Uygulama Geliştirmenin Geleceğini Şekillendirmek: Uizard, Zaman Tüketen Ön Uç Kodlamasını Otomatikleştirerek İnovasyonu Artırıyor

TP; DR: Uizard, elle çizilmiş tel çerçeveleri koda dönüştüren yapay zeka destekli bir platformla tasarımcılar ve geliştiriciler arasındaki işbirliğini geliştiriyor. Manuel çalışmaya harcanan zamanı azaltarak, teknoloji konseptten prototipe geçmeyi ve inovasyonu hızlandırmayı kolaylaştıracak. Tohum finansmanında başarılı bir şekilde 2.8 milyon dolar toplayan Uizard, kodlama sürecini bildiğimiz şekilde devrimcileştirmenin nihai hedefi ile beta testinden pazar uygulamasına sıçradı.

Yaklaşık sekiz yıl önce Google, kritik iş sorularını hızlı bir şekilde yanıtlamak için beş günlük bir süreç olan Design Sprint’i yarattı.

Bu zaman kısıtlamalı alıştırmada her gün, sorun çözücülerin iş fırsatlarını anlamaya, sorunlara yaratıcı çözümler keşfetmeye, en iyi seçenekleri gözden geçirmeye ve oylamaya, prototip tasarlayıp hazırlamaya ve son olarak bunları test etmeye ve doğrulamaya çalıştığı bir aşamayı temsil eder..

Adından da anlaşılacağı gibi, Tasarım Sprint’i geliştirme sürecini optimize ederek sorunları hızlı ve verimli bir şekilde çözmeye yardımcı olmayı amaçlamaktadır..

Ancak, ortaya çıktığı gibi, bir sürat atlamak mümkündür. Uizard’daki mühendisler, tasarımcılar ve girişimciler, Tasarım Sprint gibi alıştırmaların her zamankinden daha hızlı geri dönüşler elde etmelerine yardımcı olmak için bir yol buldular ve bunu kanıtlamak için teknolojiyi öne sürüyorlar.

Uizard logosu

Uizard elle çizilmiş tel kafesleri otomatik olarak koda dönüştürerek manuel işlemleri azaltır.

Şirketin Tasarımcısı ve COO’su Florian van Schreven, “Tasarım Sprint’i Uizard’ın gerçekten nasıl parlayabileceğinin harika bir örneğidir” dedi. “Teknolojimiz, kullanıcıların bu beş günlük süreci yalnızca bir öğleden sonra yoğunlaştırmasına olanak tanıyor.”

Uizard platformu, elle çizilmiş tel kafeslerin bir fotoğrafını anında çalışma prototiplerine dönüştürerek zaman alan kullanıcı arayüzü oluşturma ve ön uç kodlamasını otomatikleştirmek için yapay zeka ve makine öğreniminden yararlanır..

Florian, “Uizard ile beyaz tahta üzerinde beyin fırtınası yapmak ve çizim yapmak için geri adım atmak, her şeyi bilgisayarda dijital olarak yeniden çizmek ve yaratıcı akışlarını kaybetmek zorunda değilsiniz” dedi. “Bunun yerine, prototiplerini tamamlayana kadar tüm ekiple çizim yapmaya, test etmeye ve tekrarlamaya devam edebilirler.”

Piyasaya sürüldüğünde, teknoloji potansiyel olarak zamandan ve paradan tasarruf sağlayacak, işbirliği çabalarını kolaylaştıracak ve pazara sunma süresini azaltacaktır. Tüm bunlar daha sonra değil, daha erken gerçekleşebilir: Tohum finansmanında 2,8 milyon dolarlık başarılı bir şekilde topladıktan sonra Uizard, beta testinden pazar uygulamasına sıçramaya hazırlanıyor.

Elle Çizilmiş Tel Çerçeveleri Yerel Koda Anında Dönüştürün

Uizard, Nisan 2017’de Florian ve arkadaşları Tony Beltramelli, Henrik Haugbølle ve web endüstrisinde yıllar geçirdikten sonra uygulamalar ve web siteleri oluştururken verimsiz iş akışlarından dolayı hayal kırıklığına uğramış olan sorunu yeni bir açıdan ele almaya karar veren Ioannis Sintos tarafından kuruldu..

Yaklaşım, kullanıcı arayüzlerini insanlarla aynı şekilde görsel olarak işlemek için makinelerin öğretilmesini, kullanıcıların elle çizilmiş bir tel çerçevenin resmini çekmelerini, Uizard’a yüklemelerini ve neredeyse anında çalışan ön uç kodunu indirmelerini içeriyordu..

Haziran 2017’de şirket, projeyi Github’da trend olmaya başlayan bir teknik rapor ile pix2code olarak yayınladıktan sonra önemli ilgi gördü. Uizard’ın görüntüleri koda dönüştüren teknolojilerin geliştirilmesi de Airbnb ve Microsoft’a benzer bir ürün geliştirmesi için ilham verdi.

infografik

Teknoloji, fikirleri saniyeler içinde doğrulamak için yapay zeka ve makine öğrenimini kullanıyor.

“Buna Sketch2Code adını verdiler, ancak Airbnb’nin ana ürün teklifinden çok uzak olduğu için projeyi göz ardı etmek zorunda kaldılar,” dedi Florian. “O yaz daha sonra Airbnb projesinde lider olan Benjamin Wilkins, vizyonu ileriye taşımak için ürün danışmanı olarak Uizard’a katıldı.”

Bugün, Uizard’ın yetenekli tasarımcı ve mühendis ekibi, Kopenhag’ın IT Üniversitesi, ETH Zürih, Danimarka Teknik Üniversitesi, Télécom ParisTech ve California Üniversitesi, Berkeley gibi ünlü uluslararası üniversitelerden akademisyenleri içeriyor.

Google’da Tasarım Sprint’in Mucidi Kai Haley, yakın zamanda Uizard’ın Ürün Danışmanı olarak oturum açtı ve şu anda LinkedIn’in Kıdemli UX Tasarımcısı Julianna Slocum gibi.

Florian, “Son olarak, daha önce satış müdürü ve InVision’daki ilk uluslararası iş kiralama şirketi olan Rizwan Khan, kısa süre önce Uizard’a, ürünün pazara sunulmasına yardımcı olmak için Ticari Ticaret Müdürü olarak katıldı” dedi..

Şirketin kapsayıcı hedefi, insanlar ve teknoloji arasındaki erişilebilirlik boşluğunu kapatmak için yapay zekanın gücünden yararlanarak, daha fazla insanın toplumun en acil sorunlarını çözmesine yardımcı olmaktır. Uizard, insanları yazılım tabanlı çözümler oluşturmalarını daha kolay hale getirerek bu çabanın ilk adımıdır.

Tasarımcılar ve Geliştiriciler Arasında İşbirliğini Kolaylaştırın

Florian, Uizard’ın sağladığı en belirgin fayda, fiziksel (elle çizilmiş tel kafesleri) dijitale dönüştürme gibi görünen büyülü yeteneği olduğunu söyledi. Ancak bu yararın altında, teknolojinin, birlikte çalışan ancak birbirlerinin çalışmalarının karışıklıklarını her zaman anlamayan insan grupları arasındaki işbirliğini kolaylaştırma gücüdür..

Örneğin tasarımcılar, görsel problemleri eskizlerle çözme konusunda tutkuludur ve her zaman son kullanıcıyı akılda tutarlar. Ancak, yineleme süreçlerinde geliştiricilerle çalışırken genellikle yaratıcı akışlarından çekilirler.

Öte yandan geliştiriciler, gerçekten önem verdikleri şeylere odaklanmak yerine, zamanlarının çoğunu tekrarlayan ve zaman alan kullanıcı arayüzlerini kodlayarak geçiriyorlar: mantık, animasyonlar ve temel işlevsellik uygulamak. Uizard her iki taraf için engelleri kaldırır, daha yumuşak bir dinamik yaratır – özellikle bu ağrı noktalarının daha da yoğun bir şekilde hissedildiği daha büyük şirketlerde.

Florian, “Tasarımcı, tamamen geliştiricinin koduna her zaman doğru bir şekilde çevrilmemiş olan tamamen serbest bir şey oluşturmayı sever – çünkü kodun çok daha fazla kısıtlaması vardır,” dedi Florian. “Uizard, bu farklı ekipleri bir araya getirme yeteneğine sahip, iletişimin önündeki engelleri azaltarak somut dijital sonuçları hemen görebiliyor.”

Gelişmiş Makine Öğrenimi ve Bilgisayar Vizyonundan Yararlanma

Özetle, Uizard’ın arkasındaki teknoloji, bilgisayarlara, grafik kullanıcı arayüzlerini insanların yaptığı gibi kavramasını öğretir, böylece makineler daha sonra uygulama ve web geliştirme için en verimli iş akışlarını işleyebilir.

Bu teknoloji hızla ilerliyor ve bazı ilginç sonuçlar üretiyor. Özel betadayken, bir plaj tatilinden zevk alan bir kullanıcı kuma bir tel kafes çizdi, bir resim çekti ve Uizard’a yükledi.

Florian, “Elementlerin yaklaşık% 85’ini alarak oldukça iyi dönüşüm sağladı,” dedi Florian. “Hoş bir sürpriz oldu. Tabii ki, bu ürünün amacı değil, ama yapay zekanın arka plana veya tasarımın ne kadar rafine olduğuna bakılmaksızın tel kafes içindeki farklı unsurları tanımaya başladığını izlemek eğlencelidir. ”

Teknik grafik

Uizard, bilgisayarlara GUI’leri anlamalarını öğretmek için gelişmiş teknolojilerin (ve birkaç sırrın) bir kombinasyonundan yararlanır.

Sürekli geliştirme çabaları söz konusu olduğunda Florian, Uizard ekibinin temel teknolojisini piyasadaki en son gelişmeleri kullanarak inşa ettiğini söyledi. O andan itibaren, ileriye giden yolu belirlemek için özel beta’yı kullandılar.

“Beta’yı birkaç bin kişiye açtık ve geri bildirimlerini yakından dinledik” dedi. “Bu süreç boyunca, güzel olacağını düşündüğümüz birçok şeyin gerçekten olmazsa olmazlar olduğunu fark ettik ve ürün yol haritasını buna göre geliştirdik.”

Örneğin, Uizard şu anda çıktı HTML, CSS, Android, React ve Sketch’i desteklemektedir. Ancak şirket şu anda ek platformlar aracılığıyla çıktı arzusunu ölçen bir anketi dolaştırıyor.

Florian, “En çok oy alan platform, topluluğa vereceğimiz bir sonraki platform olacak” dedi. “Son altı ila sekiz aydır, kalkınma çabalarımızın neredeyse tamamı bu topluluğun geri bildirimleriyle yönlendirildi.”

2,8 Milyon Dolarlık Tohum Fonu ile Beta’dan Pazara

Eylül ayında Uizard, şirketin son halka fonlama turunda etkileyici bir 2,8 milyon dolar topladığını açıkladı ve bu da şirketin ürünü halka tanıtması için gereken finansal desteği sağlayacak.

“Artık bekleme listemizde 65.000’den fazla kaydımız var,” dedi Florian. “Fikir, tüm bu kullanıcılara katılmak ve aynı zamanda ürünü pazara sunmaktır.”

Şirket bu kilometre taşı için kesin bir son tarih belirlemedi, ancak bu fonlama turunda bir tahliye planlıyor. “Önümüzdeki 12 ay içinde, kesinlikle Uizard’ı herkese açık hale getireceğiz” dedi..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me