RoadToBlogging.com: İstiak Rayhan, Güvenilir Tavsiye ve Önerilerle Blogcular İçin Yolculuğu Nasıl Kolaylaştırıyor

TP; DR: Istiak Rayhan eğlence için bir blog başlattı, ancak medya hakkında daha fazla bilgi edindiği için görevlerinden gelir elde etmek için stratejiler geliştirdi. Uzmanlığı geliştikçe, diğer blogcuların tutkularını tam zamanlı bir mesleğe dönüştürmelerine yardımcı olmak için RoadToBlogging.com’u yarattı. Arama motorları düzenli olarak algoritmalarını güncellediği için SEO’nun en iyi uygulamalarını takip etmelerini ve site içeriklerini çeşitlendirmelerini tavsiye ederek işe başlar. Istiak, blogcuların web’deki varlıklarını büyütmelerine yardımcı olmak için birçok yeni WordPress eklentisi de dahil olmak üzere araçlar geliştirmeye devam ediyor.

Istiak Rayhan, 2012 yılında bir tutku projesi olarak TechThumbs.com teknoloji blogunu kurdu. Başlangıçta, konuyu sevdiği ve siteden para kazanmadığı için yazdı.

Ancak kısa süre sonra, Google AdSense ve satış ortaklığı pazarlaması hakkında daha fazla bilgi edinmekle ilgilenmeye başladı. Öğrendiği dersleri aldı ve blogunda onlar hakkında yazmaya başladı. Altı ay boyunca yeni tutkusunu yayınladıktan sonra, görevinin değiştiğini fark etti. Artık bir teknoloji blogu kullanmıyordu.

O zaman RoadToBlogging.com’u kurdu.

“Bloglama yolculuğumu paylaşıyordum. Bloglamadan nasıl gelir elde edeceğimizi anladığım için okurlarıma tam olarak ne yaptığımı gösterdim ”dedi..

RoadToBlogging.com Kurucusu Istiak Rayhan resmi

İstiak Rayhan, diğer blogcuların sitelerini başarılı bir şekilde büyütmelerine ve para kazanmalarına yardımcı olmak için RoadToBlogging.com’u kurdu.

2014 yılında Istiak, ilk büyük ödemesini bir ortaklık programından aldı. Daha önce kazandığından daha fazlaydı. Aynı zamanda Harsh Agrawal adlı bir adam tarafından yönetilen ShoutMeLoud blogunu öğrendi.

İstiak, “Gelir raporlarını paylaşıyordu ve bloguyla her ay neredeyse 12.000 dolar kazandığını gördüm. “Bloglama yoluyla para kazanmanın mümkün olduğunu fark ettim ve bana tam zamanlı bir işe dönüşme ve başkalarına yardım etme konusunda ciddi düşünmem için ilham verdi.”

2015 yılında, erişimini artırmak için gönderilerinin kalitesini ve miktarını artırmaya odaklandı..

Bugün Istiak RoadToBlogging.com’u tam zamanlı olarak yönetiyor ve diğer blogculara sevdikleri hobiyi mesleğe nasıl dönüştürebileceklerini gösteriyor. İster verimlilik ipuçlarını tartışıyor ister okuyucuları teknik sorularla yönlendiriyor olsun, blog yazarlarının büyük hayaller kurabilecekleri ve başarılı gelecekler planlayabilecekleri bir alan yarattı.

Yeni Blogcular Neden Kitlelerini Geliştirmek için Istiak’a Başvuruyor?

Herkes basit, kendi kendine bir blog oluşturabilir ve haftada birkaç yazı yazabilse de, sofistike blogcular geniş bir okuyucu kitlesi ile başarılı bir site geliştirmenin mekaniğinin inanılmaz derecede karmaşık olduğunu biliyorlar. Bu yüzden ayrıntılı ve iyi organize edilmiş bir yol haritası çok yardımcıdır. RoadToBlogging.com’da, Istiak ve ekibi sadece içeriği yaymakla kalmaz, aynı zamanda yayınları kategorilere ayırırlar, böylece okuyucular ihtiyaç duyduklarını kolayca bulabilirler.

Bu kategorilerin ilki, tüm yeni blogcuların ustalaşması gereken bir beceri olan arama motoru optimizasyonu (SEO). Blogcular okuyucuların sitelerini bulmasını isterse, sitenin web arama sonuçlarında yüksek göründüğünden emin olmaları gerekir. SEO bilgisi bunu gerçekleştirebilecek şeydir ve RoadToBlogging.com anlayışlı SEO stratejileri ve ipuçlarıyla doludur.

RoadToBlogging.com blog yazısının ekran görüntüsü

RoadToBlogging.com, bağlı kuruluş pazarlamasına yeni başlayan site sahipleri için kılavuzlar sunar.

Bir de sosyal medya bileşeni var. Arama motoru sonuçları hayati olmakla birlikte, hiçbir blogcu Facebook veya Twitter gibi sosyal ağ sitelerini göz ardı edemez. Doğru topluluklarla bağlantı kurmak, hızlı bir şekilde yeni kitleler geliştirmek anlamına gelebilir. RoadToBlogging.com bu güçlü araçların nasıl geliştirileceğini açıklıyor.

Dikkat çekici bir WordPress uzmanı olan Istiak, blog yazarlarının WordPress işlevlerini ve özelliklerini anlamaları gerektiğini söyledi. RoadToBlogging.com’un tüm web sitelerinin% 30’una güç veren WordPress’teki yayınları, eklenti seçmekten temaları yüklemeye kadar her şeyi kapsar. Kategori, herhangi bir blogcu için değerli ve düzenli olarak güncellenen bir kaynaktır.

Son olarak, Istiak’ın kalbine en yakın kategori olabilir – satış ortaklığı pazarlaması.

“Her zaman bağlı kuruluş pazarlamasındaki yeni gelişmeler hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorum. Bir makale varsa onu okurum. Bir video varsa onu izliyorum ”dedi. “Amacım okurlarıma sadece öğrendiklerimi öğretmek değil; onlara bağlı kuruluş pazarlama uygulamalarında mümkün olan en verimli şekilde ustalaşmalarını öğretmektir. ”

İlk günlerde, bağlı kuruluş pazarlama içeriği siteye gelen trafiğin ana nedenlerinden biriydi.

Istiak, “Yeni başlayanlara gerçekten yardımcı olan birçok popüler nasıl yapılır yazısı yazdım” dedi. “Bu yüzden ‘Blogcuların Yolculuklarını Kolaylaştırma’ sloganını kabul ettik.”

Kullanıcıların Organik Trafiği Başarıyla Yönetmesine Yardımcı Olma

Profesyonel blogcular, arama motorlarından gelen trafik akışının ve ebbs’in farkındadır. Birçok kişi daha fazla trafik elde etmek için sosyal medyaya yönelirken, çoğu blog ziyaretçilerin gelmesini sağlamak için Google’a güveniyor.

İstiak, “Bu siteyi 2012’de başlattığımdan beri işler çok değişti. O zamanlar çok fazla rekabet yoktu” dedi. “Şimdi rekabetten başka bir şey yok. Her gün arama motorlarından trafik almak daha zor. ”

RoadToBlogging.com blog yazısının ekran görüntüsü

Istiak Rayhan, arama sıralamalarını iyileştirmek için içeriğin nasıl destekleneceği de dahil olmak üzere birçok SEO konusunu derinlemesine ele alıyor.

Google’ın algoritmasının nasıl çalıştığını ve güncellemelerinde yaptığı değişiklikleri belirlemeye çalışmak, bir yazlık endüstrisi haline geldi. Küçük toplama, çıkarma veya ince ayarlarla Google sayısız işletmeyi etkileyebilir. Bu yüzden blogcuların ayak parmaklarında kalmaları çok önemlidir. SEO uygulamalarını sürekli olarak güncellemiyorlarsa, siteleri arama sonuçlarının altına gömülmek zorundadır..

RoadToBlogging.com bile bu değişikliklerden muaf değil.

İstiak, “Algoritmanın nasıl gelişebileceğini tahmin etmek imkansız” dedi. “Geçen Eylül ayında, RoadToBlogging.com Google’a sürpriz bir ceza verdi. Neyse ki, çok çalışarak ve Google’ın neden bizi öldüğünü tam olarak tespit ederek, trafiğimizi Mart ayına kadar geri kazandık. ”

Istiak, arama motoru algoritmalarından bir adım önde kalmasına yardımcı olan birçok strateji buldu. Bunlardan ilki çeşitlilik. RoadToBlogging.com’a ek olarak, başka üç blog daha yayınladı – online işletme sahipleri için HostLater.com; WordPress kullanıcıları için WPLeaders.com ve ofis iç tasarımı için SetYourOffice.com.

“Bu blog’u altı yıldan fazla bir süredir çalıştırıyor olmama rağmen hala yapmak istediğim çok şey var. Bu zor çünkü siteyi çalıştıran ve işin% 80’ini yapmak zorunda olan ana adam benim. Her zaman blog yazacağım, ancak başlattığım bir eklenti işletmesinden de çok heyecanlıyım ”dedi..

Eklentilerin Gücüne Odaklanan Bir Gelecek

Istiak’ın yolculuğu bir teknoloji blog tutkusu projesi ile başladı ve onu SEO’nun karmaşıklıklarına ve diğer blogcuların gelişmesine yardımcı oldu. Ancak bir sonraki adımı Ultimate Blocks’ta bulunan kaynaklarla eklenti alanında olacak.

Eklentiler, Istiak’ın zaten çalıştırdığı blogları tamamlamanın mükemmel bir yoludur. Sonuçta, blogculara yardım etmek istiyor ve eklentiler, blogları daha verimli ve okuyucu dostu hale getiren kullanımı kolay teknolojinin parçaları.

Istiak, “Küçük kardeşimle eklenti işine girmek istedim, bu yüzden ‘Ultimate Blocks’ adlı bir eklenti başlattık. “Blogumu okuyan insanlar için – blogcular, bağlı kuruluş pazarlamacıları ve içerik pazarlamacıları. Bunun için çok çalıştık ve gerçekten heyecanlıyım. ”

Özel Gutenberg Bloglar ürününün tanıtım grafiği

RoadToBlogging.com, blog yazarları için hayatı kolaylaştırmayı amaçlayan WordPress eklentileri geliştiriyor.

Eklenti, en son editörü WordPress’in Gutenberg’i için tasarlandı ve platformu her zamankinden daha güçlü hale getiriyor.

“WordPress’in geleceği. Dürüst olmak gerekirse, kimsenin neden hala klasik editör kullandığını anlamıyorum. Herkes er ya da geç Gutenberg’e taşınmak zorunda kalacak ”dedi..

Bloglarından birine bilgilendirici bir yazı yazıyor ya da güçlü bir eklenti geliştiriyor olsa da, hedefi okuyucularını ve kullanıcılarını web’in son noktasında tutmaktır. RoadToBlogging.com, web’in sürekli gelişen değişikliklerinin üstünde kalması gereken blogcuları bilgilendiriyor.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me