#Techmums CEO’su Lauren Allison: Sosyal Girişim 2020’ye kadar 1M Kadınlarını, Ailelerini ve Topluluklarını Eğitmek için Nasıl Çalışıyor?

TP; DR: #techmums, kadınlara atölyeler ve güven artırıcı çevrimiçi destek yoluyla İngiltere’nin dijital devrimine katkıda bulunmaları için fırsatlar sunuyor. Tüm beceri seviyelerinden olanlar temel bilgisayar bilgisinden çevrimiçi güvenlik ve uygulama tasarımına kadar her şeye dalmak için katılabilirler. Okullar, işletmeler ve diğer destekçiler, #techmums’in 2020’nin sonuna kadar 1 milyon kadına, ailesine ve topluluğuna ulaşma hedefine ulaşmasına yardımcı olabilirler..

Sue Black, annesi beyin kanamasından öldüğünde 12 yaşındaydı. Okuldan ayrıldığında 16, evlendiğinde 20 yaşındaydı. Ve 25 yaşına geldiğinde, şiddetli bir evlilikten kaçtıktan sonra kendini üç çocuklu bir kadın sığınma evinde buldu – ancak iş ve nitelik yok – kendini buldu..

Fakat ısrar etti, yerel bir kolejde bir yıl süren matematik dersine kaydoldu ve sonunda Londra South Bank Üniversitesi’nden bilgisayar alanında dört yıllık bir dereceye ulaştı. Doktora derecesini aldı. ve tam zamanlı ders anlatımı.

#techmums logosu

#techmums bilgisayar becerileri ve güveni olan anneleri silah.

2008 yılında Sue, II. Dünya Savaşı sırasında hayati kod kırma çabalarının merkezi bölgesi olan İngiltere’nin Bletchley Park’ını, fon eksikliği nedeniyle kapanmaktan kurtarmak için başarılı bir kampanya başlattı. Ama bu onun tek mirası değildi.

Sue, 2018 yılında, kadınlara İngiltere’nin dijital devrimine katılma becerilerini ve güvenini vermek için 2012 yılında kurulan bir sosyal girişim olan #techmums’i yeniden başlatarak, benzer geçmişleri olan diğer annelere yardım etmenin bir yolunu buldu..

Kısa bir süre önce şirketin ilk CEO’su olarak #techmums’a katılan Lauren Allison, “O inanılmaz bir kadın” dedi. “Teknisyenlerle tüm amacı anneler, aileleri ve daha geniş bir toplumda potansiyeli ateşlemek, böylece kişisel ve mesleki yaşamlarında teknolojinin kullanımı hakkında daha tanıdık, kendinden emin ve hatta heyecanlı hissediyorlar.”

Örgüt anneleri beceri çarpanı olarak görüyor. “Bir annedeki potansiyeli tutuşturursanız, bu çocuğun ödevine, partnerine, daha geniş ailesine, ebeveynlerine vb. Yardımcı olur,” dedi Lauren. “Bu şekilde, annelerin şu anda karşılaştığımız beceri boşluğunu ele almanın anahtarı olduğuna inanıyoruz.”

Güven İnşa Ederken Temel Teknoloji Becerilerini Öğretme

Temmuz ayında #techmums, dijital dışlamanın İngiltere genelindeki annelerin yaşamlarını nasıl etkilediğini gösteren yeni bir araştırma tamamladı. Toplumumuz gittikçe dijitalleştikçe, temel dijital becerilere sahip olmayan anneler ciddi etkilerle karşı karşıyadır. Lauren, “Bazı istatistikleri görmek bizi şaşırtmasa da, özellikle zihinsel sağlık üzerindeki etkiler ve çocukları çevrimiçi güvende tutamama hissi gibi şeyler açısından umutsuzca üzülüyordu” dedi..

#techmums, kadınlara yüz yüze çalıştaylar, “kulüp” oturumları ve güven arttırıcı çevrimiçi destek yoluyla İngiltere’nin dijital devriminin bir parçası olma fırsatları sağlayarak bu trendleri desteklemeye yardımcı oluyor. Kuruluş, daha önce BT deneyimi gerektirmeyen ve hem dinamik hem de ilgi çekici olan ücretsiz programlarla önemli teknoloji becerilerini öğretiyor.

“#Techmums’i kurduğumda, bunu tek bir amaç için yaptım: teknoloji yoluyla kadınları güçlendirmek,” dedi Sue #techmums web sitesindeki bir alıntıda. “Bekar bir anne olarak teknoloji eğitimiyle kendi ailemi yoksulluktan kurtardım, bu yüzden gücünü ilk elden biliyorum. Kurslarımız, kadınların kendi yaşamlarında bu potansiyeli kullanmasına yardımcı oluyor ve onlara ortak dijital geleceğimizde aktif bir rol oynamaları için güven, beceri ve ilham veriyor. ”

Lauren’e göre, kuruluşun programlamasına ilişkin değerlendirmeler, #techmum mezunlarının hem teknolojiyi kullanma yeteneklerine hem de özgüvenlerine olan güveni artırdığını gösteriyor..

Temel BT Uzmanlığından Çevrimiçi Güvenlik ve Uygulama Tasarımına

#Techmums müfredatı katılımcıları güven, bilgi ve istihdam edilebilirlik sağlarken bir dizi teknolojik fırsata tanıtmak için tasarlanmıştır.

Kurslar dizisi, parola en iyi uygulamaları, çocuk denetimleri ayarlama ve ailenizi ortak çevrimiçi tehditlerden koruma da dahil olmak üzere güvenlik hususlarına geçmeden önce teknolojinin tanımını belirsizleştirerek temel bilgilerle başlar..

Kurslar daha sonra katılımcılara, aile takvimi oluşturma, blog oluşturma, sosyal medya yoluyla başkalarıyla bağlantı kurma veya bir LinkedIn profili kurma gibi becerilerin gözden geçirilmesiyle teknolojinin kendileri için nasıl işe yarayacağını gösterir. Program ayrıca Etsy ve Shopify gibi siteler üzerinden online alışverişi de kapsar..

Çeşitli #techmum etkinliklerinden fotoğraflar

Organizasyon, temel bilgisayar becerilerinden uygulama tasarımına kadar her şeyi öğrenmek için her seviyedeki anneleri karşılar.

Uygulama tasarımı, web sitesi tasarımı ve kodlamanın temelleri de dahil olmak üzere üst düzey konular müfredatı tamamlar.

“Oldukça kapsamlı, ancak aynı zamanda çok çeşitli konuların tadını çıkarmak için tasarlandı,” dedi Lauren. “Belirli bir tür anneye hitap etmiyoruz ya da herkesin kodlayıcı olmasını istemiyoruz – bu bizim amacımız değil. Bir annenin kendi içinde gördüğü potansiyeli tutuşturmaya çalışıyoruz. ”

Lauren, okul üniforması yapan bir annenin ikinci haftasında okula geldiğini ve #techmums’ın hayatını değiştirdiğini açıkladı. E-postalara nasıl fotoğraf ekleneceğini öğrendikten sonra, artık tek tip örnekleri paylaşmak için oğlunu Londra’ya göndermek zorunda değildi. “Bu işini ve zamanını yatırım şeklini kökten değiştirdi,” dedi..

Okul, Destekçi veya İşletme Olarak Katılın

#techmums, teknoloji meraklısı anneleri yetiştirme ve bağlama misyonunu ilerletmek için okullar, işletmeler ve kurumsal sponsorların desteğine büyük ölçüde eğiliyor. Şubat 2018’de Facebook ile yapılan bir ortaklık, grubun güvenli kalmaya, mali durumunuzu yönetmeye, bir iş bulmaya, sesinizi bulmaya ve satın alma ve satma gücüne odaklanan bir dizi canlı, bir saatlik şov olan #techmumsTV’yi başlatmasını sağladı. internet. #Techmums Facebook sayfasından herkese açık olarak yayınlanan programlar, hayatlarındaki engelleri kırmak için teknolojiyi kullanan ilham verici genç annelerin hikayelerini de içeriyordu..

Örgüt ayrıca, anneler arasında dijital dışlanma konusunda bir panel tartışması yapmak için Capital One İngiltere ile güçlerini birleştirdi. Londra’da düzenlenen Temmuz etkinliği, gerçek yaşam deneyimleri annelerini ve Capital One UK tarafından finanse edilen bağımsız araştırmaları içeriyordu. “#Techmums vizyonunu ve değerlerini desteklemeye yardımcı olan kuruluşların kurumsal sponsorluklarına minnettarız” dedi Lauren.

Diğer gruplar ve bireyler, yerel #techmumsClubs’ı kolaylaştırmak için alan, donanım veya uzmanlıklarına gönüllü olurlar.

“Her zaman bunun malzemenin her santimini bilmekle ilgili olmadığını söylüyoruz,” dedi Lauren. “Programlarımız insanları sohbet yoluyla birleştirmek için tasarlandı. Bir öğretmen-öğrenci ortamı olmamalı – annelerin çoğu okuldan ayrıldı çünkü bu yapıyı sevmiyorlar. Bu yükü değil, eğlenmek istiyoruz. ”

Daha fazla sayıda anneye erişimi genişletmek için Lauren, #techmums’in ücretsiz çevrimiçi bir kursa ev sahipliği yapmayı planladığını söyledi. Uzaktan eğitim, çocuk bakımı yapamayan küçük çocukları olan kadınlar için bir fırsatlar dünyası açabilir..

2020 Öncesi #techmums Ağını Kurmak

Başarı sırrı yüksek hedefliyorsa, #techmums önümüzdeki parlak bir gelecek var. Organizasyon etkileyici bir hedef belirledi: 2020’nin sonuna kadar 1 milyon yeni teknoloji üyesine ulaşmak. Lauren bunun gerçekleşmesi için bize #techmums’in çevrimiçi şovlar veya yüz yüze etkinlikler aracılığıyla farklı erişim biçimleri kullanacağını söyledi..

Kuruluş ayrıca çabalarını artırmak için ek finansman ve gönüllü katılım arayışında..

Lauren, “Teknolojinin yaşamlarında nasıl bir fark yarattığını paylaşan ve muhtemelen kendi memleketlerinde bir kulübü kolaylaştırabilecek bireysel gönüllüler arıyoruz” dedi. “Ağımızı da bu şekilde inşa etmek harika olurdu.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me