Optiva’nın Açık Bulutta Bulut Tabanlı BSS Ürünleri Telekomların Geleceğini Yeniden Düzenlemesine Yardımcı Oluyor

TP; DR: Optiva, yirmi yılı aşkın bir süredir küresel telekom şirketlerinin işletmelerini yeni zirvelere taşımasına yardımcı olacak en iyi uygulamaları ve yazılımları sağlama görevini üstlenmiştir. Şu anda Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) çözümünde olan şirketin görev açısından kritik iş destek sistemi (BSS), müşterilere kurumsal düzeyde yazılım dağıtmak ve yönetmek yerine işletmelerine odaklanmalarını sağlıyor. Kullanılabilirliğe odaklanan Optiva, telkosların büyümesine ve gelişmesine yardımcı olacak ideal müşteri deneyimleri oluşturmayı hedefliyor.

Çeşitli endüstrileri kapsayan işletmeler, dijital dönüşümün artan acılarıyla oldukça uzun bir süredir boğuşuyor. Genellikle eski moda sistemleri buluta taşımayı içeren süreç genellikle dirençle karşılanır – özellikle dikkat ve kaynakları dikkate alırken.

Ancak geçmişte teknik bir bakış açısıyla sıkışmış herhangi bir organizasyon büyüme şansı düşük. Rekabetin önünde kalmak ve müşteri deneyimini sürekli iyileştirmek için işletmeler güncel yeniliklerle güncel kalmalıdır.

Birçok şirket bu gerçeği kabul etti ve ya teknolojilerini yeniden tasarladı ya da bunu yapma yolunda ilerliyor. Ancak telekomünikasyon endüstrisi benzersizdir.

Optiva logosu

Optiva’nın genel bulut üzerindeki bulut tabanlı BSS uygulaması, müşterilerin altyapı satın alma ve yönetme ihtiyacını ortadan kaldırır.

Optiva Pazarlama Baş Sorumlusu Shay Assaraf, “Diğer pek çok endüstri bu dönüşümü gerçekleştirirken – uygulamaları ve iş yüklerini genel buluta taşıma – telekomünikasyon endüstrisi biraz geride” dedi. “Çok özelleştirilmiş bir endüstri, yüksek düzeyde düzenlenmiş bir sektör ve uygulamaların çok büyük olduğu ve işlemlerin gerçek zamanlı olarak ele alınması gereken bir sektör.”

1999’dan bu yana, kritik iş destek sistemini (BSS) telcos ve MSP’lere sunan bir yazılım sağlayıcısı olan Optiva, bulut teknolojisinin sektörde oyun değiştiren avantajlar getirebileceğini fark etti..

Bu nedenle şirket, genel bulutta bulunan uçtan uca Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) BSS platformu oluşturdu ve müşterileri faydaları konusunda eğitmeye devam ediyor. Optiva, BSS çözümlerini genel buluta taşıyarak, telcos’un toplam sahip olma maliyetinde% 80’e varan bir azalma, 10 kat daha iyi performans ve hız ve pazara iki ila üç kat daha hızlı zaman kazandığını kanıtlıyor.

Shay, “Ürün portföyümüzde, her ikisi de genel olarak bulutta çalışan gerçek zamanlı birleşik şarj sistemi ve tam uç 2 uçlu BSS platformu var” dedi. “CSP’nin hız, ölçek ve yazılım özellikleri nedeniyle daha iyi bir müşteri deneyimi sunmasına, ayrıca güvenlikten ve büyük tasarruflardan faydalanmasına yardımcı oluyor.”

1999’dan beri Telcos ve MSP’lere Kritik Görev BSS Yazılımı Sağlama

1999 yılında Redknee Solutions olarak bilinen çözüm sağlayıcı olarak kurulan Optiva, bir süredir telekomünikasyon alanında faaliyet göstermektedir..

2000 yılında, şirket Avrupa’ya genişledi ve 2004 yılında Hindistan’da araştırma ve tasarım tesisleri açtı. 2017 yılında, ESW Capital çoğunluk hissedar olduktan sonra Redknee Solutions, 2018’de sonuçlanan bir süreç olan Optiva’ya yeniden markalaştırıldı..

Shay bize, şirket (o zaman Redknee Solutions) BSS’yi ilk geliştirdiğinde, para kazanma platformunun yerinde bir çözüm olduğunu söyledi. Üç yıl önce şirket bir strateji değişikliği ve kendi dijital dönüşümü geçirdi.

Genel Bulutta Bulut Yerli BSS

Optiva telekomünikasyon şirketlerinin kamu bulutunu kucaklamasına yardımcı oluyor.

Şimdi, Optiva müşterileri için de aynı şeyi yapmayı hedefliyor – çünkü bunu karşılayamıyorlar. Genel bulut, şirket içi donanım satın alma ve yönetme ihtiyacını ortadan kaldırarak toplam maliyetlerden tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda esnek ve dinamik bir lisans, müşterilerin yalnızca ihtiyaç duydukları şey için ödeme yapmasını sağlar.

Shay, “10 yıl içinde tüm telekomünikasyon endüstrisi genel bulutta faaliyet gösterecek veya nihai seçim sürecini buluta geçişle ilgili hale getirecek,” dedi. “Her uygulama için, özellikle de BSS için hayati önem taşıyacak.”

Optiva bu tahmine çok güveniyor, çünkü şirket, bankacılık ve sigorta da dahil olmak üzere eski sistemlere sahip diğer yüksek derecede düzenlenmiş endüstrilerde aynı ivmeyi görüyor. Bugün Shay, dünya çapında telekomünikasyon şirketlerinin yalnızca% 3 ila% 5’inin genel bulutta çalıştığını söyledi, ancak daha fazla tedarikçinin daha uygun fiyatlı, yönetilmesi daha kolay ve daha ölçeklenebilir olduğunu fark ettiklerinde teknolojiyi benimseyeceğini umuyor.

Müşterileri Public Cloud’un Yararları Hakkında Eğitmek

“İlk başta, çoğu sağlayıcı‘ Hayır, en fazla özel buluta gidebiliriz, ama asla herkese açık olmaz ”derdi Shay. “Ama yaklaşık bir buçuk yıl önce, giderek daha fazla operatör bize neden genel buluta girmeleri gerektiğini sormaya başladı – onları eğitmek ve onlara değer göstermek için.”

Ekip, müşteriler arasında kamusal bulutun “gökyüzünde bir veri merkezi” olduğuna dair yanlış bir kanı olduğunu tespit etti ve dolar ve saat tasarrufu, operasyonel çeviklik, kolaylaştırılmış iş akışları ve daha iyi ölçeklenebilirlik gibi birçok şirketin faydalarından yoksundu..

“Donanımınızı yönetmenin tamamen farklı bir yolu,” dedi Shay. “Ama bu sadece ilk katman. İkinci katman, genel bulutun size sunduğu yenilikçi yazılımların tamamıdır – örneğin, geleneksel şirket içi veritabanları, genel bulutta yönetilen veritabanlarıyla ele alınabilecek zorluklarla karşı karşıyadır. ”

Dijital Dönüşümünüzü Hızlandırın

Platform, müşteri iş hedefleri doğrultusunda tasarlandı.

Bulut bilişimin bir diğer yararı da, zaman içinde gönül rahatlığıdır. “Her şey genel bulutta yönetilir, otomatikleştirilir ve düzenlenir ve dikkatinizi altyapınız yerine işinizi ve ekiplerinizi yönetmeye odaklayabilirsiniz” dedi Shay.

Geniş demolar ve eğitim fırsatları sağladıktan sonra Optiva, müşterilerin teknolojiyi yavaşça benimsemeye başladığını fark etti. Şirket, ABD, Afrika, Arjantin, Avustralya, Kanada, Avrupa, Hindistan, Japonya, Meksika ve Peru dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki ülkeler ve kıtalardaki müşterilere hizmet vermektedir.

“Küresel bir şirket olarak, yönetim kurulu genelinde hiçbir şey olmuyor, ancak giderek daha fazla müşteri değeri anlıyor ve“ Neden? ”Değil,“ Ne zaman? ”Ve“ Nasıl? ”Diye soruyor.” Dedi. “Konuşmalar çok daha derinleşiyor.”

Dünya Genelindeki Müşteriler İçin Kullanılabilirliğe Odaklanma

Özelleştirme tartışmasız büyük bir endüstri uygulamasıydı ve hala da öyle. Ancak Optiva bunun yerine geçmeyi ve kullanılabilirliğe odaklanmayı amaçlıyor.

Shay, “Yatırım yapacağımız bir sonraki şey sıfır kişiselleştirme vizyonu” dedi. “Yine, bu sektördeki yazılım büyük ölçüde özelleştirildi, bu da hem çok pahalı hem de teknik bir borç yaratarak yazılımı değiştirmek için daha karmaşık hale getiriyor.”

Daha fazla kişiselleştirme, Shay, daha uzun kullanıcıların yükseltmelerin yapılması için daha uzun süre beklemesi gerektiğini söyledi – bazen beş ila sekiz yıl kadar. Bu, operatörlerin piyasaya sürüldükleri ve sürekli geride kaldıkları için yeni işlevlerden yararlanamayacakları anlamına gelir. Buradaki ders: Buzzwords dikkat çekebilir, ancak arkasındaki uygulamalar sadece stratejik olarak kullanıldığında değerlidir.

Bu nedenle, özelleştirmenin arkasındaki niyet tipik olarak daha iyi, daha kişiselleştirilmiş bir müşteri deneyimi yaratmak olsa da, kullanılabilirliği engellediğinde ve sistemin pratikliğini azalttığında bir dezavantaj haline gelebilir..

Shay, “Bir tedarikçi olarak, müşterilerimizi bir ürün yolculuğuna katmaya çalışıyoruz, bu da her çözümü ölüme uyarlamak yerine onları genelleştirmeye çalışıyoruz” dedi Shay. “Bu, ürünün içinde daha iyi ve daha zengin işlevsellik sağlar.”

Optiva’nın yaklaşımı, yazılımı özelleştirmek yerine, şablonlar biçiminde yapılandırılabilir ayarlar ve kullanıcıların ürünün zarar görmemesi için değişiklik yapmalarını sağlayan esnek bir kullanıcı arayüzü sağlamaktır..

“Sonunda, özelleştirmeden gelir elde etmek istemiyoruz” dedi. “Değerli yazılımları en düşük maliyetle satarak yüksek hacimli gelir elde etmek istiyoruz.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me