StartApp ile Çevrimiçi Projelerden Para Kazanın – Yeni “SODA” Platformu ile Uygulama Deneyimini Kesmeyecek Bir Reklam Deneyimi Geliştirin

TP; DR: StartApp, kullanıcıları uygulama deneyimini bozmadan reklama dahil eden yaratıcı, veriye dayalı reklamlar oluşturmaya yardımcı olmak için 230.000’den fazla uygulamayla ortak çalışır. “Beyinler ve Güzellik” modelleri, sosyal veri platformlarının (SODA) yakın zamanda piyasaya sürülmesiyle birlikte, uygulama geliştiricilerine ve yayıncılara kullanıcı niyetini geniş ölçekte anlamalarını sağlıyor. StartApp iş ortakları milyonlarca profilin davranışını değerlendirebilir ve intel’in dönüşümlerini artırmak için kullandığı platformdan, uygulamalarından veya araçlarından etkili bir şekilde para kazanarak yararlanabilir.

Mobil uygulamaların ve mobil cihazlara duyarlı web sitelerinin yükselişiyle birlikte, birçok geliştirici, kullanıcıların herhangi bir cihazdaki herhangi bir yerden yararlanabilecekleri bu hızla genişleyen niş – bina tarafı projelerini (uygulamalar, web siteleri, araçlar vb.) 2011’den 2015’e kadar, dünya genelinde mobil uygulama indirme sayısı katlanarak arttı; ancak, bu zaman aralığında ücretli uygulama indirme sayısı, aynı zamanda ücretsiz uygulama indirme sayısına kıyasla azalır.

Bu istatistikler, mobil uygulama geliştirmede yer alan patlayan fırsatı göstermektedir, ancak uygulama geliştiricilerini gelir için uygulama indirme ödemesine güvenmekten uzak tutarlar. Ne yazık ki, Swift, NodeJS, Python, et cetera’da akıcı olan “çok dilli” geliştiriciler bile para kazanma dilinde iyi huylu değildir – bilirsiniz, dönüşüm konuşması, görüntülü reklamların lehçesi, konuşan yaratıcı ses kullanıcılar ve projeniz için size para kazandırır.

Mobil Patlama Geliştiricileri Geliştirmek için StartApp’e İlham Verdi & yayıncılar

StartApp’a girin. 2010 yılında Gil Dudkiewicz ve Ran Avidan, mobil fırsatın alevlendiğini gördüler ve uygulama yayıncılarının ve geliştiricilerinin projelerinden kâr elde etmelerine yardımcı olmak için bir kaynağa ihtiyaç olduğunu fark ettiler. Uygulama geliştiricilerinin en yaratıcı ve etkili para kazanma yol haritalarını oluşturmasına yardımcı olmak için yenilikçi (veri tabanlı) mobil reklam stratejileri sağlama planıyla StartApp’ı kurdular.

Bugün, StartApp aylık 475 milyondan fazla aktif kullanıcısıyla 230.000’den fazla uygulamada mevcut. Kurumsal Pazarlama Direktörü Dana Endundo Ferreira ile (1) özellikle geliştiriciler için para kazanmanın önemini ve (2) StartApp’ın mümkün olan en kazançlı para kazanma seçeneklerini sunmak için sunduklarından nasıl yararlandığını tartıştık..

“Beyinler & Güzellik ”- StartApp’ın Dönüşüm İçin Oluşturma Modeli

Diyelim ki geliştirici sizsiniz. Harika bir fikriniz oldu, beğeninize göre tasarladınız ve projeniz trafik alıyor. Harika! Şimdi, gittikçe popüler hale gelen fikrinizden gerçekten kazanç sağlamanız daha iyi olmaz mıydı?

StartApp's'in ekran görüntüleri

StartApp, kullanıcıların veri zekasına dayalı yaratıcı mobil reklam birimleri oluşturmasına yardımcı olmak için “Beyinler ve Güzellik” modellerini benimsedi.

StartApp, mobil pazarlama için para kazanma yöntemlerini içeren bir slogan geliştirdi: “Beyin ve Güzellik” modeli. Dana, “Her ikisinin kombinasyonu kendimizle gurur duyduğumuz şey,” dedi. “Size her zaman en iyi reklam türünü vermeye çalışıyoruz: kullanıcı deneyimini ve maksimum katılımı minimum düzeyde kesintiye uğratan reklam.”

Beyinler: Yüksek Hacimli Veri Platformu & 475M + Kullanıcısının Davranış Analizi

StartApp şu anda dünya çapında 1.4 milyardan fazla mobil kullanıcının oluşturduğu bir veritabanıyla çalışan 230.000’den fazla uygulama ile ortak çalışmaktadır. StartApp’in yıllar boyunca biriktirdiği muazzam veri zenginliği, kullanıcılara, alışkanlıklarına ve niyetlerine ilişkin bilgileri paylaşmalarını sağlayarak mobil reklamverenlerin reklam hedefleme stratejilerini ince ayar yapmasına yardımcı oluyor.

Dana, “beyinleri” “makine öğrenimi, iş zekası, veri toplama ve doğru uygulamayı doğru kullanıcıya doğru zamanda gösterme ile ilgili” olarak tanımladı. Bu, geliştirici, reklamveren ve kullanıcı için faydalıdır; geliştirici yalnızca en alakalı kullanıcıların hedeflendiğinden emin olabilir, bu da onlar için daha yüksek gelir sağlar, reklamveren reklamlarının yalnızca yüksek değerli kullanıcılara gösterildiğinden emin olabilir ve kullanıcı yalnızca alakalı reklamlar alır özel ilgi alanları. ” Kampanyanızı veri bilimine dayanarak oluşturursanız Dana, “başarısızlık veya zaman ve para kaybı için daha az fırsat olduğunu” iddia etti.

Güzellik: Yaratıcı Ekip, Kullanıcılarla Alakalı Reklam Stratejileri Geliştirir

Veriler operasyonun beyinleri ise – makine ve içgörü körükleyen platform – o zaman güzellik, ziyaretçiye etkili bir şekilde hitap edecek (dönüştürülecek!) Reklamı oluşturmaktır. Dana, “Her şey geliştiriciye ve kullanıcıya en çekici ve ilgi çekici reklam birimlerini sunmakla ilgili, böylece olumlu bir uygulama deneyimi yaşayacaklar” dedi. Bunun sadece kullanıcı memnuniyetini artırmaya değil, aynı zamanda geliştiriciler için geliri de artırmaya yardımcı olması gerektiğini açıkladı – bu arada tüm önemli kullanıcı deneyimini bozmadı. “Örneğin, geleneksel reklam birimlerini (afişler) sunarken, sunduğumuz diğer reklam birimleri arasında, reklamları tam, üç boyutlu 360’da göstermek için yerleşik cihaz özelliklerini kullanan videolar, 3D bannerlar ve 360 ​​derecelik reklamlar bulunmaktadır derece, ”diye açıkladı Dana. “Fark yaratmaya yardımcı olan bu ekstra yaratıcı baskı.”

YENİ SODA: Uygulama Deneyimlerini Bozmadan Ziyaretçilerinizi Reklamınıza Kazanın

StartApp’ın en son yeniliği yeni sosyal veri platformudur: SODA. SODA, sosyal uygulama ortaklarının portföyünden eşi görülmemiş, sektör lideri bir sosyal veri – milyarlarca sosyal profil toplayan bir platformdur. SODA daha sonra bu verileri yorumlayarak küresel kullanıcı amacını anlamaya dayalı bir anlayışa dönüştürür. Başka bir deyişle, SODA sosyal ortakların bulmacanın bir parçasına (ham veri) katkıda bulunmasına ve tüm resmi geri almasına izin verir (işlenmiş kullanıcı verileri).

StartApp'tan yeni SODA platformu

StartApp’ın yeni SODA platformu, milyarlarca kullanıcı profilinden elde edilen bilgilerle kullanıcıların “İnsan Düzeyinde Ölçeklendirmesine” olanak tanır.

Dana, “Bugün mevcut olan güçlü veri miktarı, SODA’nın bu verilere büyük ölçekli analitik zeka getirme yeteneği ile birleştiğinde, her büyüklükteki pazarlamacı ve yayıncının en değerli kullanıcıları bulmasına ve dönüştürmesine olanak sağlıyor. Şirket buna “İnsan Düzeyinde Ölçek” diyor. Sonuç: sosyal uygulama geliştiricilerinin ve yayıncılarının organik kullanıcı büyümesini (sosyal etkileyiciler) artırma, kullanıcı katılımını iyileştirme (gerçek zamanlı kişiselleştirme) ve yeni nesil para kazanma kanalları (kullanıcı verilerine ve bağlama göre) geliştirme yeteneği.

Ortak çalışma platformu, geliştiricilerin uygulamalarında reklam vermek için ilgi çekici ve kişiselleştirilmiş kullanıcı deneyimleri oluşturmaları için açık bir çerçeve içerir. SODA “Bubbles” ile, bir uygulamanın mini sürümü başka bir uygulamada görüntülenebilir ve kullanıcıların orijinal uygulamadan ayrılmadan çapraz uygulama işlemlerini tamamlamasına olanak tanır (örn. Bir taksi siparişi vermek, Spotify’ı dinlemek). Bu, alakalı pazarlamayı kendi yollarına sürerken kullanıcıları uygulamada tutar.

“Her şey bu sürükleyici deneyimi müşterilere sunmakla ilgili,” diye açıkladı Dana, bu yeni ürünü ekibin dünyaya salıvermekten gurur duyduğunu söyledi. “Kullanıcı deneyimini aksatmayan bir şey yaratmak istedik ve aynı zamanda yayıncılara ve reklamverenlere reklam odaklı değil, daha çok harekete dayalı, gelişmiş kullanıcı katılımı araçları ve yeni organik büyüme fırsatları sunan ek para kazanma seçenekleri sağlıyoruz. ”

StartApp’taki Son Kelimeler & Şirketin Arkasındaki Kültür

Geliştiricilerin harika olduğu bir şey varsa, bir fikri vardır ve bunu kendi seçtikleri bir programlama diliyle uygular. Bununla birlikte, para kazanma dili nadiren güçlü yanlarıdır. StartApp, müşterilere kitlelerini yaratıcı ve akıllı bir şekilde hedeflemelerine yardımcı olmak için veriye dayalı bilgiler sağlamaya odaklanan 150’den fazla yenilikçiden oluşan bir ekip haline geldi.

Şirket, işyeri kültürünü oluşturmak için eşit derecede özel ve yaratıcı bir yaklaşım benimsiyor. Şirket gezileri, etkinlikler gibi avantajlarla ekstra bir yol kat ediyorlar ve yakında bir ürün lansmanı beklentisi içinde ekibi güzellikler ve catering kahvaltısıyla şaşırtıyorlar..

StartApp ekibi şirketin 5 yıllık yıldönümünü kutluyor

StartApp’ın SDK’sı 8B + kez indirildi ve şirket artık doğrudan dünyanın en iyi hasılat uygulamalarıyla çalışıyor.

Şirket kısa süre önce StartApp’ın 5 yıllık yıldönümünü şirket çapında bir kutlama için İsrail’deki tüm takımlarını bir araya getirerek tanıdı – Dana bize ekibin çölde gevşetmek için harika bir zaman geçirdiğini söyledi. StartApp’ın güçlendirici kültürünü göstermeden önce, “Çok çalışıyoruz ve çok oynuyoruz” dedi. “Herkes çok akıllı, herkes çok adanmış ve herkes şirkete gerçekten inanıyor” dedi. “Liderlik her zaman yeni fikirlere açıktır, çünkü her zaman yenilik yapmak ve ilerlemek istiyoruz.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me