Розблокування значення в даних: як протокол Ocean використовує технологію блокчейн, щоб розширити масштабований і безпечний обмін даними для AI

TL; ДОКТОР: Наразі лише невелика кількість компаній має можливості використовувати великі дані для досягнення прогресу в технологіях штучного інтелекту. І не випадково ті самі компанії прийшли керувати способами купівлі, продажу та використання даних. Для зміни цього було складено Океанський протокол. Цей децентралізований ринок даних, що розвивається, має на меті з’єднати власників даних, готових продати свою інформацію дослідникам, вченим та компаніям, що будують програми штучного інтелекту. Завдяки децентралізації даних про користувачів, засновник Брюс Пон заявив, що очікує, що Протокол океану створить нові економіки, що базуються на блокчейн, які вирівнюють доступ до даних.

У 2016 році світ створив 16ZB даних (це зеттабайти – кожен еквівалентний 1 мільярду терабайт). Однак лише 1% цієї інформації було коли-небудь проаналізовано.

Прагнучи децентралізувати доступ до цих даних та надати власникам даних контроль над своєю інформацією, Брюс Пон та Океанський протокол прагнуть розблокувати багатий потенціал невикористаних даних та його вплив на штучний інтелект. Власники даних підтримують контроль над своєю інформацією та встановлюють умови, за якими інші можуть оплачувати та отримувати доступ до даних.

“Основна цінність – це можливість безпечно купувати та продавати дані”, – сказав Брюс. “Якщо коротко, Ocean Protocol дозволяє алгоритмам та моделям приходити до даних, проходити навчання, а потім виїжджати, не розкриваючи дані та не копіюючи. Це надає власникам даних комфорт для обміну своїми даними ».

Створення глобальної економіки даних за допомогою справедливих цін та розумних контрактів

Оскільки галузь даних обертається навколо транзакцій, що включають інформацію тисяч людей одночасно, інформація однієї людини, як правило, не має достатньої цінності для підтримки транзакцій у такому масштабі..

“Раніше, якщо торгувати даними, вони повинні мати досить високу цінність, щоб зробити це варто для досягнення двосторонньої угоди”, – сказав Брюс. “Більшість даних не мали високої ціни, тому ринки не могли розвиватися”.

Але, використовуючи потужність технології blockchain та розумні контракти для оцифровування транзакційних процесів, Ocean Protocol може більш безпроблемно зв’язувати власників даних з дослідниками та розробниками, які працюють над голодними даними про штучний інтелект.

“Повна екосистема навколо економіки даних тепер можлива, оскільки технологія blockchain знижує витрати на триангуляцію, передачу та довіру, при цьому значно збільшуючи масштабованість координації по всій планеті”, – сказав Брюс..

Розумні контракти або комп’ютерні протоколи, що полегшують та застосовують стандарти та умови договору, надалі підтримують довіру користувачів, дозволяючи транзакціям здійснюватись безпечно та без сторонніх осіб.

“Розумні контракти дозволяють власникам даних програмувати умови доступу, які потім виконуються з ідеальною точністю”, – сказав Брюс. «Це дає власникам та покупцям даних прозорість, безпеку та гарантії оплати та використання. Тепер за допомогою протоколу Ocean ви можете почати формувати ринки даних, де значення даних може бути значно нижчим, оскільки процес оцифровується та керується розумними контрактами. Це означає, що економіка даних може почати формуватися на глобальній основі, коли дані отримують розблоковані та справедливі за ціною ».

Дорожня карта успішного розвитку завершується бета-версією

На відміну від більшості сучасних ринків даних, протокол Ocean дозволяє власникам даних зберігати контроль над своєю інформацією – не існує центрального сховища, до якого можна отримати доступ помилково, неправильно використати або використовувати.

Саме це зробило поєднання децентралізованої системи та блокчейн-платежів настільки привабливим для Брюса, який також заснував BigchainDB, який поєднує переваги розподілених баз даних та традиційних блокчейнів.

“З досвіду роботи з blockchain, AI та даними ми відчули, що в даних, що не використовуються, було багато цінності”, – сказав він. «Це тому, що люди бояться втратити контроль і не отримувати зарплату. Blockchain допомагає вирішити це, надаючи інструменти людям володіти та контролювати свої дані. “

Щоб зробити протокол океану реальністю, засновники та члени команди плюс 30 створили 18-місячну дорожню карту розвитку. Починаючи з листопада 2017 року, Протокол океану залучав мільйони доларів інвестицій завдяки розподілу насіннєвих токенів та встановленню структури ринку.

Зображення Брюса Пона з прапором Океанського протоколу

Завдяки Протоколу океану, Брюс Пон прагне децентралізувати ринки даних та розкрити потенціал невикористаних даних.

“Ми не дотримуємось тенденцій”, – сказав Брюс. «Швидше ми прагнемо створити інструменти та інтеграції, які можуть вплинути на найбільшу кількість користувачів. Нашими цільовими користувачами є розробники, які можуть будувати ринки та інструменти на вершині океану, а також науковці, які хочуть отримати доступ до даних. Перш ніж вирішити, які інтеграції та інструменти побудувати, ми, безумовно, працюємо з співробітниками та розробниками, щоб визначити пріоритет ».

Команда «Протоколу океану» завершила ділові та технічні довідки та сприяла спільноті учасників та ділових партнерств з відкритим кодом. Незабаром Ocean Platform запустить першу версію своєї бета-мережі.

“Це велика віха для проекту та команди, і це зелений прапор для науковців та розробників даних, щоб почати будувати та використовувати океанський протокол”, – сказав Брюс. “Це хвилюючий момент”.

Сприяння взаємодії між постачальниками даних, споживачами та ринками

З моменту свого створення, Протокол океану залишається проектом з відкритим кодом. Брюс заохочує інших розробляти поверх протоколу створення торгових місць, виявляти помилки та додавати нові функції.

“Наскільки океан відрізняється від інших проектів, це те, що це загальна платформа для обміну даними, яка дозволяє взаємодія алгоритмів, обчислень, зберігання та інших служб без будь-якої центральної координації чи оркестрування”, – сказав він. “Це унікально, оскільки означає, що розробники та науковці даних можуть повністю володіти кодом і даними і контролювати їх поверх океану”.

Сімейство науковців даних, протоколів AI, фахівців з блокчейн та розробників регулярно збираються на заходи. Програма послів Океанського протоколу прагне до подальшого залучення пристрасних послідовників проекту. Посли матимуть прямий вплив на розширення програми “Протокол океану” і можуть насолоджуватися ексклюзивними вебінарами та відеодзвінками з командою Ocean. Більш досвідчені розробники можуть брати участь у приємності, щоб заробити океанські жетони.

“Ми постійно розширюємо межі наших досліджень щодо кривих зв’язків, реєстрів, що містять маркер, інженерії токенів та розумних контрактів, пов’язаних з економікою даних”, – сказав Брюс. «Оскільки ресурси цифрові, є сенс контролювати доступ та гарантувати виконання за допомогою смарт-контрактів та цифрової валюти. Це єдиний підхід для зменшення тертя у пошуку та купівлі даних, надаючи учасникам безпеку та безпеку ».

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me