet sunabileceğine şaşırdım. Çözümleri inanılmaz derecede tatmin edicidir ”dedi..

Hostlag tekliflerinin ekran görüntüsü

Hostlag, girişimcilere iş açısından kritik ürünler ve sağlam müşteri hizmetleri sunmayı taahhüt eder.

Hostlag ekibi zaten sağlam bir ürün paketi oluştururken, hala çözümlerini geliştirmek ve küresel bir sektörde rekabet etmek için çalışıyor. Şirketin amacı, KOBİ’lere diğer hosting sağlayıcılarıyla aynı düzeyde hizmet ve teknoloji sunmaktır – ne kadar büyük olursa olsun.

“Müşteri geri bildirimleri arıyoruz. Araştırıyoruz. Yerel ve uluslararası rakiplerimizin ne yaptığına bakıyoruz. ” Dedi Ebenezer. “Ürünlerimiz her zaman daha iyi hale geliyor ve bu sadece barındırma trendlerinden haberdar olmak anlamına gelmiyor. Tüm endüstriyi sarsan yıkıcı, yenilikçi çözümler üretmek anlamına gelir. Gelişmeyi asla bırakmayacağız. ”

Gelişmekte Olan Pazarlarda KOBİ’ler için Çalışan Ürünler Oluşturma

Ebenezer, Afrika barındırma pazarını araştırmaya başladığında, hala kaç tane yerel işletmenin çevrimiçi olmadığından etkilendi.

“Afrikalı girişimler ve KOBİ’ler listesine girdik ve% 40’tan daha azının herhangi bir internet varlığına sahip olduğunu gördük. Kıta şirketlerimizin çoğu çevrimiçi değil ”dedi..

Bu yüzden Ebenezer Hostlag’ı inşa etmek konusunda çok tutkulu – bu işletmelerle ortaklık kurmak ve web varlıklarını genişletmelerine yardımcı olmak istiyor..

Ebenezer, Hostlag’ın hizmet verdiği her şirket ile bir ilişki kurmasını ve girişimcilerin gelişebileceği bir ortam yaratmasını istiyor. Bu özellikle Nijerya gibi gelişen bir pazarda önemlidir.

Harvard Business School, gelişmekte olan pazarlardan 101 girişimci ile yapılan görüşmelere dayanan bir raporda bu bağlantıların öneminin altını çizdi. Başarılı KOBİ’lerin genellikle tutkulu liderlere sahip olduğunu buldu, ancak aynı zamanda en fazla biraz yardıma ihtiyaç duyduğunu gösterdi..

Proje Lideri Tarun Khanna, “Sıklıkla bahsettikleri bir diğer şey, itibar ve ilham verdikleri güven ile kolaylaştırılan ortaklıkların önemi” dedi..

Ve Ebenezer’in amacı bu ortaklıkları mümkün olduğunca çok sayıda yetiştirmektir.

Ebenezer, “Bütçeleri ne olursa olsun KOBİ’lerin ve yeni kurulan işletmelerin çevrimiçi olmalarına yardımcı olmak istiyoruz” dedi. “Ayda bir dolardan fazla para alamasanız bile, bir site kurmanıza yardımcı olacağız. Afrikalı işletmeler küresel olarak büyüyecekse, yerel mahallelerinin ve topluluklarının ötesine genişlemeliler ve bunu yapmanın tek yolu çevrimiçi bir mevcudiyettir. ”

Hostlag premium hosting paketleri sunarken, birincil odak noktası bu KOBİ’ler ve yeni başlayanlar olmaya devam ediyor. Afrikalı girişimciler için hayatı kolaylaştırmaya olan bağlılığı nedeniyle fiyat noktaları rakiplerinin çoğundan daha düşüktür. Stanford İşletme Enstitüsü’ne göre, Sahra Altı Afrika’daki küçük işletmelerin yaklaşık% 80’inin krediye erişimi yok, bu da uygun çözümlere ihtiyaç duydukları anlamına geliyor.

Nakit sıkıntısı çeken Afrikalı girişimciler için Hostlag’ın fiyatlandırma yapısı bir yaşam çizgisi olabilir.

Nijeryalı İşletmeleri Küresel Pazara Getirmek

Birçok Afrika şirketi bir web barındırma ihtiyacı olsa da, yerel sağlayıcılar geleneksel olarak ürünlerini güvenilir, güvenli ve uygun fiyatlı yapmakta zorluk çekti. Bu nedenle Hostlag kendisini bu üç alanda da teslim eden ilk Nijeryalı ev sahibi olmaya adamıştır..

Hostlag, Afrika pazarı için en üst düzey bir çözüm sunmanın ötesine geçti. Ayrıca, yerel işletme ihtiyaçlarına göre uyarlanmış bir hizmet de yarattı.

“Örneğin, Nijeryalıların% 99,9’u WhatsApp kullanıyor. Bu yüzden platformumuzun kullanıcıları sohbet kutumuzu bir WhatsApp girişi ile kullanabilirler ”dedi Ebenezer. “Müşterilerimiz için işleri kolaylaştırmak istiyoruz, bu nedenle ürünlerimiz zaten anladıkları hizmetlere dayanıyor. Bu, onlarla mümkün olduğunca hızlı bağlantı kurmamızı ve sorularına hızlı bir şekilde yanıt vermemizi kolaylaştırıyor. ”

Hostlag ayrıca Nijeryalı bireyler ve işletmeler için uygun fiyatlı üst düzey alanlar da sunmaktadır. Müşteriler, 4 dolardan daha düşük bir ücret karşılığında bir .ng sitesi bile satın alabilir. Ebenezer, Hostlag’ı Nijeryalı dostu bir hizmet haline getirme yolundan çıktı, çünkü çözümlerinin yerel işletmeler ve web siteleri için çalışmasını istiyor. Ve şimdi, eserlerde yeni bir planı var.

Lagos merkezli birçok girişimin kendi çalışma alanlarına sahip olmadığını ve bu önyüklemeli işletmelerin çoğunun küçük evlerde veya daha küçük garajlarda fırlatılmasını sağladı. Ebenezer onlara ağ için yer sağlamaya, potansiyel müşterileri karşılamaya ve genişletmeye karar verdi.

Bu nedenle Hostlag’ı müşterilerin ortak çalışma alanı olarak kullanabilecekleri daha büyük bir ofise taşıyor. Hostlag, Afrika iş dünyasının çevrimiçi varlığını geliştirmek için zaten çok çalıştı ve şimdi bir sonraki adımı atıyor ve onlara çevrimdışı olarak yardımcı oluyor.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me