Verizon Dijital Medya Hizmetleri: Perakendecilerin Alışveriş Yapanları Dönüştürmesi, Dönüştürmesi ve Alıkonması İçin Yükleme Süresini Artıran CDN Mimarisi

TP; DR: Tüketiciler ilgi çekici resim ve videolarla dolu zengin alışveriş deneyimleri istiyor, ancak sayfaların yüklenmesini beklemek istemiyorlar. Can sıkıcı hizmet hıçkırıkları onları rakiplerine kovalayabilir, belki de asla geri dönmeyebilir. Verizon Dijital Medya Hizmetleri ‘Edgecast İçerik Dağıtım Ağı (CDN), perakendecilerin özellikle yoğun trafik zamanlarında tüketici beklentilerini aşmasına yardımcı olmak için yapılandırılmıştır. Entegre Ticaret Hızlandırma Çözümü ile Edgecast, ödeme sayfaları gibi önbelleğe alınamayan içeriğin dağıtımını optimize eder ve akıllı bir şekilde cihazlar arasında tutarlı bir şekilde hızlı performans sunar. Danışman destek ekibi ve üstün yatırım getirisi sunan bir hizmet sunumu modeli ile desteklenen Edgecast CDN, dünya çapındaki tüketicilere modern alışveriş uygulamaları sunmak isteyen perakendeciler için özel olarak tasarlanmıştır.

Kara Cuma gibi büyük alışveriş tatilleri, çevrimiçi perakendeciler için gerçeğin anlarıdır. Hazırlığın avantajlarından yararlanma, kâr etme, sadık müşterileri ödüllendirme ve yenilerini kazanma şansı sunuyorlar.

Bir perakendecinin karşılayabileceği son şey, bu kritik anlardan birinde bir web sitesi problemidir. En yoğun tatil alışveriş trafiği sırasında ve hatta yıl boyunca rutin yüksek trafik dönemlerinde hızlı yükleme web siteleri, alışveriş yapanları ödeme yapmak için tüm yol boyunca seyahat etmeye teşvik eder. Alışveriş yapanlar, web sitesi performansına değil alışverişe odaklanabilirken, bu iyi bir şeydir.

Güvenlik, hem web sitesinin kullanılabilirliği hem de müşteri sadakati için başka bir tehdit oluşturmaktadır. Yüksek trafiğe sahip siteler, örneğin dağıtılmış hizmet reddi (DDoS) saldırıları için cazip hedeflerdir, bu da siteleri mümkün olan en kötü anda düşürebilir. Büyük e-ticaret siteleri, güvenliği ihlal edildiğinde perakendecinin itibarına kalıcı zarar verebilecek milyonlarca kayıt ve değerli müşteri verileri barındırır.

Uçtan uca bir içerik dağıtım platformu sağlayıcısı olan Verizon Digital Media Services, çalışan web sitelerinin değerini anlıyor. Verizon Dijital Medya Hizmetleri Ürün Pazarlama Deep Trikannad, şirketinin nasıl yalın bir e-ticaret iş modeline uyduğunu açıklıyor. Verizon Digital Media Services, web içeriği dağıtımını ve güvenliğini optimize etmek için hepsi bir arada bir platform olan Edgecast İçerik Dağıtım Ağı’nı (CDN) sunan, dünya çapında kitlelere akışlı video dağıtımını yönetmeye yönelik bir hizmet grubuna ek olarak.

Edgecast CDN, perakendecilerin, nerede olurlarsa olsunlar ya da hangi cihazda olurlarsa olsunlar, bugünün müşterilerinin beklentilerini karşılamak için hızlı, kesintisiz ve güvenli bir dijital deneyim sunmalarına yardımcı olur. Perakendecilerin BT altyapısı ve iş akışı zorluklarına harcanan kaynakları yönlendirmesini ve dijital strateji ve iş entegrasyonuna sıfır girmesini sağlar.

Deep, “BT ve pazarlama departmanlarının müşterileri için en iyi çevrimiçi deneyimleri geliştirmek için birlikte daha yakın çalıştıklarını görüyoruz” dedi. “Bu çevrimiçi perakendecilerin ihtiyacı olan, müşterileri için en iyi deneyimi oluşturmaya odaklanabilmeleri için özel olarak tasarlanmış web hızlandırma ve güvenlik sağlıyoruz.”

Edgecast En Yoğun Trafik Zamanlarında Nasıl Daha İyi Performans Sağlar?

CDN’ler yeni değil, ancak Verizon Digital Media Services çalışma şekillerinde değişikliklere öncülük etti. Modern bir mimari ve gelişmiş önbellekleme teknolojisi, ağın bugünün yoğun taleplerini daha iyi karşılayabilen bir ağ ile sonuçlanır..

Erken CDN’ler, internet servis sağlayıcıları (İSS) arasındaki bağlantıların sınırlı olduğu, düşük bant genişliğine sahip, tek içerikli bir ortamda çalışmaktadır. Bu nedenle tipik CDN topolojisi yüksek oranda dağıtılmıştır, yani son içeriğin son kullanıcıya mümkün olan en yakın coğrafi yakınlıkta konumlandırılması için “varlık noktaları” veya PoP olarak bilinen çok sayıda sunucu ve düğüm kullanmıştır: “kenar”.

Deep Trikannad, Verizon Digital Media Services Ürün Pazarlama Müdürü

Verizon Digital Media Services Ürün Pazarlaması Deep Trikannad, bizimle hızlı ve güvenilir bir CDN’nin önemi hakkında konuştu.

Mevcut web’in çok daha yüksek bant genişliği, birbiriyle bağlantılı ve işbirliğine dayalı bir taşıyıcı ve İSS ağı üzerinden kişiselleştirilmiş, tek tip olmayan içeriği iletir. Bu, bugünün ortamının eski CDN’ler tarafından işletilen on binlerce küçük PoP’yi bakımını pahalı hale getirdiği ve onları hızla bunaltabilecek trafik artışlarına maruz bıraktığı anlamına gelir.

Yanıt olarak Edgecast CDN, her biri kritik bir coğrafi bölgeye hizmet veren yoğun internet değişim noktalarında muazzam bilgi işlem gücü ve yüksek bant genişliği kapasitesi ile “Süper PoP” lar kullanıyor. Verizon Digital Media Services binlerce küçük PoP yerine şu anda yaklaşık yüz Super PoP’yu internet eşleme ve yönlendirme ortaklarına bağlamaktadır.

Bununla birlikte, her bir Süper PoP içinde, kullanıcılar tarafından talep edilen veri nesnelerini yalnızca bir kez depolamak veya önbelleğe almak için patentli yazılım kullanarak birlikte çalışan yüzlerce sunucu bulunmaktadır. Bu strateji, kullanılabilir depolama alanı, daha fazla önbellek isabet oranı (web sitesinin başlangıç ​​sunucusuna geri gönderilen daha az veri isteği anlamına gelir) ve daha yüksek performans göz önüne alındığında daha geniş bir kullanılabilir önbellek ile sonuçlanır..

Süper PoP’lar muazzam bilgi işlem kapasitesini ve bant genişliğini bu şekilde yoğunlaştırdıklarından, performans düşüşü olmadan muazzam trafik artışlarını kaldırabilirler.

Güvenlik, Destek & Kurumsal YG’yi Artırmaya Yardım Kontrolü

Deep, günümüzün karmaşık karmaşık güvenlik tehditleri ortamında web sitelerini optimize etme ve koruma zorluklarının, ölçeklenebilir Edgecast CDN ile çalışmayı çekici bir seçenek haline getirdiğini söyledi. Şu anda 10.000’den fazla marka Verizon Digital Media Services ile ortaklık kuruyor.

“Ağımız, web içeriğini daha yavaş mobil cihazlara hızlandırmak için tasarlanmıştır” dedi Deep. “Müşterilerimizin her zamankinden daha fazla web güvenliğine odaklandığını görüyoruz. Edgecast CDN’imizle müşterilerimiz performanstan ödün vermeden küresel ölçekte son derece güvenli bir deneyim sunabiliyor. ”

Eski CDN’ler güvenlik olaylarına ağır tepki verme eğilimindedir ve hafifletme, CDN’nin destek düzeyine bağlı olma eğilimindedir. Yavaş yanıt bir işletmeyi olumsuz etkileyebilir ve hassas bilgilerin güvenliğini tehlikeye atabilir.

Edgecast CDN güvenlik hizmetleri, kötü amaçlı uygulama düzeyindeki istekleri engellemek için bir Web Uygulaması Güvenlik Duvarı, DDoS ve etki alanı adı sistem saldırılarına karşı bir dizi koruma ve standartlara dayalı genel anahtar şifrelemesi içerir.

Verizon Digital Media Services CDN güvenliğinin grafiği

Verizon Digital Media Services, işletmeleri kötü niyetli saldırılara karşı koruyan kapsamlı CDN güvenliği sunar.

Tasarruflar, sorunları proaktif bir şekilde ele alan, kaynak sunucuları hatalar için izleyen ve bulguları Verizon ve müşterilerine bildiren Verizon Digital Media Services’in her zaman açık olan Ağ Operasyonları Merkezi’nden gelir. Destek mühendisleri, genellikle eski CDN’lerle ilişkili destek bileti gecikmeleri olmadan ortaya çıktıkları için tehditlerle baş etmeye her zaman hazırdır. Kullanıcılar ayrıca özel Teknik Hesap Yönetimi ekibi aracılığıyla profesyonel konsültasyona erişebilir.

Verizon Digital Management Services, kuruluşlara servis danışmalarına güvenmek zorunda kalmadan tüm Edgecast CDN bileşenleri üzerinde ayrıntılı kontrol sağlamak için bir Medya Kontrol Merkezi sunar. Deep, Edgecast CDN’nin Super PoP mimarisinde bulunan donanım verimliliğinin düşük destek maliyetleriyle birleştiğinde, Verizon Digital Media Services müşterilerinin eski CDN’lerden geçiş üzerine önemli tasarruflar bildirmesine neden olduğunu söyledi.

E-Ticaret Uygulamaları için Optimize Edilmiş Bir Ağ

Tüketiciler, ağların bant genişliği için zorlandığı yoğun trafik saatlerinde bile düşünmek zorunda kalmadıkları hızlı bir çevrimiçi alışveriş deneyimi ister. Verizon Digital Media Services, e-ticaret perakendecilerinin sadece tüketicilere ayak uydurmakla kalmayıp aynı zamanda deneyimlerini sorunsuz bir şekilde geliştirmelerine yardımcı olacak altyapı ve çözümlere sahiptir..

Ticaret Hızlandırma Çözümü ile Verizon Digital Media Services perakendecilere özel ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış gelişmiş bir CDN paketi sunuyor. Dinamik içerik hızlandırma, videolar gibi kişiselleştirilmiş içeriği hızlandırmakla kalmaz, aynı zamanda sorunsuz bir alışveriş deneyimi oluşturmak için ödeme işlemleri gibi önbelleğe alınamayan içeriği de hızlandırır.

Deep, “Bunlar, kullanıcı ve şirketin sunucuları arasında hızlı gidiş-dönüş iletişim gerektiren uygulamalar.” Dedi..

Ağ ayrıca, kredi kartı bilgilerini güvenli bir şekilde kabul etmek, işlemek, saklamak ve iletmek için bir dizi güvenlik standardı olan Ödeme Kartı Sektörü Veri Güvenliği Standardı (PCI DSS) ile de uyumludur..

Ayrıca, 45.000’den fazla cihaz profiline dayanan doğru cihaz tespiti, perakendecilerin herhangi bir cihazda yüksek performanslı alışveriş deneyimleri sunmasını sağlar. Perakendeciler, bir müşterinin yerini tespit eden coğrafi verileri kullanarak çevrimiçi tüketicilere kişiselleştirilmiş alışveriş deneyimleri sunar.

Deep, “Web performansımız ve güvenlik paketimiz, diğer sağlayıcılara kıyasla daha iyi performansla birlikte daha fazla güvenilirlik, esneklik ve çeviklik sunuyor” dedi. “Bu yüzden önde gelen Fortune 500 perakendecilerinin işini kazandık.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me