12 En İyi Ücretsiz VPS Barındırma (2020): Linux, Windows ve Bulut Sunucuları

Beatles, “hayattaki en iyi şeylerin nasıl özgür” olduğunu söylerken doğru yapmış olabilir. Para peşinde gerçek aşkı atlayan Fab Four, web geliştiricilerinin gelecekteki ücretsiz VPS barındırma arayışları hakkında uyumlu olduklarını bilmiyordu.

Sanal sunucular, paylaşılan bilgi işlem kaynaklarını ve kontrolü uygun fiyat ve kolaylık ile birleştirerek, paylaşılan ve ayrılmış barındırma arasında bir orta yol sunar. Ancak, en iyi VPS planlarının fiyat etiketi, yeni bir fikri veya uygulamayı test etmek isteyen site sahiplerine biraz dik görünebilir.

Ücretsiz VPS sunucuları genellikle premium ana makineler tarafından sağlananlardan daha az güçlüdür, ancak hizmetler, sunucu yapılandırması ve yönetiminin ilk zevkini alan geliştiriciler için yararlı olabilir. Potansiyel dolandırıcılıklardan kurtulmak için, tamamen ücretsizden ücretsiz denemelere veya uzun para iade garantilerine kadar dünyanın VPS barındırma ile ilgili en iyi fırsatları listemize bir göz atın.

4 En İyi “Neredeyse Ücretsiz” VPS Hosting Hizmetleri

“Gerçek olamayacak kadar iyi görünüyorsa, büyük olasılıkla” diyor musunuz? Hemen hemen çoğu ücretsiz web barındırma hizmetlerine uygulayabilirsiniz. En iyi ihtimalle, bazı denizaşırı veri merkezlerinin karanlık bir köşesinde eski bir makinede küçük bir sunucu alanı elde edersiniz. En kötüsü, kişisel verilerinizi veya alan adınızı suçlulara veya bilgileri diğer spam göndericilere satacak kişilere açıkladınız. Bazen, yasal ana bilgisayarlar, premium hizmetler için olası satış yaratma umuduyla ücretsiz bir barındırma hizmeti teklifini sarkacaktır. Ancak, genellikle, ne için ödeme yaparsınız – bir sürü şey.

Son derece saygın bir barındırma şirketinden eklenen özellikler, performans artışları, güvenlik ve güvenilirlik hazinesinin kilidini açmak için birkaç dolar – sadece birkaç, söz veriyorum – harcamayı önemle öneririz. Aşağıda listelenen ana bilgisayarlar, sektördeki en iyi, en uygun fiyatlı VPS planlarından bazılarını sunmaktadır. Evet, önünüzde biraz para harcamanız gerekecek, ancak bu ev sahiplerinin de ortalamadan daha uzun para iade garantisi var.

Örneğin, InMotion Hosting’e bir göz atın: Şirketin duyulmamış 90 günlük geri ödeme politikası göz önüne alındığında, üç aylık VPS barındırma için tamamen geri ödeme alabilirsiniz. En iyi seçimimiz Hostwinds, size iki ay ücretsiz hosting sunarken, InterServer aydan aya sözleşmelerle çalışır – ve ilk ay Hosting Advice okuyucuları için sadece bir kuruşla başlar. Daha fazla bilgi edinmek veya bir VPS’yi döndürmek için bu ev sahiplerinin yorumlarımızı tıklayın.

Diğer VPS ana bilgisayarlarına bakın »

8 En İyi “Ücretsiz” VPS Hosting Sitesi

Paylaşılan sunucu düzeyinde ücretsiz web barındırma hizmetleri adil sayıda bulabilirsiniz, ancak site sahipleri bulut veya VPS seçenekleri ararken daha zor olabilir. Yukarıdaki barındırma sağlayıcılarından birine kaydolmak istemiyorsanız en iyi seçeneğiniz, saygın bir sağlayıcıyla ücretsiz deneme aramaktır. Aşağıdaki listedeki birkaç seçeneğe ek olarak, Amazon Web Services, Microsoft Azure, Google Cloud Platform ve Digital Ocean gibi bulut ürünleri şaşırtıcı derecede iyi ücretsiz seçenekler sunar. Sunucu kaynaklarınız biraz sınırlı olabilir, ancak ücretsiz denemeler size platformu anlamanız ve web siteniz veya uygulamanız için uzun vadede neyin en iyi sonuç verebileceğini anlamanız için bolca zaman verecektir..

Hangi yolu seçerseniz seçin, kişisel verilerinizi veya ödeme bilgilerinizi paylaşırken özellikle dikkatli olun. Altın vurmak rağmen, ücretsiz VPS hosting büyük ölçüde bir aldatmaca olarak kabul edilir. Genellikle yurtdışında bulunan şirketler, diğer şirketlere satış yapmak için iletişim bilgilerinizi toplarlar – bununla birlikte isteğinizi işlemekte ısrar ederler. Bununla birlikte, aşağıda listelenen ana makinelerin yasal olduğunu doğrulamak için elimizden gelenin en iyisini yaptık, görevinizde çok iyi şanslar!

5. AccuWebHosting – Ücretsiz Windows VPS Hosting

AccuWebHosting logosuYaşam için ücretsiz değil, ancak AccuWebHosting, orada birkaç güvenilir ve güvenilir ücretsiz VPS barındırma planından birini sunuyor – ve daha nadir olarak, sunucu alanı Windows işletim sistemiyle birlikte geliyor. AccuWebHosting, 14 yıldan fazla deneyime ve 15.000’den fazla sanal özel sunucuya sahip bir tam hizmet işlemidir.

Şirket sunuyor bir aylık ücretsiz Windows VPS hosting – kredi kartı gerekmez. İlk kurulum en son ASP.NET çerçeveleri, Microsoft SQL ve diğer istenen yazılımları içerir. AccuWebHosting diğer hizmetlerinden para kazandığından, ücretsiz VPS kullanıcıları üstün donanım ve duyarlı desteğin tadını çıkarabilir.

 • CPU çekirdekleri: 2
 • Depolama: 35TR
 • Bant genişliği: 500 GB
 • VERİ DEPOSU: 1GB
 • İşletim sistemi: Windows 2008 veya 2012
 • IP adresi: 1

AccuWebHosting ile Kaydolun »

6. x10Hosting – Ücretsiz Cloud VPS Barındırma

x10Hosting logosuX10Hosting’in ücretsiz hizmetleri, sanal özel sunucuların bazı kontrol ve performans özelliklerini kaldırsa da, şirketin bulut tabanlı platformu, kullanıcılara web sitenizi veya uygulamanızı serbestçe ölçeklendirmek için sınırsız depolama alanı ve bant genişliği sunar. Daha deneyimli kullanıcılar kök erişimini ve bazı ince taneli denetimleri kaçıracak, ancak yeni başlayanlar cPanel arabiriminin, tek tıklamayla yazılım yüklemelerinin ve esnek kaynakların aşinalıklarını takdir edecekler.

SingleHop mimarisi ile güçlendirilen x10Hosting, hızlı kurulumlar ve hesabınızı yükseltme baskısı olmadan hız ve basitliğe öncelik verir. Şirket, 15 yılı aşkın bir süredir ücretsiz hosting endüstrisinin temelini oluşturuyor. % 100 SSD donanımının ardında, x10Hosting ayda 12 milyondan fazla sayfa sunar ve 122 milyondan fazla dosya barındırır.

 • CPU çekirdekleri:
 • Depolama: Sınırsız
 • Bant genişliği: Sınırsız
 • VERİ DEPOSU: 512MB
 • İşletim sistemi: Linux
 • IP adresi: 1

X10 ile kaydolun »

7. GigaRocket

GigaRocket logosuEv sahibi sonrası bir iş modelinin ardından GigaRocket, şirketin topluluk forumlarına katılan ve katılan kullanıcılara sunucu alanı sağlar. Ücretsiz bir sanal sunucu hesabı almak için site sahipleri çevrimiçi mesaj panosunda 90.000’den fazla üyeye katılacak ve hizmete başvurmadan önce 25 gönderi gönderecek. GigaRocket, kullanıcıların düzenli olarak yayın göndermeye devam etmelerini ister ve ücretsiz hizmeti sürdürmek için her ay 15 yayın gerektirir..

Sunucu özellikleri rakiplerine kıyasla biraz düşüktür ve sınırlı kullanılabilirlik, ücretsiz VPS’niz için biraz daha beklemeniz gerektiği anlamına gelebilir, ancak mevcut Linux işletim sistemlerinin çeşitliliğini takdir ediyoruz. GigaRocket, Linux sunucu yönetimindeki becerilerini geliştirme fırsatları ile öğrencileri ve geliştiricileri desteklemeyi amaçlamaktadır ve şirket daha güvenilir seçeneklerden birini sunmaktadır..

 • CPU çekirdekleri: 1
 • Depolama: 25GB
 • Bant genişliği: 150GB
 • VERİ DEPOSU: 1GB
 • İşletim sistemi: CentOS, Ubuntu, Fedora, Debian veya Suse
 • IP adresi: 2

8. VPSWALA

VPSWALA logosu2013 yılında kurulan VPSWALA, dünyanın 15 veri merkezi lokasyonundan binlerce müşteri web sitesine ev sahipliği yapıyor. Şirket, öğrencilere ve gelecekteki geliştiricilere yönelik ücretsiz VPS hizmetini sunmaktadır ve kayıt sırasında kredi kartı numarası gerektirmez. RAID-10 dizilerinde düzenlenen Intel SSD depolama alanı ile desteklenen VPSWALA, güvenilirliğini ve performans optimizasyonlarını sağlarken, ekipmanlarını asla satmayacağına söz veriyor.

OpenStack ve KVM’ye güvenmenin yanı sıra VPSWALA, kullanıcılara sunucuları açma veya kapatma, yeniden başlatma, farklı bir işletim sistemi veya yazılım komut dosyaları yükleme, sunucu istatistiklerine erişme ve kök erişimine giriş yapma olanağı sağlayan özel bir kontrol paneli oluşturdu. Linux işletim sistemi seçenekleri arasında Debian, CentOS veya Ubuntu bulunur.

 • CPU çekirdekleri: 2
 • Depolama: 30 GB SSD
 • Bant genişliği: 1TB
 • VERİ DEPOSU: 2GB
 • İşletim sistemi: Windows veya Linux
 • IP adresi: 1

9. ALA VPS

ALAVPS logosuMüşterilere hizmetlerinin birçoğunu ücretsiz olarak örnekleme şansı sunan bir tam hizmet sağlayıcısı olan ALA VPS, şirketin rakiplerinden üç kat daha hızlı siteleri yüklediğini iddia ettiği performans için optimize edilmiş donanıma sahiptir. Ücretsiz VPS veya bulut VPS sunucuları bir dakikadan daha kısa bir sürede kullanılabilir ve kayıt işlemi basit ve kolaydır. ALA VPS, haftalık uzaktan yedeklemeler, DDoS koruması ve Windows veya Linux işletim sistemi seçenekleri sunmayı vaat ediyor.

7/24 destek güvencesine ve çarpıcı% 100 kesintisiz çalışma garantisine rağmen, ALA VPS web sitesinin bilgi tabanı ve duyurular bölümleri boş kaldığı için potansiyel müşterileri dikkatle izlemeye teşvik ediyoruz. Bununla birlikte, şirket ödeme bilgilerinizden herhangi birini kayıt sırasında almaz ve orada daha güvenilir ücretsiz VPS sağlayıcılarından biri gibi görünüyor.

 • CPU çekirdekleri: 1 ila 4
 • Depolama: 50 GB – 800 GB SSD
 • Bant genişliği: 300 GB
 • VERİ DEPOSU: 16 GB’a kadar
 • İşletim sistemi: Windows veya Linux
 • IP adresi: 1

10. SolVPS

SolVPS logosuBulut tabanlı paylaşılan ve VPS barındırma sağlayıcısı olarak SolVPS, yaklaşık 120 ülkedeki müşterilere süper şarjlı performans, isteğe bağlı dağıtımlar ve% 99,99’un üzerinde çalışma süresi garantisi sunar. Şirketin ücretsiz Windows VPS seçeneği biraz uzun bir atış, ancak kim bilir – belki de şanslı olacaksınız. Potansiyel müşteriler ücretsiz bir hesap için istekte bulunmalı ve onaylanmalıdır, ancak saygın bir sağlayıcıdan yapılandırılabilir hizmetler potansiyel gecikmelere değer.

Microsoft ürünleri ile ilişkili lisans ücretleri göz önüne alındığında, Windows VPS barındırma özelliğinin izlenmesi özellikle zordur. Ancak SolVPS, sunucu işletim sisteminin üç farklı sürümünü sunar. Kimin Windows Server 2003’ü kullanmak istediğinden emin değiliz, ama hey, bu bir seçenek.

 • CPU çekirdekleri: 1
 • Depolama: 15 GB SSD
 • Bant genişliği: 100GB
 • VERİ DEPOSU: 256MB
 • İşletim sistemi: Windows 2008 veya 2012
 • IP adresi: 1

11. InstaFree

InstaFree logosuÜcretsiz barındırma alanında tanınmış bir marka olan InstaFree, 2010 yılından bu yana ücretsiz paylaşılan, satıcı ve VPS planları sağlıyor. Şirketin uzun ömürlülüğüne ve cPanel’in dahil olmasına ve% 99,9 kesintisiz çalışma garantisine kesinlikle saygı duyuyoruz, ancak InstaFree ayırıyor VPS hosting müşterileri için çok küçük sunucu bölümleri. Ortamlar, deneyimli geliştiriciler için harika bir VPS deneme sürümü sunacak, ancak büyümeyi arzu ederseniz uzun süre ücretsiz planda kalmayı beklemeyin. Yeni başlayanlar veya ilk kez VPS müşterileri, InstaFree’nin ortamları desteklemediğini veya yönetmediğini ve sizi tamamen kendi başınıza bırakacağının farkında olmalıdır. InstaFree yalnızca ağ veya sunucu kesintilerini giderir ve topluluk forumlarına destek bırakır.

Şirketin sunucuları Dallas, Los Angeles, Seattle ve New York’ta bulunuyor. Kaydolmak için müşterilerin önce forumlara katılmaları ve başvuru göndermeleri gerekir. Siparişler genellikle 24 ila 48 saat içinde manuel olarak incelenir, ancak şirketin ne zaman başlayabileceğiniz konusunda merhametlisiniz. InstaFree, geçmişteki kötüye kullanım nedeniyle 45’ten fazla ülkeye ev sahipliği yapmayı reddetti.

 • CPU çekirdekleri: 1
 • Depolama: 50 GB SSD
 • Bant genişliği: 50GB
 • VERİ DEPOSU: 256MB
 • İşletim sistemi: Linux
 • IP adresleri: 2

12. WoomHost

WoomHost logosuİster paylaşılan, bulut, WordPress veya VPS barındırma arıyor olun, WoomHost sınırsız sayıda ücretsiz barındırma hesabı sunar. VPS paketleri, iki CPU çekirdeği, ücretsiz bir etki alanı kaydı ve canlı sohbet desteğinin yanı sıra geniş depolama ve bant genişliği ile birlikte gelir. WoomHost, kaynak yoğun Windows planları için biraz daha fazla disk alanı ve veri aktarımı ayırıyor..

Hizmetlere kaydolmak basit ve nispeten ağrısız olsa da, potansiyel müşteriler birkaç uyarı işareti aramak isteyebilir. WoomHost’un çevrimiçi olarak iyi müşteri yorumları var, ancak sayfa ve sahte adres hakkında boş bir sayfa bizi biraz şüpheci kılıyor.

 • CPU çekirdekleri: 2
 • Depolama: 120GB – 165GB
 • Bant genişliği: 1.5TB
 • VERİ DEPOSU: 2 GB – 4 GB
 • İşletim sistemi: Windows veya Linux
 • IP adresi: 1

VPS Hosting Hizmetleri için Alışveriş Yaparken Değer ve Ücretsiz Denemelere Bakın

Gördüğünüz gibi, ücretsiz VPS barındırma planları genellikle sınırlı sayıda CPU çekirdeği ve az miktarda depolama alanı ile birlikte gelir. Site sahipleri genellikle ticari Windows Server lisansları yerine ücretsiz ve açık kaynaklı Linux dağıtımlarıyla sınırlıdır. Ücretsiz VPS ortamınız neredeyse kesinlikle yönetilmeyen çeşitlilikte olacaktır, yani tamamen yapılandırma, güvenlik, yedeklemeler, güncellemeler, yamalar ve diğer sunucu bakımının kontrolü sizdedir. Dahil olan bir kontrol paneli olmadan – genellikle masrafları karşılayamayan başka bir masrafsız VPS barındırma sağlayıcısı – yöneticilerin kök erişimine ve komut satırı hakkındaki bilgilerine güvenmeleri gerekir.

Ücretsiz veya geçici hizmet, ilk kez VPS kullanıcıları veya gelecek vaat eden yeni projeler için iyi bir test alanı olsa da, ücretsiz VPS barındırma uzun vadeli planlarınızda olmamalıdır. Büyük olasılıkla, yukarıda bahsedilen tüm ekstra özellikleri isteyeceksiniz ve web sitenizi veya uygulamanızı daha modern, güvenilir ve ölçeklenebilir donanımda çalıştırmak isteyeceksiniz. Ücretsiz VPS ana bilgisayarlarının müşteri desteği söz konusu olduğunda çılgınca erişilebilir olduğu bilinmemektedir, bu nedenle büyük olasılıkla kendi başınıza olacaksınız.

Örneğin, deneyimli geliştiriciler, sıkıcı ve zaman alıcı bakım projelerini yönetilen destek sunan bir şirkete yüklerken, root erişiminin ve VPS’nin ince ayarının yapılmasına devam edebilir. Benzer şekilde, yeni başlayanlar özellikle bir şey kaçınılmaz bir şekilde ters gittiğinde bekleme durumunda 24 saat teknik destek almayı takdir edeceklerdir..

Yani, ücretsiz hosting tuzağına düşmek yerine, uygun fiyatın önemini vurgulayan güvenilir bir ev sahibi bulmalısınız. Küçük yatırım gelecekte kesinlikle temettü ödeyecek ve genellikle ücretsiz alan adı, otomatik yedeklemeler ve ek güvenlik gibi ekstra avantajlar içerecektir. Teknik ve bütçesel ihtiyaçlarınızı karşılayan sağlayıcıyı bulmak için favori VPS sunucularımıza ve barındırma fırsatları ve kupon koleksiyonumuza göz atın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me