Сила Linux у зручному для користувача пакеті: Zorin OS надає безпеку, конфіденційність та налаштування в межах охоплення більш широкої споживчої бази

TL; ДОКТОР: Zorin OS, інтуїтивно зрозуміла операційна система з відкритим кодом для новачків Linux, була розроблена з акцентом на простоту та знайомство. Потужна альтернатива Microsoft Windows і macOS призначена для підвищення швидкості, підвищення потужності та підвищення безпеки. З впровадженням Zorin OS 15 та планами щодо подальшого розширення компанія продовжує свою місію впроваджувати нових користувачів у комп’ютерну систему на базі Linux якомога легше..

Подивіться уважно, і ви побачите, що історія, що стоїть за операційною системою Zorin, – це, по суті, історія старого віку, створена в нашій новій ері. Це починається влітку 2008 року, коли молоді брати Артем і Кирило Зорін грали разом з Linux – як це роблять сьогодні допитливі підлітки.

“Коли ми вперше натрапили на Ubuntu 7.10, ми подумали, що це дивовижно – особливо порівняно з операційними системами, пропонованими Windows та Mac”, – сказав Артем. “Це було більш налаштоване, воно змусило комп’ютер працювати швидше, він був гнучким, і не отримував вірусів.”

Логотип Zorin OS

Як і навчальні колеса для Linux: Zorin OS призначена для того, щоб допомогти користувачам перейти на надійну комп’ютерну систему на базі Linux.

Брати, яким тоді було лише 12 і 14 років, були шоковані тим, що більше людей не скористалися операційною системою – доки не представили її батькові. “Ми миттєво зрозуміли, що це не було зручним для нових та недосвідчених людей”, – сказав Артем.

Незважаючи на свій молодий вік і повну відсутність навичок розвитку, брати були натхнені відкритим для себе досвідом і вирішили взяти на себе завдання, що попереду. Так, у рамках шкільного наукового проекту вони почали розробляти зручну для користувача операційну систему на базі Linux, одночасно навчаючи програмування.

Артем та Кирило незабаром отримали нагороди на науковому ярмарку, але їхня подорож була далеко не закінчена. Нарешті, через місяці подальшого розвитку, пара офіційно поставила Zorin OS 1.0 1 липня 2009 року. «Звідти вона швидко зросла», – сказав Артем.

Сьогодні, через десятиліття, інтуїтивна альтернатива з відкритим кодом для Windows та macOS приносить потужність Linux користувачам усіх рівнів кваліфікації. Завдяки збереженню уваги на простоті та знайомості, Zorin OS дає можливість безлічі людей отримати доступ до швидшого, потужнішого та більш безпечного комп’ютерного досвіду. Тепер, плануючи подальше розширення, а також випуск Zorin OS 15, компанія продовжує впроваджувати нових користувачів у систему на базі Linux.

Інтуїтивне рішення з відкритим кодом

До листопада 2017 року, менше ніж через рік після випуску, Zorin OS 12 було завантажено понад 1 мільйон разів – і 60% цих завантажень надходило від користувачів Windows та Mac. Артем частково пов’язує це з зручними інструментами компанії та підходом до клієнта.

“Ми розробили Zorin OS для ідеального поєднання потужності та зручності використання для всіх”, – сказав він. “Zorin OS була побудована максимально просто, тому вам не потрібно буде навчитися щось починати завдяки своєму звичному користувальницькому інтерфейсу.”

Zorin OS на двох пристроях

Операційна система робить ваш комп’ютер – чи ноутбук – швидким, потужним та безпечним.

Артем повідомив, що компанія стикається з ранніми завданнями, роблячи проект більш привабливим для ринку, особливо в частині доступу до заявок. “Багатьом людям дуже сподобалися наші системи, але вони боялися повністю перейти від чогось типу Windows, просто тому, що вони не могли запустити всі свої програми на Zorin OS”, – сказав він.

Але перехід до хмарних додатків протягом останніх 10 років допоміг це змінити. “Сучасні веб-розробники хочуть, щоб їх програми працювали на основних платформах, а також смартфонах, планшетах та інших пристроях”, – сказав Артем. “Але для створення потрібних програм для кожного з них потрібно буде багато роботи, тому вони почали використовувати веб-браузер як інтерфейс.”

За словами Артьома, ця зміна галузі значно полегшила людей, які використовують традиційні платформи, зробити перехід до альтернативних.

Вбудовані програми та знайомий користувальницький інтерфейс

Zorin OS оснащений повним набором потужних професійних додатків, розроблених для того, щоб користувачі могли переглядати, працювати, грати та вирішувати все, що знаходиться між ними. Програмне забезпечення включає комплектний набір офісних програм, професійне програмне забезпечення для редагування фотографій та вбудовані засоби брандмауера..

Окрім широкого спектру програм, середовище робочого столу Zorin дозволяє користувачам відчувати себе як вдома у своїй новій операційній системі, що дозволяє їм змінювати робочий стіл, щоб нагадувати звичні дисплеї в операційних системах Windows, macOS та Linux. Щодо доступності, Zorin OS також була перекладена більш ніж на 50 мов і має попередньо завантажені допоміжні технології. Ці доповнення ставлять потужний комп’ютерний досвід в межах досяжності для більшого кола користувачів, дозволяючи безперешкодно переходити від фрустрації.

Програми для Zorin OS

Zorin OS оснащена набором програм для ділових, освітніх та особистих потреб.

Компанія пропонує різні версії ОС Zorin, в яких пакетні програми відрізняються. Плани починаються з основної програми Zorin OS, яка включає основні функції, необхідні для перегляду Інтернету, роботи з офісними документами або спілкування з друзями.

Zorin OS Ultimate, з іншого боку, включає все в бізнес-план плюс понад 20 ігор, відеошпалери, додаткові програми для бізнесу та медіа, додані макети робочого столу та доступ до прямої підтримки з боку знаної команди із обслуговування клієнтів Zorin. Інші плани, такі як Zorin OS Education та Zorin OS Lite, також доступні для конкретних випадків використання.

Швидкі, надійні, універсальні та безпечні технології

Що стосується постійних розробок, процес прийняття рішень командою Zorin OS дуже інформується досвідом початківців користувачів. “Якщо є функції, які наші користувачі припускають, що були б вигідними для нового користувача, ми зазвичай ставимо їх на нашу дорожню карту”, – сказав Артем. “Як правило, ми запитуємо, чи є нова функція корисною та зручною для користувачів, перш ніж ми розглядаємо питання про додавання чогось нового.”

Зрештою, основна мета компанії – зробити Linux простим для таких користувачів, як Артем і батько Кирила, які отримали б користь від швидкості, безпеки та гнучкості операційної системи з відкритим кодом, але, можливо, не будуть зручні при різкому переході.

“Ми прагнемо спрощення на кожному кроці”, – сказав Артем. “Отже, ми вивчаємо, як люди знайомляться з операційною системою, де полягають переваги, як вони встановлюють операційну систему тощо”, а не звертаються до ентузіастів та інженерів “.

Ось чому система спрощує використання Wine та PlayOnLinux, що дає можливість користувачам запускати комп’ютерні програми та ігри Windows, до яких вони звикли в ОС Zorin. Якщо ви шукаєте більше рішень, просто відвідайте магазин програм Zorin OS для додаткових додатків та ігор.

“Деякі програми, які люблять люди, доступні лише для Windows, і це надихнуло нас на активну підтримку програм Windows через Wine”, – сказав Артем. “Ми постійно включаємо в наш сховище найновішу версію Wine, щоб забезпечити сумісність знов”.

Представляємо Zorin OS 15, зараз у бета-версії

Після тривалого циклу розробки компанія нещодавно представила чергову основну версію операційної системи, Zorin OS 15, у версії Beta. З цим випуском компанія продовжує зосереджуватись на забезпеченні інтуїтивного досвіду користувача від початку до кінця.

“Ми отримали дійсно хороші відгуки від Beta”, – сказав Артем.

Zorin OS 15 матиме потужні інструменти для синхронізації та переходу між пристроями, оптимізацію продуктивності, привітнішу тему робочого столу, включаючи світлий і темний режими, інтерфейс, призначений спеціально для сенсорних екранів, перероблений додаток LibreOffice, підтримка кольорових емоджи та кілька додаткових вдосконалень.

Для Артьома та Кирилла, які все ще ведуть бізнес разом, Zorin OS 15 – це прямий результат того, що пара працює над створенням більше десяти років: Операційна система, яка справді ставить потужність Linux в межах досяжності для нетехнічних користувачів через зручний дизайн.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me