ServerPronto, Veri Merkezi Sahipliği ve Teknoloji Deneyimi ile Daha Değerli Dedicated ve Bulut Barındırma Nasıl Sağlar?

TP; DR: Barınmanın ilk günlerinde ServerPronto zikzak yaparken herkes zikzak yaptı. Diğer ev sahipleri müşterileri uzun ve pahalı sözleşmelere kilitlerken, ServerPronto iş yapma şeklini yeniden tasarladı ve rakiplerinden çok daha düşük fiyatlı sözleşmesiz planlar sunuyor. Veri merkezlerine sahip olmak, kendi BT’lerini yapmak ve en yeni anlık IP geçiş teknolojisini ilk lisanslayan ServerPronto, inanılmaz değer sunmak için benzersiz bir yol buldu..

Pedro Sostre, ServerPronto ekibine katılmadan önce, özel hosting uzmanlarının ulaşmak istediği potansiyel müşteriydi..

Başka bir şirkette çalışırken Pedro, doğru özel barındırma sağlayıcısını bulmak için bir arayışa girdi. Çok sayıda şirketle temasa geçti, tüm sunucu özelliklerini topladı ve tüm sözleşmeleri okudu. Çok temel bir sunucu için aylık yaklaşık 600 $ ‘a mal olan bir anlaşma buldu ve 2 yıllık sözleşme ve destek içeriyordu..

Bu arada, ServerPronto ekibi, barındırma sektöründe işin nasıl yapıldığına yeni bir bakış atıyordu. Binanın sahibi sizseniz ve zaten internet ve elektrik için ödeme yapıyorsanız, bir sunucu satın alıp çevrimiçi hale getirmenin maliyeti nedir??

ServerPronto için, o zaman cevap, temel bir özel sunucu için ayda 20 $ kadar düşüktü – ve şirket hala para kazanacaktı. Artık standart 59 GB’lık özel dört çekirdekli Intel Xeon sunucusuna ayda 59,95 $ oldukça düşük bir fiyata sahip olabilirsiniz..

Pedro Sostre ve sunucuları portre

Pedro Sostre, sunucu barındırma konusunda ne kadar pahalı olabileceğini ilk elden deneyimledi – ama ServerPronto’da değil.

16 yıl önce yapılan konuşmalarla ServerPronto, değer ve ucuz barındırma arasındaki büyük farkı ortaya koydu. ServerPronto, eski işlemcilere sahip taban hattı sunucularını düşük fiyatlarla sunmak yerine, kendi veri merkezlerine yüksek kaliteli donanım koyarak ve bunları şirket içi, Tier II ve Tier III teknisyenleriyle yöneterek müşterilere paradan tasarruf sağlar.

Maliyetlerini son derece düşük tutarak, ServerPronto kalite adanmış hosting fiyatını yeniden tanımlıyor. Yerinde destek ekibine, hem yurtiçi hem de yurtdışındaki topluluklara geri verme izninin yanı sıra uzun vadeli sözleşmelerde müşterileri tuzağa düşürmeyi reddetmenin yanı sıra ServerPronto, özel barındırma işleminin doğru ve hala uygun maliyetli olabileceğini kanıtlıyor.

Mükemmel Kalite Dengesini Sağlamak İçin Kurulmuş Bir Şirket & Maliyet

Şimdi ServerPronto Pazarlama Başkan Yardımcısı Pedro bize Miami-Dade Emniyet Müdürlüğü ve adliye sistemi ile çalışarak şirketin ilk olarak Güney Florida’da ISP olarak nasıl başladığını anlattı. Uzun süredir Windows sertifikalı teknisyenlerden oluşan bir ekiple, ServerPronto’nun ana şirketi Infolink, müşterilerini çevrimiçi tutmak için bol miktarda BT deneyimine sahipti.

Yakınlarda, telekomünikasyon şirketi Global Crossings artık veri merkezlerini istemediklerine karar verdi. ServerPronto, 10.000 metrekarelik tesisi satın alma fırsatını atladı ve 2000 yılında ayda 20 $ karşılığında barındırma ve yerleştirme hizmetleri sunmaya başladı..

Pedro, “Bizim için bir çeşit endüstri patladı çünkü çok hızlı bir şekilde birkaç bin müşterimiz var,” dedi. “Ya biz ya da bir sonraki seviye, ayda 400 ila 500 dolardı.”

Bir sunucu ve ekibin grup resmi üzerinde çalışan ServerPronot çalışanı

Nispeten küçük bir ekibe sahip olmasına rağmen, ServerPronto’nun veri merkezi 7 gün 24 saat birinci sınıf bir desteğe sahiptir..

Şimdi, özel barındırma planları aylık 39,95 $ ‘lık bir AMD Athlon Regor sunucusuyla başlar ve 1.699,95 $ için 96 çekirdekli 4x Intel Xeon sunucusuna sahip “Quad-Dodeca Monster” a kadar uzanır..

“Tüm paketlerimizde kurumsal veya en azından sunucu sınıfı donanım kullanmaya çalışıyoruz” dedi..

Mülkiyet, BT Arka Planı, & Düşük Genel Masraf Tasarrufu Geçildi

Barındırma, hızlı bir şekilde kolokasyon, BT ve İSS işini geride bıraktı ve ana iş haline geldi.

Pedro’ya göre, ServerPronto’nun özel hosting planlarını rakiplerinden çok daha düşük tutabilmesinin ana nedeni, kendi maliyetlerini mümkün olduğunca düşük tutmaktır.

ServerPronto, aracıyı başka bir şirketten alan kiralamak yerine veri merkezlerine sahip olarak keser. 7/24 Tier II veya Tier III çalışanlarına sahip olarak, BT gereksinimlerini dış kaynak kullanmadan biletlere yanıt verebilir ve sunucuları yönetebilirler.

“Burada binada çalışıyorlar, bu yüzden uzak bir bağlantı veya dış kaynaklı bir ekiple uğraşmak gibi değil,” dedi Pedro. “Sunucuya doğru yürüyebilirler ve gerekirse bir şeyler yapabilirler.”

Bu yaklaşık% 100 çalışma süresi ve dört yıl içinde kesinti yapmayan bir veri merkezi ile sonuçlanır – “tahtaya vurun” dedi Pedro.

Her Zaman Sektörde Değişen Teknolojiyi Arıyor

Her zaman üstesinden gelmek için bir sonraki engel arayışı içinde olan ServerPronto, kısa süre önce Delta Air Lines veya Netflix gibi şirketlerin yıkıcı kesinti süresi yaşamasını önleyecek IP mobilite teknolojisini lisanslayan ilk kişi oldu..

Pedro, “Bu adamlar ağırlamak için en iyi doları ödüyorlar,” dedi. “Mesele şu ki, ne kadar ödüyor olursanız olun, hala tek bir fiziksel veri merkezinde tutuluyorsunuz.”

ServerPronto'nun coğrafi yedek bulut barındırma sayfasının ekran görüntüsü

ServerPronto, bir felaket durumunda anında IP geçişini lisanslayan ilk kişidir.

Delta durumunda, veri merkezlerindeki bir yangın diğer yerlerde depolanan yedeklemelere geçişi tetikledi. IP adreslerini değiştirme ve yayma sonrasındaki gecikme saatlerce sakat kalma süresine ve binlerce iptal uçuşa neden oldu.

ServerPronto’nun Coğrafi Yedekli Bulut Barındırma, farklı şehirlerdeki veri merkezleri arasında anında IP geçişine olanak tanır.

Birincil veri merkezinizin çökmesi durumunda, tüm hizmetleriniz başka bir yerde bulunan farklı bir veri merkezine devredilecekti – Pedro’ya göre sunucular farklı bir sağlayıcı tarafından korunsa bile.

“Artık tamamen felaketten kurtulmak için endişelenmenize gerek yok, bu kavramla ilgili çünkü felaketten tamamen kaçınabilirsiniz” dedi. “Veri merkezlerinizden biri yere yandığında, kitleniz veya müşteri tabanınız bile fark etmez. Milisaniye içinde, zaten tamamen farklı bir coğrafi bölgede yaşıyor olacaksınız. Teknoloji ekibiniz dışında kimse bir şey olduğunu bilmiyor. ”

ServerPronto, Sadece Sunuculardan Fazlası & Barındırma

Nasıl ServerPronto Pedro gibi müşteriler için özel hosting hayatı daha iyi hale getirmiş gibi, onlar da iç ve dış yardım etmek için yollar arar.

Pedro yakın zamanda dokuz yıldır aynı değer sunucusunda olan bir müşteriyle konuştu.

Pedro, “En yeni donanım ne olursa olsun ona ücretsiz bir yükseltme yaptık çünkü çok uzun süredir bizimle çalışıyor.” Dedi Pedro. “Hala o eski sunucuyu kullandığına inanamadım.”

Şirket ayrıca, gelişmekte olan ülkelerdeki okullara yerleştiren çeşitli kuruluşlara yaşlanan donanımlar bağışlıyor. Makine mükemmel şekilde işlevseldir, ancak ServerPronto’nun uymaya çalıştığı modern standartlara göre olmayabilir, Pedro dedi.

“Bizim için heyecan verici,” dedi. “Belki ikincil bir pazarda yeniden satabileceğimiz bir donanım. Bunun yerine, Haiti’ye yüzlerce sunucu gönderdik ve okullarda ilk kez bir bilgisayara erişebilen çocuklar var. ”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me