phoenixNAP, Müşterilerine Güvenli, Yüksek Performanslı Hosting Çözümleri Sunmak için Uluslararası Veri Merkezi Ayak İzi Sunuyor

TP; DR: Adı Arizona’daki memleketine atıfta bulunmasına rağmen, phoenixNAP küresel bir web barındırma varlığı geliştiriyor. Şirket, dünya çapında 13 veri merkezine sahiptir ve müşterilerine geniş kapsamlı bir hizmet ve çözüm portföyü sunarken ayak izini genişletmeye devam etmektedir. BT pazarı daha talepkar ve bireyselleştikçe, phoenixNAP benzersiz hizmet hedeflerini karşılayan orijinal hizmet kombinasyonlarını, IaaS’yi ve özelleştirilmiş özellikleri kullanabilir. Kişiselleştirmeye odaklanmanın yanı sıra, phoenixNAP, müşterilerinin güvenebileceği ölçeklenebilirlik ve güvenlik sağlar.

Web barındırma phoenixNAP coğrafi kökeni onun adında. Ancak şirket 2010 yılında ilk veri merkezini Arizona’da açmaya hazırlanırken bile, daha büyük bir şey inşa etmeye odaklanmıştı.

PhoenixNAP Ürün Direktörü Martin Wielomski, “Amiral gemisi veri merkezimizi açtığımızda, ağ erişim noktası (NAP) hizmetlerimizi hem yurt içinde hem de küresel olarak büyütme görevimiz vardı” dedi..

Şirket, dünya çapında henüz yaygın olarak bulunmayan özel sunucular, bulut ve hizmet olarak altyapı tekliflerine olan ihtiyacı zaten biliyordu. Bu, phoenixNAP’ı daha sağlam hizmetler eklemeye ve küresel ağını geliştirmeye motive etti.

Şirket, 2012 yılında Amsterdam’da ilk uluslararası konumunu açtığında bu rüyaya ulaşmak için önemli bir adım attı. Hollanda’daki konum Avrupalı ​​müşteriler için – ve pazara erişim ihtiyacı olanlar – özel sunucular, yerleşim, yönetilen bulut arayanlar için tasarlandı. ve olağanüstü durum kurtarma hizmetleri.

Martin, bugün phoenixNAP’ın ABD, Avrupa, Asya-Pasifik ve yakında Latin Amerika’daki birçok yerde mevcut olduğunu söyledi. Bu, Amerika Birleşik Devletleri çevresinde altı, Avrupa’da altı, biri Asya’da ve bir tanesi Avustralya’da olmak üzere.

PhoenixNAP global konumlarının ekran görüntüsü

Dünyanın dört bir yanındaki konumlarla phoenixNAP, işletmelerin müşterilere herhangi bir pazarda ulaşmalarına yardımcı olur.

Şirket, barındırma konusunda her zaman bütünsel bir yaklaşım benimsemiştir ve geniş bir ayak izinin sadece farklı bölgelerden müşteriler getirmekten daha fazlasını başarabileceğini anladı. Şirketlerin bu yerlere de girmesine izin verecekti.

Veri merkezleri, birden fazla ülkede ortamları yedekler ve dağıtır; bu da şirketlerin dünya çapında depolama alanı hesaplamasına ve aktarmasına olanak tanır. Bu şirketler birden fazla veri merkezi konumundan yararlanabilir ve ayrıca phoenixNAP aracılığıyla hizmetleri paketleyebilir.

Bu stratejik konumların faydaları açıktır, ancak phoenixNAP, 2.35 Tbps veri merkezi bağlantısı,% 100 kesintisiz çalışma garantisi ve her zaman kullanılabilir destek dahil olmak üzere müşteriler için diğer etkileyici özellikleri de sunar..

Tüm bu kararlar phoenixNAP’ın da büyümesine yardımcı oldu. Bugün, şirket 450’den fazla kişiyi istihdam ediyor ve yaklaşık 35 kolokasyon taşıyıcısıyla ortak çalışıyor.

Güvenlik ve Ölçeklenebilirlik ile Pazar Avantajını Koruma

Şirket, özellikle BT altyapısı hızla geliştikçe, yeniliklerin ön planda kalırken müşteri ihtiyaçlarını karşılamaya devam etti.

Günümüzde işletmeler veri merkezlerinden önemli miktarda güvenilirlik talep etmektedir. Tutarlı çalışma süresi, güvenlik, ağ kapsama alanı ve sağlam hizmet teklifleri sunmalıdırlar.

Bu talebe cevap veren phoenixNAP, çeşitli endüstrilerin benzersiz hedeflerini karşılayan bir hizmet portföyü geliştirdi.

anka kuşu logosu

2017 yılında phoenixNAP, donanım ve yazılım çözümlerini birleştiren Veri Güvenliği Bulutunu başlattı.

Birincisi, phoenixNAP, müşterilerin en başından beklediği güvenliği sağlamaya odaklanıyor. 2017 yılında şirket, bulut veri koruması için yazılım ve donanımı birleştiren bir ortam olan Data Security Cloud’u başlattı.

Yine de, şirket sadece en son güvenlik korumalarını aramaya devam etmekle kalmıyor, aynı zamanda phoenixNAP kendi koruma ürünleri üzerinde de çalışıyor.

Martin, “Dünyanın en güvenli bulut altyapı çözümünü oluşturma misyonumuzdaki platformu geliştirmeye devam ediyoruz,” dedi Martin.

Şirketlerin phoenixNAP’a yönelmelerinin bir başka nedeni de büyümeye ayak uydurmak için ihtiyaç duydukları dereceye ölçeklenememeleri. Ancak phoenixNAP, müşterilerin ortamları hızlı bir şekilde kurmak için hizmet ve teknolojilerini kullanmalarına izin verir. Oradan, gerektiğinde bu ortamları ölçekleyebilirler.

Bu, phoenixNAP’ın alt yapıya sahip olan ancak mevcut veya gelecekteki ihtiyaçlarını karşılamak için bu donanımı ölçekleyemeyen orta ölçekli işletme müşterilerinin çoğuna yardımcı olur.

Ve phoenixNAP, 7/24 profesyonel destek, yeni teknolojiler geliştirme ve elbette veri merkezi ağını genişletme yoluyla yeni kullanıcı endişelerini giderir.

Kurumsal Müşteriler için Kurumsal Düzeyde IAAS Planları Geliştirme

Birçok kuruluş, şirket içi yeteneklerinin ötesine geçmelerine ve sürüm zaman çizelgeleri ile geliştirme yaşam döngülerinin karşılanmasına olanak tanıyan tamamlayıcı BT altyapıları aramaktadır. Buna karşılık, phoenixNAP, konumlandırma, bulut, barındırma ve hibrit teklifler dahil olmak üzere çeşitli ihtiyaçlara uyan SaaS hizmetleri sunar.

Martin, “Kuruluşların mevcut kurum içi BT altyapılarını ve ekiplerini uygun maliyetli çözümlerle tamamlamayı amaçlıyoruz” dedi..

Diğer işletmeler, hizmet olarak altyapı planları eklemek ve bunları uygulamak için phoenixNAP’a başvurmak istiyor. Hizmetlerini sık güncellenen bir kontrol panelini (phoenixNAP Client Portal (PNCP)) kullanarak izleyebilirler.

Martin, performans, güvenlik ve kullanılabilirlik hedeflerini karşılayan bir altyapı oluşturmalarına yardımcı olabiliriz..

Örneğin, phoenixNAP, spor ayakkabı pazarına hitap eden Sneaker Server için bir IaaS hizmeti geliştirdi. Şirket, talep üzerine verimli bir şekilde dağıtılabilmesi için yönetilen sunucular istedi.

Sneaker Server güvenlik, ölçeklenebilirlik, hızlı sağlanan sunucu ürünleri ve% 100 kesintisiz çalışma garantisine sahiptir. Ayrıca, phoenixNap genç şirkete teknik zorlukları hakkında mentorluk yaptı ve bu da erişimini artırdı.

Şirket, bir örnek olay incelemesinde, “PhoenixNAP, Sneaker Server’ın ihtiyaçlarını anlayarak ve birkaç saat içinde her seferinde sağlayarak, kesintisiz bir çözüm sunarak istenen çözümü sunabildi” dedi..

Yakında phoenixNAP, yeni veri merkezi konumları da dahil olmak üzere IaaS müşterilerine yardımcı olmak için daha fazla hizmet sunmayı planlıyor. Şirket ayrıca daha modern yazılım ve donanım çözümleri dağıtmak için Intel, Veeam ve VMware ile birlikte çalışıyor.

Martin, “Son zamanlarda, AI, ML ve HPC gibi zorlu iş yükleri için benzeri görülmemiş bir performans sunan 2. nesil Intel Xeon ölçeklenebilir işlemcileri piyasaya sürdük,” dedi..

Kolokasyon ve Bulut Seçenekleri Şirketlerin Hosting Planlarını Özelleştirmesine İzin Verir

2010 yılında Arizona’da kurulduğundan bu yana, phoenixNAP dünya çapında bir veri merkezi ağı geliştirmeyi ve teknolojideki ilerlemelerin liderliğini sürdürmeyi planladı. PhoenixNAP’ın gördüğü trendlerden biri, özelleştirilmiş altyapılara ve özel hizmetlere olan talebin artması.

Martin, “Kuruluşlar dijital bir dönüşüm geçirirken, BT ihtiyaçları gelişiyor ve genellikle çok gelişmiş donanım ve yazılım çözümleri gerektiriyor,” dedi Martin..

Bu gereksinimlere yanıt olarak, phoenixNAP her işletme ile çalışma yaklaşımını kişiselleştirir. Bir şirket sadece kolokasyon hizmetlerine ihtiyaç duysa da, başka bir şirket tamamen yönetilen bir çözüm gerektirebilir..

“Müşterilerimizin sahip olabileceği iş hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için teknolojilerimiz, konumlarımız ve personelimiz olmasını sağlamak istiyoruz.” – Martin Wielomski, phoenixNAP Ürün Direktörü

Müşterileri phoenixNAP’ın kolokasyon hizmetlerine çeken özellikler arasında şirketin çevresel sürdürülebilirlik taahhüdü yer alıyor. Ayrıca phoenixNAP kolokasyonu, bazı veri merkezlerini ekipmanlara vergi ödemekten muaf tutan bir devlet düzenlemesi olan Bilgisayar Veri Merkezi Programı (CDCP) statüsü için de caziptir. Şirket bu tasarrufları müşterilerine aktarıyor.

Martin, “Müşterilerimizin sahip olabileceği iş hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için teknolojilerimiz, konumlarımız ve personelimiz olmasını sağlamak istiyoruz” dedi..

Bu nedenle phoenixNAP, barındırma seçenekleri ve hizmetlerinin genişliğini sunar. Her büyüklükte şirkete ve hatta en iddialı hedeflere sahip şirketlere bile, portföyünü karmaşıklaştırmadan veya maliyetleri artırmadan, ihtiyaçlarına uygun doğru altyapıyı sağlamak istiyor..

Bu hizmetler aynı zamanda girişimciler için pek çok olumlu yol sunmaktadır; şirketler farklı bir servis sağlayıcı bulmaya gerek kalmadan büyüyebilir, yeni çözümler seçebilir veya hedeflerini değiştirebilir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me