Cloud Hosting ve cPanel Hosting (2020): 4 Fark ve En İyi Host’lar

Bulut barındırma ve cPanel barındırma, iki tamamlayıcı bilgi işlem bileşeninin karmaşık bir karşılaştırmasıdır. Alliteration bir yana, her iki hizmet de maliyet etkinliğinden başarılı bir şekilde çevrimiçi bir varlığı, web sitesini veya uygulamayı oluşturmaya ve ölçeklendirmeye kadar çok çeşitli barındırma ihtiyaçlarına iyi borç veriyor..

Performans, ölçeklenebilirlik ve kullanılabilirlik, hangi teknolojileri arayacağınızı seçerken göz önünde bulundurulması gereken tipik özellikler arasındadır; yeni site sahipleri çok karmaşık bir şey üstlenmek istemezken, deneyimli geliştiriciler ortamları üzerinde ince taneli kontrolü tercih ediyor.

Bu da bizi tamamlayıcı fakat zıt iki hizmete götürüyor: bulut barındırma ve cPanel barındırma. Bir sonraki barındırma sağlayıcınız için alışveriş yaparken bu terimleri muhtemelen her yerde gördünüz – ancak farkı bildiğinizden emin misiniz? Temel farklılıkları keşfedelim ve her kategoride mükemmel olan bazı ana bilgisayarları vurgulayalım. İlerlemek için aşağıdaki gezinme bağlantılarını tıklamaktan çekinmeyin.

Genel Bakış: Cloud Hosting ve cPanel Hosting Nedir?

Web barındırma endüstrisinin iki temel taşı, bulut barındırma ve cPanel barındırma, site sahibinin web barındırma deneyimini ve başarısını büyük ölçüde etkiler. Bulut barındırma, depolama ve işleme kaynaklarını paylaşmak için birkaç sunucunun bağlanmasını ve sanallaştırılmasını gerektirir, bu da üstün güvenilirlik, ölçeklenebilirlik ve performans sağlar. Çok sayıda sunucuya etkili bir şekilde sınırsız kaynak yayılmasıyla, web sitenizin veya uygulamanızın bulut barındırma ile büyümesi, yalnızca daha karmaşık altyapıyı yönetme yeteneğinizle engellenir.

Diğer yandan, cPanel hosting, bir web varlığını yönetmek için kullanılan kontrol panelini ifade eder, dosya ve klasörlerden veritabanlarına, e-posta hesaplarına ve alan adlarına kadar her şeyi işleme. Web tabanlı arayüz, donanım ve sunucu yapılandırmaları hakkında daha az, komut satırını kullanmak zorunda kalmadan hizmetleri denetlemek ve ayarlamak için görsel bir yol sağlamakla ilgilidir. Bu nedenle, cPanel hosting teknik olarak paylaşılan sunuculardan özel sunuculara kadar herhangi bir hosting servisini kapsayabilir. Ancak, programın kullanıcı dostu yapısı göz önüne alındığında, cPanel hosting, paylaşılan barındırma ile en sık ilişkilendirilen bir terimdir.

En İyi Bulut Sunucuları

Bu doğru – bir avuç ana bilgisayarla hem bulut hem de cPanel dünyalarının en iyilerinin tadını çıkarabilirsiniz. Bulut bilişim tipik olarak endüstrinin Amazon Web Services’in Big Three’si tarafından temsil edilmesine rağmen, Google Cloud Platform ve Microsoft Azure, aşağıda listelenenler de dahil olmak üzere geleneksel ana bilgisayarlar mücadeleye atladı. Daha büyük bulut sağlayıcıları çok çeşitli yapılandırılabilir hizmetler için bilinmesine rağmen, müşteri desteğinde korkunç oldukları ve aylık sabit bir maliyet hesaplamasını neredeyse imkansız hale getiren saatlik ödeme fatura sistemlerine sahip oldukları için de ünlüdürler..

Markalarını paylaşılan, sanal ve özel sunucular üzerine inşa eden saygın geleneksel web sunucuları, bulut ağlarının artıklığını ve kararlılığını VPS planlarına sunmaya başladı ve her iki dünyanın en iyisini işletme sahipleri ve daha fazlasına ihtiyaç duyan daha az deneyimli geliştiricilerle birleştirdi. ölçekleme, yük dengeleme, kaplar ve diğer nüanslı kurulumlar hakkında bilgi edinmek zorunda kalmadan güç ve ölçeklenebilirliği hesaplar. Daha karmaşık bir altyapıya geçmenin baş ağrılarını hafifletecek en çok tavsiye edilen bulut barındırma sağlayıcılarımızdan üçüne göz atın:

Diğer en iyi bulut ana bilgisayarlarına bakın »

En İyi cPanel Sunucuları

Belki aslında daha fazla bilgi işlem gücüne ihtiyacınız yoktur – sahip olduklarınızı yönetmenize yardımcı olacak daha kullanışlı araçlar. Bazı barındırma sağlayıcıları, farklı başarı dereceleri için kendi tescilli yönetim araçlarını ve kontrol panellerini oluşturacak, ancak cPanel, çoğu paylaşılan barındırma planında bulunan oldukça standart bir özelliktir. Perl’de yazılan cPanel, 1996 yılında sahneye çıktı ve sadece web sitesi işletim sistemlerinin yaklaşık% 68’ini oluşturan Linux yapılandırılmış sunucularda çalışıyor. Ana rakibi Plesk, hem Linux hem de Windows ortamlarında çalışıyor.

CPanel ile, kullanıcılar bir web sitesi çalıştırmayla ilişkili çeşitli işlemleri basitleştiren bir grafik arayüz ve otomasyon araçları alırlar. E-posta hesapları oluşturabilir, SSL sertifikaları dağıtabilir, alt alan adları ayarlayabilir, veritabanlarını yönetebilir, dosya ve klasörleri düzenleyebilir ve sitenizin performans metriklerini izleyebilirsiniz. Barındırma sağlayıcılarının WordPress, Drupal, Joomla, PrestaShop ve Magento gibi popüler yazılım programlarının ünlü tek tıklatmalı yüklemeleri, tümü genellikle bir cPanel eklenti komut dosyası kitaplığından kaynaklanır. İşte bizim favori cPanel ev sahiplerimizden bazıları:

Diğer en iyi cPanel sunucularını göster »

En ucuz olan hangisi: cPanel Hosting

CPanel’in paylaşılan barındırma dünyasıyla yakın bağları göz önüne alındığında, kontrol paneli genellikle uygun maliyetle ilişkilidir. Dünyanın en büyük binlerce sağlayıcısı sunucu yönetimini otomatikleştirmek ve teknolojiyi müşterilerine aktarmak için cPanel’e başvuruyor. Yazılım üç kullanıcı düzeyinde çalışacak şekilde tasarlanmıştır: sunucu yöneticileri, barındırma satıcıları ve son kullanıcı web sitesi sahipleri. Barındırma sağlayıcıları cPanel’i özel veya sanallaştırılmış bir sunucuya yükler ve ardından istemciler için kaynakları ayırmayı denetleyebilir.

CPanel panosunun ekran görüntüsü

Ultra uygun fiyatlı paylaşılan barındırma ve cPanel arasındaki bağlantı, arayüzü yeni başlayanlar için önemli bir araç haline getirir.

Programın lisansları, daha küçük barındırma sağlayıcıları veya zengin şirket içi teknik kaynaklara sahip olanlar için hantal olabilir, ancak sunucu performansını en iyi duruma getirme ve yüzlerce veya binlerce paylaşılan barındırma müşterisini bir sunucuda paketleme yeteneği, cPanel’i uygun maliyetli ve kullanıcı dostu bir araç haline getirir bütçeniz tehlikeye girdiğinde.

En Ucuz CPanel Host

Paylaşılan barındırma, müşteriler için clamoring ana yüzlerce kalabalık bir pazar. Aslında bu bölüme cPanel’i teknik olarak kullanmayan, ancak endüstrinin en ucuzlarından biri olan sevdiğimiz bir şirkete onurlu sözler vererek başlayacağız.. iPage ayda 1,99 ABD dolarından geliyor cPanel’in özelleştirilmiş bir sürümünü kullanır ve bunun yerine vDeck’i çağırır. Her ikisi de kullanılabilirlik göz önünde bulundurularak oluşturulmuştur, bu nedenle cPanel kullanıcılarının veya çaylak web sitesi sahiplerinin farklı kontrol panelleriyle ilgili herhangi bir sorun yaşamasını beklemiyoruz. Aşağıdaki düğmelere tıklayarak bu şirketlerin hizmetleri hakkında daha fazla bilgi edinin:

İPage’ye göz atın (ayda 1,99 ABD doları) »

Son olarak, cPanel kullanarak en sevdiğimiz ve en uygun fiyatlı ev sahibimize ulaşıyoruz: arasi. Maliyet bilincine sahip web sitesi sahipleri, sektör genelinde ayda 5 dolardan daha az bir plan planı bulabilir ve cPanel, sağlayıcılar arasında sorunsuz bir geçiş sağlar. Daha da iyisi, InterServer’ın ucuz hizmetleri kaliteden ödün verildiği anlamına gelmez. Şirket yalnızca bir site için ücretsiz bir site oluşturucu, SSL sertifikası ve e-posta adresi içerir Aylık 0,01 USD fiyat etiketi. Aşağıdaki incelememizi okuyarak InterServer tarafından paylaşılan hosting’i keşfedin:

Diğer ucuz ev sahiplerine bakın »

En Ucuz Bulut Sunucusu

Bulut fiyatlandırması hesaplamak olağanüstü derecede zor olabilir. Site sahipleri bilgi işlem kaynaklarını neredeyse anında ekleyip kaldırabildiğinden, büyük genel bulut sağlayıcılarının çoğu (AWS, Azure ve Google Cloud dahil) hizmetlerini birkaç kuruşa göre saate göre fiyatlandırır. Bununla birlikte, geleneksel ana bilgisayarlar, ölçeklenebilirliği çeşitli yapılandırılabilir ve ayarlanabilir katmanlara ayırarak genellikle bulut planlarını diğer hizmetleri yaptıkları gibi tanıtmayı tercih ederler..

En düşük, en ölçeklendirilmiş bulut barındırma düzeylerinde, fiyatların şaşırtıcı bir şekilde yüksek katmanlı paylaşılan barındırma planlarına yakın olduğunu göreceksiniz. 5 – 8 $ arasındaki aylık maliyetler duyulmuyor ve paylaşılan barındırma kademelerinin ötesine geçmenin kolay bir yolunu sunuyor. Bu yüzden, HostGator bizim en iyi seçimimiz. Müşteriler bilgi işlem kaynaklarının dört katı ve temel hizmetlerinin iki katı hız alırlar. Aşağıdaki incelememize göz atın:

Diğer ucuz bulut sunucularına bakın »

Hangisi En Hızlı: Bulut Hosting

Web sitenize veya uygulamanıza güç veren daha fazla sunucunuz olduğunda, ekstra makine bulut barındırma web sitenizi veya uygulamanızı sağlar, performansınıza ek bir destek sağlar. Paylaşılan barındırma dışında bu ilk adımı atmak, hız için özel olarak hazırlanmış yükseltilmiş donanımların kilidini açma eğilimindedir. Dahası, ortamınızı özenle yapılandırma ve özelleştirme yeteneği, site sahiplerinin ve geliştiricilerinin daha da değerli milisaniye ekleyebilmelerini sağlar. Örneğin, normal Apache web sunucusundan NGINX veya LiteSpeed ​​gibi bir seçeneğe geçmek performansınızı ikiye katlayabilir.

Bir veri merkezinin görüntüsü

Hayır, bulut barındırma işleminin atmosferle bir ilgisi yoktur. Sadece ölçeklenebilir, yedekli, güçlü işleme.

Öte yandan, paylaşılan barındırma müşterileri tamamen kendi barındırma sağlayıcısının merhametindedir. Sunucu erişimi veya yönetici hakları olmadan, paylaşılan web barındırma hızı etkileyiciden acınası herhangi bir yere dalgalanabilir. Bu müşterilerin güveneceği tek bir sunucu dilimi vardır ve bu sunucu yüzlerce veya binlerce başka müşteriyle paylaşılır. Kesinlikle kârlı bir ana bilgisayar, donanımını büyütebilir, işlemcileri en üst düzeye çıkarabilir ve herkesi bozabilir. Ancak listemizde göreceğiniz ana bilgisayarlar, sunucu kaynaklarını sorumlu bir şekilde tahsis eder ve en iyi sayfa yükleme sürelerinden bazılarını sağlar.

En Hızlı Bulut Sunucu

Son anketlere göre, web kullanıcılarının yaklaşık yarısı bir sitenin iki saniye veya daha kısa sürede yüklenmesini bekliyor ve görünmesi üç saniyeden uzun sürerse siteyi terk edecek. Hız, bir çevrimiçi işletmenin başarısı için en kritik faktörlerden biridir, çünkü tüketicilerin yaklaşık% 80’i performans sorunları yaşarlarsa bir e-Ticaret mağazasına geri dönmeyeceklerini söylemiştir. Hız ve güvenilirlik için en yüksek ihtiyaçlar nedeniyle, bulut barındırma genellikle iş açısından kritik web siteleri için en iyi seçenektir.

Bir hız çılgın web barındırma en büyük göstergelerinden biri donanımına katı hal sürücüleri dahil olduğunu. Optimize edilmiş depolama aygıtları, geleneksel sabit disk sürücülerinden 20 kata kadar daha hızlı veri işleyebilir ve sunabilir. Gibi, InMotion Hosting, SSD’ler için favorilerimizden biridir. SSD’leri barındırma paketlerinin tüm düzeylerine dahil eden sağlayıcı, VPS seçenekleri ağına bulut destekli artıklık getirdi. InMotion ile kaydolarak gelişmiş CentOS ve NGINX yapılandırmalarıyla birlikte bulut bilişimin avantajlarından yararlanın. Bonus: Şirket, yönetilen bulut VPS planlarıyla cPanel’i ücretsiz olarak içeriyor. Aşağıda daha fazlasını okuyun:

Diğer en iyi SSD bulut ana bilgisayarlarına bakın »

En hızlı cPanel Sunucusu

Bulut barındırma, performans tutarlılığı açısından paylaşılan barındırmadan daha uzağa gitme eğiliminde olması, paylaşılan sunucu hızıyla büyülenemeyeceğiniz anlamına gelmez. A2 Hosting performansta üstün sunucularını ücretsiz SSD’ler ve 20 kata kadar daha hızlı sayfa yüklemeleri sunan bir Turbo Sunucu yapılandırması ile güçlendirerek. A2 Hosting’in Turbo Sunucuları, kullanıcı başına daha fazla kaynak ve sunucu başına daha az kullanıcı tahsis ederek, gelişmiş bir Apache alternatifi ve çeşitli önbellekleme çözümlerinden yararlanır.

Şirketin geliştirici dostu barındırma planları, web sitenizin veya uygulamanızın performansını daha da hassaslaştırmak için çok çeşitli işletim sistemleri, programlama dilleri ve şaşırtıcı miktarda idari erişim sunar. Müşteriler ayrıca, şirketin Performance Plus yükseltmesini ekleyerek CPU çekirdeklerinin sayısını ikiye katlamayı ve ek bir gigabayt RAM eklemeyi seçebilirler. Paylaşılan barındırma planlarında bulunan Cloudflare CDN entegrasyonu, HTTP / 2 ve Edge Side Includes ile A2 Hosting’in aşağıdaki paylaşımlı barındırma planları incelememize göz atın:

CPanel ile diğer en iyi SSD sunucularını görün »

Hangisi Daha Ölçeklenebilir: Cloud Hosting

Daha modern barındırma yapılandırmalarından biri olarak, bulut barındırma çevrimiçi çok miktarda buzz üreten bir terimdir. Ağ tabanlı bilgi işlem 1960’lara dayanıyor, ancak birçoğu bulut bilişimin modern bağlamının 2006 yılında Google’ın CEO’su bir konferansta ifadeyi tanıtmasıyla başladığına inanıyor. Daha yakın zamanlarda, pazar araştırma şirketi Forrester, 2020’de genel bulut bilişim endüstrisinin 236 milyar dolara ulaşacağını tahmin ediyor, ancak analistlerinin şu anda devam etmekte olan beklenenden daha hızlı büyümeyi yansıtacak şekilde kuruluşun projeksiyonlarını yeniden düzenlemeleri gerekiyor.

Bağlı sunucuların görüntüsü

Birçok sunucuya bağlanarak, bulut barındırma müşterileri muazzam ölçeklenebilir ve performans barındıran barındırabilir.

Hızlı büyüme, bulut barındırmada bulunan ayarlanabilirliği temsil eder. Web sitenizin veya uygulamanızın büyük bir web sitesinde veya haber çıkışında yer aldığını varsayalım. Birdenbire binlerce ziyaretçi markanıza akın ediyor – hosting altyapınız ne yapacak? Paylaşılan bir sunucudaysanız, ayrılan kaynaklarınız en üst düzeye çıkarılır ve siteniz veya uygulamanız kilitlenir. Ev sahibiniz sizden daha pahalı bir plana geçmenizi isteyebilir veya belki de hizmet şartlarınızı ihlal ettiğiniz için sizi kovacaktır. Bulut barındırma çok sayıda sunucuyu kullandığından, bu örnekteki web sitesi veya uygulama sahibi, artan talebi karşılamak ve çevrimiçi kalmak için daha fazla bellek, daha hızlı depolama veya daha güçlü işlemci ayırabilir.

En Ölçeklenebilir Bulut Ana Bilgisayarı

Ölçeklenebilirlik, bulut barındırma için birincil avantajlardan biri olduğundan, bu kategorideki alan kalabalıktır. Hesaplama gücünü ayarlama ve yönetme yeteneği, pazar trendlerine, tüketici ihtiyaçlarına ve trafik zirvelerine ve vadilerine hızlı ve sorunsuz bir şekilde uyum sağlaması gereken işletmeler için çok önemlidir. Otomasyon ve kullanılabilirlik, işleme kaynaklarının hızlı bir şekilde tahsis edilmesini sağlamada üstün.

HostGator olağanüstü ölçeklenebilirlik sunar hem bulut hem de VPS planlarında. Şirket, sanal bir özel sunucu için 120 GB’lık geniş bir disk alanından başlayarak altı katmanlı yedek VPS barındırma ve bulut barındırma seçenekleri sunuyor. Depolama ve bant genişliği, sezgisel kaynak yönetimi ve işlevselliği için önbelleğe alma, veri yansıtma ve – hatta daha iyisi – bir cPanel lisansı entegre edilmesiyle gelen HostGator’un bulut barındırma özelliğiyle ölçülmez. İncelememizde HostGator hakkında daha fazla bilgi edinin:

Diğer en iyi bulut ana bilgisayarlarına bakın »

En Ölçeklenebilir cPanel Ana Bilgisayarı

Ölçeklenebilirlik paylaşılan barındırma düzeyinde ölçmek zordur. Kullanılabilir sunucu kaynaklarının miktarını ayarlamanın tek gerçek yolu, bulut barındırmada olduğu kadar kesintisiz ve anlık olmayacak olan planınızı yükseltmek ve düşürmektir. Ayrıca, çoğu ev sahibi ölçeklendirmek istediğinizde paranızı daha fazla almaktan mutluluk duyacaktır, ancak bir aydan aya plan için fazladan ödeme yapmadığınız sürece geri çekilmek daha zordur.

Paylaşılan barındırma sağlayıcıları aynı zamanda “sınırsız kaynak” pazarlama hile kullanmak için kötü üne sahiptir. Evet, sınırsız depolama alanı, bant genişliği ve bellek vaat eden ana bilgisayarlar genellikle dolaşmak için yeterli bilgi işlem gücüne sahiptir, ancak kesinlikle paylaşılan barındırmadan daha fazla yararlanacağınız bir nokta olacaktır..

Bununla birlikte, bazı sağlayıcılar size oynamak için diğerlerinden daha fazla sunucu odası sağlar. Buradaki favori go-to seçeneğimiz Bluehost, yeni müşterileri en az 50 GB’lık SSD depolama alanı ile başlatır ve bu en düşük katmanlı plan içindir. Yükseltilen iki paket, müşterilerin depolama ve bant genişliği kullanımını izlemezken site, alan adı ve e-posta hesabı sayısındaki kısıtlamaları kaldırır. Bluehost, kullanıcıların% 99,95’inin yeterli kaynaktan daha fazlasına sahip olduğunu söylüyor; aşağıdaki tam incelememizi tıklayarak kontrol edin:

Diğer en iyi cPanel sunucularını göster »

Daha İyi Yönetilen Desteği Olan: Bir Kravat

Yönetilen barındırma, birçok ana bilgisayarın çok çeşitli hizmetler için geçerli olduğu biraz sinir bozucu bir etiket olabilir. Spektrumun bir ucunda, özel sunucular, bulut barındırma ve VPS’nin premium hizmetlerine sunulan beyaz eldiven hizmeti bulunur. Barındırma çözümleri daha karmaşık hale geldikçe, yönetilen hizmetler işletim sistemi güncellemeleri, güvenlik yamaları ve izleme gibi sıkıcı, zaman alıcı sunucu bakımı ve yönetimi görevlerini yerine getirmek için devreye girer.

Öte yandan, paylaşılan barındırma esasen yönetilen destek ile gelir. Yönetilen hizmetler olarak etiketlenmeyebilir, ancak benzer uygulamalı destek ve zahmetsiz sunucu işlemleri yaşayacaksınız. cPanel barındırma sağlayıcıları yüzlerce veya binlerce müşteriyi destekleyen fiziksel sunucuyu denetler.

En İyi Yönetilen Bulut Sunucu

Bulut barındırma ile yönetilen hizmetler daha özelleştirilebilir, daha gelişmiş ve daha pahalıdır. Bir bulut barındırma sağlayıcısı için alışveriş yaparken, hangi hizmetlerin ve desteğin dahil olduğunu ayrıntılı olarak okuduğunuzdan emin olun. Big Three bulut ana bilgisayarları genellikle destek için ekstra ücret alır veya yavaş e-posta biletleme sistemlerine güvenir. Web sitenize veya uygulama gereksinimlerinize özel önerilerde bulunmak veya işlem yapmak için zaman ayıracak bir kişiyle bağlantı kurmak neredeyse imkansızdır.

Şirket içi altyapı ve yönetilen hizmetler ile saf esneklik istiyorsanız, Liquid Web gitmenin yolu. Michigan merkezli ana bilgisayar, bulut destekli VPS, özel sunucular, WordPress ve WooCommerce konusunda uzmanlaşmış çeşitli bulut barındırma sürümleri sunar. Yeni başlayan biriyseniz, Liquid Web’in Cloud Sites hizmeti sıfır sunucu kurulumu ve yönetim bilgisi gerektirir. İncelememizde hizmetleri hakkında daha fazla bilgi edinin:

Diğer en iyi bulut ana bilgisayarlarına bakın »

En İyi Yönetilen cPanel Sunucusu

Yönetilen hizmetler doğal olarak çoğu cPanel barındırma planına dönüştürüldüğünden, sağlayıcılar arasında karar vermek, barındırma mutluluğunuz üzerinde büyük bir etkisi olabilecek küçük farklılaştırıcılar aramak anlamına gelir. Ve bunlar bir web sitesinden diğerine tamamen farklı olabilir. Neredeyse her ev sahibi 7/24 destek sunuyor – ancak bir kişiyle iletişim kurmadan önce ne kadar beklemeniz gerekiyor? Veya en iyi hız için yapılandırılmış sunucu kaynaklarına mı ihtiyacınız var? WordPress optimizasyonları ne olacak??

Sağlayıcılar, sağlıklı cPanel barındırma ortamlarını çalıştırarak ve sürdürerek, yönetilen bulut hizmetleriyle aynı sorunların çoğunu kapsar. Güvenlik, altyapı güncellemeleri ve izleme sağlıklı bir konağın belirtileridir. SiteGround desteği bir adım daha ileri götürüyor ortalama 10 dakikalık yanıt süresine sahip tescilli bir şirket içi bilet sistemi geliştirerek. Kurulum süresini yalnızca birkaç dakika ve üç tıklamayla azaltmanın yanı sıra, SiteGround dosyalarınızı aktarmanıza ve içerik yönetim sistemleri ve diğer popüler komut dosyaları gibi üçüncü taraf yazılımlarıyla ilgili sorunları gidermenize yardımcı olur. CPanel hosting hakkında daha fazla bilgi edinmek için SiteGround incelememizi okuyun:

Diğer en iyi cPanel sunucularını göster »

Peki kim Cloud Hosting vs cPanel Hosting Kazanır? Seçim senin

Bölümlerimizde gördüğünüz gibi, bulut barındırma ve cPanel barındırma, hız, ölçeklenebilirlik ve uygun fiyat dahil olmak üzere belirli barındırma özelliklerine katkıda bulunur. Ancak hangi altyapı yapılandırmasının sizin için en iyi şekilde çalışacağı tamamen web siteniz veya uygulamanız için gereksinimlerinize bağlıdır. Maliyet kesinlikle önemli bir faktör olacak, ancak cPanel barındırmada bulabileceğinizle uyumlu olarak aylık aidatları getiren bulut barındırma konusunda büyük fırsatlar bulunabilir..

AWS, Azure veya Google Cloud’dan bulut barındırma işlemine hazır değilseniz, seçenekleriniz oldukça çeşitlidir. Bazı ana bilgisayarlar tamamen ayrı bir bulut barındırma altyapısı sunarken, diğerleri yedekliliği ve kararlılığı sanal özel sunucu platformlarına aktarır. Yine de diğerleri bir bulut ağı üzerinden paylaşılan barındırma bile çalıştırabilir. Bazı bulut ürünleri cPanel içerecektir – ancak elbette hepsi değil. Web sitenizin veya uygulamanızın sahip olduğu kaynaklar ve gereksinimler hakkında makul beklentilere sahip olduğunuzdan emin olun.!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me