Reklam Endüstrisinde Standartları Yükseltmek: NYIAX, Nasdaq Çerçevesi üzerine inşa edilmiş Gelişmiş bir Sözleşme Yönetim Platformu

TP; DR: NYIAX, Nasdaq destekli sözleşme yönetim platformu ile finansal hizmetler kitabından bir sayfa alıyor. Erişilebilir ön reklam pazarı, blockchain teknolojisinde çalışan türünün ilk bulut tabanlı çözümü olacak. 100 yılı aşkın reklamcılık ve finansal teknoloji deneyimiyle NYIAX, reklam sektörüne şeffaflık, birleştirilmiş iş akışı araçları ve gelişmiş bir mutabakat süreci getiriyor.

Finansal hizmetler ve reklamcılık oldukça farklı endüstriler olabilir, ancak bu aynı teknolojiyle güçlendirilemeyecekleri anlamına gelmez.

Kanıta mı ihtiyacınız var? Dünyanın ilk garantili reklam sözleşmesi borsası olan NYIAX, kısa bir süre önce Nasdaq Financial Framework üzerine inşa edildi ve reklamverenlere ve yayıncılara premium reklam envanterini garantili sözleşmeler olarak satın alma, satma ve yeniden kullanma yetkisi verdi..

Bulut tabanlı, blockchain özellikli medya ticaret platformu, reklam ve finansal teknolojide 100 yılı aşkın bir deneyime sahip bir yönetim ekibi tarafından oluşturuldu.

NYIAX logosu

NYIAX yenilikçi bir açık pazar ve gelişmiş sözleşme yönetim platformudur.

NYIAX CTO’su Sergey Tsoy, “Kurucu Ortaklar Carolina Abenante ve Mark Grinbaum, finansal bir pazarın teknolojik ve verimlilik avantajlarını reklam alanına getirmek için bir fikir geliştirmeye başladığında, NYIAX’in kökenleri 2012 yılına kadar uzanıyor” dedi..

Carolina’nın yayın dünyasında kökleri vardır ve burada Reed Elsevier ve Phorm’da önemli liderlik pozisyonlarına sahiptir. Mark ise, ilk tamamen elektronik opsiyon borsası (şimdi Nasdaq’a ait) olan Uluslararası Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Baş Mimarı olarak görev yaptı..

Reklam için bir finansal ticaret modeli kavramı umut verici olsa da, geleneksel finansal ticaret platformları ortalama reklam sözleşmesinde gerekenden çok daha az özelliği desteklediğinden, Sergey meyvelerin getirilmesinin kolay olmadığını söyledi. Bu nedenle, 2015 yılında NYIAX ekibi, Nasdaq’a, değişim motorunda karmaşık varlıkların ticaretini kolaylaştıracak bir değişiklik öneren bir beyaz kağıt ile yaklaştı..

Sergey, “Buna dayanarak Nasdaq ile ortak fikri mülkiyet geliştirmek ve değişiklikleri uygulamak için birlikte çalıştık” dedi. “2017 yılında, dünyanın ilk açık pazar ve gelişmiş sözleşme yönetim platformu haline gelen NYIAX’ı resmen başlattık.”

Reklam Sektörünü Blockchain Teknolojisi ve Finansal Rigor ile İnfüzyon

Sergey, NYIAX’in etkili, şeffaf ve garantili sözleşme ticareti sağlayarak yayıncıların ve reklamverenlerin karmaşık dijital medya ortamında kolayca gezinmelerine yardımcı olduğunu söyledi. Şirket, gereksiz maliyet ve riski ortadan kaldırmak için tasarlanmış ortak bir pazar yeri sınıflandırması ve arayüzün yanı sıra pazarın her iki tarafının da zaman alan manuel işlemleri azaltmasına veya ortadan kaldırmasına yardımcı olacak araçlar sunar.

Buna ek olarak, Nasdaq’ın değişim motoruyla entegrasyon, finansal hizmetlerin doğasında bulunan özeni, reklam sektörüne artan güven, daha iyi uyum yönetimi ve gelişmiş sözleşme yönetimi iş akışları ve değişimleri şeklinde getiriyor.

New York'ta NYIAX tasviri

Platform, reklam pazarına finansal titizlik getiriyor.

Sergey, “Teknoloji Baş Sorumlusu olarak NYIAX’ın en sevdiğim yönleri, alıcılar ve satıcılar için önemli olduğu için pazar yeri ve özellikle standardizasyonla ilgilidir, çünkü geçmişte karşılaştıkları belirsizliği azaltır ve azaltır.” Dedi. “Bu, alıcıların ve satıcıların reklam sözleşmelerini çok daha verimli bir şekilde ticaret yapmalarını kolaylaştırıyor.”

Ayrıca, kullanıcıların belirli özelliklere sahip ticaret sözleşmeleri olduklarını onaylamalarını sağlayarak yeni fırsatlar yaratır. Örneğin, bir kullanıcı işlem gören şeyin belirli yasalara, en iyi uygulamalara veya kural kümelerine uygun olduğunu doğrulamak için platformdan yararlanabilir..

Sergey, sistemin esnek olduğunu ve örneğin belirli bir pazar veya endüstri türüne dayalı adaptasyona izin verdiğini söyledi. “Teknolojimiz, farklı ajansların benzersiz iş modellerine platformu sağlamamıza yardımcı olan taş değil,” dedi..

Reklam değişimini Nasdaq’ın Finansal Çerçevesi üzerine inşa ederek NYIAX, yenilikçi teknolojilerden de faydalanabilir. Örneğin, çekirdek defteri olarak blockchain kullanır ve bulut özellikli ticaret ve takas yeteneklerinden yararlanır.

Medya Alıcıları ve Yayıncıları için Farklı Avantajlar

Bir alıcının bakış açısından, bir dizi avantaj NYIAX’ı rakiplerinden ayırır. Sergey, bugünün alıcılarının gelişmiş araçlar, güvenebilecekleri veriler, derin öngörüler ve keşfedilmemiş envantere erişim aradığını söyledi. Planlama, dağıtım, raporlama ve faturalandırma konusunda da tam şeffaflık arıyorlar.

“Medya alıcıları bu avantajları tedarik yollarını optimize etmelerini sağlayan verimli ve entegre bir platform aracılığıyla istiyorlar” dedi. “Açık pazar ve gelişmiş sözleşme yönetimi platformumuzla sunduğumuz tam olarak budur.”

Yayıncılar ve reklamverenler için faydaları

NYIAX’ın iş akışı araçları ve geliştirilmiş mutabakat süreçleri pazarın her iki tarafına da fayda sağlar.

Örneğin, NYIAX’in planlama ve keşif araçları, alıcılara etkili planlama ve gelecekteki satın alma işlemleri için premium envanter hakkında bilgi verir. NYIAX ayrıca reklamverenlerin üçüncü taraflar aracılığıyla envanter satın alma ihtiyacını azaltarak YG’yi artırır. Son olarak, artan tedarik zinciri şeffaflığı sahtekarlığı azaltmaya yardımcı olur ve reklamların nerede görüneceği konusunda netlik sağlar.

NYIAX’in açık pazar ve gelişmiş sözleşme yönetimi platformu da modern yayıncılara benzersiz avantajlar sağlıyor.

Sergey, “Yayıncıların güvensizlik, verimsizlik ve sahtekarlığı azaltırken garantili gelir sağlayan temiz, optimize edilmiş tedarik yolları olan standartlaştırılmış bir ön pazara ihtiyacı var” dedi. “RFP oluşturulmasından kampanya faturalandırmasına kadar şeffaflık ve kontrol sağlarken yayıncıların gelirlerini artırmalarını sağlayacak araçlara ihtiyaçları var. NYIAX yayıncılara bu avantajları sağlıyor. ”

NYIAX açık pazar, yayıncıların gelecekteki envanterlerini küratörlü, kalite kontrollü bir ortam aracılığıyla listelemelerine ve satmalarına izin vererek geliri daha iyi tahmin etmelerine yardımcı olur. Sağlam iş akışı araçları, yasal konularda gezinmeyi kolaylaştırır, sabit terimler net iletişim ve ödeme süreçleri sağlar ve otomatik teslimat faturalandırma ve takibi ile mutabakatları kısaltır.

IPONWEB ile Özel Bir Ortaklıkla Geliştirilmiş Yetenekler

Haziran ayında NYIAX, özel programatik sistemler ve altyapı mühendisliği alanında dünya lideri olan IPONWEB ile güçlerini birleştirdiğini açıkladı. Ortaklık, alıcılara ve yayıncılara, doğrudan satın alma, açık stratejiler ve programlı teslimatın bir kombinasyonu aracılığıyla her gün açık işlemler için rezervasyon yapma olanağı sağlıyor.

Basın açıklamasında NYIAX’in kurucu ortağı ve stratejik başkanı olan Carolina Abenante, “Upfronts Everyday dijital reklamcılık için yeni ve güçlü bir paradigma” dedi. “Şeffaf satın alma yolları, programlı kararlar ve teslimat ile peşin alım, fiyat keşfi ve sözleşme yönetim araçlarının birleşik gücüne erişim, alıcılara benzeri görülmemiş düzeyde kontrol ve fırsat sağlar.”

NYIAX artık IPONWEB’in The MediaGrid olarak bilinen ölçeklenebilir tedarik iyileştirme ve yönetim platformunun gücünden faydalanabilir. Bu teknoloji, şirketin sözleşme yönetim platformu içinde reklam sözleşmelerine bağlı kampanyaların programlı bir şekilde sunulmasını sağlayacaktır..

Sergey, “Fikir, teklifimizi doğrudan teslimat üzerine programlı teslimata genişletmemiz” dedi. “Bu tüm üsleri kapsıyor ve pazarın her iki tarafı için daha az yıkıcı. Sektörümüzün uzun zamandır beklediği bir şey ve bu konuda gerçekten heyecanlıyız. ”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me