İyilik için Teknolojiden Yararlanma: Outlandish, Pozitif Değişimi Sağlamak için Veriye Dayalı Araçlar Oluşturan Çalışanların Sahip Olduğu Bir Kooperatiftir

TP; DR: Londra merkezli Outlandish, veri odaklı uygulamalar, gösterge tabloları ve sosyal değişimi ilerletmek için tasarlanmış çözümler geliştirerek dünyayı daha iyi bir yer haline getirme görevindedir. Bir işçi kooperatifi olarak, organizasyon dürüstlük, şeffaflık ve çevik metodolojilere odaklanan üyelere aittir. Outlandish, İngiltere’de daha iyi ve daha adil bir teknoloji sektörü oluşturmak isteyen bir kooperatifler ağı olan CoTech’in arkasındaki gücün bir parçasıdır..

Günümüzün teknoloji endüstrisindeki büyük isimler, en fazla büyümeyi elde etmek, en çok şöhret elde etmek ve en yüksek karı kazanmak için sürekli olarak bitiş çizgisine yarışıyor. Gelir adına konsolidasyon ve kıyasıya rekabet ile savaştı.

Teknoloji kooperatifi Outlandish tarafından benimsenen yaklaşımı bu kadar iyi yapan şey budur. İngiltere merkezli teknoloji organizasyonu, dünyayı kurumsal liderlerin not defterlerini astarlamaktan daha iyi bir yer haline getirmekten daha fazla endişe duyuyor.

Kulağa neredeyse imkansız geliyor – ama bu doğru. Outlandish, tamamen çalışanlarına aittir ve elde ettiği kârlar, sosyal değişime yardımcı olan veri odaklı gösterge panoları, uygulamalar ve izleme çözümleri geliştirmeye yatırılır..

Yabancı logosu

Outlandish, müşterilerin verinin gücü ile sosyal görevlerini kolaylaştırmasına yardımcı olur.

Outlandish Topluluk Yöneticisi Polly Robbins, “Birleşmiş Milletler, Greenpeace ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) gibi büyük ulusal ve uluslararası yardım kuruluşları ve STK’larla çalışıyoruz” dedi. “Büyük miktarda veri alma ve araştırmacıların, akademisyenlerin ve yardım kuruluşlarının ihtiyaçların nerede olduğunu ve müdahalelerinin sonuçlarını belirlemelerini kolaylaştırıyoruz.”

Kooperatif, her müşterinin ihtiyaçlarına uyacak şekilde tasarlanmış pratik teknik çözümler sunmak için çevik geliştirme tekniklerinden yararlanmaya odaklanır. Tipik olarak bu, karmaşık verileri insani çabaları daha da ileriye götüren eyleme dönüştürülebilir öngörülere dönüştürmek.

Outlandish, günlük görevlerine ek olarak, son kullanıcıların ihtiyaçlarını özel kârlara göre önceliklendiren İngiltere teknoloji sektöründe bir kooperatifler ağı olan Kooperatif Teknolojileri’ne (CoTech) katkıda bulunmaktadır. Nihayetinde amaç, daha fazla insanın demokratik bir çalışma ortamından yararlanmalarına yardımcı olmak.

Etki Yaratan Web Uygulamaları, Veri Gösterge Tabloları ve İzleme Araçları

Outlandish, 2010 yılında dört arkadaş tarafından insanların hayatlarını kolaylaştıran teknoloji yaratma misyonu üzerine kuruldu. Polly, “ikisi BBC’nin teknoloji ve web departmanlarında çalışmışlardı ki o zamanlar biraz tıknazdı – yenilikçi projelerin sıralanması genellikle zordu” dedi..

Üçlü, fikirleri büyük şirketlere özgü kısıtlamalar olmaksızın ürünlere dönüştürmenin daha verimli bir yolunu bulabileceklerini biliyordu. Web geliştirmeye başladıktan sonra, veri aramak ve görüntülemek için yeni yollar keşfetmeye başladılar.

BBC’nin dijital öğrenme ekibi, diğer eğitim kurumlarının yanı sıra, ilk müşterilerinden biriydi.

Polly, “BBC’nin öğrenme kaynaklarını kategorilere ayırmanın ve bunları daha yararlı bir şekilde etiketlemenin daha iyi yollarını bulduk, böylece insanlar daha etkili bir şekilde bilgi bulabildiler” dedi..

Daha iyi bir dünya için teknoloji

Daha iyi mallar için bir silah olarak tuhaf teknolojiyi kullanıyor.

Outlandish olmadan önce Outlandish LLP ve Outlandish Ideas olarak bilinen grup, öncelikle STK’lara ve Irk İlişkileri Enstitüsü, Uluslararası Devlet Suç Girişimi, Mary Ward Merkezi ve çoklu diğerleri.

Bugün, Outlandish, müşterilere zaman ve paradan tasarruf sağlayan yenilikçi ve etkili teknik çözümler araştırıp tasarlayan yedi kooperatif üyesinden ve bir dizi serbest çalışandan oluşan bir ekiptir. Örneğin şirket, yardım fonuna muhtaç olanları tanımlamak için kullanılan çevrimiçi bir haritalama aracını yeniden tasarlamak için bir grup uluslararası yardım kuruluşu ve sivil toplum örgütü olan Start Network ile birlikte çalıştı..

Polly, “Haritalama aracını kullanarak olağanüstü durum bölgelerine nasıl fon tahsis edildiğini gösterebiliyoruz” dedi. “Aynı acil durumlara müdahale eden çok sayıda yardım kuruluşu yerine, daha akıllıca faaliyet gösterebilirler.”

Üyelerin Sahibi Olmak, Sosyal Değişime Yatırım Yapmak

Polly, Outlandish’in bir işçi kooperatifi olarak ideal kurulumunu bulmadan önce birkaç farklı iş modelini keşfettiğini ve her çalışanın eşit bir sahiplik ve karar verme gücüne sahip olma fırsatına sahip olduğunu söyledi. Grup dış yatırımcılara veya hissedarlara ait değildir ve risk sermayesini kabul etmez.

Outlandish çalışanlarının şirketteki paydaşları olması, belirgin bir hesap verebilirlik düzeyi sağlar.

Polly, “Organizasyon için çalışan herkesin sahibi olduğu için, bir projeyi mahvetmek ve düşünmek kimsenin çıkarına olmaz. “Sunduğumuz işin kalitesi ve yeni projeler ve yenilikler aramak için hepimizin çok daha fazla sorumluluk aldığı bir kültür yaratıyor.”

Ekip, önemli ticari kararlar vermek ve uyumlu, doyurucu ve üretken bir çalışma ortamı sağlamak için sosyokrasi olarak bilinen dinamik bir yönetim sistemine bağlıdır..

Kooperatifin inancı, “Outlander olarak proaktifliği, sorumluluğu, yaratıcılığı ve ilerlemeyi teşvik eden bir ortamda çalışacaksınız” diyor. “Hiçbir fikrim sınır dışı değildir; bunu yapabileceğimizi kabul etmek için her birimizi almamız gerekiyor. ”

Bu felsefe, ekibi kolektif olarak tutkulu oldukları projelere yöneltir. Polly, grubun çıkarlarının genellikle sosyal etki adına büyük miktardaki verileri yönetmek için yaratıcı yollar bulmakta yattığını söyledi. Örneğin, şirket yakın zamanda WHO ve UNICEF ile birlikte çalışarak küresel su sanitasyonu hakkında büyük miktarda veriyi araştırmacılar ve kuruluşlar için etkileşimli, grafik açısından zengin bir web sitesi biçiminde daha erişilebilir hale getirmek için çalıştı..

Şeffaflık, Dürüstlük ve Çevik Metodolojilere Odaklanma

Outlandish, özellikle açıklık, iletişim ve hesap verebilirlik söz konusu olduğunda, hizmet verdiği birçok organizasyonun felsefeleri ile yakından uyumludur..

“Biz radikal bir şekilde şeffafız,” dedi Polly. “Kiraya ne kadar harcadığımızı, ne kadar kazandığımızı, hatta faturamızda ne kadar harcadığımızı ve bunu ne kadar haklı çıkardığımızı paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu, teknoloji sektöründe her zaman görmediğiniz bir şey. ”

Grubun dürüstlüğe olan bağlılığı büyük ölçüde kooperatif modelinin bir ürünüdür. Geliştiricilerine giriş düzeyinde ücret ödeyen ve geri kalanını cebinden ödeyen birçok şirketin aksine, Polly Outlandish’in ağır biçimlendirmelerden faydalanma işinde olmadığını söyledi.

Ayrıca, hızlı bir para kazanmak için mevcut her projeyi de kapsamıyor. Aslında, Outlandish ekibi müşterilerine meydan okumaktan mutluluk duyar – genellikle müşterinin yararına.

“Bir proje inşa etmemiz istenirse ve zaten var olan benzer bir şey varsa, tekerleği yeniden icat etmeye çalışmaz – bunun içindeki değeri görmeyiz” dedi. “İnsanları daha çok tanıtmak ve ‘Birlikte çalışmayı düşünür müsünüz?’ Diyoruz.”

Günün sonunda, kooperatifin hedefi üstel büyüme veya dizginsiz güç değildir. Polly, oldukça küçük bir kuruluş için çalışmanın sevincinin bir kısmının, ortak ilgi ve başarıları olan bir aile benzeri ortamın yakınlığı olduğunu söyledi..

CoTech: İngiltere Genelinde Kooperatif Hizmetlerinin Artırılmasına Yardımcı Olmak

Bununla birlikte, Outlandish her zaman insani yardım kuruluşlarının, Birleşik Krallık’taki kooperatif çalışma topluluklarının ve hatta küçük işletmelerin çıkarlarını geliştirmek için yeni fırsatlar aramaktadır..

Son zamanlarda, organizasyon, Cambridge Üniversitesi’nin sıtma parazitinin genom dizisi hakkındaki verilerini akademisyenler ve araştırmacılar için daha erişilebilir hale getirmeye yardımcı olacak bir proje üzerinde çalışıyor..

Buna ek olarak, Outlandish, küçük işletmeler ve kamu sektörü kuruluşları için bulut bilişim hizmetlerinin olanaklarını genişletmeye odaklanan yenilikçi bir çaba olan Avrupa Projesi COLA ile işbirliği yapıyor. Özellikle Outlandish, Prometheus tarafından toplanan uygulama seviyesi metriklerine dayanan konteyner orkestrasyonu ile Kubernetes tabanlı barındırma üzerinde çalışıyor.

Organizasyon aynı zamanda İngiltere’de daha iyi ve daha adil bir teknoloji sektörü oluşturmak isteyen bir kooperatifler ağı olan CoTech’e büyük katkıda bulunuyor. Bunun yanı sıra Outlandish, diğer kooperatiflerin ve iyi teknolojiye sahip kıyafetlerin gelip çalışma alanını kullandıkları, eğitim ve etkinliklere katıldıkları, fikirler ve projeler üzerinde işbirliği yaptıkları ve yerel topluma sosyal yardım projeleri sağladıkları SPACE4’ü kurdu..

“Son iki yılda yaklaşık 10 küme kurmaya başladık ve teknoloji, veri, savunuculuk veya sosyal ve politik organizasyon gibi, yaptığımız işle ilgili etkinlikler yürüten bir dizi farklı kişi ve kuruluşumuz var. , ”Dedi Polly.

“Son iki yılda yaklaşık 10 küme kurmaya başladık ve teknoloji, veri, savunuculuk veya sosyal ve politik organizasyon gibi, yaptığımız işle ilgili etkinlikler yürüten bir dizi farklı kişi ve kuruluşumuz var. , ”Dedi Polly.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me