ZNetLive’ın Yeni SaaS Pazarı, Yazılım Geliştiricileri İçin Pozlamayı Genişletiyor ve İş Başarısını Artıran Teknoloji Çözümleri Sunuyor

TP; DR: 2000’li yılların başında sahneye çıkan ZNetLive, yaklaşık yirmi yıldır Hindistan’ın hosting pazarında önemli bir oyuncu olmuştur. Bugün, şirket dünya çapındaki işletmelere barındırma ve BT altyapı çözümleri sunmaya devam ediyor ve son zamanlarda yeni bir SaaS Pazaryeri kurdu. Platform, yazılım geliştiricilerinin en son bulut tabanlı çözümlerini sergilemek için başvurabilecekleri ve işletmelerin işlemleri kolaylaştırmak için gerekli araçları bulabilecekleri tek noktadan hizmet sunuyor. Kısa bir süre önce, ZNetLive’ın kuruluşlara barındırma hizmetleri ve SaaS çözümleri aracılığıyla daha fazla üretkenlik ve yatırım getirisi sağlamalarına nasıl yardımcı olduğunu anlatan CMO Barkha Singh ile oturduk.

SaaS, iyi bir nedenle BT topluluğunda bir moda haline geldi. Bu dağıtım yazılımı bulut modelinin düşük maliyetli, esnek ve mevcut işletme varlıklarına kolayca entegre olduğu kanıtlanmıştır.

Aslında, SaaS o kadar etkilidir ki, kuruluşların yaklaşık% 75’i, uygulamalarının 2020’ye kadar bulut üzerinden sunulacağını söylüyor..

Barkha Singh'in vuruşu ve ZNetLive logosu

ZNetLive’ın Barkha Singh, şirketin SaaS Marketplace’in, işletmelerin yazılım çözümleri bulabileceği bir merkez olduğunu söyledi.

Hindistan’ın barındırma ve BT altyapı sektöründe uzun süredir devam eden bir oyuncu olan ZNetLive, müşterilerinin giderek daha fazla SaaS çözümü aradığını fark etti. Ve sonuç olarak, son zamanlarda yazılım geliştiricilerinin bulut ürünlerini sergilemelerinin bir yolu olarak ve kuruluşların operasyonları optimize etmek için gerekli araçları bulmaları için merkezi bir konum olarak yeni SaaS Pazarını başlattı..

ZNetLive CMO Barkha Singh, “Yazılım geliştiricilerinin çalışmalarını ortak bir platformda sergileyebilmeleri bizim kurucumuzun hayaliydi” dedi. “Bu şekilde müşterilerin, birden fazla satıcıyla pazarlama ve ölçeklendirme yaparak önemli zamanlarını ve enerjilerini boşa harcamak zorunda kalmazsınız.”

ZNetLive’ın pazarı, işletmelerin web konferansı, iş zekası, CMS ve muhasebe çözümleri de dahil olmak üzere bir dizi ürünü bulabileceği tek noktadan SaaS mağazası sunuyor.

Uçtan Uca BT Çözümleri Sağlayıcısı Olarak Hizmet Etme Misyonu

2001 yılında ZNetLive, Munesh Jadoun tarafından Hindistan’ın Jaipur şehrinde kuruldu. Daha sonra basitçe ZNet olarak bilinen şirket, bayi sunucusu olarak başladı.

Kısa bir yıl sonra, ZNetIndia olarak yeniden adlandırıldı ve özel barındırma ve VPS de dahil olmak üzere diğer hizmetlere genişlemeden önce ilk fiziksel ofisini kurdu. ZNetLive, yeni bulut müşterilerine hitap etmek için 2005 yılında resmen başlatıldı ve sonunda bugün olduğu büyük pazarda büyüdü.

Yeniden adlandırılmasının ardından ZNet daha büyük bir ofise taşındı ve destek ekibi de dahil olmak üzere ekibini genişletti. ZNet’in teknik açıdan uygun destek personeli, 7/24/365 müşterilerine şirkete özgü uzmanlıkla yardımcı olabilir..

Takip eden yıllarda, ZNetLive kendi ERP (Kurumsal Kaynak Planlaması) çözümünü yarattığı ve daha fazla ortaklık tamamlandığı için gelişmeye devam edecektir. Çok çeşitli diğer teknoloji şirketleriyle ilişkiler kurarak, ZNetLive kısa bir süre sonra Microsoft’tan çeşitli vesilelerle tanınan bir ağır ağırlığa ev sahipliği yaptı..

“Hindistan’da sadece bir avuç Microsoft CSP var,” dedi Barkha. “Biz ilkiz.”

Büyük Ortaklar Tarafından Desteklenen SaaS Pazarı

ZNetLive’ın pazardaki etkileyici kalesi, Microsoft, Google, Amazon ve IBM gibi küresel olarak önemli birçok marka ile ortaklıkları sayesinde mümkün olmuştur. Bu iş ilişkileri sadece ZNetLive için küresel başarıya yol açmakla kalmadı, aynı zamanda müşteri tabanının başarısına da katkıda bulundu.

ZNetLive’ın erken büyümesi 2006 yılında IBM Cloud’un bir parçası olacak yönetilen bulut barındırma sağlayıcısı SoftLayer ile başladı. Birkaç yıl sonra, GlobalSign, SmarterTool, Rackspace ve diğerlerinin beğenileriyle, müşterilere yardım masası yazılımı ve profesyonel WordPress temalarının yanı sıra SSL sertifikaları ve analitik sunmak için bağlar oluşturulacaktı. Site oluşturma yazılımını genişleten ZNetLive, 2012’de 1 tıklama WordPress yükleyicilerine benzer bir otomatik yükleme komut dosyası geliştiricisi olan Softaculous ile bir anlaşma yaptı.

ZNetLive SaaS Marketplace'teki yazılım ve hizmet kategorilerinin ekran görüntüsü

ZNetLive’ın pazar alanı, e-Ticaret, pazarlama, CMS ve işbirliği çözümleri dahil bir dizi araç sunar.

ZNetLive’ın ortaklıklarından en etkili olanı, sağlayıcı SPLA onaylı hale geldiğinde Microsoft ürünlerinin lisanslanmasını ve özelleştirilmesini sağladı. Microsoft ürünlerinin popülaritesi, ZNetLive’ın zamanın çoğunlukla açık kaynak teklifleri için mükemmel bir tamamlayıcıydı..

Daha sonra ZNetLive, 2012 yılında sertifikalı bir KOBİ Uzmanı oldu ve ardından 2015 yılında sertifikalı bir Bulut Çözümleri Sağlayıcısı oldu – dünya çapında birkaç sertifikalı şirketten biri ve Hindistan’daki CSP’ler arasında birincisi. ZNetLive ayrıca resmi bir DUNS Sertifikalı iş üyesi olarak atanmış ve Shopper Onaylı gibi çeşitli inceleme sitelerinin onayını almıştır..

Sektörler Arası İşlemleri Optimize Etmek için Bulut Tabanlı Yazılım

Microsoft ve Amazon gibi önde gelen şirketlerin desteğiyle ZNetLive, geniş ürün portföyü ile bugün bulunduğu yere dev bir adım attı.

Özel, VPS ve Karma sunucular şu anda herkese açık, özel ve karma bulut sunucuların yanında sunulmaktadır – tümü Microsoft Azure ve AWS gibi birden çok platformda kullanılabilir. Bu arada, ZNetLive’ın Tam Çevrimiçi Paketi KOBİ’ler arasında popüler bir seçimdir ve bir alan adı, barındırma, web sitesi oluşturucu ve iş e-postası içerir.

Barındırma ve altyapı hizmetlerine ek olarak, ZNetLive’ın pazarında verimliliği artırmak, karı artırmak ve müşteri memnuniyetini sağlamak için yazılımlar bulunur.

Barkha, “Piyasadaki en popüler yazılım, otomasyon, WordPress ve daha fazlası ile abonelik hizmetleri satmak için G-Suite, Office 365, RackNap gibi e-posta hizmetlerini içeriyor,” dedi Barkha.

SaaS Marketplace'te öne çıkan yazılımın ekran görüntüsü

Tek bir girişle kuruluşlar çok çeşitli SaaS çözümlerine erişebilir.

Kategoriler yedekleme ve veri yönetiminden video editörlerine ve muhasebe yazılımlarına kadar çeşitlilik gösterir.

Pazarda bu kadar geniş bir ürün yelpazesi bulunduğundan, ZNetLive hemen hemen her endüstriye uygun çözümler sunmaktadır. Örneğin, birçok çevrimiçi işletme CRM yazılımı ve canlı sohbet gibi destek araçlarıyla birlikte ürün satmakta ve kapsamlı bir e-Ticaret platformuna ihtiyaç duymaktadır..

Buna ek olarak, büyük kuruluşların uygulama geliştirme, yönetim ve dağıtım için şirket intranetine ve yazılımına ihtiyacı olabilir. Tüm bu hizmetler için birleşik bir platform kullanmak, işletmelerin çevrimiçi varlıklarını daha kolay bir şekilde bütçeleyebilmeleri ve sürdürmeleri anlamına gelir – niş ne olursa olsun bir avantaj.

En Son İş Odaklı Teknoloji Sağlamak için İnovasyonu Kucaklamak

Kuruluşundan bu yana ZNet, sadece müşteri tabanını genişletmekle kalmayıp aynı zamanda daha geniş bir kitleye yenilikçi teknoloji getiren büyüme fırsatlarının peşinde olmuştur. ZNetLive pazarıyla, yazılım geliştiricileri pozlama ve güvenilirlik kazanırken, kullanıcılar en son verimlilik ve yönetim uygulamalarından yararlanır.

“Ortak olduğumuz tüm tedarikçiler daha büyük bir pazardaki yerleri ile birlikte ücretsiz yönetim ve teknik destek alıyorlar,” dedi Barkha.

Büyük şirketlerle etkileyici sayıda ortaklığa ek olarak, ZNetLive’ın 16 artı yıllık geçmişi, daha küçük geliştiriciler, hatta açık kaynaklı topluluklar tarafından yapılan yazılımların benimsenmesiyle noktalandı. Sonuç olarak, sunduğu geniş ürün yelpazesi, işletmelerin otomasyon ve daha akıllı işletim yoluyla geleceğe hazırlanmalarına yardımcı olan AI ve IoT gibi yeni nesil teknolojileri içeriyor.

ZNetLive’ın geleceğe yönelik odağı, son yıllarda bir dizi konferansa katılımıyla daha da kanıtlanmıştır. Haziran 2015’te Nationwide Cloud Connect konferansı hem ZNetLive hem de Microsoft tarafından gerçekleştirildi ve patlayan bulut pazarına odaklandı. Bir yıl sonra, Dünya Bulut Zirvesi Mumbai ve Delhi’de düzenlendi ve gelecekteki büyüme stratejilerini tartışmak için birden fazla bulut endüstrisi liderini bir araya getirdi. ZNetLive’ın gelecekteki trendleri ve iş ihtiyaçlarını öngörme ve karşılama çabaları, “Hosting Architects” sloganını öne çıkarıyor. Bir işletmeyi yürütmek yeterince zordur ve ZNetLive çevrimiçi varlığını sürdürmenin onu daha da karmaşıklaştırmak yerine kolaylaştırması gerektiğine inanmaktadır.

Öncelikle Hint hosting pazarında çalışırken, ZNetLive, tüm dünyadaki müşterilere kaliteli barındırma ve yenilikçi teknoloji getirmek için teknoloji dünyasının en önemli isimlerinden bazılarıyla çalışır. Bu, Mumbai’deki veri merkezi de dahil olmak üzere, tutkulu yazılım geliştiricileri ve Hindistan ve ABD’deki çeşitli veri merkezlerinin yardımıyla mümkün olmaktadır. Sonuç olarak, ZNetLive, yazılım geliştiricisi ve çevrimiçi iş istemcisinden son kullanıcıya kadar dahil olan herkes için mümkün olan en iyi deneyimi kolaylaştırır..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me