Студія дизайну нервової системи: Використання технології для вдихання життя в роботу, натхненну природними явищами

TL; ДОКТОР: У блискучій грі на тему міждисциплінарних інновацій Студія дизайну нервових систем використовує мистецтво для дослідження науки та технологій по-новому, відкритим способом. За кожним унікальним дизайном стоїть комп’ютерний алгоритм, натхненний органічними процесами та реалізований за допомогою 3D-друку. Студія використовує технологію для створення всього, від кросівок, що полегшують вплив, до програм з відкритим кодом, які роблять дизайн продукту доступним для всіх. Завдяки унікальному генеративному підходу студія дизайну відкриває двері для необмежених можливостей у дизайні на основі даних.

З білими капроновими листям, що виходять на круговому дисплеї навколо центральної ніжки, “Hyphae Zeotrope” студії дизайну нервової системи виглядає як щось, що ви знайдете в позаземній теплиці.

У той же час його схожість чудово знайома з життям на нашій планеті – і з поважних причин. Деревоподібна форма була створена за допомогою генеративного процесу проектування, заснованого на алгоритмах, що імітують принципи природного зростання.

“Ми не малюємо, не ліпимо, не моделюємо”, – повідомила співзасновник Нервової системи Джессіка Розенкранц у відеоролиці Асоціації випускників MIT. «Ми робимо комп’ютерні програми, засновані на процесах у природі, які генерують форму та візерунок, і використовують їх для вирощування чи генерації низки об’єктів, які потім можуть бути виготовлені цифровим шляхом».

Джессі Луї-Розенберг та Джессіка Розенкранц з логотипом нервової системи

Джессі Луї-Розенберг та Джессіка Розенкранц заснували студію дизайну нервових систем у 2007 році.

Джессіка, майор біології, розпочала студію дизайну разом з Джессі Луї-Розенбергом у 2007 році, щоб дослідити перетин між мистецтвом, програмуванням та наукою. “Частина причини, якою я зайнялася біологією, – це те, що я був настільки захоплений тим, як виникають форми в природі”, – сказала Джессіка у відео MIT. “Я маю на увазі, як ми переходимо від однієї клітини до надзвичайно складного функціонального організму, який має інтелект і всі ці дивовижні риси?”

Більшість нововведень нервової системи починаються з якогось природного процесу. “Те, як ростуть речі, формуються тріщини, базуються на цих фізичних принципах. Ми можемо імітувати та маніпулювати, щоб вивчити їх та зрозуміти їх більш інтуїтивно зрозумілим чином”, – сказав Джессі у відео, створеному Daily Grommet.

Створення форми та візерунка за допомогою програм, заснованих на природі

Немає сумнівів, що 3D-друк тут залишається, і це створює можливості для бізнесу та споживачів.

Згідно з дослідженням, заснованим на інтерв’ю з 1000 професіоналами 3D-друку з широкого спектру галузей, компанії все більше покладаються на технологію створення прототипів, покращення виробничого середовища та підтвердження доказів концепції. Інші використовують технологію для виготовлення медичних імплантатів та протезів кінцівок.

Художні твори під назвою «Гіот-Зеотроп» та «Лаплакійський Зеотроп»

Алгоритми, призначені для імітації природних візерунків, допомогли «виростити» гіф Зеотроп і Лаплаціан Зеотроп.

Для нервової системи, що базується в студії в Сомервіллі, штат Массачусетс, ця нова технологія створює надзвичайний світ можливостей. Процес не є магічним, але він досить дивно близький: Джессіка та Джессі по суті переводять природу в математику, а потім програмують роботів, щоб перетворити ці рівняння у фізичне мистецтво. Це настільки яскраво, як і візуально.

Колекція ювелірних виробів групи Porifera пропонує один з таких прикладів. Керамічні шматочки були натхнені глибоководними губками зі складною архітектурою, яка служить домом для різноманітних океанічних форм життя. У співпраці з Formlabs, Нервова система провела два роки, вивчаючи складні губки, перш ніж розробити програмне забезпечення, яке використовується для створення дизайну за допомогою 3D-друку.

Переробили кросівки з керованими даними, 3D-друкованими середніми підошвами

Нововведення нервової системи також впливають на тих, хто знаходиться поза сферою мистецтва. Наприклад, дизайнерська студія в 2015 році об’єдналася з взуттям марки New Balance у 2015 році, щоб розробити нові радикальні напівпрозорі напівдруки для високопродуктивних кросівок компанії. “Ми створили власні системи для генерування конструкцій середньої підошви, використовуючи дані про тиск бігунів, що дозволяє створювати подушку змінної щільності, яка налаштована на те, як працює людина”, – заявила Джессіка у своєму блозі на веб-сайті компанії.

За словами Кетрін Петрекки, генерального менеджера Studio Innovation в New Balance, сама подушка являє собою нову хвилю 3D-друку. “Не було багато роботи над 3D-друком з м’якими, гнучкими матеріалами, які зроблені для переміщення”, – сказала Кетрін у відео MIT про проект.

Перш ніж налаштувати остаточний дизайн, нервова система експериментувала з різноманітними прототипами, натхненими природними чудесами. Група використовувала свої алгоритми Xylem і Hyphae, наприклад, для стимулювання росту кореневих вен, створюючи слабко взаємопов’язаний прототип середньої підошви.

“Вени поступово виходять з коріння і колонізують простір, коли гормони надходять до сусідніх вен”, – пояснила нервова система на своєму продуктовому сайті. «Зростання триває до тих пір, поки не будуть обігнані всі джерела. Результатом є мережа, що заповнює простір, яка є ієрархічною, і ризоматичною. “

Форма перемоги в кінцевому рахунку була створена на основі молекулярних структур кісток і дерева – обидва відомі своєю міцністю і здатністю заповнювати простір, використовуючи мінімальну кількість матеріалу. New Balance почав продавати отримане взуття “Zante Generate” у квітні 2016 року, фактично випустивши на ринок першу в світі високопродуктивну взуття для бігу з 3D-друкованою підошвою.

Масова налаштування: аплети з відкритим кодом роблять дизайн доступним

Мабуть, найбільш приємним аспектом генеративного процесу проектування нервової системи є її необмежений характер. Джессіка та Джессі не просто посилають кінцеві продукти у світ, щоб їх обожнювали – вони розробляють обчислювальні процеси, які мають на меті створити калейдоскопічну різноманітність форм і форм.

Генеративні дизайнерські аплети студії вітають споживачів з усіх галузей життя, щоб випробувати інноваційний світ нервової системи. Безкоштовні онлайн-програми дозволяють їм розробляти прикраси, натхненні клітинами, головоломки з лазерним вирізом, одяг на замовлення та інші персоналізовані цікавості, які можна надрукувати в домашніх умовах 3D або створити нервовою системою.

Кольє Tetra Kinetmatics у білому кольорі (фото Джессіки Вайзер) та генеративні головоломки

Експериментуйте, створюйте та грайте: генеративні програми дизайну нервової системи розблоковують уяву, дозволяючи користувачам створювати такі предмети, як намисто Tetra Kinetmatics у білому кольорі (фото Джессіки Вайзер) та генеративні головоломки.

Існує навіть вибір безкоштовних завантажуваних дизайнів із ліцензіями Creative Commons на домашній друк, у тому числі складні браслети Kinematics, модель з подвійним тонуванням восьминога та коралоподібні скульптури на основі росту кристалів.

У світі, де інновації зазвичай дорожчають, заплутані, унікальні творіння нервової системи є освіжаючим. Компанія уникає використання недорогих матеріалів, вибираючи замість цього інтелектуальний дизайн. Орієнтація на дрібні форми мистецтва, як ювелірні вироби, також утримує ціни від спіралі поза контролем.

Нервові лабораторії: майстерня по генераційному та експериментальному дизайну

Творче лабораторне середовище нервової системи дозволяє групі тестувати нові алгоритми, матеріали та методи через продукти обмеженого видання.

Фотографію сімейства ламп Гіфи Маргарет Свонсон

Стимулювання моментів лампочки: Нервові лабораторії – це експериментальне середовище для тестування нових алгоритмів (фотографій сімейства ламп Гіфа Маргарет Свонсон).

Наприклад, алгоритмічно створена гіфа Лампа була введена цим експериментальним способом. Початковий запуск продукту включав лише 10 ламп, кожне з яких “виросло” цифровим способом за допомогою комп’ютерного моделювання формування листкових вен і стало відчутним за допомогою 3D-друку.

Залишається лише побачити, як натхнені даними методи дизайну вбудуються у веб-дизайн, з якою формою мистецтва більшість господарів добре знайомі. Але оскільки веб-дизайнери продовжують застосовувати нові винахідливі підходи до візуалізації присутності в Інтернеті, ми, швидше за все, побачимо збільшення даних та дизайну, орієнтованого на природу.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me