İsviçre Tabanlı DjangoEurope, Dünyadaki Deneyimli Django Geliştiricilerine Yerleşik İşlevler Sunuyor

TP; DR: ABD de dahil olmak üzere beş ülkedeki veri merkezleriyle DjangoEurope, dünya çapında hosting pazarında bir izlenim bırakıyor. Şirket, güvenilir güvenlik, yerleşik işlevsellik ve otomatik hizmet arayan web geliştiricilerini makul bir fiyata çekmektedir. Ve Kurucu Pascal Bader tam olarak DjangoEurope’u başlattığında teslim etmek için yola çıktı. O zamandan beri, hosting şirketinin müşteriler için en son özellikleri sunmasını ve Django’ya ek olarak çeşitli platformları ve dilleri desteklemesini sağlamak için çalıştı..

İsviçre merkezli bir hosting şirketi olan DjangoEurope, en büyük web sunucularının bile kıskanacağı bir tarihe sahiptir. Neredeyse on yıl içinde, şirket hiçbir zaman güvenlik ihlali yaşamamıştır.

Kurucu Pascal Bader, “DjangoEurope kurulduğundan beri kimse sistemimize girmedi” dedi. “Diğer büyük şirketlerin veri ihlallerinde çok fazla sorunu vardı, bu yüzden bu bizim için çok önemli bir alan.”

Ancak küçük bir İsviçreli şirket, daha iyi bilinen uluslararası BT şirketlerinin eşleşemeyeceği güvenceleri nasıl sağlıyor??

Pascal bize DjangoEurope’un her adımda güvenliği vurguladığını söyledi ve bu da barındırma alanında büyük bir farklılaştırıcı olabilir. Sunucunun veri korumadaki başarısının çoğu, Pascal’ın güncel kontroller geliştirme çabalarından kaynaklanmaktadır. Sistemi güvende tutmak için önemli bir zaman ayırıyor ve hatta teknoloji meraklısı arkadaşlarının güvenlik açığı için platformu kontrol etmesini sağlıyor.

DjangoEurope özelliklerinin ekran görüntüsü

DjangoEurope, güvenlik ve çeşitli yerleşik özellikler sunarak kendisi için bir isim yaptı.

“Hiç kimse sistemimizi hacklemedi. Diğer barındırma şirketleri güvenlikle ilgilenmeyebilir, ancak sistemimizi korumak için çok fazla zaman ve çaba harcıyoruz ”dedi..

Ancak uluslararası pazarda bir ev sahibinin öne çıkmasını sağlamak için tek başına güvenlik yeterli değildir. Bu nedenle Pascal, geliştiricinin ihtiyaç duyacağı hemen hemen her özelliği ana bilgisayarın kontrol paneline yerleştirdi. DjangoEurope kullanıcılara bu yerleşik sunucu araçlarını sağlar, böylece web geliştiricileri sıfırdan başlamak zorunda kalmaz.

Pascal, “Sunucularımızda zaten birçok yazılım kurulmuş,” dedi. “Bu şekilde, kullanıcılar bunları tekrar tekrar geliştirmek yerine sunulan araçlarla çalışabilirler.”

Müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için bu proaktif yaklaşım DjangoEurope’un işlevselliği ve güvenliği dünya çapındaki kullanıcıları etkilediği için erişimini artırmasının bir nedenidir.

Kapsamlı Bir Araç Seti ile Barındırma ve Geliştirme Basitleştirme

DjangoEurope’un genel merkezi İsviçre’nin Zürih şehrinde olmasına rağmen, şirketin Almanya, Finlandiya ve ABD’deki konumları da dahil olmak üzere dünyanın her yerinde veri merkezleri bulunmaktadır. Bu çoklu veri merkezleri müşteriler için önemli bir değer sağlar.

Her birinin bekleme güç sistemleri vardır, böylece sunucular kapanırsa hızla çevrimiçi olabilirler. Ayrıca, veri merkezlerinin otomatik sistemleri BT altyapısını, web sitelerini, sunucuları ve web uygulamalarını korur.

Her veri merkezi yedekli depolama sağlar ve şirket kıtalararası konumlarda otomatik yedeklemeler uygular, böylece kullanıcılar doğal bir felaket veya elektrik kesintisi nedeniyle asla veri kaybetmezler. DjangoEurope yedi gün boyunca günlük yedeklemeleri ve üç ay boyunca haftalık yedekleri depolar.

Güvenilirliğe olan bağlılık, tüm özellikleriyle yankılanan bir önceliktir.

DjangoEurope'nin desteklediklerinin ekran görüntüsü

Django şirketin adında olabilir, ancak ana bilgisayar çeşitli platformları ve dilleri destekliyor.

Otomatik Django yükleyicisi, kullanıcılardan proje adlarını, web sitesi adreslerini ve yönetici girişlerini girmelerini ister ve işlem bir dakikadan daha kısa sürede tamamlanır. DjangoEurope, Django yöneticilerinin web arayüzü üzerinden sınırsız sayıda kullanıcı satın almalarına olanak tanır.

Ancak şirket adına rağmen, DjangoEurope sadece Django kullanıcıları için değil. Bunun yerine, müşteriler Apache’de çalışan bir PHP sitesi veya spam filtresi ve IMAP desteği olan bir e-posta sunucusu kurmak için şirketin web arayüzünü kullanabilirler.

Belki de en uygun olanı, kullanıcıların hesaplarını ve ürünlerini yönetebilecekleri web sistemidir. DjangoEurope istemcileri bunu web sitesi yapılandırma araçlarına, e-posta hesaplarına ve yönlendirme ve diğer özelliklere erişmek için kullanabilir.

Pascal, “Web barındırma arayan kişilere hitap ediyoruz ve platformumuz geliştiriciler ve site oluşturma uzmanları göz önünde bulundurularak tasarlandı,” dedi Pascal.

Kurucu Pascal Bader Müşterilere Kişisel Hizmet Sunuyor

Şirket hakkında bir gerçek göz önüne alındığında, DjangoEurope’un sunduğu tüm güvenlik, hizmet ve özellikler dikkat çekicidir: Pascal neredeyse her şeyi kendisi yapar. Halen Close.io adlı bir Silikon Vadisi tabanlı SaaS şirketi işleten kurucu ortak Thomas Steinacher ile görüşürken, Pascal sunucuları izliyor, özellikleri geliştiriyor ve bir ekibin yardımı olmadan endişeleri ele alıyor.

“Yazılım sorunları varsa, müşterilerime yardımcı olurum. Bir müşterinin Django uygulamasıyla ilgili bir sorunu varsa, sorunu çözmek için onlarla çalışabilirim ”dedi..

Sunucu sorunlarını hızla halleder.

Pascal, “Hizmet Seviyesi Anlaşmamız var, bu nedenle sunucuda bir şey olursa SMS sistemi tarafından bilgilendirilirim” dedi. “Sunucuyu 30 dakika içinde düzeltmeye ve sorunu en fazla dört saat içinde çözmeye çalışıyorum.”

Ancak bir kişi bu verimlilikle ilgili endişeleri nasıl ele alıyor??

“Hizmet Seviyesi Anlaşmamız var, bu yüzden sunucuda bir şey olursa SMS sistemi tarafından bilgilendiriliyorum. Sunucuyu 30 dakika içinde düzeltmeye ve sorunu en fazla dört saat içinde çözmeye çalışıyorum. ” – Pascal Bader, DjangoEurope Kurucusu

Pascal, şirketin birçok özelliğini otomatikleştirdiğinden, her soruyu kendisi yanıtlaması gerekmez. Örneğin, şirketin destek bilet sistemi en yaygın kullanıcı sorularını yanıtlayabilir.

“Sistem soruları tespit edip hemen cevap verebilir” dedi..

Bu biletleme sistemi diğer istemci iletişim kanallarından daha verimli ve güvenilirdir. Örneğin, telefon tabanlı bir sistem, dil engelleri ve karmaşık açıklamalar nedeniyle verimsiz olabilir. Ancak Pascal, sistemi ile daha önce diğer müşterilere sunduğu çözüm veritabanından yanıt gönderebilir.

“Yazılı iletişim yoluyla birçok cevap ve örnek verebilirim. Ancak bu kavramları telefonla iletmek çok yavaş. Bilet sistemi çok daha verimli ”dedi..

DjangoEurope Hizmet ve Karşılanabilirlik Arasındaki Dengeye Ulaştı

DjangoEurope, daha büyük ana bilgisayarların yapamayacağı bir güvenlik düzeyi sunarak kullanıcılara olan bağlılığını gösterir. Ancak Pascal’ın şirketi, hem Django hem de Django olmayan kullanıcıların hizmetlerine uygun bir fiyata erişmelerini sağlayarak daha da ileri gidiyor.

Şirket, benzersiz ve verimli yapısı nedeniyle fiyat ve hizmet arasında bu dengeyi kurabilir. Pascal şirketi başarıyla yönetiyor ve fiyatlandırma modelini geliştirecek büyük bir ekip kiralamak istemiyor.

Yine de, makul bir fiyata rağmen, şirket en düşük maliyetle gelmek istemiyor. Hizmetlerini herkesin erişebilmesi için fiyatlandırmayı sunduğu güçlü araçlarla dengelemek istiyor.

“Fiyatları düşük tutmak istiyoruz, ancak en ucuz olmak istemiyoruz. Diğer şirketler daha ucuz olabilir, ancak yüksek kaliteyi sağlamak için makul bir fiyatımız var ”dedi..

DjangoEurope fiyatlandırma planlarının ekran görüntüsü

DjangoEurope, müşteri ihtiyacına bağlı olarak farklı seviyelerde uygun fiyatlı planlar sunar.

DjangoEurope’un fiyatlandırma yapısı, bir şirketin ne kadar SSD depolama alanı, RAM, süreç ve kullanıcı gerektirdiğine bağlı olarak değişir. Şirketin temel planı 20 GB depolama alanı, 1 GB RAM, 100 süreç ve beş SSH kullanıcısı içeriyor. Premium planı bu seviyeleri ayda 25 Euro karşılığında 50GB depolama alanına, 4GB RAM’e, 400 işleme ve 15 kullanıcıya çıkarıyor.

Kullanıcıların birçok ödeme seçeneği vardır, şirket PayPal’ı ve en büyük kredi kartlarını kabul eder. Ayrıca ön ödemeli planları, tüm yıl boyunca hizmet için ödeme yapan kullanıcılar için% 10 indirim ile teşvik eder..

DjangoEurope, uygun bir fiyata yerleşik özellikler, güvenilir güvenlik ve hızlı müşteri desteği sunan etkileyici bir karışım sunar. Pascal, diğerlerinden bağımsız olarak tek başına bir barındırma şirketi kurmuş olsa da, şirketin orijinal misyonuna bağlı kalmaya devam ediyor: Barınmayı kolaylaştırmak.

“İnsanların yardıma ihtiyacı varsa, onlara olabildiğince yardımcı olmaya ve onları desteklemeye çalışıyoruz. Tipik sunucu ile sorun çok iş yapmak zorunda. Çözümümüzle çok fazla iş yapmanız gerekmiyor, ”dedi Pascal.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me