Veri Koruma Şampiyonu: AXEL GO Merkezi Olmayan Dosya Paylaşımı Çözümü, Kolaylıktan ödün vermeden Kontrol Sağlar

TP; DR: AXEL, aracıyı kesen merkezi olmayan bir dosya yönetimi çözümü ile kullanıcılara dijital varlıkları üzerinde tam kontrol sağlamaya çalışır. Şirketin hızlı, güvenilir ve sansüre dayanıklı gezegenler arası dosya sistemi AXEL GO, dünyanın dört bir yanındaki Windows, macOS, iOS ve Android kullanıcılarının blockchain’in gücünü kullanarak dosyalara erişmesine ve yönetmesine yardımcı oluyor. Nihayetinde şirketin hedefi, kullanıcı ajansına dosya yönetimi üzerinden şeffaf ve güvenilmez altyapı trendleri oluşturmaktır..

Yasal bir anlaşmaya girerken ince baskıyı okumak çok önemli olabilir, ancak kimse yapmaz – çünkü neredeyse imkansızdır.

Guardian’a göre, düzenli olarak kabul ettiğimiz dijital sözleşmeleri okumak için ortalama Amerikalıların yılda yaklaşık 250 saat veya 10 günden fazla sürmesi gerekiyor..

Nisan 2010 aptal Günü’nde bu sözsüz gerçekle eğlenmek için eski İngiltere perakendecisi GameStation, lisans anlaşmasına şirkete “şimdilik ve sonsuza dek ölümsüz ruhunuzu talep etmek için aktarılamaz bir seçenek” veren bir madde ekledi.

“Tabii ki, bu sadece bir şakaydı, ama bu sözleşmeleri kabul ettiğinizde neyi bıraktığınızı gerçekten bilmediğinizi gösteriyor” dedi Sosyal Medya Darr Kadlubowski & AXEL. Şirketinde Marketing Director “Örneğin, Google Drive ve Dropbox hem mükemmel hizmetlerdir, ancak her kaydolduğunuzda 80 sayfalık bir hizmet sözleşmesi alırsınız.”

AXEL logosu

AXEL, hızlı ve özel dosya paylaşımı için blockchain tabanlı çözümler geliştiriyor.

Günün sonunda, Darr, Google’ın Google Drive’a yükleyebileceği her öğeden geçeceğine inanmadığını, ancak şirketin isterse bunu yapma yeteneğine sahip olduğunu söyledi. “Google’ın beni ne kadar kötü bir şekilde gözetlemek istediği önemli değil, yapamazlar, çünkü ürün buna izin vermediği bir hizmetim var” dedi..

Özel, merkezi olmayan, sansüre dayanıklı bir dosya paylaşım platformu olan AXEL GO, bu ihtiyacı karşılamak için 2012 yılında oluşturulmuş ve başlatılmıştır. Dosya yönetim aracı, kullanıcıların aracıyı keserek verilerinin kontrolünü yeniden kazanmalarını sağlayan kullanıcı ajansına odaklanmıştır. Sonuçta, şirketin amacı gizliliğe değer veren ve dijital varlıklarını kendi şartlarıyla yönetmek isteyenler için çözüm haline gelmektir..

Kullanıcı Ajansına Dosya Yönetimi Çözümleri Sağlama

AXEL, Indiegogo tarafından finanse edilen ve bulutun gücünden yararlanan fiziksel, özel bir bulut depolama cihazı olan CloudLocker olarak 2012 yılında başladı. Bu teknolojinin bir sonraki evrimi, kişisel bir depolama dolabı aracılığıyla özel bir buluta erişim sağlayan bir hizmet olan StoAmigo’ya yol açtı.

“O zaman büyük sorun bulut veri ihlalleriydi,” dedi Darr. “İnsanların, mahremiyetten ödün vermeleri gerekse bile, her şeyden daha fazla kolaylık istediklerini fark ettik. Ancak tüm hedefimiz, insanlara süreçte gizliliklerini feda etmeden kolaylık sağlayan ürünler oluşturmaktı. ”

Hızlı, özel ve kolay: AXEL GO'yu dünyadaki en iyi dosya paylaşım uygulaması yapan da budur.

AXEL GO, herhangi bir cihazdan içerik paylaşmanın hızlı ve kolay bir yoludur.

2018 yılında StoAmigo, dosya yönetim süreci üzerinde kullanıcı ajansı sağlamak için blok zincirinden yararlanmaya odaklanan AXEL’e yeniden markalaştırıldı. Bu tür merkezi olmayan sistemlerin arkasındaki temel felsefe, kişinin varlıklarının şeffaflığı ve mülkiyeti kavramıdır..

Darr, “İnsanlar verilerinin velayetini gerçekten kaybetmişti” dedi. “Web 1.0, bireylerden gelen kaba, blog benzeri sitelerden oluşuyordu. Ancak web’in altyapısı daha karmaşık hale geldikçe, bireyler, üçüncü taraf hüküm ve koşullarını kabul etmek zorunda oldukları barındırma hizmetlerine ve WordPress’e bağlı hale geldi. ”

Las Vegas’ta bulunan ve Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’daki ekip üyeleriyle birlikte Axel ekibi, AXEL GO’da alternatif bir seçenek sunuyor. “AXEL en başından beri veri gizliliği ve velayetinde ön plana çıktı,” dedi Darr. “Verilerin yaratıcılarına ait olması gerektiğine inanıyoruz.”

Özel, Güvenilir ve Sansüre Dayanıklı IPFS

AXEL GO, eşler arası dağıtılmış bir ağ olan gezegenler arası dosya sistemi (IPFS) sayesinde son derece hızlı, verimli ve güçlüdür. Dosyaların tek bir merkezi konumdan depolandığı ve indirildiği HTTP’den farklı olarak, IPFS dosyaları birden çok bilgisayar ve konumdan depolanabilir ve indirilebilir. Şifrelenmiş veriler çeşitli sunucularda bulunduğundan, IPFS ağları daha dayanıklı ve güvenlidir.

AXEL GO ile içerik oluşturucular, web geliştiricileri ve tasarımcılar web sitelerini kolayca ve uygun maliyetli bir şekilde IPFS’ye dönüştürebilir. IPFS içerik dağıtım ağında, içinde dosya depolamanın ve paylaşmanın daha iyi ve daha hızlı bir yolunu sağlayan bir dosya yönetim sistemi vardır.

“AXEL GO, blockchain ve IPFS platformumuzla bütünleşiyor, böylece bir dosyayı IPFS platformuna sabitleyebilirsiniz (esas olarak, yüklüyorsunuz), dosyayı parçalar ve ardından ağ üzerinden yayılır” dedi Darr. “O zaman, bu dosyaya nereden erişilirse erişilsin, aslında o bölgedeki bir düğüme parçalar halinde taşınır.”

Veriler bölündüğü için, bir ana düğüme veya bir sunucuya hacklenen çevrimiçi bir suçlu veri çalamaz. Kulağa ilginç geliyor mu? Şu anda Darr, AXEL GO için indirip kaydolan kullanıcıların başlamak için ücretsiz AXEL Jetonları alacağını söyledi. “İki simge bir ton dosya paylaşımı sağlıyor,” dedi Darr. “Biz büyüdükçe, tüketici ve kurumsal düzeydeki kullanıcılar için planlara bakacağız.”

Kurumsal kullanıcılar açısından Darr, deneyimin dünyadaki her insandan caddede barındırılan bir web sitesi oluşturmaya benzer olacağını söyledi. Bu, ağı olağanüstü derecede esnek ve sansüre dayanıklı hale getirir.

“Web siteniz kapanamıyor,” dedi. “Aynı anda yüzlerce ülkede 2.500 sunucuyu indiremediğiniz sürece, dosyaları ağdan çıkarmanın bir yolu yoktur. Sansür, saldırıya uğramama ve kesintiler nedeniyle düşmeme açısından güvenlidir. ”

İnsanların neden IPFS kullanması gerektiğine bir örnek olarak Darr, bu yılın Temmuz ayında küresel Cloudflare kesintisine atıfta bulundu ve bu da ilgili alanlara gelen ziyaretçilerin 502 hatası göstermesine neden oldu.

“Cebinizden düşmemek veya Google Drive’a güvenmemek için USB sürücünüze güvenmek istemiyorsunuz” dedi. “Dosyalarınızı IPFS’ye koydunuz ve ihtiyaç duyduğunuzda bunların orada olmaları garanti ediliyor. Sadece bağlantıyı vererek kopyaları odadaki herkese dağıtabilirsiniz. ”

Şeffaf, Güvenilmez Altyapıda Trendler Belirleme

AXEL GO, IPFS teknolojisi sayesinde şüphesiz daha hızlı, ancak Darr platformun hızdan çok daha fazlası olduğunu söyledi.
“Bu gerçekten verileri o bireye kontrolü geri verdiğimiz farklı bir şekilde yapmakla ilgili” dedi. “Biz iyi bir şirketiz, ama önemli değil. Şifreleme ve blockchain yönü nedeniyle, gizliliğinizle bize güvenmek zorunda olmadığınız bir sistem oluşturuyoruz. ”

Blockchain’in değişmez doğası, AXEL GO’nun bir mülkü tapu devretmiş bir kişiye teminattan, garantiler için satın alma kanıtını depolamaya kadar her şey için kullanılabileceği anlamına gelir. Darr, “Gerçek bir% 100 tartışılmaz kanıtın, belirli bir zamanda bir şey olduğuna dair yüz binlerce kullanım vakası var” dedi..

Geleceğin ne olacağı konusunda Darr, AXEL’in devam eden ürün geliştirmesini kullanıcı tabanından gelen geri bildirimlere dayandığını söyledi. Bununla birlikte, şirket de trend belirleme işinde.

“IPFS son derece yeni bir teknolojidir – belki de insanların% 0.11’i ne yaptığına dair bir fikre bile sahiptir” dedi. “Çoğu işletme müşterilerin yaşadığı sorunlara tepki verirken, insanların henüz tanımadığı sorunları aramaya ve önceden onlara çözüm bulmaya çalışıyoruz.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me