Oyun Alanını Dengeleme: Crello’nun Ücretsiz Çevrimiçi Grafik Tasarım Yazılımı, Herkesin, Her Yerde Çarpıcı Görsel İçerik Oluşturmasını Sağlar

TP; DR: Crello’nun ücretsiz grafik tasarım yazılımı, tasarım parçalarına bakılmaksızın herkesi saniyeler içinde çarpıcı görüntü parçaları ve animasyonlar oluşturma konusunda güçlendirir. Depositphotos’ın bir iştiraki olan şirket, dünyanın her yerindeki kullanıcıların alakalı içerik oluşturmasına olanak tanıyan çok çeşitli yerelleştirilmiş yazı tipleri ve şablonlar sunmaktadır. Bir başlangıç ​​anlayışı ve sürekli iyileştirmeye odaklanan Crello, grafik tasarımı her zamankinden daha kolay ve daha uygun fiyatlı hale getirme misyonunda.

Birçok yazılım sağlayıcısı tüm dünyadaki müşterilere hizmet vermektedir, ancak çeşitli pazarların kültürel, dilsel ve teknik gereksinimlerine uyum sağlamak için ekstra adım atmaları nadirdir..

Sonuçta, yazılım yerelleştirme dil çevirisinden çok daha fazlasını gerektirir. Örneğin grafik tasarım uygulamalarını ele alalım. Kültürel engellerin üstesinden gelmek için, geliştiriciler bir dizi bölgesel yazı tipi ailesi sağlamalı, yerel estetiği göz önünde bulundurmalı ve şablonlarını yerel geleneklere ve tatillere göre özelleştirmelidir..

Crello logosu

Crello ile herkes tasarımcı olabilir.

Dünya çapında müşterilere hizmet veren ücretsiz bir görsel düzenleme platformu olan Crello bu konuda ışıldar. Crello’dan CMO Nazar Begen, “Yerel kitlelerle çalışma, ihtiyaçlarını anlama ve yerel etkinlikler ve kutlamalar için tasarım şablonları sunma becerimiz, rekabetin dışında durmamıza yardımcı oluyor” dedi..

Ancak hepsi bu kadar değil – şirket, herkesin profesyonel tasarımları anında oluşturmasını sağlayan yerleşik biçimlendirme ve grafik öğeleri ile süreci gülünç bir şekilde kolaylaştırıyor. “Sıfırdan bir tasarım yapmak için zaman harcamanıza gerek yok,” dedi Nazar. “Crello ile saniyeler içinde bitmiş bir parça yaratabilirsiniz.”

İmkansız bir başarı gibi görünüyor, ancak 6.500 şablon, milyonlarca görüntü, binlerce video ve animasyonlu nesne ve yüzlerce yazı tipi ile Crello, kullanıcıları hızlı ve kolay bir şekilde yerelleştirilmiş tasarım içeriği oluşturmalarına teşvik ediyor. Artık, büyüyen animasyon ve video şablonları koleksiyonuyla şirket sürükle ve bırak düzenlemesini tamamen yeni bir seviyeye taşıyor. Bu gibi eklemeler Crello’nun sürekli iyileştirmeye odaklanması ve profesyonel grafik tasarımını her zamankinden daha erişilebilir hale getirme misyonunun bir parçasıdır..

6.500 Ücretsiz Şablon ve 260 Yazı Tipi ile Saniyeler İçinde Harika Tasarım

Crello, iki yıldan az bir süre önce, dünyanın dört bir yanından gelen içerik alıcıları ile yüksek kaliteli lisanslı stok fotoğraf, grafik, vektör ve video yazarlarını bir araya getiren ticari bir platform olan girişimci Dmitry Sergeev tarafından kuruldu. Şirketin merkezi New York’ta olup Milano, Kiev, Limasol, Moskova ve Varşova’da ofisleri bulunmaktadır..

Nazar, “Depositphotos’ın başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesinden ve fotoğrafçılık alanında yıllarca süren çalışmalardan sonra, o ve ortakları, herkesin çarpıcı tasarımlar yaratmasına yardımcı olmak için saniyeler içinde değil, saniyeler içinde Crello’yu başlatmaya karar verdiler” dedi..

Çevrimiçi grafik düzenleyici, Depositphotos’nin yüksek kaliteli resimler kitaplığından 30.000’den fazla fotoğrafın yanı sıra simgeler, desenler, vektörler, çerçeveler, şekiller ve resimler içerir. Daha geniş bir fotoğraf seçimine erişmek için birkaç dolar harcamak istiyorsanız, platform 100 milyon seçenek sunar.

Crello ekran görüntüsü

Crello, ücretsiz profesyonel şablonlar içeren kullanımı kolay bir tasarım aracıdır.

“Crello, tüm bu görüntüleri kullanıcı arayüzü üzerinden tek bir dokunuşla sunuyor, bu yüzden görsel bulmak için bir yere gitmenize gerek yok,” dedi Nazar. “Bazı görüntüler ücretsiz ve geri kalanı çok uygun fiyatlı, birçoğu sadece 1 dolar.”

Crello Depositphotos ile kaynakları paylaşmasına rağmen, Nazar şirketin bağımsız çalıştığını söyledi. “Kendi geliştirme, pazarlama, kalite güvencesi ve iş geliştirme ekiplerimizle ayrı bir başlangıç ​​yapıyoruz” dedi. “Depositphotos ile iyi bir bağlantımız var, ancak farklı stratejileri var ve farklı ülkelerdeki farklı kitleleri hedefliyorlar.”

Nazar, Crello’nun Kiril yazı tiplerini içermesi nedeniyle özellikle Doğu Avrupa ve eski BDT bölgesinde popüler olduğunu söyledi. “Rakiplerimiz Kiril yazı tipleriyle nasıl çalışacakları konusunda güçlü bir anlayışa sahip değil ve bu da aracımızı daha kolay ve bu kitle için daha alakalı hale getiriyor.”

Platformun İsrail merkezli hayranlarına hitap etmek için Crello, İbranice dili için çok çeşitli ekran yazı tipleri de sunuyor. “O zaman, elbette, İngilizce konuşulan ülkeler ana önceliklerimizden biri, bu yüzden binlerce Latin yazı tipine de sahibiz,” dedi Nazar.

Yerel Kitleler İçin Özelleştirilmiş Bir dizi Canlı Şablon

Fontların ötesinde Crello, ABD, Doğu Avrupa, İsrail, Rusya ve Brezilya’daki müşterilere özel şablonlar da sunar. Şirketin büyük koleksiyonu, kısmen müşteri geri bildirimlerine dayanarak her zaman büyüyor.

Örneğin, Crello kısa süre önce Katolik ve Ortodoks işletmelerinin tatili izleyicileriyle kutlamasına yardımcı olmak amacıyla Paskalya temalı bir dizi tasarım şablonu yükledi. Bir abone, Fısıh şablonlarının kullanıcıların İsrail’deki ulusal bayramını kutlamasına yardımcı olacağını belirttiğinde, Crello hemen çözüm sağlamak için sanat yönetmenleriyle çalıştı..

Nazar, “Yalnızca iki gün içinde, İsrail’den gelen şirketlerin müşteri iletişimindeki tatili tanımasına yardımcı olmak için özel olarak Fısıh Bayramı için şablonlar oluşturduk” dedi. “Bu bir başlangıç ​​olarak avantajımız – her zaman atlamaya ve gerektiğinde yardım etmeye hazırız.”

Crello’nun amacı mümkün olduğunca fazla şablon sağlamaktır, böylece kullanıcılar sıfırdan özelleştirilmiş tasarımlar oluşturmak için zaman kaybetmek zorunda kalmazlar. Nazar, “İnsanların sadece metni değiştirmeye ve gerekirse resim ve video yüklemeye odaklanmalarını istiyoruz” dedi. “Bu bizim en güçlü noktalarımızdan biri.”

Değişen müşteri taleplerini karşılamak için Crello her ay 300 ila 500 yeni şablon sunar. Bu önemli görevi yerine getirmek için şirket, iç tasarım kaynaklarından yararlanır, tasarım stüdyolarına dış kaynak kullanır ve gelecek vaat eden serbest tasarımcılarla ortak olur. Sonuç, çeşitli tasarım estetiği ve perspektifleri içeren eşsiz bir portföydür.

Animasyonlu Yayınlar için İlgi Çekici Tasarımlar Oluşturun

Daha fazla pazarlamacı ilgi çekici reklamlar oluşturmak için videoya yöneliyor ve Nazar Crello’nun onlara yardım etmeye hazır olduğunu söyledi. “Pazarlamacıların% 46’sından fazlası reklamlarında video kullanıyor ve kalan planın% 26’sı yakın gelecekte başlamak için kullanılıyor” dedi. “Bu talebe yanıt olarak, birkaç dakika içinde video tasarımları oluşturmayı kolay ve ilginç hale getiren araçlar sunuyoruz. “

Örneğin Crello’nun Animasyon Oluşturucusu, pazarlamacıların, girişimcilerin ve sosyal medya yöneticilerinin hızlı ve profesyonel tasarım becerileri olmadan animasyonlu yayınlar ve reklamlar oluşturmalarına yardımcı olur. Araç, kullanıcıların görüntülere animasyonlu simgeler, emojiler ve çizimler eklemesine olanak tanır; çarpıcı görsel efektler için fotoğrafları video arka planlarıyla birleştirin; öğeleri ayarlayarak kullanıma hazır animasyonlu şablonları özelleştirin; ve video tasarımlarını Facebook, Instagram, Twitter gibi platformlara uyarlayın.

Nazar, “Kullanıcılarımızın harika animasyonlar ve videolar oluşturma fırsatına sahip olmasını istiyoruz” dedi. “Buna Ağustos ayında başladık ve şimdi bir dizi video formatı ve yaklaşık 6.000 video şablonu bulunuyor. Birkaç ay içinde ek özellikler ekleyeceğiz. ”

Nazar, bazı profesyonel tasarımcıların Crello’yu müşterileri için sıfırdan başlamak zorunda kaldıklarında saatler alacak görüntü parçaları oluşturmak için kullandığını söyledi. Ve Crello çok fazla özelleştirilebilir şablon içerdiğinden, tasarımcı asla istemciyi zaman kazandıran sırlarına sokmak zorunda kalmaz.

Yeni video ve animasyon özellikleri ücretsiz olarak test edilebilir ve “Created in Crello” markasıyla indirilebilir. Crello’nun sunduğu tüm video tasarım işlevlerinin ve animasyonlu koleksiyonların keyfini çıkarmak için kullanıcıların bir Pro hesabına geçmeleri gerekecek.

Sürekli İyileştirme Odaklı Bir Başlangıç ​​Zihniyeti

Nazar, Crello’nun hem iOS hem de Android için kullanılabilecek mobil uygulamasının Beta sürümü de dahil olmak üzere gelecek için büyük planları olduğunu söyledi..

“Mobil uygulama Crello için bir sonraki büyük adım çünkü şirketin daha geniş bir kitleye hitap etmesine yardımcı oluyor” dedi. “Akıllı telefonunuzla video kaydedebilir, bunları uygulamaya yükleyebilir, gerektiği gibi düzenleyebilir, herhangi bir biçimde yeniden boyutlandırabilir ve oluşturma işleminizi sosyal medyada yayınlayabilirsiniz.”

Genel olarak, Crello’nun amacı mümkün olan en kısa sürede yenilik yapmak değil – şirketin güvenilir, yüksek kaliteli ürünler yayınlamasını sağlamaktır.

“Strateji ve ürün geliştirme söz konusu olduğunda, rakiplerimiz farklı işleri çok hızlı yapıyorlar,” dedi Nazar. “İşleri akıllıca yapmaya odaklandık.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me