SketchAR ile İç Van Gogh’unuzu serbest bırakın: Herkesi Sanatçıya Dönüştüren Yenilikçi Artırılmış Gerçeklik Çizim Uygulaması

TP; DR: SketchAR, kullanıcıları adım adım sanat derslerinde yönlendirmek için artırılmış gerçeklik, yapay zeka ve sinir ağlarından yararlanan bir mobil çizim uygulamasıdır. Araç, sanal görüntüleri kağıda yansıtarak yapay zeka destekli bir sanal asistanın yardımıyla her çizimin izlenmesini kolaylaştırır. Sanatı, teknolojiyi ve eğitimi birleştirerek, SketchAR yepyeni bir reklam öğesi topluluğuna yeni fırsatlar getiriyor.

Her sanatçının bildiği gibi, boş bir beyaz tuvalden daha korkutucu bir şey yoktur. Nereden başlayacağınız ve hangi tekniğin kullanılacağı sorunuyla yüzleşmek güvenlidir ve bu tür kararları bildirmek için eğitimden yoksun olan tomurcuklanan sanatçılar için, bir hata yapmaktan uzaklaşmak genellikle daha kolaydır.

Ancak başarısızlık korkusunun başarı için bir engel olması gerekmez. Bugün, teknolojik gelişmeler her zaman sanatla denemek isteyen insanlara tereddüt etmeden yardımcı oluyor. Bu alandaki yenilikçiliğin en çığır açan örneklerinden biri, kullanıcıların artırılmış gerçeklik yardımıyla sanat dünyasına dalmalarını sağlayan bir mobil çizim uygulaması olan SketchAR’dır..

Sketchar logosu ve görüntüleri

SketchAR, artırılmış gerçeklik kullanarak sanat dünyasının önündeki engelleri kaldırıyor.

İOS, Android ve Microsoft’un HoloLens kulaklığı için mevcut olan uygulama, sanal görüntüleri fiziksel kağıda yansıtarak en acemi sanatçıların bile eskizleri yüzeylerde izlemesini sağlar.

SketchAR CEO’su Andrey Drobitko, 2016 yılında iOS’ta uygulamayı başlatmak için sanat ve teknolojideki çift geçmişinden yararlandı. “Uygulama, artırılmış gerçeklik, bilgisayar vizyonu, makine öğrenimi ve sinir ağlarının insanların yeni öğrenmelerine nasıl yardımcı olabileceğinin harika bir örneğidir. yaşam becerileri ”dedi. “Sanat ve teknolojiyi birleştirmek, sanatta arka planı olmayanların sanatçı olma hissini yaşamasını kolaylaştırıyor.”

SketchAR abonelerinin yaklaşık% 90’ı, çizmeyi öğrenmek isteyen 25 ila 35 yaşları arasındaki yetişkinlerdir. Uygulama, kullanıcıların, kullanıcı etkinliğine dayalı kişiselleştirilmiş tavsiyeler sunan yapay zeka destekli bir sanal asistanın rehberliğinde bunu yapmasını kolaylaştırır. Nihayetinde, kullanıcıların adım adım dersler yoluyla becerilerini kazanmalarına yardımcı olarak, SketchAR onları mümkün olduğunu hiç düşünmedikleri sanatsal hedeflere ulaşma konusunda güçlendirmeyi umuyor.

İlginç Bir Sanal Asistana Sahip Adım Adım Sanat Dersleri

Andrey, eskiden SketchAR’ı profesyonel sanatçıların eskizleri çeşitli yüzeylere izlemek için kullanabileceği bir araç olarak düşündüğünü söyledi. Ancak kısa süre sonra aracın özellikle acemi ve pratik sanatçılar için çekici olacağından şüphelendi.

Bu teoriyi test etmek için, SketchAR ekibi “çizmeyi öğren” arama sorgularını “şarkı söylemeyi öğren”, “dans etmeyi öğren”, “programlamayı öğren” ve “savaşmayı öğren” ile karşılaştırdı. Sonuçlar Çin, Fransa ve Rusya’da “çizmeyi öğren” in en sık sorulan soru olduğunu gösterdi. İspanya’da, arama terimi yalnızca “dans etmeyi öğrenmek” için ikinci sıradaydı.

“Yeni yaşam becerileri kazanmak isteyenler için, çizmeyi öğrenmek en sık yapılan arama sorgularından biridir ve bu yüzden artırılmış gerçekliği süreci kolaylaştırmak için bir araç olarak kullanmanın iyi bir fikir olacağını düşündük.” Andrey dedim.

Bir akıl hocası yardımıyla yeni bir şey üstlenmek her zaman daha kolay olduğu için, SketchAR’ın sanal asistanı, kullanıcıların öğrenme sürecinde rahat olmalarına yardımcı olmak için ilk dersten edinilebilir. Çoğu öğretmenden farklı olarak, bu yol, gözlerinin önünde tüylü bir yaratık şeklini alır – ancak neredeyse göründüğü kadar kuş beyinli değildir.

Bu sanal asistanın dehası, makine öğreniminin gücü aracılığıyla kişiselleştirilmiş tavsiyeler sunma yeteneğinde yatmaktadır. Birkaç ders için aktiviteyi gözlemledikten sonra, bot kullanıcının beceri seviyesini anlayacak ve buna göre geri bildirim sağlayacaktır..

“Sanal asistan ekstra bir özelliktir, çünkü kullanıcıların eylemlerine karşı çok hassastır ve kameranın bir sonraki adımı önermek için gördüğü her şeyi analiz edebilir,” dedi Andrey. “Örneğin, asistan yanlış çizdiğiniz çizgileri görebilir ve çizgileri koyulaştırıyor ya da başka bir şey yapıyor olsun, bunları düzeltmenizi söyleyebilir.”

Bilgisayarla Görme, Yapay Zeka ve Yapay Sinir Ağlarını Birleştirme

Bilgisayar vizyonunda geliştiriciler, sanatçılar ve yüksek vasıflı uzmanlardan oluşan SketchAR personeli araştırmaya büyük önem vermektedir. Ekip, mevcut araçları giderek daha istikrarlı hale getirmek ve kullanılabilirliği artırmak için artırılmış gerçeklik endüstrisini bir bütün olarak geliştirmeye lazer odaklı. Aslında Andrey, ekibin zamanının neredeyse% 90’ını R&D.

Mayıs ayında şirket, tipik bağlantı noktaları olmadan kameraların düz servisleri tespit etmesini sağlayan bir yöntem geliştirdiğini açıkladı. Geleneksel yöntemleri kullanarak, bir akıllı telefonun kamerası beyaz tonlarında bir kağıt parçasının sınırlarını tanıyabilir, ancak sanatçının nesnesi gibi bir nesne bu noktaları bloke ederse, görüntü kaybolabilir. SketchAR’ın İşaretsiz İzleme Yöntemi olarak bilinen ve SketchAR 5.0’a dahil edilen yeni algoritması, doğruluğu artırır ve sanal görüntüleri sabit tutar.

Nasıl çalışır

Kağıt üzerinde çizim yapmak, duvar resmi oluşturmak veya AR kulaklıkla deneme yapmak için teknolojiyi kullanın.

“Bilgisayarla görme, Snapchat veya Instagram’ı kullanarak görebileceğiniz gibi, genellikle yüzlerle iyi çalışır çünkü kamerayı tanımayı ve algılamayı öğretmek kolaydır” dedi Andrey. “Ancak ürünümüz, bir akıllı telefon kamerası için oldukça sıradışı bir kullanım örneği olan yüzlerden çok daha fazla özelliklere sahip. Piyasada herhangi bir çözüm olmadığından sorunu kendimiz çözmek zorunda kaldık. ”

Şirket ayrıca, SketchAR’ın gerçek hayattaki kullanıcılarından şirket verilerinden veri kullanan bir sinir ağı yaklaşımının kullanımı gibi en son teknoloji ile de bilinir. Veriler, uygulamaya güç veren algoritmaların kararlılığını daha da artırmak için kullanılır.

Marka Entegrasyonları ve Topluluk Oluşturma

SketchAR ayrıca, ürünleri artırılmış gerçeklik yoluyla tanıtmak için yaratıcı ve etkili bir yol arayan markalar için uygulamalara sahiptir. Kasım 2018’de şirket, katılımcıların Paris’teki “Grinch” filminin galasını kutlamak için Microsoft HoloLens’i kullanarak karikatür çizdiği canlı bir çizim etkinliğine ev sahipliği yaptı.

SketchAR ayrıca sanat, teknoloji, eğitim ve eğlence topluluklarındaki kuruluşlarla, aralarında sinerji yaratma çabasıyla ortaklık yapar. Örneğin, şirket geçen yıl geç saatlerde Roma’daki eco-Connect Europe 2018 etkinliğinde akıllı telefon sağlayıcısı Huawei ile güçlerini birleştirdi ve burada uygulamayı Huawei Mate20Pro ile birlikte kullanarak canlı bir çizim alanı kurdular. Şirket ayrıca, kullanıcıların uygulamayı kağıt üzerinde test etmeleri için bir fırsat sağladı.

Bu gibi etkinlikler, markaların kendilerini yaratıcı bir şekilde tanıtmasına yardımcı olurken SketchAR’ın teknoloji tabanlı sanatçılardan oluşan bir topluluk oluşturma misyonunu ilerletir. Kullanıcıların beceri setlerini genişletmelerine yardımcı olmanın yanı sıra Andrey, uygulamanın belirgin bir terapötik etkisi olduğunu söyledi.

“Modern dünyamızda insanlar çok meşguller ve çok fazla stresle uğraşıyorlar” dedi. “Sanat meditasyon gibidir ve ürünümüz insanların artırılmış gerçeklik yoluyla bu faydaları elde etmelerini kolaylaştırır.”

Topluluk oluşturma açısından Andrey, şirketin “devasa bir şey geliştirme sürecinde” olduğunu söyledi. Şimdilik, proje sıkı bir şekilde sarılıyor, ancak muhtemelen SketchAR’ın sloganı ile uyumlu olacak: “Sanatsız dünya sadece ha.”

“Bu proje dünyanın dört bir yanından birçok insanı artırılmış gerçeklik açısından birleştirecek,” dedi Andrey.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me