Sendinblue ile İşinizi Büyütün: KOBİ’ler için Tasarlanmış Hepsi Bir Arada E-posta Pazarlama ve Otomasyon Platformu

TP; DR: Sendinblue’nun hepsi bir arada satış ve pazarlama platformu, girişimcileri ve KOBİ’leri müşterileri ile kalıcı ilişkiler kurma ve büyütme konusunda güçlendiriyor. Yeni Delhi, Seattle, Paris ve Berlin merkezli 350’den fazla çalışandan oluşan şirket, uygun fiyatlarla CRM yazılımı, pazarlama otomasyonu, A / B testi ve SMS pazarlaması sunmaktadır. Geçen Ocak ayında bir Alman rakibi satın aldıktan sonra, Sendinblue şimdi ABD pazarında genişlemeye odaklandı.

Küçük işletmelerin günlük yaşamlarımız üzerinde büyük etkisi olduğu bir sır değil. Sadece dünya çapındaki şirketlerin çoğunu değil, aynı zamanda yenilikçilik, istihdam yaratma ve ekonomik büyümede de önemli bir rol oynamaktadırlar. Onlarsız, bildiğimiz dünya aynı şekilde işlemeyecek.

Bu nedenle, 2019 araştırmasında ankete katılan küçük ve orta ölçekli işletmelerin% 50’sinin bir pazarlama planının yerinde olmadığını belirtmesi çok endişe vericidir..

Araştırmacılar ayrıca küçük işletme sahiplerinin zamanının yetersiz olduğunu ve sınırlı bütçelerle karşı karşıya olduklarını keşfetti. Ankete katılanların çoğunluğu (% 55) yıllık gelirlerinin% 5’inden azını pazarlama için harcadıklarını ve katılımcıların% 86’sının pazarlama dışındaki ticari faaliyetlere zaman ayırmayı tercih ettiklerini söyledi.

Sendinblue logosu

Sendinblue’nun satış ve pazarlama platformu KOBİ’lerin büyümesine ve gelişmesine yardımcı oluyor.

Sendinblue gibi platformların yardımcı olabileceği durumlar böyle. Kapsamlı çözüm, KOBİ’lerin kurumsal boyutlu bir fiyat etiketi olmadan tüm dijital kanallardaki müşteri ilişkilerini zahmetsizce yönetmeleri için gereken pazarlama araçlarını sağlar.

Sendinblue İçerik Pazarlama Uzmanı Emma Fanning, “Bizim sloganımız Kalkışa Hazırlıktır ve küçük işletmeleri yapmaları için bunu güçlendiriyoruz.” Dedi. “Kurucumuzun vizyonu, onlara daha büyük markalarla rekabet etmelerine yardımcı olan uygun fiyatlı bir pazarlama araç kutusu sunmaktır.”

Şirket şu anda 100.000’den fazla işletmeye CRM yazılımı, canlı sohbet yetenekleri, e-posta kampanyaları, A / B testi, pazarlama otomasyonu ve SMS araçları da dahil olmak üzere tam bir satış ve pazarlama kaynağı sağlıyor. Yeni Delhi, Seattle, Paris ve Berlin merkezli 350’den fazla çalışanı ile Sendinblue, dünyanın dört bir yanındaki işletmelerin müşteri ilişkilerini basit ve uygun maliyetli bir şekilde büyütmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır..

Uygun Fiyatlı Pazarlama Araç Kutusu ile Erişilebilirliği Artırma

Merkezi Paris’te olan Sendinblue, 2012 yılında Armand Thiberge tarafından kuruldu. Şirket, öncelikle KOBİ’ler için bir e-posta pazarlama hizmeti olarak başladı ancak yıllar içinde hepsi bir arada satış ve pazarlama çözümleri sağlayıcısına dönüşene kadar özellikler ekledi.

Bugün, platform, ayrık yazılımları bir araya getirmek yerine, tek bir merkezi araç kullanarak çeşitli kanallar ve veritabanlarındaki dijital etkileşimlerini yönetmelerine izin vererek kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştırıyor..

Ürünün temel özelliği olmaya devam eden e-posta artık daha güçlü çünkü satış ve pazarlama işlevlerini destekleyerek desteklenen genel iletişim stratejisinin bir parçası olarak işlev görüyor.

Kalkışa hazırlanın

Girişimciler ve KOBİ’ler ihtiyaçlarına göre tasarlanmış çok çeşitli fiyatlandırma planları arasından seçim yapabilir.

Armand, son basın bülteninde, “Örneğin, web sitenizdeki bir Sendinblue formu aracılığıyla bülteninize kaydolan bir potansiyel müşteri listesi oluşturduktan sonra, onlara e-posta yoluyla ulaşabilir, ardından görüntülü reklamcılıkla hedefleyebilirsiniz.” “Daha sonra, bu profiller, profilleri potansiyel müşterilerinizin listesine benzeyen potansiyel müşterilerin bir listesini oluşturarak Facebook’ta daha geniş bir kitleye ulaşmak için kullanabilirsiniz.”

Sendinblue’nun fiyatlandırma modeli, günde 300 e-postaya kadar ücretsiz paketlerden, ayda 350.000 e-postaya sahip premium çözümlere ve gelişmiş ihtiyaçları olanlar için özel seçeneklere kadar çok çeşitli planlar içerir. Sözleşme veya gizli ücret yoktur ve kullanıcılar istedikleri zaman ek ücret ödemeden planlarını değiştirebilir veya hizmeti iptal edebilir.

Şirket ayrıca, sık sık e-posta göndermeyen minimum kişi listelerine sahip işletmeler için kullandıkça öde seçenekleri sunar. Bu kredi tabanlı sistem, şirketin Temel planıyla aynı özelliklere sahiptir ve kredilerin süresi asla dolmaz.

Daha Güçlü Müşteri İlişkileri Oluşturun ve Büyütün

Sendinblue’nun amacı, kullanıcıları benzersiz müşteri bağlantıları oluşturma konumuna getirmektir. Emma, ​​“E-posta pazarlaması aslında müşteri ilişkilerinizi takip etmenin bir yolu” dedi..

Şirketin son derece iyi yaptığı bir şey, işlem e-postalarının yönetilmesine yardımcı olmaktır – bu, sipariş onayları, gönderim bildirimleri ve şifreleri sıfırlamak için yol tarifleri göndermek için kullanılabilir. Emma, ​​Sendinblue’nun rakiplerinin çoğunun işlemsel bir e-posta çözümüne sahip olmadığını veya üçüncü taraf bir eklenti gerektirdiğini söyledi.

Sürükle ve bırak düzenleyici ekran görüntüsü

Sürükle ve bırak oluşturucu, kodlama becerileri gerektirmeden e-posta tasarımını kolaylaştırır.

“Bu tür e-postalar, olumlu müşteri ilişkilerini sürdürmek için gerçekten önemlidir” dedi. “Örneğin, bir müşteri sitenizde bir şey sipariş ederse ve e-posta yoluyla sipariş onayı almazsa, büyük olasılıkla dolandırıcılık içinde olduğunu düşünür.”

Sendinblue, müşterilerin profesyonel şablonları veya şirketin sezgisel sürükle ve bırak düzenleyicisini kullanarak tüm e-postalar ve SMS pazarlama kampanyaları için marka tasarımları oluşturmalarına olanak tanır. Platform, açık oranları artırdığı bilinen özel mesajlar ve konu satırlarıyla içeriği kişiselleştirmeyi kolaylaştırır.

Kullanıcılar, herhangi bir veritabanındaki bilgilerle ilgili koşulları kullanarak mesajlarını farklı metinler, tarihler veya şekillerle daha da özelleştirebilirler. Bu, aynı kampanyada birkaç farklı e-posta göndermeyi mümkün kılar.

Newsletter2Go’nun Alınmasıyla Kaynakların Güçlendirilmesi

Fransız pazarında lider olarak başarılı olduktan sonra, Sendinblue mevcut ürünlerini daha da geliştirmek ve uluslararası büyümeyi hızlandırmak için çabalarını araştırmaya ve geliştirmeye koydu..

Geçen yılın başlarında Sendinblue, Almanya’nın önde gelen e-posta pazarlama sağlayıcısı olan Newsletter2Go’yu satın aldı. Şirketler o zamandan beri daha geniş bir pazarda veri gizliliğine odaklanan dijital pazarlama sağlamak için güçlerini birleştirdi. Birlikte, küçük ve orta ölçekli işletmelere uygun fiyatlı bir fiyatlandırma stratejisi sunarak Hubspot, Salesforce ve Mailchimp beğenileriyle rekabet etmeye hazırlar..

Basın bülteni 31 Ocak 2019’da çıkan basın açıklamasında, “Newsletter2Go’nun satın alınmasıyla, kullanıcı veri gizliliğine saygı göstermeye devam ederken kapsamlı Avrupa çapında güvenli pazarlama çözümleri sağlayıcısı olma yolumuzu hızlandırmayı umuyoruz” dedi..

Sendinblue, sakinlere kişisel verileri üzerinde kontrol sağlamak için tasarlanmış bir Avrupa veri koruma düzenlemesi olan GDPR ile uyumlu kalmalarına yardımcı olmak için çalıştı. GSYİH 25 Mayıs 2018’de yürürlüğe girdi. Yönetmeliğin uygulanmasına yol açan Sendinblue, kullanıcılarının haklarının yeni yasalara uygun olmasını sağlamak için önlemler aldı..

Newsletter2Go, GDPR uyumlu e-posta pazarlama çözümlerini de öncelik haline getirdi. Şirket, dünyanın en sıkı bağımsız denetim hizmetlerinden biri olan TÜV Rheinland’a, yıllık ofis ziyaretleri ile veri koruma uygulamalarını ve güvenlik önlemlerini inceliyor.

Sıradaki: Kuzey Amerika’ya Genişleme

İleride, Sendinblue yenilikçi yeni özellikler geliştirmek ve ek uluslararası pazarlara açılmasını hızlandırmak için iddialı hedefler koyuyor. Emma bize Kuzey Amerika’nın bulmacanın bir sonraki parçası olduğunu söyledi.

“Biz zaten Avrupa’da lideriz” dedi. “Ama Toronto’da bir ofisimiz var ve gerçekten ABD pazarına girmek istiyoruz. Gelecekte bu bizim için büyük bir odak noktası olacak. ”

Şirket ayrıca mevcut platformunu geliştirirken yeni ürünler geliştirmeye devam edecek.

“Newsletter2Go’nun satın alınmasıyla sahip olduğumuz kaynakları ve insan gücünü ikiye katladık, bu nedenle küresel olarak büyümeye devam etmek için gerçekten iyi bir pozisyondayız,” dedi Emma.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me