Yeni İnternet için Alan Adları: Radix Web Sitelerinin Anlamlı, Açıklayıcı Alanlarla Öne Çıkmasına Nasıl Yardımcı Olur?

TP; DR: Yönetimi altında 5 milyondan fazla alana sahip Radix, web sitesi sahiplerine ve markalarına çevrimiçi bir varlık oluşturmak için çeşitli canlı ve ferahlatıcı yollar sunuyor. Şirket, teknoloji girişimlerine, çevrimiçi mağazalara, küçük işletmelere, soloprenlere ve geleneksel TLD’lerin normlarını kırmak isteyen herhangi bir müşteriye mükemmel bir şekilde hizmet veren dokuz yeni üst düzey etki alanı (nTLD) üzerinde özel küresel kontrol sağlıyor. Alan adı kayıtlarının ve kayıt şirketlerinin değişen rollerini anlatan CEO Sandeep Ramchandani, Radix’in kullanıcı katılımını nasıl sağladığını ve sektördeki baskın güçlerle nasıl rekabet ettiğini anlattı.

Tüketici Elektroniği Fuarı (CES®), Viacom ve Intel gibi yenilikçi kuruluşlar tarafından zaten kullanılıyor .TECH etki alanları, yeni girişimleri ileriye taşımak için 2 milyar dolarlık girişim sermayesi fonuna kadar benzer güvenilirlik ve enerji sağlıyor..

Yeni üst düzey etki alanını (nTLD) denetleyen kayıt operatörü Radix, 2017-2019 yılları arasında 170’ten fazla şirketin, işlerini büyütmek ve gelişmeyi hızlandırmak için alan adını yüksek fon miktarına yükselttiğini duyurdu..

Radix yönetimi altındaki dokuz alan adı kaydından beşi, en popüler 25 nTLD arasında beş sırada yer alıyor ve toplu olarak kabaca 4 milyon kayıt bulunuyor. Tek başına, .TECH yaklaşık 250.000 alanı ve 41.000’den fazla aktif web sitesini kapsıyor.

Bunlardan biri olan Nimest.tech, kullanıcıların önemli yer işaretlerinden geçerken tarihi karakterlerle konuşmasını ve etkileşime girmesini sağlamak için hikaye anlatımını 3D ve artırılmış gerçeklikle birleştiren yaklaşan bir mobil uygulama için heyecan yaratıyor. Bir web sitesi kurmanın zamanı geldiğinde, İcra Direktörü Carlos Morales yeni bir şey lehine standart, geleneksel alan adı uzantılarından uzaklaşmayı seçti.

İcra Direktörü Carlos Morais bir ifadeyle, “.TECH alan adı kullanıcılarımıza girişimizin ne olduğunu anlattığı için iletişimsel,” dedi. “Web sitemize geldiklerinde ne öğreneceklerine dair güçlü bir ilk izlenim veriyor. Teknoloji bizi harekete geçiren şeydir ve teknoloji, URL’mizi veya logomuzu gördüklerinde ilk akla gelen şey olmalıdır. ”

Markanızı Gösteren 9 Alan Adı Uzantısı

Atanmış İsimler ve Numaralar için İnternet Şirketi ICANN, 2012 yılında yeni bir üst düzey alan adı uzantıları listesi açıkladığında Radix, .ONLINE’dan .FUN’a kadar 31 yeni etki alanı için kayıt operatörü olmak için 30 milyon dolardan fazla yatırım yaptı. . Radix’den önce Bhavin ve Divyank Turakhia kardeşler, Hindistan’daki ilk ICANN akredite tescil memuru olan Directi Group’u kurup yönetti. O zaman, başarılı web barındırma ve etki alanı kayıt şirketi ResellerClub, LogicBoxes ve BigRock gibi büyük barındırma markalarını barındırıyordu.

Radix alan adlarının ekran görüntüsü

Dokuz nTLD için özel kayıt operatörü olarak Radix, site sahiplerine ve küçük işletmelere ön plana çıkma şansı veriyor.

Yedi yıllık bir süreci kapsayan yeni ve daha renkli genel üst düzey alan adlarının (gTLD’ler) tanıtılmasıyla ICANN, inovasyonu, rekabeti ve tüketici seçimini geliştirmeyi amaçladı.

Radix CEO’su Sandeep Ramchandani “İnternet için tarihi bir andı ve internet adreslerini daha kısa, anlamlı ve ayırt edilebilir hale getirmek için büyük bir fırsat yarattı” dedi..

Radix yedi alana özel haklar kazandı ve o zamandan beri iki yeni uzantı aldı. Şirketin portföyü:

  • .SİTE
  • .İNTERNET SİTESİ
  • .BASIN
  • .İNTERNET ÜZERİNDEN
  • .HOST
  • .UZAY
  • .TECH
  • .MAĞAZA
  • .EĞLENCE

Sandeep, .TECH alan adını kullanan şirketlerin başarılarına ek olarak, .ONLINE ve .SITE uzantılarının her ikisinin de 1 milyon alan kaydını aştığını söyledi..

“Bu alan adı uzantıları, kullanıcılara açıklayıcı, anahtar kelime açısından zengin, brandable ve anlamlı bir alan adı alma fırsatı sunuyor” dedi. “Radix böylece internet adreslerini daha düzenli, spesifik ve erişilebilir kılıyor.

Kayıt Defteri Deneyimini Geliştirme ve Müşterilerle Etkileşim

ICANN ve 2012’nin nTLD’lerinden önce, İnternet Atanmış Numaralar Otoritesi sadece yedi gTLD’yi yönetti: .COM, .ORG, .NET, .INT, .EDU, .GOV ve .MIL, herkesin kaydetmesi için yalnızca üç alan mevcut.

.COM, kuruluşların web siteleri için baskın birincil alan adı olarak ortaya çıkınca, kâr amacı gütmeyen kuruluşlardan ve büyük şirketlerden okullara ve bireysel site sahiplerine kadar her tür kuruluş yeni emtiaya kaydolmaya başladı.

Sandeep, “İlk başlattığımızda, kayıtlar pazarlama ve satış için hiçbir şeyin yanına yatırım yapmıyordu, tamamen ticari büyüme için kayıt şirketlerine güveniyordu” dedi. “Kayıtların son müşterileriyle doğrudan ilişkisi olmadığı bir zamandı. Ancak o zamandan bu yana pazar dinamikleri değişti. ”

Alanlar gittikçe kalabalıklaşıyor ve her yerde yaygınlaşırken, ICANN alan adı kayıt alanına çeşitli endüstriler, meslekler, hobiler ve nesneler için belirli bir nTLD başlattı..

Radix logolu Radix CEO'su Sandeep Ramchandani'ın resmi

CEO Sandeep Ramchandani şirketin ortaklıklar kurma ve büyümek isteyen müşterilerle etkileşim kurma çabalarına liderlik ediyor.

Sandeep’in son yedi yılda “muazzam evrim” dediği şeyle sonuçlanan alan adı kayıt alanı, artan rekabet, yenilenen enerji ve akıllı hayal gücü ile yeniden canlandırıldı. Bununla birlikte, bununla birlikte, kayıt defteri operatörlerinin müşterileri çekmek, yeni etki alanları pazarlamak ve farkındalık oluşturmak için önemli miktarda zaman ve kaynak yatırması için ek baskı geliyor.

Sandeep’e göre Radix, marka yönetimi, kanal ortaklıkları ve iş geliştirmede güçlü yanlar oluşturmak için muazzam adımlar attı..

“Odak noktamız, alan adı satın alma şirketlerine çeşitli biçimlerde aktif erişim yoluyla uzantılarımız için farkındalığı ve nihayetinde talebi artırmaktır” dedi..

“Radix’in bile var olmasının bir numaralı nedeni, bireylerin ve yeni işletme sahiplerinin tire ve sayılar gibi dolguları dahil etmeden ilk tercih edilen etki alanı adlarını almasını ve aynı zamanda ilgili etki alanıyla çevrimiçi kimliklerine özgüllük eklemesini kolaylaştırmaktır. uzantıları.”

David vs. Goliath: Radix’in Küçük, Enerjik Ekibi Devleri Nasıl Ele Geçiriyor

156 milyondan fazla alan adı kaydında bir tuhaflığa sahip olan Verisign’ın egemen olduğu bir sektörde Radix, genç bir ekip ruhu ve yenilikçi, müşteri odaklı fikirler sayesinde kendi başına daha fazlasını elinde tutuyor.

Sandeep, “Biz, alan adı kayıt alanında ciddi bir çentik oluşturabilen genç ve zayıf bir ekibiz ve Radix ile ilgili en sevdiğim şey bu” dedi. “Gururla söyleyebilirim ki, ekibimiz büyük ölçüde daha yüksek kaynaklara sahip mamut görevlilerinin hakim olduğu bir alanı bozma konusunda tutkulu. Radix, tamamen önyüklenmesine rağmen, iddialı adımlar atıyor ve sürekli ilerliyor. ”

Merkezi Dubai’de olan yaklaşık 50 çalışan, nTLD’leri pazarlıyor, kayıt şirketleri ve satıcılarla ortaklıklar kuruyor ve iş geliştirme fırsatlarından ve Radix’in güçlü teknolojilerinden yararlanarak müşterilerin ivme kazanmasına yardımcı oluyor.

Radix alan adları iki DNS çözümü ile desteklenir: arka uç kayıt defteri platformunu da sağlayan CentralNic ve Twitter, Netflix ve LinkedIn gibi şirketlerin arkasındaki lider hizmet olan Dyn. Bununla birlikte, Radix her hafta 300 milyondan fazla DNS sorgusu işliyor.

Sandeep, “Ekibimizin girişimci tavrı ve atılım yapmak ve daha yeni kriterler oluşturmak için risk almayı teşvik eden bir işyeri kültürüyle gurur duyuyorum” dedi. “Tüm Radix ekibi, veri destekli iş ve pazarlama kararları almaya hazırdır ve şu ana kadar başarı öykümüzün ardındaki neden olmaya devam etmektedir. Ve sadece yüzeyi çizdik. ”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me