Web Sitesi Oluşturucu Endüstrisini Site Oluşturucu Raporu ™ Kurucusu Steve Benjamins ile İnceleme – Kullanıcıların Doğru Platformları Bulmalarına Yardımcı Olma

TP; DR: “Onları yenemezseniz onlara katılın” fikrini ekleyen Steve Benjamins, tescilli web sitesi kurucusunu, piyasadaki düzinelerce seçeneği gözden geçirmek için uzmanlığını kullanmaktan vazgeçti. Şimdi, her ay 60.000’den fazla kullanıcı, web sitesi oluşturucunun en iyi özellikleri, müşteri desteğini ve kullanıcı deneyimini sunduğu yakışıklı, derinlemesine ve dürüst öneriler için Site Oluşturucu Raporunu ziyaret ediyor. Site sahiplerinin önyargılarının her zaman en iyi çevrimiçi varlığı veya kullanıcı deneyimini üretecek şeylerle nasıl uyumlu olmadığını açıkça söyledi..

Kendi web sitesi kurucusunu geliştirdikten sonra Steve Benjamins, pazarlama mesajlarıyla kalabalık endüstriyi kesmekte zorlandı. Tek kişilik bir iş olan Steve, kendini milyonlarca dolarlık şirketlerle GoDaddy, Wix ve Weebly gibi rekabet ederken buldu.

“Daha iyi bir web sitesi oluşturucu yapmamın bir önemi olmadığını fark ettim” dedi. “Önemli olan insanların beni denemeye hiç gidip gelmeyecekleriydi. Web sitesi oluşturucu alanının mutlaka başka bir ürüne ihtiyacı yoktu – birisinin filtre veya hava trafik kontrolörü olarak hareket etmesi gerekiyordu. ”

Bununla birlikte, her eski rakibin ürününü test etmek için kendi web sitesi oluşturucusunu terk etti. Web sitesi SiteBuilderReport.com, 100’den fazla derinlemesine ve dürüst yorum sunuyor.

“Her birini denemek için saatler ve saatler geçirdim ve size hangisinin teknik ve kullanıcı deneyimi gibi şeylere göre en iyi olduğunu düşündüğümü anlatacağım” dedi. “Önerdiğim ürünleri haklı çıkarmak için çok uğraşıyorum. Bu sadece söylediğim bir şey değil – bence bu gerçekten doğru. ”

Steve Okuyucuların Sıkışık Pazarda Gezinmelerine Nasıl Yardımcı Olur

Site Oluşturucu Raporu, Steve’in web sitesinin ana değeri ve farklılaştırıcısı olarak tanımladığı teknik özelliklere ve kullanıcı deneyimine dayalı tarafsız öneriler sunar. Kesinlikle bir site oluşturucunun kullanılabilirliğine, özelliklerine, temalarına ve faturalandırma uygulamalarına odaklanır.

“Bağlı kuruluş pazarlaması için oldukça sığ cepheler gibi görünen gerçekten vapid incelemeler yapan çok fazla tüy veya web sitesi var” dedi. “İnsanlara bu şeylerin arkasında gerçek ve canlı bir insan olduğunu gösteriyorum.”

Site Oluşturucu Raporu’na 2012’de başladığından beri Steve, çevrimiçi bir varlık oluşturmak için kullanılan araçların ve platformların çeşitli bileşenleri hakkında 100.000’den fazla kelime yazdı. Web sitesi, bilgileri en iyi e-Ticaret mağazası oluşturucusundan en iyi e-posta pazarlama yazılımına kadar her şeyi belirlemeye yönelik incelemeler, yan yana karşılaştırma tablosu, müşteri destek testleri ve kullanıcı memnuniyeti anketleri şeklinde görüntüler..

Steve, bilgilerin güncel ve doğru olduğunu garanti etmek için her dokuz ayda bir güncellenir ve faturalandırma uygulamalarını ve iptal politikalarını test etmek için kendi kredi kartını kullanır. Bilgi zenginliği, insanlara pazarlama mesajlarının nasıl çözüleceğini ve bireysel projeleri için en kullanışlı, uygulanabilir araçları nasıl ortaya çıkaracaklarını öğretmeye hizmet eder.

“Bu, tekrar tekrar karşılaştığım bir eğitim sorunu” dedi. “İnsanların istediklerini düşündükleri ile onlar için en iyisi arasında bir gerilim var.”

Okuyuculara Ne İstediklerini Değil, Aslında İhtiyaç Duyduklarını Vermek

Bununla birlikte, insanların iyi ürünler seçmesine yardımcı olma arayışı, bazen belirli sınırlamalar ve zaman zaman yanlış anlaşılmalar ile birlikte gelir. Örneğin, Steve okuyucuların sık sık ona hangi web sitesi oluşturucunun arama motoru optimizasyonu veya SEO için en iyi olduğunu soracağını söyledi.

“Gerçek şu ki, bunun için gerçekten iyi bir cevap yok” dedi. “SEO için iğneyi hareket ettirecek şeyler bir web sitesi oluşturucu seçilerek ele alınmayacak. Odaklanmaları, gerçekten harika içerik ve bunun gibi şeyler geliştirmeye daha iyi hizmet edecek. ”

Site Oluşturucu Yapısı ile Sürükle ve Bırak Özgürlüğü

Wix ve Squarespace, Site Oluşturucu Raporunun en yüksek puan alan platformlarından ikisi olmasına rağmen, Steve, iki şirketin, bir web sitesi oluşturucu hazırlarken şirketlerin aldığı farklı yaklaşımları temsil ettiğine dikkat çekti..

Örneğin Wix, saf sürükle ve bırak etkileşimi sağlar, yani kullanıcıların şablonları ayarlarken veya sıfırdan başlayarak tam özgürlüğü vardır.

“Çok yapılandırılmamış, ama gerçekten özgür,” dedi Steve. “İstediğini yapabilirsin.”

Ancak Squarespace gibi web sitesi oluşturucuları, denenmiş ve doğru tasarımlara daha fazla önem vermektedir. Site sahipleri yine de şablonların çeşitli öğelerini ayarlayabilir, ancak bu nedenle.

“Bazı yapılar sunuyor. Squarespace’de hiçbir şey yapamazsınız, ”dedi Steve. “Bence gerginlik zor çünkü kimse söylemeyecek,“ Daha az özgürlük istiyorum. Yine de kullanıcıların çoğunluğu için daha yapılandırılmış bir yaklaşıma sahip olmak daha iyi. ”

Kod Geliştirmek İçin Başka Bir Yere Bakmak

Çoğunlukla, Site Oluşturucu Raporu çaylak site sahiplerine ve teknoloji kullanan kullanıcılara hizmet verir. Okuyucular hangi web sitesi oluşturucunun kod düzenleme konusunda en fazla esneklik sunduğuna dair öneriler için Steve ile iletişim kurduğunda, onları aslında başka bir yere yönlendireceğini söyledi..

“Benim düşüncem, kod ve bunun gibi şeylerle uğraşmak istiyorsanız, web sitesi oluşturucularının muhtemelen biraz sinir bozucu olacakları” dedi..

Site Builder'in ekran görüntüleri Report of Squarespace and Steve Benjamins personal site

Uzmanın hangi web sitesi oluşturucusunu kullandığını bilmek ister misiniz? Steve müzik sitesi için Squarespace’e güveniyor.

Genellikle, kod odaklı geliştiricileri WordPress ve diğer içerik yönetim sistemlerine ve Webflow gibi ön uç geliştirici araçlara yönlendirir – giderek artan sayıda kodlayıcı web sitesi oluşturucularının basitliğini ve zaman tasarrufunu tercih etse de.

“Squarespace’i örneğin grubumun web sitesi için kullanıyorum çünkü sıfırdan yeni bir web sitesine başladığımda CDN’yi ve tüm can sıkıcı şeyleri ayarlamak istemiyorum” dedi..

Yapay Zeka ve İstikrarlı Bir Sektörde Yeni Özellikler

Steve’e göre web sitesi oluşturucu pazarının en dikkat çeken yönlerinden biri, ürün gereksinimlerinin ve beklentilerinin ne kadar istikrarlı olduğudur. Teknoloji dünyasının geri kalanı her anı değiştirirken, web sitesi oluşturucu kullanıcıları hala güzel temalar ve kullanımı kolay arayüzler arıyor.

Yapay zeka tarafından yönlendirilen bir inşaatçı olan The Grid’in hızlı yükselişini ve düşüşünü hatırlatarak, “Sanayiyi bozan çılgın yeni özellikler var gibi değil” dedi. “Biraz korktuğumu ve bunun web sitesi yapımcıları için her şeyi değiştireceğini düşündüğümü hatırlıyorum. Bütün bu yutturmacaları inşa etti ve sonra fırlattı ve başarılı olmadı. ”

Otomatik bir site oluşturma süreci cazip gelse de, Steve AI web sitesi oluşturucularını bir problem arayışında bir çözüm olarak görüyor.

“Bana gelen ve daha az istikrar isteyen pek çok okuyucu ya da müşteri almıyorum” dedi. “İnsanlardan ezici bir şekilde duyduğum şey, this Bunu ayarlayamıyorum. Bunu birkaç piksel üzerine getiremiyorum. ”AI, şablonunuzu oluşturduktan sonra tasarımları özelleştirebileceğinizi biliyorum, ancak bu tüm sorunu baltalıyor; AI’nın sizin için her şeyle ilgilenmesi gerekiyor. ”

Sonraki: Kullanıcı Deneyimleri ve Videolar Yoluyla Güven Oluşturma

GoDaddy’nin web sitesi oluşturucusu için ürün yöneticisi, Steve’e birkaç yıl önce ankete katılan müşterilerin en yakın şikayetinin bir web sitesi oluşturmanın çok uzun sürdüğünü söyledi. Şirket, pazarlama stratejisini elden geçirdi ve site oluşturucuyu beş dakika veya daha kısa sürede çevrimiçi olma öncülünde değiştirdi. Ancak Steve şüpheci olmaya devam ediyor.

“Bu, müşterilerin size bir sorunu tanımlayabilecekleri yere geri döndüğünü düşünüyorum, ancak çözüm aslında istedikleri şey olmayabilir” dedi. “Müşterilerin ve kullanıcıların genellikle bir web sitesi oluşturucuda istedikleri şey, özelleştirebilir ve kendi web sitelerini oluşturabilir. Kendini ifade etmek için bir platform istiyorlar. ”

Steve kendini bir geliştiriciden daha fazla tasarımcı olarak gördüğünü söyledi, bu yüzden farklı web sitesi oluşturucu arayüzlerinin kullanılabilirliği ve kullanıcı deneyimlerine dalmayı seviyor.

“Aslında oldukça hoşgörülü ve eğlenceli” dedi. “Dünyanın en seksi nişi değil ve web sitesi oluşturucular hakkında gerçekten heyecanlanmak doğal bir şey değil, ama kesinlikle hiçbir şey için ticaret yapmam.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me