XnView: Як безкоштовне програмне забезпечення для редагування фотографій, організації та конверсій сприяє професійному присутності в мережі Інтернет

TL; ДОКТОР: Дизайнери та розробники, які потребують легкого, ефективного та доступного інструменту для основної маніпуляції та редагування зображень, можуть швидко переповнитись хитромудрими функціями Photoshop та здоровенною ціною. Однак, XnView – це безкоштовний ресурс для читання, перегляду та обробки більше 500 різних форматів зображень. Засновник П’єр-Еммануель Гугелет створив більше десятка програм для настільних і мобільних пристроїв, щоб допомогти користувачам ефективно впорядковувати, редагувати та конвертувати зображення – і він все ще затримує форуми продуктів, щоб запропонувати підтримку та прослухати звіти про помилки та запити функцій..

Веб-розробка та дизайн – це ефективність – легкий код, потужні сервери та автоматизована інфраструктура. Компанії та окремі розробники максимізують прибуток, знімаючи непотрібні процеси та витрати та оптимізуючи робочі процеси.

Тут збирається XnView. Колекція безкоштовних програм створює спрощений, зручний для користувачів простір для перегляду, редагування та організації зображень.

Випущений у 1998 році, XnView пропонує надійний та ефективний інструмент без сторонніх можливостей – і високої цінника – таких альтернатив, як Adobe Photoshop. Дизайнери та розробники можуть швидко знаходити, обрізати, змінювати розміри та тонувати зображення, які посилюють візуальний вплив веб-сайту, не забиваючись.

Майже 20 років XnView: безкоштовні універсальні програми для робочого столу

Засновник XnView П’єр-Еммануель Гогелет, розробник, почав грати з кодом на комп’ютері Atari в середині 1990-х років, шукаючи простий і гнучкий переглядач зображень і конвертер. Кілька програм, які існували на той час, підтримували лише кілька форматів файлів.

Орієнтуючись на зручність та адаптованість, П’єр через кілька років публічно запустив XnView і зробив програму безкоштовною для приватних, освітніх та некомерційних користувачів. Комерційні користувачі просять придбати ліцензію, яка коштує менше 30 доларів.

1. XnView: Програмне забезпечення для читання та обробки зображень, призначене лише для Windows

Оригінальна програма, написана на C, може прочитати більше 500 форматів файлів і зберегти більше 150 розширень. Зручний та простий у користуванні інтерфейс працює аналогічно Windows Explorer, коли користувачі переглядають папки та файли та пересуваються між ними..

Знімок екрана XnView

Починаючи з 1998 року, XnView надає зручний спосіб організації, редагування та обміну фотографіями.

Редактор зображень пропонує всі стандартні, часто використовувані процеси, включаючи налаштування яскравості, контрасту, кольорової палітри та розміру. Автоматизовані інструменти, такі як корекція ефекту червоних очей та пакетний процесор, спрощують виснажливі виправлення, тоді як користувачі енергії можуть розширити XnView за допомогою плагінів Photoshop, щоб ввести більш важкі функції.

“Я намагаюся зберегти XnView якомога простішим із такою кількістю функцій”, – сказав П’єр.

2. XnView MP: суперзаряджений наступник підтримує декілька операційних систем

П’єр переписав код XnView, щоб представити підтримку декількох операційних систем. Тепер доступний для 32- та 64-розрядних версій Windows, macOS та Linux, XnView MP (MP означає багатоплатформний) включає в себе вдосконалені версії функцій та модуль пакетного перетворення.

Окрім оновленого інтерфейсу та підтримки Unicode, XnView MP дебютував у 2013 році з оптимізованою швидкістю завантаження, покращеним кешуванням та багатоядерною обробкою для підвищення продуктивності.

XnView MP також представила кілька нових функцій, таких як можливість перегляду та завантаження альбомів у Picasa та Flickr. Інструмент веб-захоплення дозволяє користувачам робити знімки екрана веб-сайтів без використання веб-браузера, а оновлене програмне забезпечення містило функцію редагування прожектора, щоб виділити окремі елементи зображення.

3. XnConvert: Пакетний процесор зображення оптимізує робочі процеси

За два роки до дебюту XnView MP Pierre створив окрему програму, орієнтовану виключно на пакетні перетворення та обробку. XnConvert, також доступний для Windows, macOS та Linux, дозволяє користувачам вибирати з більш ніж 80 операцій, щоб застосувати до великих груп фотографій.

Знімок екрана XnConvert

Зосереджена на перетворенні та редагуванні груп зображень, XnConvert економить час користувачів за допомогою автоматизації процесів.

Використовуючи модуль пакетної обробки зображень XnView MP, XnConvert дозволяє редагувати метадані та додавати фільтри та ефекти, а також регулювати яскравість, контрастність, розміри зображення та інші поширені методи редагування.

Постійне редагування фотографій та обмін ними за допомогою мобільних додатків

П’єр також перепакував функції XnView у масив мобільних додатків, що дозволяє користувачам додавати фільтри та ефекти, створювати GIF та обмінюватися зображеннями в соціальних мережах або електронною поштою з телефонів та планшетів. До таких програм належать:

 • XnView PhotoFx (iOS)
 • Gif Me! (iOS, Android, Windows)
 • PixaGram (iOS)
 • XnRetro (iOS, Android, Windows)
 • XnSketch (iOS, Android, Windows)
 • BlackCam (iOS, Android)
 • InstaCam (iOS, Windows)
 • XnShape (iOS)
 • XnBooth (iOS, Android)
 • XnExpress (Android)
 • Змініть мені розмір! (Android)

Додатки варіюються від конкретних функцій, таких як додавання старовинних або мультяшних ефектів, до більш всеосяжних інструментів, які створюють смужку фотографій, впроваджують новий інтерфейс камери або перетворюють зображення в мозаїки.

Утиліта командного рядка допомагає розробникам підтримувати всі формати зображень

Окрім автономних програмних програм, розробники можуть завантажувати та використовувати NConvert, пакетний процесор зображення, схожий на XnConvert, розміщений в утиліті командного рядка замість графічного інтерфейсу користувача.

Більше 80 команд допоможуть користувачам налаштувати та зберегти зображення, просто ввівши рядок тексту. Крім того, розробники можуть писати сценарії, зберігати їх як текстові файли та змушувати NConvert запускати сценарій для виконання декількох процесів у кількох наборах файлів.

Щоб уникнути кодування або перевірити потрібні зміни перед обробкою зображень, користувачі можуть переглядати зміни в XnView або XnView MP та експортувати сценарій автоматизованого перетворення для NConvert.

Форуми сприяють спільноті, підтримці та співпраці з засновником

Як би кодування, оновлення та підтримки понад 15 програм було недостатньо, Pierre регулярно публікує повідомлення на форумах продуктів XnView. Кожна сторінка веб-сайту XnView заохочує відвідувачів та користувачів надсилати звіти про помилки або запити на функції безпосередньо до Pierre.

Знімок екрана XnView форумів

Користувачі XnView можуть отримувати підтримку та пропонувати нові функції на форумах, де П’єр часто публікує повідомлення.

“Я завжди вдосконалюю XnView після запитів користувачів”, – сказав він. “XnView завжди в розробці”.

Більшість продуктів мають окремі форуми для підтримки, пропозицій, відстеження випусків та загальних оголошень чи питань. Понад 15 000 зареєстрованих членів написали понад 124 000 публікацій на майже 24 000 ниток – тільки П’єр нараховує більше 27 000 повідомлень.

“Я хотів би запропонувати найкращі зображення користувачам на робочому столі та мобільних пристроях”, – сказав він. “Не потрібно запускати велику програму, як Photoshop, щоб конвертувати файли або робити слайд-шоу. Інструменти призначені для допомоги всім користувачам файлів зображень. “

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me