Twitter Sayaç CEO’su Omer Ginor – Analytics Hizmeti 2M + Kullanıcıları İçin Sosyal Medya Etkinliği ve Performansı Hakkında Derinlemesine Bilgi Sağlıyor

TP; DR: Twitter’da lansmandan sadece iki yıl sonra, 2008’de Twitter Counter, kullanıcıların takipçi sayısını izlemelerini ve web sitelerinde görüntülemelerini sağlamak için türünün ilk üçüncü taraf aracı oldu. Sosyal medya devinin yanı sıra büyüyen Twitter Counter, işletmelerin ve site sahiplerinin iddialı dijital pazarlama hedeflerine ulaşmasına yardımcı olacak eyleme geçirilebilir istatistiksel bilgiler sağlamak için basit ama çığır açan başlangıçlarından mezun oldu. İlgili anahtar kelimeleri ve hashtag’leri analiz etmek veya etkili marka elçileriyle etkileşimde bulunmak için kullanılsın, bugün Twitter Sayacı kullanıcıların tweet’lerinin etkisini en üst düzeye çıkarmasına izin veriyor. Kısa süre önce, analist ve sosyal medya pazarlama sahnesindeki trendleri keşfetmek için CEO Omer Ginor’u yakaladık.

Twitter’ın kuruluşundan bu yana geçen 11 yıl içinde, sosyal medya devi interneti fırtına ile ele geçirdi ve son zamanlarda sadece hızlanıyor. 2017’nin son üç ayında şirket, ilk üç aylık karını (732 milyon dolar gelir üzerinden 91 milyon dolar) kazandı ve hisse senedi fiyatlarının yükselmesine ve reklamverenlerde çekilmesine neden oldu.

Popüler sosyal ağ sitesi etrafında oluşturulmuş üçüncü taraf bir analiz aracı olan Twitter Counter gibi şirketler için tahmin umut vericidir. Pazarlama ekipleri markalarını tanıtmak için Twitter ve diğer sosyal medya platformlarında sıfıra devam ettikçe, bu istatistik hizmetleri her zamankinden daha önemli hale geliyor.

Twitter Counter CEO’su Ömer Ginor, “Sosyal medya, gelecek yıl pazarlama bütçelerinin% 25’ini karşılaması beklenen en hızlı büyüyen pazarlama kanalı” dedi. “Twitter, özellikle Facebook’un popülaritesi ile karşılaştırdığınızda, son zamanlarda daha da azalıyor.”

Ömer Ginor'un fotoğrafı ve Twitter Sayacı logosu

CEO Omer Ginor, Twitter Counter’ın işletmelerin Twitter kampanyalarının performansını yönetmesine ve izlemesine yardımcı olmak için oluşturulduğunu söyledi.

Twitter Counter, her büyüklükteki kişiye, B2B’ye ve işletmeye hem markaları hem de rakipleri hakkında derinlemesine analitik sağlar. Önemli etkileşim metriklerine ilişkin 360 derecelik görünümlerle kullanıcılar, alakalı anahtar kelimeleri ve hashtag’leri analiz edebilir, önemli faktörleri tanıyabilir ve hedeflere verimli ve acısız bir şekilde ulaşmak için pazarlama bütçelerini en üst düzeye çıkarabilir.

“Sosyal medya dünyasına genel olarak bakarsanız, son derece dinamik ve farklı platformlarda ortaya çıkan birçok farklı pazarlama taktikleri ve özelliği var,” dedi Ömer. “Neyin kullanıldığına, neyin yaygınlaştığına ve neyin bir analiz aracı tarafından kapsanması gerektiğine dair çok güncel kalmanız gerekiyor ve oldukça hızlı olmanız gerekiyor.”

Güvenilir Etkileşim Metrikleriyle Tweet’lerinizin Etkisini En Üst Düzeye Çıkarın

Twitter Counter, 2008 yılında kullanıcıların web sitelerine takipçi sayacı eklemesi için kolay ve eğlenceli bir yol olarak kuruldu.

Ömer, “Twitter’da seni kaç kişinin takip ettiğini bilmenin veya dünyaya göstermenin hiçbir yolu yoktu” dedi Ömer. “Bu ilk özellik, artık birçok analitik ihtiyacı karşılayacak birçok özellik sunan bir şirket oldu.”

Bugün Twitter Counter 200 milyondan fazla Twitter hesabını takip ediyor ve 2 milyon kullanıcıya analitik sağlıyor.

Ömer, bazı kullanıcıların genel API’dan istatistik almayı kendilerinin üstlendiğini belirtti. Ancak, bunu yaparken, genellikle verilerinin bütünlüğünü tehlikeye atıyorlar.

Ömer, “Belirli bir API uç noktasının hatalı çalıştığı zamanlara ilişkin verileri almanın tüm olası yollarını ele alıyoruz, bu da çok sık oluyor” dedi. “Bu verilerin artıklığını ve standardizasyonunu sağlıyoruz.”

Şirket ayrıca kullanıcıların verileri birden çok açıdan görüntülemelerini sağlar. Örnek olarak Ömer, Twitter Counter’a yalnızca katılım düzeyini değil, aynı zamanda takipçi veya gönderi başına katılımı da tanıtabileceğini söyledi..

“Öngörülebilir, tutarlı bir formatta değer sağlama ve verilere yönelik görüşleri artırmada mükemmeliz” dedi. “Yükü müşteriden alıyoruz ve onlar için bazı çalışmalar yapıyoruz.”

Markalı Anahtar Kelimeleri ve Hashtag’leri Twitter İzleyici Kullanarak Analiz Edin

Omer, kullanıcıların ilgili hashtag’leri ve anahtar kelimeleri, Twitter Sayacı içinde bir “gizli mücevher” olarak izlemelerini sağlayan Twitter İzleyicisi’ni tanımlar. Ömer, çok güçlü bir araç ve yetersiz kullanılıyor, dedi Ömer.

Ancak, Twitter Tracker çok güçlü bir araç olmasına rağmen, Ömer bize genellikle yetersiz kullanıldığını söyledi. Bu özelliğin özellikle pazarlama kampanyalarının etkinliğini ölçmek için yararlı olduğu düşünüldüğünde bunun şaşırtıcı olduğunu belirtti..

Ömer, “Her kampanya oluşturduğunuzda, üzerinde bir anahtar kelime bulunduğundan emin olun, böylece anahtar kelimelerin, hashtag’lerin miktarlarını görebilirsiniz – kampanyayı tanımlamak için ne kullanırsanız kullanın,” dedi Ömer.

Pazarlamacıların Twitter konuşmalarını dinlemelerini sağlamak, bir sonraki hamlelerini bilgilendirmelerine yardımcı olabilir. Ömer’in belirttiği gibi, anahtar kelimeler düzenli olarak popülerlik kazanıyor ve pazarlamacıların yayınlarında mevcut ve farklı bir dil kullandıklarından emin olmaları gerekiyor.

Araç ayrıca kullanıcıların rekabete karşı nasıl biriktiklerini ölçmelerine yardımcı olur.

“Doğrudan bir rakibiniz olduğunu varsayalım; markalı anahtar kelimeleri veya markalı hashtag’leri var ve sizinkine sahipsiniz, ”dedi Ömer. “Oyun kullanımının zaman içinde nasıl geliştiğini ve oyununuzun yükseltilmesi gerekip gerekmediğini belirlemek için kullanımınızın zaman içinde nasıl geliştiğini görmek istiyorsunuz.”

Marka Elçileri ve Etkileyenler ile Değerli İlişkiler Oluşturun

Günümüzün rekabetçi sosyal medya pazarlama ortamında ayakta kalmak için, etkili pazarlama stratejilerini dikkate almak da önemlidir – Twitter Counter bunu kolaylaştırır.

Ömer, “Belirli bir dönemde markanızdan en çok kimin bahsettiğini anlayabilir, sizden bahsettikleri bağlamı görebilir ve kim olduklarını ve biyografilerinin ne olduğunu görmek için daha derine inebilirsiniz” dedi..

Bu ilişkileri izlemeye ve beslemeye devam etmek bir sonraki adımdır. Ömer bize periyodik olarak kendi verilerinize girmenin önemli olduğunu söyledi.

“Bu çeyreği bir önceki çeyreğe ve bir önceki yıla kıyasla, nişan alma oranlarınızın nasıl olduğunu ve taktiğinizin karşılığını alıp almadığını görmek için,” dedi.

Çevrimiçi pazarlamayı dış kaynak kullanan şirketler, üçüncü taraf ajansların katılım çabalarını bağımsız olarak izlemek için bu aracı kullanabilir.

“Ayda 10 dolar gibi düşük bir fiyatla [kullanıcılar] ajansın ne üzerinde çalıştığını bulabilir; yeni takipçiler edinmekle görevlendirildiklerinde kiminle etkileşime girdikleri; ve markanın istediği veya alakasız takipçileri olup olmadığı, ”dedi Ömer. “Twitter Counter ile bunu yapmak çok kolay.”

Social.co: Pazarlamacıların En Önemli Hesapları Takip Etmelerine Yardımcı Olma

Kullanıcıların bir dizi sosyal medya platformunda etkileyicilerle daha fazla etkileşime girmesine yardımcı olmak için Twitter Counter, son zamanlarda en yeni ürünü Social.co’nun beta sürümünü başlattı..

Ömer, “Yeni kitlelere ulaşmaya çalışmak veya hatta kendi kanalınızdaki kendi sözlerinizle kendi kitlenize ulaşmaya çalışmak yerine, birçok pazarlamacı sözlerini sosyal bir etki akışının yayınlarına koymayı tercih ediyor” dedi..

Pazarlamacıların, etkileyicilerle ilişkiler geliştirmek için farklı araçlar kullanması gerektiğini söyledi. Pazarlamacıların daha fazla tanıdıklarına ihtiyacı yok – marka elçilerini tanımak zorundalar.

Markaların kısa vadede Instagram ve Twitter’da diğer platformlara genişleme planları ile izlenen hesapları, hashtag’leri, anahtar kelimeleri ve diğer metrikleri yönetmesine yardımcı olan Social.co burada devreye girecek.

“Social.co’nun misyonu, pazarlamacıların hedeflerine mümkün olan en az çabayla ulaşmalarına yardımcı olmak ve bu hedeflere ulaşmak için daha fazla yol sağlamaktır” dedi Ömer.

Yeni nesil ürün, markaların etkileyicilerle daha yakın ilişkiler kurmasına ve aerodinamik içerik stratejileri geliştirmesine yardımcı olacak.

Ömer, “Öncelikle bir etkileyicinin maçı doğrulaması için neyin işe yaradığı hakkında bilgi sahibi olmak ve daha sonra karşılıklı kampanya için iyi bir içerik stratejisi oluşturmak önemlidir,” dedi Ömer.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me