11 En İyi Statik Web Hosting Hizmetleri (2020): Ücretsiz ve Ucuz Siteler

Kanıtlamak her şey sonunda geri tarzı, en iyi statik web hosting planları performans ve verimlilik odaklı basit hizmetler sağlamak için tüm gereksiz karmaşıklıkları ortadan kaldırır. Veritabanlarına güvenmek yerine, statik web siteleri hafif açılış sayfaları ve iş profilleri oluşturmak için temel HTML, CSS ve JavaScript’e odaklanır..

Statik alanlar neredeyse yeni bir kavram olmakla birlikte, aerodinamik geliştirme modeli, hız etrafında inşa edilmiş basit kodlama isteyenler için yeniden canlanmanın tadını çıkarıyor. Sökülen birçok özellik ile, bu ücretsiz ve ücretli barındırma hizmetleri, orada en uygun fiyatlı planlardan bazılarını temsil eder.

Ayrıca, statik siteler yalnızca bireysel geliştiriciler veya basit bir şablon sistemi arayanlar için değildir. Nest, MailChimp ve hatta Google, statik web sitelerine güvenir, Vox ve Vice’taki medya mülkleri, statik site jeneratörleri etrafında hazırlanmış tüm yayıncılık sistemlerini bile oluşturur. Burada, ihtiyacınız olan tüm geliştirici araçlarla birlikte en iyi değerleri ve ücretsiz platformları sıraladık.

En İyi “Ucuz” Statik Web Hosting

Web 2.0’da etkileşim ve dinamik web siteleri olgunlaştıkça, artan sayıda site sahibi verimsiz kodun, eklenti katmanlarının ve saldırılara açık uygulamaların şişkinliğini hissediyor. Statik web barındırma, iyi günlük kod depolarına ve doğrudan düzenlemeye ferahlatıcı bir dönüşü temsil eder.

Bir veritabanının veya üçüncü taraf uygulamasının bulunmaması, bir web sitesinin performansını ve güvenliğini önemli ölçüde artırır; statik bir web sitesi dinamik olarak oluşturulandan 10 kat daha hızlı yüklenir. Temel HTML ve CSS koduyla ilişkili daha basit sunucu iş yükü ve altyapısı göz önüne alındığında ölçeklenebilirlik doğal olarak daha erişilebilir.

İçeriği çevrimiçi varlıklarında sık sık güncellemek istemeyenler için, statik web siteleri, teknik deneyim ve yönetimin yanında gerektirmeyen inanılmaz düşük maliyetli, son derece güvenilir bir çözümdür. Bununla birlikte, size kitle ihtiyaçlarına ve tasarım trendlerine uyum sağlama esnekliği sunan bir hizmet öneriyoruz. Bu ana bilgisayarlar, gerektiğinde ek hizmetler ve araçlar ekleme özelliğiyle yüksek hızlı statik barındırma arasında mükemmel bir denge kurar.

Diğer uygun fiyatlı ev sahiplerini görün »

En İyi “Ücretsiz” Statik Web Hosting

Statik web barındırma uzmanları, komutları yürütmek ve kod depoları ve çevrimiçi projelerle entegre etmek için bir komut satırı arabirimi veya terminal içerir. Somun ve civata yaklaşımı, yüksek otomasyon seviyelerinin yanı sıra sürekli entegrasyon ve dağıtımlara izin verir.

Uzun zamandır birçok ücretsiz web barındırma hizmetinin eleştirmeniyiz, ancak statik düşünceli site sahiplerinin bütçeli site sahipleri için elimden alınmış doğası. Git komutu ve diğer açık kaynaklı teknolojilerle çok sorunsuz bir şekilde çalışarak, geliştiricilerin ve toplulukların, kullanıcıları ve katkıda bulunanları takip eden basit siteler barındırması için çok sayıda saygın ücretsiz hizmet boldur. İşte en popüler seçenekler listemiz:

6. GitHub Sayfaları

GitHub Sayfaları logosu40 milyondan fazla geliştirici için tercih edilen geliştirme platformu olan GitHub, kod barındırma ve inceleme, projeleri yönetme ve hem bireyler hem de Fortune 500 kuruluşları için yazılım oluşturma konusunda güvenilir bir kaynaktır. Şirketin statik barındırma hizmeti GitHub Pages, kodu doğrudan bir GitHub deposundan alır, isteğe bağlı olarak dosyaları oluşturma işlemi yoluyla çalıştırır ve bir web sitesi yayınlar. Yapılandırma basittir ve güncellemeler basit bir düzenleme ve itme işlemidir.

 • Site sayısı: GitHub hesabı başına bir site ve sınırsız proje web sitesi
 • Depolama ve bant genişliği: Ayda 1 GB depolama alanı ve 100 GB bant genişliği (yumuşak sınırlar)
 • Alan adları: Özel alan adı veya github.io alt alan adı
 • Ana Özellikler: HTTPS desteği, statik site üreticisi Jekyll ile yerleşik entegrasyon

7. Netlify

Logoyu netleştirFacebook, Citrix, Verizon, Peloton ve Kubernetes tarafından güvenilen Netlify, siteleri diğer yapılandırmalardan 10 kat daha hızlı sunmak için sunucusuz işlevlerden ve sürekli dağıtımdan yararlanır. Platform, ticari bir çözüm arayan işletmeler ve geliştiriciler için çok uygun olan etkileyici bir altyapı için JavaScript, API’ler ve önceden işaretlenmiş Markup’ı birleştirerek JAMstack’a büyük oranda bahis yapıyor. Netlify başlangıçta BitBalloon’daki sürükle ve bırak dağıtımlarıyla statik barındırmada bir sıçrama yaptı, ancak liderler hizmeti Netlify Drop oluşturmak için Netlify şemsiyesi altına getirdi.

 • Site sayısı: Ayda 300 derleme dakikaya sahip bir web sitesi
 • Depolama ve bant genişliği: 100 GB depolama ve ayda 100 GB bant genişliği (yumuşak sınırlar)
 • Alan adları: Özel alan adı veya netlify.com alt alan adı
 • Ana Özellikler: Global CDN dağıtımı, HTML formları ve anında önbellek geçersiz kılma

8. Firebase

Firebase logosuGoogle’ın güçlü desteği ve gözetimi ile Firebase, mobil ve web uygulama geliştiricilerine hızlı bir şekilde çevrimiçi hareket etmeleri için tonlarca araç sunuyor. Kullanıcılar, site sahiplerinin sitelerini optimize etmelerine ve mükemmelleştirmelerine yardımcı olmak için yerleşik analitik, performans izleme ve kilitlenme raporlama araçlarıyla Google’ın SSD destekli altyapısında statik veya dinamik siteler çalıştırabilir. Google, ücretsiz barındırma alanında başka bir popüler marka olan DivShot’ı kapatarak statik barındırma ayak izini 2015 yılında daha da genişletti.

 • Site sayısı: Tek bir Firebase projesinde birden çok web sitesi
 • Depolama ve bant genişliği: Ayda 1 GB depolama alanı ve 10 GB bant genişliği
 • Alan adları: Web.app ve firebaseapp.com alan adlarında özel alan adı veya alt alan adları
 • Ana Özellikler: Sıfır yapılandırma SSL sertifikaları, global CDN, A / B testi ve analitik

9. Amazon S3

Amazon Web Services S3 logosuŞaşırtıcı olmayan bir şekilde, listemizdeki başka bir güçlü isim, listemizdeki Amazon Web Hizmetleri’dir. Şirketin nesne depolama hizmeti Amazon S3, sektör lideri ölçeklenebilirlik, veri kullanılabilirliği, güvenlik ve performans sunar. Görünüşe göre AWS’deki her şeyde olduğu gibi, kurulum ilk kez kullananlar için biraz karmaşıktır, ancak şirket DNS için Route 53 ve içerik dağıtımı için CloudFront’u kullanmak için yararlı bir kurulum kılavuzu içerir. Amazon’un tüm bu hizmetler için ücretsiz katmanı, kullanıcılara kurumsal düzeyde statik barındırma deneyimi yaşamaları için 12 ay verir.

 • Site sayısı: Bir
 • Depolama ve bant genişliği: 5 GB depolama alanı ve ayda 1 GB’a kadar bant genişliği
 • Alan adları: Özel alan adı veya AWS Bölgesine özgü web sitesi bitiş noktası
 • Ana Özellikler: 175 AWS hizmetiyle entegrasyon,% 99,99 çalışma süresi, sınırsız ölçeklenebilirlik

10. Zeit

Zeit logosuBulut bilişimi herkes için erişilebilir hale getirme misyonunun arkasında Zeit, çeşitli web çerçeveleri ile entegre olan sıfır konfigürasyonlu statik barındırma vaat ediyor. Komut satırı arabirimini yükleyerek, kullanıcılar yalnızca birkaç tuşa basarak yayınlayabilir ve dağıtabilir. Platformun otomatik SSL güvenliği ve akıllı CDN’si, kurulum gerektirmez ve statik ve JAMstack dağıtımları için hepsi bir arada çözüm sağlar. Premium planlar sınırsız dağıtım ve daha fazla işbirliği aracı ekler.

 • Site sayısı: Sınırsız web sitesi
 • Depolama ve bant genişliği: Ayda 10.000 dosya ve 20 GB’a kadar bant genişliği
 • Alan adları: Özel alanlar destekleniyor veya şimdi. Sh alt etki alanı
 • Ana Özellikler: HTTPS desteği, akıllı CDN, GitHub ve GitLab ile sürekli dağıtım

11. Dövme

Forge logosuStatik web sitelerini barındırmanın ve dağıtmanın en hızlı, en basit ve en uygun maliyetli yolu olarak faturalanan Forge, dahili Dropbox uyumluluğu ekleyerek GitHub’ın veya komut satırı arayüzünün ötesinde yayınlamaya başlar. Kullanıcı dostu platform, dosya senkronizasyonu için sürükle ve bırak arayüzü ve sayfa yükleme hızlarını optimize etmek için TurboJS ve içerik dağıtım ağı entegrasyonu içerir. Bant genişliği kısıtlamaları, ücretsiz planın uzun vadede kalmasını zorlaştırıyor, ancak Forge’ın 7/24 destekle birlikte gelmesini seviyoruz.

 • Site sayısı: Bir projede sınırsız yayınlama
 • Depolama ve bant genişliği: Ayda 5 GB depolama alanı ve 1 GB bant genişliği
 • Alan adları: Özel alan adları desteklenir
 • Ana Özellikler: Barındırılan formlar, .htaccess yeniden yazma ve yönlendirmeleri ve canlı site önizlemeleri

Statik Web Hosting Nedir?

Basit ifadeyle, statik web barındırma, sabit içerikli, HTML tabanlı web sitelerini destekler aynı bilgileri tüm ziyaretçilere gösterir. Bir kullanıcının web tarayıcısı statik bir web barındırma sunucusundan statik bir web sitesi aldığında, sayfanın tamamı zaten HTML dosyalarında oluşturulmuştur (muhtemelen CSS ve JavaScript ile birlikte).

World Wide Web 1990’ların başında ortaya çıktığında HTML yalnızca 18 etiket veya öğeden oluşuyordu. Web tarayıcıları sunuculardan HTML dosyaları alır ve kullanıcıların bağlantılar arasında gezinmesini sağlar. Tasarım ilkeleri ve programlama dilleri geliştikçe, veritabanları bir web sitesinin içeriğini (blog yayınları, fotoğraf galerileri, ürünler ve benzerleri) temel tasarımlardan ve düzenlerden ayırmanın bir yolu olarak ortaya çıktı.

Adobe Dreamweaver gibi masaüstü uygulamaları statik HTML ve CSS siteleri için harikaydı, ancak orijinal statik web sitesi jeneratörleri, SQL tabanlı ilişkisel veritabanlarına görsel, kullanıcı dostu bir şekilde makul bir şekilde bağlanmak için mücadele etti. Sonuç olarak, WordPress, Drupal ve Joomla gibi içerik yönetim sistemleri popülerlik kazandı ve tektonik çevrimiçi etkileşimi etkileşimli web tasarımına ve dinamik, özel ziyaretçi deneyimlerine yönlendirdi.

Statik ve Dinamik Bir Web Sitesi Arasındaki Fark Nedir??

Statik web sitelerinde, her HTML dosyası bir sitenin tam sayfasını temsil eder; web tarayıcısı dosyayı alır ve görüntüler. Ancak dinamik web siteleri, kullanıcının tarayıcısı çeşitli dosyalara erişirken bir web sayfası oluşturmak için sunucu tarafı teknolojilerini (veritabanları ve PHP gibi) kullanır. Temel olarak, tarayıcı birkaç farklı bilgi bulur ve ardından bunları tek bir uyumlu, dinamik web sayfasında birleştirir.

Veri merkezinin görüntüsü

Statik ve dinamik web siteleri, ziyaretçileri çekmek ve çekmek için büyük ölçüde farklı yaklaşımlar kullanır.

Statik siteler, içeriklerini sık sık güncellemeleri gerekmeyen küçük web siteleri için iyidir, yüzlerce veya binlerce sayfalık büyük sitelerin dinamik olarak korunması çok daha kolaydır. Örneğin, web sitenizin altbilgisine bir bağlantı eklemek veya kaldırmak istiyorsanız, altbilgiyi içeren her HTML dosyasında değişiklik yapmanız gerekir. Dinamik bir web sitesindeki altbilgiyi güncellemek için büyük olasılıkla yalnızca bir dosyayı düzenlersiniz.

Statik web siteleri, muhtemelen elle kodlama yoluyla veya bir komut satırı arabirimine dayanan bir statik web sitesi üreticisi ve Markdown’da içeriği biçimlendiren bir metin düzenleyicisi kullanılarak manuel olarak oluşturulur. Dinamik web siteleri sıfırdan kodlanabilse de, sizin için programlama dillerini ve veritabanı bağlantılarını işleyen web tabanlı bir arayüz kullanma olasılığınız daha yüksektir. Sürükle ve bırak web sitesi oluşturucuları, WordPress ve diğer içerik yönetimi ve yayınlama sistemleri, dinamik site oluşturucuların başlıca örnekleridir.

Statik Web Sitelerinin Avantajları Nelerdir??

Dinamik web sitelerinin ve içerik yönetim sistemlerinin kullanıcı odaklı tasarımı düşünüldüğünde, statik ve dinamik web sitelerinin güçlü ve zayıf yönlerini ölçmek zor olabilir. Genel konuşma, statik web siteleri genellikle daha hızlı, daha güvenli ve daha uygun fiyatlı dinamik alternatiflere göre. İşte daha kapsamlı bir profesyonel listesi:

 • Daha hızlı performans
 • Daha az maliyet
 • Daha yüksek güvenilirlik ve ölçeklenebilirlik
 • Daha güvenli
 • Oluşturmak için daha az zaman
 • Arama motorlarının dizine eklenmesi daha kolay

Tüm bu avantajlarla, statik web siteleri güçlerini basit sadeliklerinden alıyor. Veritabanlarının ve üçüncü taraf uygulamalarının bulunmaması, potansiyel güvenlik açıklarını, hata noktalarını, performans sorunlarını, pahalı eklentileri ve altyapı yetersizliklerini ortadan kaldırır.

Adil olmak gerekirse, statik web sitelerinin birkaç büyük dezavantajı vardır dikkate değer: içerik kolayca değiştirilemez ve işlevsellik sınırlıdır. Kodlamaya ve komut satırına olan güven nedeniyle, tüm site sahipleri modern ve etkili bir çevrimiçi varlığa sahip olmak için gereken manuel, sıkıcı güncellemeleri yapamaz (veya istekli değildir). Ayrıca, HTML, CSS ve JavaScript’in dinamik programlama dilleriyle karşılaştırıldığında ölçeklendirilmiş yapısı göz önüne alındığında, site sahiplerinin mevcut tasarım ve geliştirme trendlerinden yararlanmada daha zor zamanları olacaktır.

Statik Site Jeneratörleri ile Hosting Deneyiminizi Daha da Kolaylaştırın

Statik bir web sitesini yerden kaldırmak söz konusu olduğunda, birçok gelenekselist ve eski okul programcısı en sevdikleri metin düzenleyicisini açacak ve kodlamaya başlayacak. Diğerleri için ise, statik bir web sitesi üreticisi hile yapacak. Dinamik web siteleri tasarlamak için görsel yollar sunan en iyi web sitesi oluşturucuları gibi, statik site jeneratörleri de içeriğinizi bir tasarım şablonuyla eşleştirmek ve sonuç olarak statik HTML kodu üretmek için çalışır. StaticGen’deki uzmanlara göre en iyi jeneratörler ve çerçeveler listesine göz atın:

 • Hugo
 • Gatsby
 • hekso
 • VuePress
 • Jekyll
 • Pelikan

Yine, statik bir web sitesi üreticisi seçmek nasıl bir web barındırma seçmek tartım adımlara benzer. Karar verme sürecinizi bilgilendirmek için projenizin ihtiyaç ve hedefleri hakkında net ve ayrıntılı bir resme sahip olun. Oradan, seçim yapabileceğiniz iki yol var: en fazla sayıda yerleşik özelliği mi yoksa canlı bir eklenti pazarına sahip soyulmuş ve verimli platformu mu arıyorsunuz??

Neyse ki, en iyi statik site jeneratörlerinin çoğu açık kaynaklı projeler ve teknolojilere dayanmaktadır. Yukarıdaki listeden ucuz veya ücretsiz bir statik web barındırma planı seçtikten sonra, demo, deneme ve deneme için sayısız seçeneğiniz olacaktır. İster saf kullanılabilirlik ister verimli oluşturma süreleri olsun, en çok hangi tür site oluşturma işlemlerine değer verdiğinizi öğrenmek için zaman ayırın. Statik site üreticilerinin size sunduğu özgürlükleri ve olanakları keşfetmenin tadını çıkarın!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me