StackPath’in Güvenli Edge Platformu ve Gelişmiş Ağ Altyapısı Geliştiriciler için Yüksek Bant Genişliği ve Düşük Gecikme Süresi Çözümleri Sunuyor

TL; DR: StackPath’in güvenli kenar platformu, geliştiricilere ağ kenarında uygulamalar ve hizmetler oluşturmalarını sağlayarak yüksek performans, düşük gecikme süresi ve artırılmış kontrol sağlar. İki işyükü aynı olmadığından, platform kullanıcıların hizmetleri kendi ihtiyaçlarına göre uyarlamalarına, hatta son hesaplama türlerini karıştırmasına olanak tanır. StackPath gelişmeye devam ettikçe, hızla büyüyen şirket, geliştiricilerin dağıtılmış bilgi işlem yoluyla elde edebileceklerinin olanaklarını genişletmeyi planlıyor.

Edge computing son yıllarda bir moda haline geldi – ve iyi bir nedenle. Veri kaynağına daha yakın merkezden uzaklaştırma ve taşıma işlemlerini içeren teknoloji, kat ettiği mesafeyi en aza indirerek ve bulut içinde seyahat etmesi gereken veri miktarını azaltarak bulut bilgi işlem performansını önemli ölçüde artırabilir..

Ancak, StackPath’ın Temel Yazılım Mühendisi Nathan Moore’a göre, doğru araçlara sahip olduğunuzda, kenar bilgi işlem yalnızca bir sunucuyu ağın kenarına son kullanıcıya yakın yerleştirmekle ilgili değildir..

“StackPath’in uç teknolojisi ile, uygulamanızın inanılmaz derecede düşük gecikme süresine sahip bir ortamda yapabileceklerini genişletmek için uygulama mantığını harmanlayabiliriz” dedi..

StackPath logosu

StackPath’in güvenli kenar platformu, geliştiricilere üstün performans için ağ kenarında uygulamalar oluşturmalarını sağlar.

StackPath, sunucusuz kodlamadan kapsayıcılara ve VM’lere kadar eksiksiz bir uç hesaplama seçenekleri sunar ve kullanıcıların uygulamalarının profiline uygun kenar hesaplama aracını istedikleri kontrol düzeyiyle seçmelerine olanak tanır.

Nathan, “Kenar endüstriyi fırtınaya kaptırdı ve biz de ona büyük bir sıçrama yaptık” dedi. “Kesinlikle rekabetçi olmamız gereken şeylerden biri. Şu anda bu pakete liderlik ettiğimizi düşünüyoruz. ”

2015 yılında kurulan StackPath, ağını hızla genişletti ve Highwinds, MaxCDN, Sunucu Yoğunluğu ve Fireblade dahil olmak üzere bir dizi güvenlik ve uç bilişim şirketinin teknolojisini platformuna birleştirdi. StackPath gelişmeye devam ederken, hedefi geliştiricilerin başarabileceklerinin sınırlarını zorlamak.

Uç Ortamlarda Daha Fazla Özelleştirme ve Kontrolün keyfini çıkarın

Nathan, StackPath’in kapsayıcılar, komut dosyaları ve yeni StackPath Edge Computing VM seçenekleri de dahil olmak üzere geleneksel barındırma tarzı teklifin ötesinde bir dizi uç ürün sunduğunu söyledi.

StackPath Edge Computing VM’ler geliştiricilere edge computing ortamları üzerinde tam kontrol sağlar. Sanal makineler, StackPath’in global edge ağı üzerinden dağıtılabilir, böylece daha fazla güvenlik ve iyileştirilmiş yanıt süreleri için iş yükleri son kullanıcılara yaklaşır. Buna ek olarak, yedi boyut ve bir dizi CPU ve RAM kombinasyonu da dahil olmak üzere çeşitli VM seçenekleri, geliştiricilerin performansı, esnekliği ve yönetimi dengelemesini sağlar.

Geliştiriciler için Güvenli Edge Platformunu Keşfedin

StackPath’in kenar platformu yüksek performans, düşük gecikme süresi ve artırılmış kontrol sağlar.

Nathan, StackPath’in ayrıca, geliştiricilerin altyapıyı yönetmeden dünyanın dört bir yanındaki StackPath uç konumlarında uygulamalar oluşturmasına, dağıtmasına ve yürütmesine olanak tanıyan küresel olarak dağıtılmış, sunucusuz uç bilgi işlem sunduğunu söyledi.

“Sunucusuz kodlama ile, bağlantılarınızı sonlandırmak için StackPath CDN’sini kullanırsınız, ancak daha sonra CDN sunucusunun geri döneceğini belirleyebilmemiz için özelleştirilmiş mantığı yürütmek üzere CDN’nin hemen arkasında çalışan bir Chrome V8 JavaScript Engine var. müşteriye, ”dedi..

Nathan, geliştiricilerin yanıtı istemciye geri göndermeden önce yanıtlarını ihtiyaçlarına göre değiştirebileceğini, böylece StackPath’in global CDN’sinin gücünü özel kodla genişletebileceğini söyledi..

Video Dağıtımı ve Oyun için Düşük Gecikmeli Çözümler

StackPath, özelleştirilmiş donanımı, yedek katman-1 taşıyıcı bağlantıları ve 45 uç konumunun her birinde tam yığın dağıtımı ile etkileyici bir 65 TB / sn küresel ağa sahiptir.

Nathan’a göre StackPath’in altyapısına sahip olması şirketin sunduğu ürünleri sunmasını sağlıyor. “Uç platform, omurga ağımızdan, sunucularımızdan, KOK’larımızdan oluşuyor – başka hiçbir şeyin üstüne oturmuyoruz” dedi. “Bu bize ek avantajlar sunmamızı sağlıyor.”

Örneğin, müşteriler hem yük dengeleme amacıyla hem de trafiği son kullanıcılara en kısa yoldan yönlendirmek için VM örneklerine bir Anycast IP adresi tahsis etmeyi seçebilir.

“Bu, platformun yapmamıza izin verdiği bir şey, çünkü ağı zaten kontrol ediyoruz,” dedi Nathan. “Bu nedenle, bu işlevselliği bunu bir defalık veya bireysel bir ürün olarak yapmaya çalışan birinden çok daha kolay bir şekilde sunabiliriz. Hepsi birbirine uyuyor. Hepsi kesişiyor. ”

StackPath ağ haritası

StackPath’in yüksek performanslı global ağındaki her kenar düğümü, ek ücret ödemeden geliştiriciler tarafından kullanılabilir.

StackPath’in yeni edge ürünleri tarafından sağlanan düşük gecikmeli çözümler, güvenlik teknolojisi, IoT, reklam teknolojisi ve e-ticaret dahil olmak üzere çok çeşitli müşteriler için faydalıdır. Video dağıtımını kolaylaştırmak isteyenler için de idealdir. Nathan bu kullanım durumunu tahmin etmediğini, ancak her tür akış için düşük gecikmenin bir zorunluluk olduğunu düşünerek mantıklı olduğunu söyledi..

“Eninde kod geçişi yapmak isteyen müşterilerimiz bile var – iş akışlarının çoğunun kenarda işlenmesini istiyorlar” dedi. “Verileri bir yerlerde merkezi bir veri merkezine geri taşımak çok uzun sürecek ve müşterileri kenara taşınmadıkça kanallarından sızabiliyorlardı.”

Hizmetler, neredeyse anında yanıt süreleri gerektiren gecikmeye duyarlı video oyun alanında da müşterileri çekti. Nathan, “Davayı kullanan herkes düşük gecikme süresi ve yüksek bant genişliği sağlamak zorunda” dedi Nathan.

Müşterinin WorkFlow ile Kolay API Tabanlı Entegrasyon

StackPath, geliştiricilerin güvenli kenar platformunu ürünleriyle sorunsuz bir şekilde entegre etmelerini sağlayan açık bir API sunar. StackPath’i mevcut iş akışlarıyla birleştirme yeteneği, uygulamaları gerektiği gibi ölçeklendirmeyi kolaylaştırır.

Nathan, “Her şeyin API tarafından erişilebilir olmasını sağlama konusunda çok dikkatliydik” dedi. “Yeni bir kapsayıcı döndürmek istiyorsanız, kullanıcı arayüzümüze takılı kalmazsınız. Bunu yapmak için API’dan yararlanabilirsiniz. ”

Şirket, haftada yedi gün, günde 24 saat çalışan bir ağ operasyon merkezinin desteğiyle desteklenen kapsamlı API belgeleri, öğreticiler ve kaynaklar sağlar. Müşteriler ayrıca şirketin geniş geliştirici topluluğu aracılığıyla diğer geliştiricilere ve StackPath mühendislerine danışabilirler..

Bunun gibi özellikler şirketin müşterilerine olan bağlılığından ilham alır. Nathan son zamanlarda bir performans izleme sitesi işleten bir istemcinin StackPath’in sunucularının metriklerine müdahale etmemesini sağlamaya yardımcı olmak için çalışıyor.

“İşi diğer insanlara sunucularının ne kadar hızlı gittiğini ölçmek ve izlemek için ücret veriyor” dedi. “Bu, sunucularımızın kesinlikle bir darboğaz yaratamayacağı anlamına geliyor.”

Nathan, ağı optimize etmek için müşterisi ile çalışmaya çok zaman ayırdı. “Özel kullanım durumu için en hızlı ve en iyi olduğumuzdan emin oluyoruz” dedi. “Bu, müşterilerimizin çabalarımızı nasıl yönlendirdiğinin sadece bir örneği.”

Pazar Talebi ile Birlikte Büyüme Planları

StackPath, yeni ürünlerinden dolayı olağanüstü bir büyüme kaydetti ve şirketin yakında herhangi bir zamanda yavaşlama planı yok.

Son raporlara göre, küresel uç bilişim pazarının 2025 yılına kadar 3.24 milyar dolar değerinde olacağı ve bu da gelecekteki önemli büyümeyi işaret ediyor. Nathan, “Genel pazarda olup bitenlere yakın stratejik dikkat gösteriyoruz” dedi. “Kenar inanılmaz derecede değerli olduğu için gelecek yıl genişleme planlarına cevap vereceğiz.”

Nathan, StackPath’in sunucuları ve ağ özellikleri söz konusu olduğunda sektörün ön saflarında olduğunu ve şirket ayak izini genişlettikçe bu kaliteyi korumaya devam edeceğini söyledi..

“Sanırım birçok trend olumlu ve bu dalgaya devam ettiğimiz sürece büyümemizin öngörülebilir gelecekte ilerlemesini sağlayabileceğimizi düşünüyorum” dedi..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me