Postacı API’sı Birinci Platformu: 6 Milyondan Fazla Geliştiriciyi ve 100.000 Şirketi İşbirlikçi Geliştirme Ortamlarına Taşımak

TP; DR: Postman, dünya çapındaki kullanıcıların API’ler aracılığıyla bağlı yazılım oluşturmalarına yardımcı olan bir API geliştirme ortamı sağlar. KOBİ’lere ve işletme düzeyindeki kuruluşlara benzer şekilde hizmet veren platform, geliştirme sürecinin her aşamasında API’leri hızlı, kolay ve doğru bir şekilde yönetmek için güçlü yerleşik araçlara sahiptir. Müşteri geri bildirimlerine dayalı sürekli güncellemelerle Postman, API geliştirme ve yönetimine bu dünyadan şeffaflık getirme misyonunu üstleniyor.

Genel olarak, uygulamaların birbirleriyle konuşmasına izin veren aracılar olan API’lar vakumda oluşturulmaz. İşbirliğine dayalı süreç, planlama, analiz, tasarım, test ve bakım içeren bir yazılım geliştirme yaşam döngüsünün bir parçasıdır. Eşzamanlı kalmak için, bir API geliştirme ekibinin üyelerinin tek bir hakikat kaynağı etrafında yörüngede kalmaları önemlidir.

Neredeyse on yıldır, girişimci Abhinav Asthana, API geliştiricilerinin tam da bunu yapabileceği bir yazılım ortamını mükemmelleştirme görevinde. Ekim 2012’de cURL gibi API araçlarının sınırlamalarından hayal kırıklığına uğramış, Postman olarak adlandırdığı bir yan proje üzerinde çalışmaya başladı..

Postacı logosu

Postacı, etkili API geliştirme için ortak çalışma ortamları sunar.

Başlangıçta geliştiricilerin HTTP istekleri göndermesine ve analiz etmesine yardımcı olmak için başlatılan ücretsiz Chrome uzantısı, geliştirici topluluğunda hızla çekiş kazandı. 2014 yılında, Postman resmi olarak bir şirket olarak kuruldu ve o zamandan beri yolculuğu, API geliştirme yaşam döngüsünün her aşamasına hitap etmek üzere döndü.

Postman Geliştirici Avukatı Kaustav Das Modak, “API’ler çoğunlukla ekipler aracılığıyla oluşturuluyor ve Postman sürecin tüm farklı yönlerini birbirine bağlıyor. “Herkes ne yaparsa yapsın, API mimarı, kullanıcı arabirimi geliştiricisi, sistem geliştiricisi veya test kullanıcısı olsun, ekip üyeleri tarafından görülebilir.”

Bugün, Postman dünya çapında 6 milyondan fazla geliştiricinin ve 200.000 şirketin işbirliğine dayalı API geliştirme alanlarında faaliyet göstermesini sağlayarak sürecin her aşamasında şeffaflık ve hesap verebilirlik sağlıyor. Şirketin esnek SaaS ürünleri, serbest çalışanlardan ve KOBİ’lerden kurumsal düzey kuruluşlara kadar çok çeşitli kullanıcılara hitap etmektedir. Esnek, yerleşik yönetim araçları ve sürekli gelişime odaklanan Postman, API evrenini basitleştirmeye kararlıdır.

Geliştirme Sürecinde Şeffaflık ve Hesap Verebilirliğin Sağlanması

Postacı’nın tarihi, modern yazılım geliştirmede merkezileşen API’lerin evrimiyle yakından ilişkilidir. Kaustav, “Geçmişte, endüstri hala API’ların bir şekilde sonradan düşünülmüş olduğu kod ilkesi yaklaşımıyla çalıştı.” Dedi. “Yani bir web uygulaması oluşturuyorsanız, kodu yazıp ihtiyacınız olan API’ları düşünürdünüz.”

Strateji genellikle API geliştirme sürecini gereksiz yere uzun ve düzensiz hale getirdi. Bu, sonunda yazılım geliştirmede, kodlama işleminden önce geliştiricilerin sistemlerin etkileşime girdiği sınırları koydukları API ilk yaklaşımına doğru temel bir kaymaya yol açtı..

Bununla birlikte, bir API ilk modelinde iki temel sorun vardı. Birincisi, API’leri oluşturmak için kullanılan araçlar iyi entegre edilmemiş ve geliştiricileri birçok tekrarlayan görevi tamamlamaya zorlamıştır. İkinci olarak, bu araçları kullanan takımlar iyi iletişim kuramadı. Postacı bu iki sorunu da çözüyor – belki de bu yüzden platform 500.000 kullanıcıyı sadece ağızdan ağıza destekleyecek şekilde büyüttü.

Kaustav, “Tarihimiz boyunca topluma çok yakın olma avantajımız oldu” dedi. “Her zaman toplumu dinlemekle ilgiliydi – ve trendler oradan organik olarak fışkırdı.”

Şirket, API yayıncıları, geliştiricileri ve uzmanları açısından modern yazılım geliştirmeye odaklanmış resmi bir Postacı kullanıcı konferansı olan POST / CON gibi etkinlikler aracılığıyla topluluğuyla etkileşime giriyor. Geçtiğimiz Haziran ayında San Francisco’da yapılan ilk konferansta sunumlar, ağ oluşturma fırsatları ve platformdan en iyi şekilde yararlanmak için derinlemesine çalıştaylar yapıldı.

Geliştirmenin Her Aşamasında API’ları Yönetmek için Güçlü Yerleşik Araçlar

Postacı’nın kapsamlı özellik paketi, her boyuttan kuruluştan gelen ve benzersiz gereksinimleri olan kullanıcılarıyla etkileşimleriyle de bilgilendirilir. Şirketin en yeni özelliklerinden biri olan Çalışma Alanları, kullanıcıların kuruluşun yapısını yansıtacak şekilde özelleştirebilecekleri kontrol merkezleri aracılığıyla işletmeler arasında işbirliğini kolaylaştırmasına olanak tanır.

Kaustav, “API’lar oluşturan veya onlarla etkileşime giren herkesle çalışmamızı sağlayan bir dizi özellik sağlıyoruz” dedi. “Örneğin, büyük bir şirket bir mikro hizmet mimarisi uygularsa, çok fazla dahili API oluşturduklarını görüyoruz, bu da çok fazla Postacı Koleksiyonuna (klasörlerde düzenleyebileceğiniz bir grup kaydedilmiş istek), Çalışma Alanlarına ve dahili olarak yayınlandığına işaret ediyor ancak herkese açık dokümantasyon değil. ”

Postacı kontrol merkezi

Çalışma Alanları özelliği, Postacı kullanıcılarının geliştirme ortamlarını net bir şekilde görmelerini sağlayan dijital bir komut merkezi görevi görür.

Diğer kullanıcılar hem dahili hem de harici belgeler için Postman’dan yararlanır. Kaustav “Bunların hepsinin bir karışımı ve eşleşmesi var – ve uygulamanın kendisi tüm bu seçenekleri tek bir akışta sunuyor” dedi..

Postacı’nın bir Chrome uzantısı olarak doğmasından bu yana şirketin hedefi, aracın geliştirici iş akışına sorunsuz bir şekilde entegre olmasını sağlamak olmuştur. Bu amaçla, Postman’ın, kullanıcıların bir kullanıcı hesabında bulunan verilere programlı olarak erişmesini sağlayan kendi API’sı vardır..

Ayrıca, Postman Pro ve Postman Enterprise kullanıcıları, Postman ile APIMatic, GitHub, PagerDuty ve Slack gibi diğer API geliştirme araçları ve kaynakları arasında veri veya işlevsellik paylaşmak için kullanılabilen üçüncü taraf entegrasyonlarına erişebilir.

Serbest Çalışanlara, Geliştiricilere ve Sektör Lideri Girişimlere Hizmet Vermek

Postman, tasarım ve testten dokümantasyon, izleme ve konuşlandırmaya kadar tüm API yaşam döngüsünü destekleyen ücretsiz bir Windows, Mac ve Linux uygulaması olarak mevcuttur. Postman Pro, ekipler arasında API isteklerini, değişkenlerini ve şablonlarını paylaşmak için eksiksiz bir araç zinciri ile ücretsiz uygulama aracılığıyla sunulan deneyime dayanıyor.

Bu araçlar, uç noktaları ve karşılık gelen yanıtları taklit etmek için sahte sunucuları, API izleme, dokümantasyon ve daha fazlası için özel IP adreslerini içerir.

Postman'ın uzay gemisi markalama görüntüleri

Postacı’nın güçlü yerleşik araçları, geliştiricilerin API ortamlarında hızlı, kolay ve doğru bir şekilde gezinmesine yardımcı olur.

Birden çok API ve ortamda yüzlerce uç noktayı korumaktan sorumlu olan Kansas City merkezli AMC Theatres’deki API Platformu ve E-ticaret ekipleri, 2016’dan beri ortak ve özel API’leri belgelemek için Postman Pro’nun genişletilmiş özelliklerini kullanmıştır. ekibi, API için standartlaştırılmış bir formattan yoksundur ve birçok bağımsız aracı ve işlemi bir araya getirmek zorunda kaldı.

Postman Pro ile AMC ekibi, yeni hizmetler üzerinde çalışırken sistemdeki ve geliştirme ortamlarındaki uç noktalara hızlı bir şekilde başvurabilir. API Post Direktörü Ian Joyce, “Postman Pro ekip işbirliğini mümkün kılan harika bir araçtır” dedi. & AMC’de e-ticaret. “Paylaşım özellikleri, yeni geliştiricileri ve ortakları işe almayı çok daha kolay bir süreç haline getirmeye yardımcı oluyor.”

Öte yandan Postman Enterprise, kullanıcıların API’lerin sağlığını izlemesine, dokümantasyon üretmesine, üçüncü taraf geliştirme araçlarına bağlanmasına ve çevik bir test süreci uygulamasına yardımcı olan Postman Pro plus araçlarının avantajlarını sunar.

Kaustav, “Sunduğumuz kurumsal planlar, orta ölçekli pazarlara ve daha büyük kuruluşlara, API izleme için statik IP tahsisi, özel izinler ve özel müşteri hizmetleri gibi değerli özelliklerle birlikte geliyor,” dedi..

Plan ayrıca, bir ekibin kimliğini kullandığı tüm SaaS ürünlerinde yönetmeyi kolaylaştıran Tek Oturum Açma (TOA) hizmetleri ve yöneticilerin ne zaman belirleyebileceğini belirleyen denetim günlükleri gibi daha güvenli ekip yönetimine izin veren özellikler içerir kullanıcılar ekibe davet edildi, ekibe eklendi veya belirli bir işlem gerçekleştirdi.

Geleceğe Doğru: Daha Fazla Erişilebilirlik ve Daha Ayrıntılı İzinler

Kaustav, 2019’un Postacı Kurumsal planı için geliştirilmiş özel izinler de dahil olmak üzere bir dizi yeni özellik getireceğini söyledi. “Bireylerin belirli bir çalışma alanına katılabilecekleri veya ayrılabilecekleri konusunda daha fazla onay gerektiren şirketlerden çok fazla geri bildirim alıyoruz ve bu odaklandığımız bir şey” dedi. “Bu yılın başlarında bir yükseltme yayınlamayı umuyoruz.”

Buna ek olarak, Kaustav’a göre ekip, API geliştirme yaşam döngüsünü daha başarılı hale getirmek ve daha “bir geliştirme perspektifinden yerine getirmek” için çözümler üzerinde çalışıyor. Ve herkese açık görüntüleme için bir özellik geliştirme yol haritası mevcuttur.

Bu araçlar, Postman’ın dünya çapındaki API geliştirme ekiplerinin tek bir gerçek kaynağından yararlanmasına yardımcı olmak için daha da işbirliğine dayalı bir süreç sunmasına izin verecek.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me