SEMrush ile Dijital Pazarlamaya Yaklaşımınızı Geliştirin: 4 Milyondan Fazla Site Sahibi Tarafından Güvenilen Her Şey Dahil SEO Araçları Paketi

TP; DR: SEMrush, anahtar kelime tanımlama, geri bağlantı ve trafik analizi, içerik optimizasyonu ve pazar araştırması için kapsamlı bir çözüm koleksiyonu oluşturmak için 11 yıllık deneyimden yararlandı. Bugün, dünya genelinde 4 milyondan fazla site sahibi 40’tan fazla veri destekli ürün ve hizmet için şirkete yöneliyor. SEMrush, Amazon listelerini optimize etmek için tasarlanmış kapsamlı SEO hizmetlerinin yanı sıra hazır ambalajlı içerik kullanarak bir kitle oluşturmak isteyenler için tam teşekküllü bir içerik pazarı sunmayı planlıyor.

İş dünyasında, nihai başarınızı belirleyen şeyin sizin bildiğiniz değil – kimi tanıdığınız olduğu sıklıkla söylenir..

Bugün, bu strateji Google’ın beğenisine uymayı içerir. Sonuçta, arama motorları, aktif olarak sunduğumuz ürün ve hizmetleri arayan milyonlarca müşteriyle tanışma gücüne sahiptir..

Ancak, optimize edilmiş Google dostu içeriği pompalamak her zaman umduğumuz kadar kolay değildir. Arama önerisi motoru, kullanıcılar için en iyi sonuçları verebilmesini sağlamak için algoritmalarını sürekli güncellediğinden, SEO pazarlamacıları sürekli olarak gelişen trendlerin üstünde kalmalıdır.

SEMrush bunu biliyor ve bu yüzden şirket son 11 yıldır büyük ve küçük işletmelerin çevrimiçi görünürlüğünü artırmasına yardımcı olacak kapsamlı bir araç ve rapor paketi mükemmelleştirdi..

SEMrush

SEMrush, dünya çapındaki müşterilere çevrimiçi SEO ve içerik yönetimi sunar.

“Müşteriler, pazarlama araç setimizin tıklama başına ödeme (PPC) çabaları, sosyal medya stratejileri, içerik pazarlama çabaları ve pazar araştırması da dahil olmak üzere SEO için hepsi bir arada bir çözüm olduğunu çok seviyorlar,” dedi SEMrush . “Her şey uygun bir pakete dahildir.”

EBay, Quora, Booking.com, HP ve BNP Paribas dahil olmak üzere dünya genelinde 4 milyondan fazla site sahibi, e-ticaret şirketi ve işletme, kritik pazar bilgileri elde etmelerine ve rakip stratejilerini ortaya çıkarmaları için şirkete güveniyor. veri ve kaynaklar.

SEMrush, Amazon listelerini optimize etmek için tasarlanmış her şey dahil SEO hizmetlerinin yanı sıra çok çeşitli konularda Google dostu içerik için tam teşekküllü bir pazarla daha da fazla müşteriyi kanatlarına taşımayı hedefliyor.

40+ Veri Destekli Ürünlerle Rekabet Avantajı Kazanın

SEMrush, Ağustos 2008’de bugün görünürlük yönetimi ve içerik pazarlama şirketinin CEO’su olan Oleg Shchegolev tarafından kuruldu..

Boston merkezli şirket, En İyi SEO Yazılım Paketi ve En İyi Arama Yazılım Aracı için 2019 2019 Ödülleri’nin son ödülleri de dahil olmak üzere endüstri ödüllerinin sık sık alıcısıdır..

Ivan, “Toplulukta, analitik anahtar kelimelerle, analitik analizleri, Google’daki konumunuzu iyileştirmeye yardımcı olan araçlar, rakiplerinizi analiz etme vb. İle başladığımız için SEO araç setimizle tanınıyoruz” dedi. “Ama bugün, SEMrush sadece SEO dostu olmaktan çok daha büyük.”

Gerçekten de şirket, SEO ürünlerini PPC reklamları, sosyal medya, rekabetçi istihbarat ve içerik pazarlama araçlarıyla 40’tan fazla veri destekli ürün şeklinde güçlendiriyor.

Örneğin, SEMrush’ın analiz raporları, reklamcılık, organik ve ücretli arama ve bağlantı oluşturma gibi alanlarda rakip stratejilere ilişkin öngörüler sağlar. Kullanıcılar, rakiplerin en iyi anahtar kelimeleri hakkında net bir bakış açısı kazanabilir, yeni rakipler keşfedebilir ve Google’ın arama sonuçlarındaki konum değişikliklerini izleyebilir.

Ayrıca derinlemesine bağlantı analizi yapabilir, anahtar kelime araştırması yapabilir, ürün listeleme reklamı (PLA) rakiplerine ilişkin bilgi edinebilir, rakip trafiğini keşfedebilir ve yeni pazarları ve nişleri analiz edebilir.

Öte yandan, SEMrush’un araçları, kullanıcıların alanları karşılaştırmak, anahtar kelime zorluklarını tahmin etmek ve anahtar kelime fikirleri oluşturmak için verileri görselleştirmesine, çaprazlamasına ve birleştirmesine olanak tanır. Son olarak, şirketin kampanya projeleri konum izleme ve site denetimlerinden sosyal medya izlemeye, backlink denetimlerine ve reklam oluşturuculara kadar her şeyi kapsar.

Ivan, “Bu araçlar birleştirildiğinde, ölçülebilir sonuçlar elde etmek için tüm dijital pazarlama stratejinizin tam bir resmini oluşturur,” dedi Ivan.

SEO Yazma Yardımcısı ile İçeriğinizi Güçlendirin

Ivan bize SEMrush’in güçlü SEO Yazma Yardımcısı’nın içeriği Google’ın gözünde önemli sıralama faktörleri olan anahtar kelimeler, okunabilirlik, ses ve özgünlük açısından optimize etmek için hepsi bir arada bir çözüm olduğunu söyledi..

Blog yazıları gibi içeriğin çevrimiçi kitleniz tarafından oldukça görünür olmasını sağlamak için SEO Yazma Yardımcısı hedef anahtar kelimeleri önerir, çok sık bir anahtar kelime (SEO’da anahtar kelime doldurma olarak bilinen bir sahte pas) kullandıysanız sizi uyarır ve bozuk bağlantılar.

Okunabilirlik ve ses açısından, program diğer metriklerin yanı sıra karmaşıklığı, kelime sayısını, potansiyel başlık sorunlarını, okunması zor cümleleri ve net olmayan dili araştırır. Ardından, sesinizin sıradan, nötr veya resmi gibi önceden belirlenmiş bir hedefle eşleşip eşleşmediğini belirlemek için algoritmalar kullanır. Son olarak, yazılım içeriğin birden çok dilde mevcut olan bir intihal denetleyicisi aracılığıyla orijinal olmasını sağlayacaktır..

Ivan, “SEO Yazma Asistanı, içeriği yazmaya hazırlanmaktan performansını analiz etmeye kadar her şeyi kapsar” dedi. “Gerçekten hepsi bir arada bir çözüm.”

SEO Yazma Asistanının ekran görüntüsü

SEO Yazma Yardımcısı, kullanıcıların SEO dostu olma, ses tonu, okunabilirlik ve intihal için içeriği kontrol etmesini sağlar.

SEO Yazma Asistanı ayrıca Chrome, Firefox, Safari ve Edge üzerindeki Google Dokümanlar eklentileri ve WordPress eklentileri için tasarlanmış eklentiler sayesinde içerik optimizasyonunu da kolaylaştırır. Kullanıcılar ayrıca doğrudan SEMrush’in kullanımı kolay arayüzünden çalışma seçeneğine de sahiptir..

İlaveten Ivan, yazılımın bir şirket içindeki birden fazla ekip üyesinin aynı anda sisteme erişmesine izin vermek için tasarlandığını söyledi. Bu, işletmelere çeşitli satıcılardan sayısız araç ve oturum açma yönetiminde doğal olarak zaman, para ve güç tasarrufu sağlar.

Ivan, “Yine, tek bir yerde mümkün olduğunca çok araç sunmak istiyoruz,” dedi. “Ekip üyeleriniz birden çok cihazdan anında erişebilir; bu nedenle, örneğin, sosyal medya ekibiniz sosyal medya analizörlerini kullanıyorsa ve içerik pazarlama ekibiniz diğer araçları kullanıyorsa, herhangi bir sorun olmaz.”

Amazon Satıcıları için Araçlar Dahil Güneş Altında Her Şey & Sosyal İçerik

SEMrush, müşterilere yakın zamanda her şeyi tek bir çatı altında sağlama görevini yerine getirmiyor. Mayıs ayında şirket, Amazon satıcılarının Amerika’nın en büyük çevrimiçi pazarındaki dönüşümleri artırmasına yardımcı olmak için tasarlanmış ücretsiz bir araç olan Sellerly’yi başlattı (Aralık 2018 itibariyle Amazon’un web sitelerini aylık olarak ziyaret ettiği bildirildi).

Satışları artırmak için Sellerly, kullanıcıların Amazon hesaplarını programa bağlamasına ve hangi başlıkların, açıklamaların, görüntülerin ve fiyatların en etkili olduğunu belirlemek için sınırsız bölünmüş testler yapmasına izin verir.

Basit süreç, görüntülemelerin ve dönüşümlerin canlı istatistiklerini sağlayarak, satıcıların analitik veriler toplamasına ve satışlarını etkileyen öğeleri buna göre ayarlamasına olanak tanır – böylece karı artırır. Sellerly sitesinde, bu işlemi animasyonlu bir şekilde açıkça gösteren kullanışlı bir demo tavsiye oyunu bile bulunmaktadır.

SEMrush’a göre, Sellerly, şirketin geliştirdiği bir dizi pazarlama çözümünün ilk adımıdır. Bugüne kadar, dünya çapında Amazon’da yaklaşık 8 milyon satıcı var ve bunlardan 1 milyonu sadece geçen yıl pazara katıldı. Ivan, bugün itibariyle Sellerly’nin ABD Amazon pazarında türünün ilk tekliflerinden biri olduğunu ve şirketin gelecekte yeni araçlar ile diğer ülkelere desteğini genişletmek için istekli olduğunu söyledi..

Ivan, “Amazon o kadar hızlı büyüyor ki, bu yıl araç setimizi Amazon için ilk aracımızla Google’ın dışına çıkarmaya karar verdik” dedi. “Gelecek yılın başında Amazon satıcıları için SEMrush benzeri bir platforma katkıda bulunacak daha fazla araç yayınlamayı planlıyoruz.”

Yeni Lansman: SEMrush İçerik Pazarı ile Trafik Çekme

Sellerly’ye ek olarak, SEMrush kısa süre önce hızlı ve güvenilir metin yazarları tarafından üretilen mükemmel içerik kaynağı olan içerik pazarını başlattı. İstek üzerine, bu yazarlar hedef kitlenizi çekmenize yardımcı olacak geniş SEO bilgisini kullanarak içerik oluşturacak.

İşletmelere tavsiyelerde bulunma, örnek okuma, anlaşmalara ulaşma ve yazarlarla sözleşme yapma zahmetinden kurtulmak için tasarlanan pazar, deneyimli yazarlara kolay, sözleşmesiz erişim sağlar.

Ivan, “SEMrush size web sitenizi veya rakiplerinizin sitelerini nasıl analiz edeceğiniz konusunda veriler sunarken, içerik pazarında şirketlere istek üzerine SEO için optimize edilmiş içerik sağlıyor” dedi. “Sonuçta, bu, müşterilerimizin daha fazla zaman ve para tasarrufu yapmasına yardımcı olmanın bir yoludur.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me