12 En İyi Ücretsiz Veritabanı Barındırma (2020): MySQL ve Bulut Hizmetleri

İster ilk WordPress web sitenizi oluşturuyor olun ister iş açısından kritik bir uygulama oluşturun, en iyi ücretsiz veritabanı barındırma hizmetleri, yıldırım hızında ve güvenilir güvenilirlikle istekleri ölçeklendirmenize ve işlemenize yardımcı olur.

Basit ifadeyle, veritabanları bir web sitesinin veya uygulamanın verilerini depolar, düzenler ve alır. Genellikle, sitenizin içeriğini, arayüzünü veya diğer kullanıcı dostu tasarımları eklemek için veritabanlarını kullanan yazılım programları (WordPress, Drupal ve Joomla gibi) veya kodla (PHP, C ve Java gibi) eşleştirilirler..

Veritabanlarının çevrimiçi varlığınızda oynadığı kritik rol nedeniyle, seçtiğiniz barındırma sağlayıcısına güvenebileceğinizden emin olmanız gerekir. Ücretsiz web barındırma, zaman zaman tehlikeye sahip bir arenadır, bu yüzden en umut verici seçeneklerinizi değerlendirmenize yardımcı olmak için buradayız – ayrıca yükseltilmiş özellikler ve veritabanı araçları getiren en iyi pazarlıklara dikkat edin.

5 En İyi “Neredeyse Ücretsiz” Veritabanı Barındırma Hizmetleri

Web geliştiricilerinin yaklaşık% 60’ı, geliştiricilerin StackOverflow anketine göre MySQL veritabanlarını kullanıyor, ardından diğer birkaç ilişkisel veritabanı sistemi geliyor: SQL Server, PostgreSQL ve SQLite. SQL programlama dili ve ilgili birçok veritabanı sistemi açık kaynak olduğundan, uygulanması son derece kolay ve düşük maliyetlidir. Aslında, barındırma her yerde bulunan LAMP yığınındaki M, MySQL’in kısaltmasıdır.

İster ultra popüler MySQL barındırma hizmetleri isteyin, ister PostgreSQL barındırma gerektiren daha karmaşık veritabanlarına sahip olun, aşağıdaki ana makineler aramanızı başlatmak (ve muhtemelen bitirmek) için harika bir yerdir. Hiçbir şey için mükemmel veritabanı hizmetlerine ek olarak, bu sağlayıcılar bir dizi yükseltilmiş özellik ve uzmanlık atıyor.

Tüm bu ana bilgisayarlara ve ücretsiz MySQL veritabanlarına tamamen güveniyoruz, satın alın, hangilerinin daha belirsiz platformları desteklediğini göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz. Bununla birlikte, bu birinci sınıf şirketler, inanılmaz derecede düşük fiyatlar, 7/24 destek ve veritabanı barındırma endüstrisindeki güvenilir itibarlarla birlikte çok daha büyük depolama ve bant genişliği kaynakları sağlar. Aşağıdaki incelemelerimize göz atın:

Diğer en iyi veritabanı ana bilgisayarlarına bakın »

7 En İyi “Ücretsiz” Veritabanı Barındırma Hizmeti

Biz buna bir demet diyoruz ama işte yine gidiyor: Eğer bir şey gerçek olamayacak kadar iyi görünüyorsa, büyük olasılıkla öyledir. Bu atasözü, bir nedenden ötürü karşılaşacağınız çoğu ücretsiz çevrimiçi hizmet için geçerlidir. Bazı kuruluşlar sadece bir tür dolandırıcılık veya spam görevi için kişisel bilgilerinizi toplamak isterken, diğerleri sadece parayla çalışan bir bütçeye, ciddi ölçüde eski ekipmanlara, eski güvenlik önlemlerine ve kalitesiz bir internet bağlantısına sahiptir..

Ancak, web’de fedakarlık barındıran bazı parlayan işaretler olduğunu fark ediyoruz. Yukarıdaki ev sahipleriyle uzun vadeli veritabanları ve projeleri barındırmaktan daha iyidir, ancak verileri için geçici bir ev arayanlar aşağıdaki şirketlerden biriyle umut verici alternatifler bulabilir.

6. Gigarocket

GigaRocket logosuŞirket, popüler ücretsiz VPS barındırma planı kullanılabilirliğini geri ölçeklemesine rağmen, Gigarocket hala cPanel ve MySQL tabanlı daha küçük bir planla parlıyor. Tam özellikli hizmet, hem deneyimsiz site sahipleri ve geliştiriciler, hem de cPanel ve MySQL yönetim aracı phpMyAdmin’in kullanıcı dostu arayüzleri ile birlikte MariaDB veritabanlarını destekliyor. Uzman kullanıcılar ayrıca NGINX ve Cloudflare’nin içerik dağıtım ağındaki hız artışını takdir edecekler.

 • Depolama: 5 GB
 • Bant genişliği: 50GB
 • Veri tabanı sayısı: 10 (MySQL veya MariaDB)
 • Diğer ücretsiz avantajlar: cPanel, phpMyAdmin, 25 e-posta hesabı, Softaculous uygulama yükleyicisi, SSL sertifikası ve DDoS koruması

7. InfinityFree

InfinityFree logosuSite sahiplerini çoğu ücretsiz barındırma planının stereotiplerini unutmaya teşvik eden InfinityFree, ücretsiz olarak göz alıcı bir hesaplama gücü sunar. MySQL söz konusu olduğunda, şirketin sınırsız depolama alanı ve bant genişliği, kullanabileceğiniz 400 tahsis edilmiş veritabanını yedeklemek için bol miktarda ateş gücü sağlar. InfinityFree, bulabileceğiniz en hızlı ücretsiz barındırma hizmetlerinden bazılarına sahiptir ve şirket aslında% 99,9 kesintisiz çalışma garantisine sahiptir..

 • Depolama: Sınırsız
 • Bant genişliği: Sınırsız
 • Veri tabanı sayısı: 400 (MySQL)
 • Diğer ücretsiz avantajlar: 10 e-posta hesabı, SSL sertifikası, Cloudflare CDN, Softaculous uygulama yükleyicisi

8. HelioHost

HelioHost logosuGrassroots web, en iyi şekilde barındıran HelioHost, küresel bir geliştiriciler, hobi ve site sahipleri topluluğuna hizmet etmeye adanmış kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Kendi donanımına sahip olan ve onu bir Silikon Vadisi veri merkezinden işleten kuruluş, tüm sunucu yükseltmelerini gönüllü bağışlar talep ederek kitle olarak nitelendiriyor. Platformun kullanıcılara daha fazla depolama alanı vermesini diliyoruz, ancak HelioHost’un site sahiplerinin tüm yelpazesi için çok sayıda popüler veritabanı sistemini nasıl desteklediğini görüyoruz. Windows kullanıcıları, HelioHost’un ASP.NET’i de sunan çok az ücretsiz barındırma seçeneğinden biri olduğunu unutmayın..

 • Depolama: 1GB
 • Bant genişliği: Sınırsız
 • Veri tabanı sayısı: Sınırsız (MySQL, PostgresQL ve SQLite)
 • Diğer ücretsiz avantajlar: Sınırsız e-posta, cPanel, ASP.NET ve Softaculous uygulama yükleyicisi

9. GoogieHost

GoogieHost logosuHindistan’ın barındırma pazarını aylık tipik 10 $ ‘dan aylık 1 $’ a kadar düşürmek yeterli olmadığında, GoogieHost Kurucusu Rajesh Chauhan fiyatları sıfıra indirmeye ve şirketini kâr amacı gütmeyen bir kuruluşa dönüştürmeye karar verdi. Bulut tabanlı, SSD güdümlü altyapıya sahip GoogieHost, kullanıcıları tonlarca dahil edilen özellik ve ortalamanın üzerinde kullanılabilirlikle büyülüyor. Veritabanlarının sayısı ve türleri üzerindeki kısıtlama sıkı görünüyor, ancak çoğu kullanıcının bir veya iki MySQL veri tabanından başka bir şeye ihtiyacı olmayacak. Ayrıca, GoogieHost’un içerdiği web sitesi oluşturucusuyla oynamakla çok meşgul olacaklar.

 • Depolama: 1 GB SSD
 • Bant genişliği: 100GB
 • Veri tabanı sayısı: 2 (MySQL)
 • Diğer ücretsiz avantajlar: Zyro web sitesi oluşturucu, DirectAdmin, Softaculous uygulama yükleyicisi, SSL sertifikası, Cloudflare CDN ve iki e-posta adresi

10. FreeHosting.com

FreeHosting.com logosuAlan adı kaydı sunan birkaç ücretsiz web barındırma sağlayıcısından biri olan FreeHosting.com, bir sağlayıcının garip alt alanlarını kullanma zincirlerini serbest bırakarak ante’yi yükseltir. Oradan, şirket cPanel ve sürükle ve bırak web sitesi oluşturucu gibi çok yönlü özellikler sunarak ücretsiz ve premium barındırma planları arasındaki çizgiyi harmanlıyor. Kullanıcılar yalnızca bir MySQL veritabanı ile sınırlıdır, ancak 10 GB depolama alanı, yine de karmaşık bir web sitesi geliştirebileceğiniz anlamına gelir. FreeHosting.com’un ücretsiz hesabı, WordPress’teki gibi PHP tabanlı bir web sitesi veya HTML web sitelerinin neredeyse sınırsız ziyaretçisi için kabaca 30.000 ziyaretçiyi işleyebilir.

 • Depolama: 10GB
 • Bant genişliği: Unmetered
 • Veri tabanı sayısı: 1 (MySQL)
 • Diğer ücretsiz avantajlar: Web sitesi oluşturucu, cPanel, uygulama yükleyici ve bir e-posta hesabı

11. Ödül alanı

Ödül logosu15 yılı aşkın bir süredir sorunsuz, ücretsiz web barındırma hizmeti sunan Awardspace, güvenilir kullanıcı deneyimleri sunmaya odaklanmış deneyimli bir şirkettir. Kendi web sitesi oluşturucusunu, kontrol panelini, hesap kontrol panelini ve uygulama yükleyicisini geliştirmenin yanı sıra, Awardspace% 99,9 çalışma süresi vaat ediyor ve 24 saat müşteri desteği sunuyor. Site sahipleri yalnızca bir MySQL veritabanı ile sınırlıdır, ancak bol miktarda depolama alanında en fazla dört web sitesini (bir alan ve üç alt alan) barındırmasına izin verilir.

 • Depolama: 1GB
 • Bant genişliği: 5 GB
 • Veri tabanı sayısı: 1 (MySQL)
 • Diğer ücretsiz avantajlar: Tek tıklamayla yükleyici, phpMyAdmin, web sitesi oluşturucu, özel kontrol paneli, ayrıca güvenlik duvarı ve virüs koruması

12. 000webhost

000webhost logosuEn sevdiğimiz ucuz barındırma sağlayıcılarımızdan Hostinger ile kardeş şirketler, 000webhost yerine yeni fikirler denemek isteyen site sahiplerinin lejyonlarına ücretsiz hizmetlere odaklanıyor. Şirket, dünya çapında yaklaşık 19 milyon müşteri için web sitelerine ev sahipliği yaptı ve bu da onları ücretsiz barındırma endüstrisinde önemli bir güç haline getirdi. Hizmet zaman zaman biraz sivilceli olabilir, ancak şirket hala% 99,9 kesintisiz çalışma garantisi veriyor.

 • Depolama: 1GB
 • Bant genişliği: 10GB
 • Veri tabanı sayısı: 2 (MySQL)
 • Diğer ücretsiz avantajlar: Web sitesi oluşturucu, tek tıklamayla yükleyici, özel kontrol paneli

En İyi Ücretsiz SQL Veritabanı?

Temel bilgilere dönersek, SQL ilişkisel veritabanı yönetim sistemlerindeki verileri yönetmek için kullanılan bir programlama dilidir. Ücretsiz ve açık kaynaklı MySQL, çoğu web barındırma planında standart olarak sunulan son derece popüler bir RDBMS’dir. Ama bu tek seçenek değil – aslında, tek tür veritabanı yönetim sistemi bile değil.

“Sadece SQL değil” anlamına gelen NoSQL, Google, Amazon ve Facebook gibi büyük miktarlarda veriyle uğraşmak zorunda olan şirketler tarafından popüler hale getirilen gelecek vaat eden bir veritabanı yönetim sistemidir. Sistem, ilişkisel veritabanı gereksinimlerine uymaz ve kuruluşların birden çok ana makine ve sunucuda yatay olarak ölçeklendirilmesini sağlar. İşte en popüler SQL ve NoSQL veritabanlarından bazıları:

SQL:

 • mariadb
 • Microsoft SQL Server
 • PostgreSQL

NoSQL:

 • MongoDB
 • CouchDB
 • kötü olayları önceden haber veren kimse

Tahmin edebileceğiniz gibi, en iyisini seçmek, favori bir çocuğu seçmek gibidir. Her birinin iyi günleri ve kötü günleri, güçlü ve zayıf yanları vardır. NoSQL, büyük veri kümelerinin ölçeklenebilirliği ve performansı söz konusu olduğunda mükemmel olma eğilimindeyken, birçoğu SQL’i daha kolay kullanılabilir ve kullanımı kolay bulabilir.

Bulut Bilişim için Hangi Veritabanı En İyi?

Bulut bilişimi her duyduğunuzda, zihniniz muhtemelen doğrudan Big Three’ye gider: Amazon Web Services, Microsoft Azure ve Google Cloud Platform. Doğal olarak, her üçünün de verilerinizi isteğe bağlı kaynaklar ve dakika başına faturalandırma ile depolamaya, organize etmeye, işlemeye ve güvence altına almaya hazır çok güzel veritabanı seçeneklerine sahiptir:

Amazon Web Servisleri
Microsoft Azure
Google Cloud Platformu
 • Aurora – ilişkisel veritabanı
 • DynamoDB – NoSQL
 • RDS – MySQL, PostgreSQL, Oracle, SQL Server veya MariaDB veritabanları
 • Cosmos DB – NoSQL
 • MySQL için veritabanı
 • MariaDB için veritabanı
 • PostgreSQL için veritabanı
 • SQL Veritabanı – ilişkisel veritabanı
 • Bigtable – NoSQL
 • Cloud SQL — ilişkisel veritabanı
 • Firestore – NoSQL

Şaşırtıcı bir şekilde, Big Three’nin her biri, veritabanı barındırma hizmetlerinin ücretsiz ölçeklendirilmiş sürümlerini sunar. Ancak bu hizmetler kadar güçlü ve muazzam, bulut teknolojilerine sahip veri kümeniz veya konfor seviyeniz, veritabanı barındırma ihtiyaçlarınızı dayak yolu dışına çıkarmayı gerektirebilir.

Daha da iyisi, bu hizmetlerin birçoğu ücretsiz veritabanı barındırma paketleri de var. MongoDB Atlas, Heroku Postgres ve Redis Labs, veritabanlarını yönetmek yerine uygulamanızı oluşturmaya odaklanmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Öğrenmesi En Kolay Veritabanı Hangisi?

Doğrudan veritabanının içine dalmadan önce, temel bilgilerle başlayın ve veritabanınızı verimli bir şekilde taşımanıza, bulmanıza ve yönetmenize yardımcı olacak SQL dilinin iyi bir çalışma bilgisi etrafında temelinizi oluşturun. W3Schools her zaman harika bir kaynaktır ve SQL-Easy, programlamanızı uygulamak için kullanışlı ve etkileşimli bir yere sahiptir.

Bir veri merkezindeki sunucuların görüntüsü

Ne kadar veriye sahip olursanız olun, temel veritabanı becerilerini ve kullanıcı grafik arayüzlerini öğrenebilirsiniz.

MySQL her zaman güvenli bir sonraki bahis, web hosting planları yaygınlığı göz önüne alındığında. Genellikle PHP’de yazılmış MySQL ve MariaDB veritabanlarını yönetmeye yardımcı olan ücretsiz ve açık kaynaklı bir yönetim aracı olan phpMyAdmin ile eşleştirilir.

Genel olarak konuşursak, hangi veritabanının öğrenmesi en kolay ve hangisini kullanmak isteyeceğiniz arasında bir tutarsızlık vardır. Çoğu hesaba göre, SQLite genellikle öğrenmesi ve ayarlaması en kolay olanlar arasında kabul edilir, ancak web siteniz için yüksek hırslarınız varsa muhtemelen sizin için en iyi seçenek olmayacaktır. Hedefiniz ölçekleniyorsa, MongoDB veya PostgreSQL ile başlamayı düşünün.

Veritabanınız büyüdükçe, Hostinginiz de

Birçok web sitesi sahibi asla veritabanlarıyla doğrudan etkileşime girmez. Örneğin, ana bilgisayarlarının tek tıklamayla yükleyicisini kullanan WordPress kullanıcıları, yeni bir veritabanı veya tablo oluşturmak için asla phpMyAdmin’e girişmek zorunda kalmazlar – değişiklikleri gerektiği gibi yapmak için sadece bir kurulum komut dosyasına ve WordPress yazılımına güvenirler.

Ancak bu en temel etkileşimler bile veritabanınızın büyümesine neden olur. Yazdığınız her blog yayını, yüklediğiniz resim veya aldığınız yorum veritabanı boyutunuza eklenir. Kaçınılmaz olarak, barındırma planınızın kısıtlamalarının ötesine geçecektir. Ücretsiz hosting kullanıcıları bu tavanı çok çabuk bulacak, uygun fiyatlı paylaşımlı hosting için ödeme yapmayı tercih edenler çok daha iyi ücret alacaklar.

Planınızı aşmaya başladığınızda, büyük veritabanınızı yönetebilecek hizmetler bulmanız gerekir. Bazen bu sadece paylaşılan barındırma planınızı yükseltmek anlamına gelir, ancak diğer zamanlarda VPS veya bulut barındırma uygulamasına atlamanız gerekir. Bununla birlikte, merhametle, bu platformlar müşterilerin ihtiyaçlarına göre çok daha ölçeklenebilir ve esnektir.

Yeni bir barındırma planına geçiş zor olabilir, ancak ilerledik ve sizin için en iyi sağlayıcıları inceledik. Bu şirketlerin çoğu, veritabanınızı ve ilgili web sitesi dosyalarınızı altyapılarına geçirmenize yardımcı olur ve hatta kaynak kullanımınızı daha iyi optimize etmenin yollarını bulmanıza yardımcı olabilir. Bu kategoriye girebileceğinizi düşünüyorsanız, en iyi VPS barındırma sağlayıcıları listemize göz atmayı unutmayın..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me