Slouch’u Dik Durma ile Durdurun: Sürdürülebilir Sırt Sağlığı ve Refahı için Giyilebilir bir Duruş Eğitim Cihazı

TP; DR: Giyilebilir duruş izleme ve eğitim cihazları sağlayıcısı olan dikey, bilgisayarla ilgili omurga sorunlarının azaltılmasına yardımcı olur. Cihaz, ağrıyı azaltmak ve üretkenliği artırmak için davranış bilimini yenilikçi bir IoT konseptiyle birleştirir. Artık mobil uygulamaya masaüstü arkadaşı olan Upright Go kullanıcıları, duruşlarını izlemek ve geliştirmek için daha da fazla fırsata sahipler.

Sizi her zaman dik oturmanız için yönlendiren öğretmene meydan okuyarak ömür boyu süren, çökmüş bir isyanı sahneliyorsanız, tekrar düşünmek isteyebilirsiniz. San Francisco Eyalet Üniversitesi’ndeki araştırmacılar tarafından yapılan yakın tarihli bir çalışmada, düz oturan öğrencilerin basit matematik testlerinde, daha önce yapmayanlara göre daha iyi performans gösterdikleri gösterilmiştir..

Dik logo

Dikey, biofeedback kullanarak postürü geliştiren bir IoT cihazıdır.

Ve Upright’ın Kurucu Ortağı Ori Fruhauf, bunun tek faydası olmadığını söyledi. “Bir düşünün: Vücudunuzu doğru şekilde tuttuğunuzda, kanınız daha iyi akar ve sarktığınız zamankinden% 30 daha fazla oksijen alabilirsiniz” dedi. “Bu, beyninizin ve iç organlarınızın genel olarak daha iyi çalışmasını sağlar.”

Artan üretkenlik ve enerjiden daha düşük stres ve ağrıya kadar Ori, daha iyi sağlık için uygun duruş sonuçlarını bilir. Upright’ta, duruşu izlemek ve düzeltmek için kullanılan yenilikçi bir IoT aygıtı olan Upright Go’nun geliştirilmesine yardımcı oldu. Tıbbi sınıf silikon yapıştırıcı kullanarak üst sırtınıza taktığınız cihaz, anında geri bildirim sağlamak ve ilerlemeyi izlemek için ücretsiz bir uygulama ile senkronize edilir.

Temel olarak, cihaz, bilgisayarla ilgili omurga problemlerini azaltan olumlu alışkanlıklar yaratmak için davranış biliminin gücünü kullanır. Mobil uygulamaya yeni bir masaüstü arkadaşıyla, Upright Go kullanıcıları artık sırt ağrısını azaltmak, üretkenliği artırmak ve genel refahı artırmak için ek fırsatlara sahipler.

Alışkanlık Değiştiren Duruş İzleme ve Düzeltme Cihazı

2014 yılında Upright’ı başlattıklarında Ori ve Kurucu Ortak Oded Cohen, her gün bilgisayar ve akıllı telefonlara saatlerce harcanan insanların sağlığını iyileştirme görevindeydi. Eski bir savaş pilotu olan Ori, uçuş sırasında spinal kolonuna yerleştirilen yüksek g kuvvetlerinin neden olduğu sırt ağrısı çekiyordu. Öte yandan Oded, annesinin kronik sırt ağrısını hafifletmek için bir araç yaratmak için ilham aldı.

Ori, “Yıllarca sırt ağrısı çekti ve Oden piyasadaki her ürünü ona yardım etmeye çalıştı” dedi. “Sorun şu ki, bulduğu ürünler ağrısının nedenini tedavi etmedi – sadece orada olanı rahatlatmaya çalıştılar.”

Ancak, nazik bir hatırlatma yoluyla, gün boyunca kötü alışkanlıklarınızı düzeltebilir ve bu ağrının ilk etapta ortaya çıkmasını önleyebilirseniz ne olur? Ori ve Oded, kavramın umut verici olduğunu biliyorlardı, bu yüzden test etmek için Dik Go’yu yarattılar.

Dik Pro giyen bir adam fotoğrafı

Upright Go daha fazla güç ve daha az ağrı için kasları eğitir.

Donanım, masaüstü yazılımı ve bir mobil uygulamayı birleştiren çözüm etkili oldu: 2017’de duruş izleyici, Wareable Teknoloji Ödülleri kategorisinde Yılın Sağlık ve Esenlik Teknolojisi seçildi.

“Donanım omurga hareketinizi izlemek için üst sırtınıza takılır; kambur olduğunuzu hissettiğinde, duruşunuzu düzeltmenizi hatırlatmak için hafifçe titreyecektir ”dedi. “Hatırlatma, beynimizin zamanla uzun vadeli bir çözüm oluşturan kötü eğilme alışkanlığını hızla değiştirmesine yardımcı oluyor.”

Deneyimin tamamı, kullanıcının gerçek zamanlı duruş istatistikleri, egzersiz verileri ve önerilen hedefler için başvurabileceği eşlik eden bir program aracılığıyla izlenir..

Biofeedback Terapisi ile Ağrıyı Azaltın ve Verimliliği Artırın

Elektronik izleme yoluyla fizyolojik bir işlevi değiştirmeye zihinsel bir yaklaşım olarak gevşek bir şekilde tanımlanan Biofeedback, Upright Go cihazının arkasındaki sürüş metodolojisidir. Ori, tekniğin 1970’lerin başından beri duruşu iyileştirmek için kullanıldığını, ancak o zamanki enstrümanlar günlük kullanım için her zaman pratik olmadığını söyledi..

Ori, “Bir biofeedback cihazının postürü iyileştirmeye yardımcı olabileceğini gösteren yıllar boyunca birçok çalışma yapıldı” dedi. “Küçük, kullanımı kolay ve kullanımı rahat bir cihaz tasarlamak için yerleşik bilime güvendik. Bilimsel kanıtları, insanların gün boyunca kullanmayı sevdikleri bir tüketici ürününe dönüştürdük. ”

Dik Pro giyen insanlar kolaj

Hafif, uygulaması kolay cihaz neredeyse her yerde giyilebilecek kadar şık.

Dikkatli bir görünüm sağlamak için, Upright Go hafiftir ve kıyafetlerin altında zar zor görülebilir. Bir Amazon eleştirmeni, “Kullanımı çok kolay ve daha da önemlisi çok düşük profilli” diye yazdı. “Dar oturan bayan kıyafetleriyle bile, omuz bıçaklarının arasına yerleştirdiğinizde görünür bir anahat olmayacak.”

Kullanıcılar oturmaya veya ayakta durma zamanlarını eğilmeye karşı uygun duruşla izlemek için uygulamaya dönebilirler. Günlük hedefleri de içeren yerleşik, dikkatlice tempolu eğitim programı kullanıcıların aşırıya kaçmamasını sağlar.

Ori, “Eğitimin ilk gününde iki saat boyunca dik kalırsanız, ertesi gün ağrıyı uyandırabilirsiniz” dedi. “Çekirdek kaslarımız, dikenlerimizi doğru duruşta desteklemeye alışık değildir, bu nedenle eğitim amaçlı olarak size her seferinde 10 veya 15 dakika kademeli seçenekler sunuyoruz.”

Çekirdek kaslarınız uzun süre omurganızı destekleyecek kadar güçlü olana kadar dakikalar yavaş yavaş artar..

Bilgisayarla İlgili Omurga Sorunlarını Azaltın

Giyilebilir cihaz pazarının son 10 yılda patladığı bir sır değil. CCS Insight’ın 2018 raporuna göre, eğilim devam edecek: Bu cihazların satışlarının önümüzdeki beş yıl için yılda ortalama% 20 artması ve 2022 yılına kadar tahmini 29 milyar dolarlık piyasa değeri bekleniyor. Sadece 2018’de , Apple 16 milyon Apple Saatler sattı ve satışlar önceki yıllara göre% 60 arttı.

Fitbit, Garmin ve Xiamoi gibi fitness takipçileri, kullanıcıların kalp atış hızlarını, adımlarını ve yüzme seanslarını takip etmelerine yardımcı oluyor. Geceleri, Oura Ring gibi giyilebilir cihazlar size uyku ile ilgili her türlü bilgiyi sağlayacaktır. Ancak mesai saatlerinde Ori dedi ki, Dik Dur’un parlama zamanı.

“Günün aktif saatlerinde adımlarınızı ve kalorilerinizi kaydedebileceğiniz birçok fitness takipçisi var, ancak bir bilgisayarın önünde oturduğunuz 10 saati takip eden az sayıda kişi var” dedi. “İşte tam da bu noktada oturuyoruz, Upright Go’yu işte sağlıklı kalmak ve daha üretken olmak isteyen ve iş günlerini acı çekmeden bitirmek isteyen herkes için mükemmel bir çözüm haline getiriyor.”

İsrail merkezli şirket, müşteri tabanının% 90’ı ABD’de ikamet eden 200.000’den fazla birim sattı. “Çoğu sadece masasının önünde çok fazla zaman geçiren ve iyiliğin önemini anlayan insanlar. duruş, ”dedi Ori. “Vücudunuza ve genel sağlığınıza bakmak istemiyorsanız, Upright Go muhtemelen sizin için uygun değildir.”

Şimdi Kullanılabilir: Dikey Mobil Uygulamaya Masaüstü Arkadaşı

Ürün geliştirme açısından, Upright ekibi kısa süre önce şirketin mevcut mobil uygulamasını tamamlamak için bir masaüstü uygulaması yayınladı. Mobil cihazların her zamankinden daha popüler olduğu doğru olsa da, işçiler hala masaüstlerinde, özellikle ofiste önemli miktarda zaman harcıyorlar..

Ori, “Masaüstü sürümü, mobil uygulamanızda sahip olduğunuzla aynı deneyimi sunuyor ancak ofis çalışma alanınıza göre uyarlanıyor” dedi. “Şu anda hazır, ve bu konuda oldukça heyecanlıyız.”

Ori, müşterilerinin genellikle bir bütün olarak ürün hakkında aynı hissettiğini söyledi. Upright Go, Apple Store’da ortalama 4.5 yıldız derecelendirmesi ve Amazon’da dört yıldız.

“İnsanların sevdiği ve aslında sonuç alan bir çözüm tasarladık” dedi. “Sırt veya boyun ağrısına yardımcı olacak ve duruşunuzu iyileştirecek bir şey arıyorsanız, Upright Go ile aradığınızı bulabileceğinizi düşünüyoruz.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me