Qlik ile İş Zekasını Demokratikleştirin: Uçtan Uca Veri ve Analiz Platformu

TP; DR: Qlik, 1993 yılından bu yana dünyanın dört bir yanındaki işletmelerin verilere erişmesine ve verilerden değer elde etmesine yardımcı olma misyonundadır. Süreci kolaylaştırmak için şirket, makine öğrenimi ve artırılmış istihbarata yönelik ilk insan yaklaşımından faydalanmakta ve eğitim, danışmanlık ve kaynaklar sunmaktadır. veri okuryazarlığını teşvik eder. İnsanları anlamlı sosyal değişime yönlendirme konusunda güçlendirmeye odaklanan şirket, verilerin hem işletmeleri hem de dünyanın dört bir yanındaki insanların yaşamlarını dönüştürme gücüne sahip olduğunu açıkça ortaya koyuyor.

Yanlış kullanım ve bağımlılık ciddi bir halk sağlığı sorunu sunmaya devam ettiğinden, Kuzey Amerika benzeri görülmemiş bir opioid krizinin ortasında. Sadece 2018’de ABD’de 47.590 kişi ve Kanada’da 4.614 kişi opioidlerden öldü – bu da son on yılda% 300’den fazla bir artışı temsil ediyor.

Sağlık kuruluşları, aşırı doz önleme ve ters ilaçlarla iyileşme programlarını iyileştirmek ve destek sağlamak için özenle çalışmaktadır. Bu arada hayat kurtarmak için kullanılabilecek başka bir araç daha var: büyük veriler.

Britanya Kolumbiyası, Surrey’deki ilk yanıt verenler şimdi, yerel salgınları haritalamak ve buna göre tepki vermek için geoanalytics’i kullanmak için iş zekası (BI) şirketi Qlik ile birlikte çalışıyorlar..

Qlik logosu

Qlik, şirketlerin verilerin iş değerini hızlandırmasına yardımcı olur.

Qlik Ürün Pazarlama Başkan Yardımcısı Josh Good, “Qlik’i opioid krizinin etrafındaki sıcak noktaları tanımlamak için kullanıyorlar ve bu verilere dayanarak, sorun yaşayabileceklerini bildikleri ambulansları konumlandırıyorlar – böylece hayat kurtarıyorlar,” dedi. mümkün kılabiliriz. ”

Şirketin uçtan uca veri ve analiz platformu, karar verme sürecini iyileştirmek ve acil zorlukları çözmek için her türden işletmeyi güçlendirir. Veriye dayalı bir yaklaşımdan yararlanarak, dünyadaki ülkeler müşteri davranışlarını daha iyi anlayabilir, yeni gelir akışları keşfedebilir ve riski ve ödülü dengeleyebilir.

Qlik’in vizyonu, 100’den fazla ülkedeki 50.000’den fazla müşterisinin makine öğrenimi ve artırılmış istihbaratın yanı sıra veri okuryazarlığı eğitimine insan odaklı bir yaklaşımla ihtiyaç duydukları yanıtları bulmalarına yardımcı olmaktır..

Nihayetinde şirket, ister sosyal değişime olanak sağlamak ister geliri artırmak anlamına gelir olsun, veri ve analitiklerin hem iş dünyasını hem de toplumu dönüştürme gücüne sahip olduğunu açıkça ortaya koyuyor.

50.000’den Fazla Müşteriye İhtiyaç Duydukları Yanıtları Bulmalarına Yardımcı Olma

Aslen İsveç merkezli Qlik 1993 yılında kurulduğunda, Josh şirketin öncelikle kullanıcılara veri analizi sağlamaya odaklandığını söyledi. “O zamanlar sorun insanların basit sorulara basit cevaplar alamamasıydı” dedi. “Bizi en başta veri keşfetmek için kullandığımız teknoloji olan Qlik Associative motorunu yaratmaya iten şey buydu.”

Şirketin ilk görevlerinden biri, çok uluslu gıda paketleme ve işleme şirketi Tetra Pak’ın, oluşturmak için ihtiyaç duyduğu farklı kaplara dayanarak hangi makineleri satın alması gerektiğine karar vermesine yardımcı olmayı içeriyordu..

Josh, “Veri ilişkilendirme sorununu esasen çözdük ve modelimizin sadece makine satmanın ötesinde veri analizi için gerçekten yararlı olduğunu fark ettik” dedi. “Oradan bir BI aracına dönüştü.”

Diyagram illüstrasyon ham veri dönüştürme

Şirketin bulut tabanlı çözümleriyle verileri öngörülere dönüştürün.

Josh, Qlik platformunun geçmişin tek taraflı, rapor merkezli tekliflerinden farklı olan ikinci nesil BI’nın bilgilendirilmesine yardımcı olduğunu söyledi.

“İkinci nesil BI’a çok görsel bir yaklaşım vardı” dedi. “Gösterge tabloları büyüktü ve renkli grafikler heyecan vericiydi, ancak oyunun ilerisinde kalmak için tek başına görselleştirmenin yeterli olmayacağını biliyorduk – bu masa bahisleriydi. Bu görselleştirmelerin müşterilere neler söylediğini bir sonraki seviyeye taşımak istedik. ”

Bugün, şirketin merkezi King of Prussia, Pennsylvania’da bulunmaktadır ve dikkatini geleceğin analizine çevirmektedir..

Yeni bir blogda yer alan Qlik Ürün Sorumlusu James Fisher, “Demokratikleşmiş üçüncü nesil analitik, bağımsız bir bulut ve veri bağımsız mimariyle – müşterilerimizin beklediği değer ve iş sonuçlarını nasıl sunacağımızı temsil ediyor” dedi. İleti.

Makine Öğrenmesi ve Yapay Zekaya İlk İnsan Yaklaşımı

Josh bize Qlik’in üçüncü nesil veri analizi platformu Qlik Sense’in büyük ölçüde makine öğrenimine, artırılmış zekaya ve veri okuryazarlığına dayandığını söyledi. Teknoloji, ölçeklenebilir çoklu bulut mimarisi, konuşma etkileşimi stili ve veri ilişkilerini endeksleyen ilişkilendirilebilir bir analiz motoru aracılığıyla kuruluşların veri odaklı kararlar almalarına yardımcı olur.

Josh, “Artırılmış istihbarat tarafında, insanların analitikle etkileşime girmesini sağlamak çok önemli” dedi. “Tipik kara kutu yaklaşımıyla veriler ortaya çıkıyor. Cevabınız “dört” olabilir, ancak buna güvenmiyorsunuz, anlamıyorsunuz ve bağlamınız olmadığı için daha az işlem yapılabilir. “

Bu nedenle Qlik, insanları artırılmış zeka yaklaşımının merkezine koydu. Örneğin, bir şirket belirli bir bölgedeki son beş yılda toplam satışlarını keşfetmek istiyorsa, Qlik Sense bu verileri ve daha fazlasını sağlar.

Veri yönlendirdiğinde, dönüşüm takip eder

Qlik, makine öğrenimi ve artırılmış zeka için ilk önce insan yaklaşımından yararlanır.

Josh, “Platform sadece sorunuzu cevaplamakla kalmayacak, aynı zamanda sizi bir anlayış yoluna sokacak bir sürü başka bilgi de sağlayacaktır” dedi. “Örneğin, satışlarınız% 10 artarsa ​​- bu iyi mi değil mi? İşletmenizin geçen yıl düşüş göstermesi harika, ancak geçen yıl itibarıyla% 40 büyüyorsanız çok iyi değil. ”

Qlik Sense’in artırılmış zekası, süreçleri otomatikleştirip ilgili öngörüler sunarak bu bağlamı sağlar. Kullanıcılar, Qlik Insight Bot üzerinden kendi verileriyle bile sohbet edebilirler. Qlik’in platformu, verileri eyleme dönüştürmek için makine öğrenmesinin gücünü kullanarak insan sezgisini artırmak için tasarlanmıştır.

Qlik’in İlişkisel motoru ayrıca, kullanıcıların zihnin yaptığı gibi, tüm bilgiler üzerinde çok yönlü bir arama için katı ve doğrusal keşif işlemlerinde sınırsız veri keşfetmesine yardımcı olur.

Veri Okuryazarlığı Eğitim, Danışmanlık ve Kaynaklar

Nihayetinde Josh, artırılmış zekayı veri okuryazarlığına bir yol olarak gördüğünü ve şirketin “verileri okuma, üzerinde çalışma ve iletişim kurma yeteneği” olarak tanımladığını söyledi.

“İçgörüleri mümkün olan en iyi bağlamda ortaya çıkarmak için artırılmış zeka kullandığımızda – müşterilere bitişik, ilişkili bilgiler gösterdiğimizde – verileri anlama ve bu verilerle tartışma yetenekleri geliştirildi” dedi..

Qlik’in liderliği, veri okuryazarlığının işletmeleri dönüştürebileceğine inanıyor ve bu yüzden iş liderlerinin bu beceriyi geliştirmelerine yardımcı olmak için çok fazla enerji harcadıklarına inanıyor. Josh, “Vizyonumuz veri okuryazar bir dünya sağlamaktır,” dedi. “Bu konuda çaba sarf etmemek, araba inşa etmek gibi değil, insanlara araba kullanmayı öğretmek değil.”

Qlik’in en son araştırma raporu, “Verilerle Liderlik: İşletmelerde Veri Okuryazarlığı Nasıl Sağlanır?”, Sektörün durumuna ilişkin bilgileri araştırır ve modern becerilerden yararlanarak işletmelerin ve çalışanların kişisel başarı ve ekonomik büyümeyi nasıl başarabilecekleri konusunda en iyi uygulama önerilerini sunar.

Araştırmaya göre, veri okuryazarlığı konusunda güçlü bir tutuşa sahip büyük işletmeler, toplam değerinde% 5’e kadar daha fazla değere sahip olabilir, bu da 320 milyondan 534 milyon dolara eşittir. Aynı zamanda, Avrupa, Asya ve ABD’de ankete katılan karar vericilerin sadece% 24’ü verileri kullanarak okuma, çalışma, analiz etme ve tartışma yetenekleri konusunda kendinden emin olduklarını bildirdi.

Bu boşluğu kapatmaya yardımcı olmak için Qlik, beceri değerlendirmesi, ücretsiz ve kendi hızınızda çevrimiçi kurslar ve kuruluşlar arasında beceri oluşturmak için tasarlanmış sağlam bir Veri Okuryazarlığı Programı gibi çeşitli kaynaklar sunar. Şirket ayrıca, kuruluşların veri odaklı bir ekonomide gelişmelerine yardımcı olmak için dünya çapında bir topluluk olan Veri Okuryazarlığı Projesi’ni kurdu..

Josh, “İlgilenen herkes için veri okuryazarlığını geliştirmeye önem veren bir şirketin parçası olmaktan gurur duyuyorum çünkü çok büyük sosyal fayda sağlıyor” dedi Josh.

Müşteri Sonuçlarının Hızlandırılmasına Odaklanma

İleride, Qlik üçüncü nesil BI çözümlerini geliştirmeye devam edecek. Ocak ayında şirket, Ping akıllı uyarı yazılımının yapımcıları RoxAI’yı satın aldığını açıkladı. Teknoloji, Qlik Sense ürününü eyleme geçirilebilir, self servis uyarı ve iş akışı otomasyon yetenekleriyle genişletecek.

Amaç, şirketlerin verilerin iş değerini hızlandırmasına yardımcı olmak ve daha hızlı, içgörü odaklı kararlar almalarını sağlamaktır.

Josh, “Fikirleri, kontrol panelini durdurmak ve kontrol etmek yerine günlük hayatınızda verdiğiniz yere götürmek” dedi..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me