PandaDoc CEO’su Mikita Mikado: Doküman Yönetim Yazılımı İşletmelerin Satış Operasyonlarını Kolaylaştırmasına ve Dönüşüm Oranlarını Artırmasına Nasıl Yardımcı Oluyor

TP; DR: Kurucu Ortaklar Mikita Mikado ve Sergey Barysiuk tarafından 2011 yılında başlatılan PandaDoc, kuruluşların belge yönetimine yaklaşım biçimlerini geliştirmek amacıyla iş dünyasına girdi. Şirketin bulut tabanlı platformu, sözleşmelerin, fiyat tekliflerinin, satış tekliflerinin ve kapanış anlaşmaları için gerekli diğer belgelerin oluşturulmasını, doğruluğunu ve tam yaşam döngüsü yönetimini optimize etmek için oluşturuldu. Kısa bir süre önce, PandaDoc’un KOBİ’lerin ve kurumsal düzeydeki işletmelerin iş akışlarını otomatikleştirmesine ve kullanımı kolay SaaS belge yönetimi çözümleriyle daha fazla müşteriyi dönüştürmeye nasıl yardımcı olduklarını anlatan Mikita ile oturduk..

OpMentors, işletmelerin genel operasyonel verimliliklerini artırmalarına yardım etme misyonu olan bir danışmanlık firmasıdır. Şirket eğitim, entegrasyon ve süreç geliştirme konularında uzmanlaşmıştır ve müşterilere çalışma ortamlarını değerlendirme ve geliştirme yetkisi vermektedir. Müşterilerinin çoğunluğu FinancialForce ve Salesforce kullanan danışmanlık süreci, imza gerektiren belgelerin yoğun kullanımını içerir.

Başlangıçta OpMentors, danışmanlık ekiplerinin ve müşterilerin sürecin çoğunu manuel olarak ele almasını gerektiren bir Google Dokümanlar ve DocuSign kombinasyonuna güveniyordu. Ardından OpMentors, PandaDoc’u keşfetti.

2011 yılında Mikita Mikado ve Sergey Barysiuk tarafından kurulan PandaDoc, belge yönetimine daha akıcı bir yaklaşım sunmayı amaçladı. PandaDoc şablonlarını, yerleşik elektronik imzaları ve diğer bulut tabanlı özellikleri kullanarak OpMentors iş yükünü büyük ölçüde azaltabildi. Bu başarının büyük bir kısmı, PandaDoc çözümlerinin şirketin mevcut Salesforce uygulamalarına kolayca entegre olma ve hızlı, uygun maliyetli bir şekilde gelişmiş analiz sağlama yeteneğinden kaynaklandı..

PandaDoc logosu ve Mikita Mikado'nun kafadan vuruşu

CEO Mikita Mikado, işletmelerin belge yönetimini ve satışlarını kolaylaştırmasına yardımcı olmak için PandaDoc’u başlattı.

Toplamda, OpMentors satış döngüsü süresini% 27 oranında azaltabildi ve% 24 gelir artışı elde etti. Bu etkileyici sonuçlar OpMentors’ı PandaDoc’u kendi müşterilerine tavsiye etmeye bile yöneltti. OpMentors Uygulama ve İş Geliştirme Direktörü Kyle Enke, PandaDoc’u “pürüzsüz, kesintisiz ve etkili” olarak nitelendirdi.

Kuruluşundan bu yana PandaDoc, OpMentors gibi şirketlerin 16 milyar dolardan fazla satış yapmasına yardımcı oldu. Kullanımı kolay PandaDoc belge yönetim platformu, küçük operasyonlardan ve başlangıçlardan kurumsal düzey kuruluşlara kadar, diğer belge türlerinin yanı sıra tekliflerin, sözleşmelerin ve tekliflerin oluşturulmasını ve yaşam döngüsü yönetimini kolaylaştırmaya yardımcı olabilir.

Ortak Satış Belgesi Sorunlarını Çözmek İçin Doğdu

2010’un başlarında Mikita Mikado ve Sergey Barysiuk, satış tekliflerinin oluşturulmasını ve yönetimini kolaylaştırmak için bir SaaS platformu olan Alıntı Silindiri’ni oluşturdu. PandaDoc’un öncüsü olan Quote Roller, daha önce manuel veya başka şekilde yorucu yöntemler kullanarak işletmeler arasında hızla popülerlik kazandı. Yaklaşık bir yıl sonra, PandaDoc belge yönetimi için daha eksiksiz bir çözüm olarak lanse edildi. Birçok teknoloji yeniliği gibi PandaDoc da grubun uzun zamandır devam eden satış belgesi hayal kırıklıklarının cevabıydı.

Mikita, “O sırada yaşadığımız en büyük iç acı satış belgeleri ve satış teklifleriyle ilgiliydi” dedi. “Bu belgeleri bir araya getirmek sonsuza dek sürecekti. Süreç CRM’mizden koptu ve müşterilerimizin bu belgeleri açıp açmadığı hakkında hiçbir fikrimiz yoktu. ”

PandaDoc’u oluşturmadan önce, ekibin sadece bir sözleşmeyi kapatmak için müşterileri ile sürekli olarak e-posta alışverişinde bulunması gerekir. Kısa süre sonra iş dünyasının satış belgelerini işlemek için daha iyi bir yola ihtiyacı olduğu anlaşıldı. PandaDoc’un daha kolay düzenleme ve paylaşmaya izin vermesinin yanı sıra mevcut iş sistemlerine sorunsuz bir şekilde entegre olması gerekir.

Mikita, “Bu teklif verme, anlaşmayı müzakere etme ve kapatma sürecinin çok karmaşık olduğunu düşündük” dedi. “O kadar zor olmak zorunda değil.”

Yazılım sürümünde Mikita ve şirket tam teşekküllü bir işletme olarak PandaDoc’u kurdu.

SaaS Tabanlı Çözümlerle İşbirliğini Zenginleştirin

Nispeten kısa varoluşunda PandaDoc, birçok işletmenin iş akışlarını işleme biçimini zaten değiştirdi. Ve en büyük zorluklardan biri, işbirliği çabalarını engelleyen yavaş iletişim uygulamalarına yol açan faktörleri ortadan kaldırmaktı.

Mikita, “Bunu silolarda yapmak yerine çevrimiçi olarak desteklemek isteyen daha fazla takım gördük” dedi. “Bulutta iletişim kurmaya alışkınız, çünkü bu sadece bir arzu değil, aynı zamanda modern işgücü beklentisi.”

Bulut uygulamalarının artan popülaritesine yanıt olarak PandaDoc, taslak işbirliğini bir esinti haline getiren yerleşik yorum ve diğer geri bildirim özellikleriyle geleneksel belge yöneticilerine bulut dostu ve otomatik bir alternatif olarak yükseldi.

PandaDoc müşterileri büyük ölçüde KOBİ satış ve pazarlama ekiplerinden oluşmaktadır. KOBİ’lerin daha küçük bütçeleri nedeniyle PandaDoc, yetenekleri ve fiyat noktası arasında uygun bir seçenektir. Bulut üzerinden kolay düzenleme, otomatik e-imza yazılımı ve geniş bir şablon kütüphanesi ile belge yönetimi kolaylaştırılır.

“Müşterilerimiz öncelikle satış ekipleri, ancak pazarlama ekiplerinin konferans şablonları ile satış yapabilmelerine de yardımcı oluyoruz” dedi Mikita. “Teklifler, sözleşmeler, sunular ve daha fazlası için şablonlarımız var.”

Her şablon, hızlı belge oluşturmak için tasarlanmıştır ve uzun belgeler oluşturmak ve gözden geçirmek için gereken süreyi büyük ölçüde azaltan düzenlemelerle uyumludur.

Satış İş Akışlarını Optimize Etmek İçin Bütünsel Bir Yaklaşım

Çok çeşitli özellikler ve entegrasyon özellikleri PandaDoc’un genel kullanım kolaylığını tamamlar. Platform sağlam CPQ işlevselliği ve kar marjı hesaplaması ile kolay kullanıcı yönetimi sunar.

PandaDoc ayrıca çoklu çalışma alanlarına, Ödeme Bloğu aracılığıyla anında ödemelere, içerik kilitleme ve logolar ve özel altbilgiler aracılığıyla markalamaya olanak tanır. Ek özellikler belge analizi, denetim izleri ve performansı izlemek için diğer araçları içerir. PandaDoc ile işletmeler satış sürecini, belge oluşturmadan paylaşmaya ve kapatmaya kadar her adımda ele alır.

PandaDoc kullanıcıları sadece çalışmak için geniş bir şablon kütüphanesine sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda bu şablonlar da son derece özelleştirilebilir – markalı belgelerin sadece birkaç dakika içinde oluşturulmasına izin verir. Şablonlar ayrıca hataları düzeltme veya uyum konusunda endişelenme ihtiyacını da ortadan kaldırır. Gömülü ortam ve dinamik fiyatlandırma tabloları gibi etkileşimli öğeler de eklenebilir. Bir belge yayınlandıktan sonra satış ekipleri, görüntüleme sayıları ve kullanıcıların bir sayfayı okumak için harcadığı süre de dahil olmak üzere istatistikleri izleyebilir. Birden fazla imza gerektiren dokümanlar tek bir tıklamayla otomatik olarak gönderilebilir ve bir işletmenin işleyebileceği imza sayısında ücret veya sınır yoktur.

Müşteri tabanı büyük ölçüde çeşitli pazarlardaki KOBİ’lerden oluştuğu için PandaDoc esneklik göz önünde bulundurularak oluşturulmuştur. PandaDoc, teklifler ve sözleşmeler gibi çok çeşitli belge türleri için idealdir. Çok yönlülüğünü daha da arttıran, Salesforce, HubSpot ve Zendesk gibi en yaygın kullanılan CRM’lerle uyumlu etkileyici entegrasyon yetenekleridir..

Çoğu işletme için PandaDoc, satış belgelerinin tamamı için tek bir uygulama ile kutudan çıkar çıkmaz çalışır.

“Biz hepsi bir arada bir çözümüz,” dedi Mikita. “Teklif vermek ve teklif vermek, bu teklifleri desteklemek, imzalatmak ve daha sonra belgeleri aracılığıyla para işlemek için 10 farklı ürününüz olması gerekmez.”

8K + İşletmeler için Doküman Yönetimini Geliştirme & sayma

Kurucularının kişisel acılarına hitap etmek için yaratılan PandaDoc, zorunluluktan doğdu. PandaDoc’un kökeni düşünüldüğünde, müşteri geri bildirimlerinin yaratılmasının ve sürekli iyileştirmenin arkasındaki ana ilham kaynağı olması sürpriz olmamalıdır..

Mikita, “Müşterilerimiz, ürün stratejimizi ve PandaDoc’a yeni eklemelerimizi yönlendiren şeydir” dedi. “Temel stratejimizin büyük bir kısmı müşteri ziyaretlerini ve müşteri çağrılarını içeriyor; elimizden geldiğince yapmaya çalışıyoruz. ”

Ve işler ters giderse, PandaDoc kişiselleştirilmiş destek sağlamak için oradadır.

PandaDoc sadece kendi müşterilerinden değil, aynı zamanda müşterilerinin müşterilerinden gelen girdilere de büyük değer vermektedir. İş akışını düzene sokarak, tüm satış süreci çok daha az zaman alır ve müşterileri olumlu bir izlenim bırakır.

“Alıcı deneyimi en çok önemsediğimiz şey,” dedi Mikita. “Şirketinizi müşteri odaklı bir şekilde sunmak istiyorsanız, PandaDoc harika bir çözümdür.”

PandaDoc, müşterilerinin başarısına ilgi göstererek herkesin hayatını kolaylaştıracak şekilde tasarladığı ürünleri ile insanın ilk şirketi olarak tanınmaktadır. Birçok KOBİ’nin tercih ettiği PandaDoc, G2 Crowd ve Capterra dahil olmak üzere yorumculardan parlayan geri bildirimler aldı. Sonuç, daha fazla satış ve daha mutlu müşterilerdir.

Mikita, “Bu yıl için sabırsızlandığımız şey, yaptığımız tüm araştırmayı alıp işin her alanına uygulamak” dedi..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me