Web Hosting Güvenli 7 Uzman İpuçları – 2020 En Büyük Tehditler Featuring

Güvenli web barındırma bulmak, yeni başlayanlar ve bir web sitesini internette gerçekleşen tüm çevrimiçi saldırılardan korumak için ne gerektiğini anlamayanlar için bir zorluk olabilir. Neyse ki, birçok üst düzey sağlayıcı sizi davetsiz misafirlerden ve maliyetli kapalı kalma sürelerinden korumak için tüm ağır kaldırmayı yapacak.

Barındırma endüstrisinde, saldırıya uğramış web siteleri, botlar, kötü amaçlı yazılımlar, DDoS saldırıları ve diğer çeşitli güvenlik açıkları çok yaygındır. Bir web sitesine sahip olmak için oturum açtığınızda, bu tehditlerden birinin veya birkaçının sitenizin ömrü boyunca çirkin kafalarını yeniden düzenlemesini beklemelisiniz – ancak kaderinizin kubbeli olmasını beklemenize gerek yok.

Web güvenliğine yönelik en büyük tehditlerden bazılarını, ortak çalışabileceğiniz en güvenli barındırma şirketlerini ve sitenizdeki bu tür saldırıların nasıl önleneceğini ele alacağız..

En Güvenli 5 Web Hosting Hizmeti

İster müşterilerin ödeme bilgilerini alıyor olun ister başka kişisel veriler barındırıyor olun, başka hiç kimsenin bu bilgileri göremediğinden emin olmanız gerekir. Genellikle en güvenli web barındırma hizmetlerini VPS ve özel sunucu düzeylerinde bulabilirsiniz, ancak paylaşılan barındırma sağlayıcıları müşterilerini korumak için harika bir iş çıkarır.

Ücretsiz SSL sertifikaları, içerik dağıtım ağları, web uygulaması güvenlik duvarları ve kaba kuvvet ve DDoS saldırılarına karşı koruma konusunda uyanık olun; bunların hepsini aşağıdaki ana bilgisayarlarda bulabilirsiniz:

Diğer uygun fiyatlı paylaşılan barındırma seçeneklerine bakın »

2020’nin En Önemli Web Barındırma Güvenlik Sorunları

Günümüzün modern barındırma ortamı, hem kendine zarar veren insan hatasından hem de kötü niyetli niyeti olan üçüncü taraflardan gelen tehlikelerle doludur. Burada, en yaygın saldırı vektörlerini veya güvenlik açıklarını listeliyoruz ve bunları kendinizi nasıl koruyacağınızla ilgili bilgilere bağlıyoruz:

 • SQL Veritabanı Enjeksiyon Saldırıları
 • Siteler Arası Komut Dosyası Saldırıları (XSS)
 • Siteler Arası İstek Sahteciliği (CSRF)
 • Kaba Zorlama ve Zayıf Şifreler
 • Eski veya Güvenli Olmayan Uygulamalar veya Eklentiler
 • Hassas Veri Maruziyeti
 • Güvensiz veya Kötü Hazırlanmış Bir Sunucu

Ardından, sitenizi zarar görmekten koruma önerilerini ele alacağız. Belirli bir güvenlik riski gözünüze çarptıysa, yukarıdaki bağlantıları kullanarak ipucunun önüne atlamaktan çekinmeyin.

1. İpucu: Güvenilir Olmayan Üçüncü Taraf Uygulamalardan Kaçının & Girdi Verilerini Dezenfekte Edin

Siteniz bir veritabanı arka ucu kullanıyorsa, InMotion Hosting’deki Tier 3 Operasyon Yöneticisi Erik Soroka’ya göre, web sitenizin arkasındaki kodu bilmek ve güvenmek önemlidir. Kodunuzun çalıştığını ve güvenli ve kararlı olduğunu doğrulamak, kontrol etmek için çok farklı iki canavardır.

CMS veya uygulamanıza gelen kodunuzu (giriş verileri) doğrulamak ve kodun ön uçtaki son kullanıcıya sunulanlarla (çıktı verileri) eşleştiğini doğrulamak istersiniz. WordPress kullanıyorsanız, Codex burada giriş ve çıkış verileri doğrulaması için mükemmel bir özet sunar.

“Kapsamlı bir güvenlik denetiminden geçmemiş, güvenilir olmayan üçüncü taraf uygulamaları kullanmaktan kaçının. Ve her zaman girdi verilerini sterilize ettiğinizden emin olun, ”diye ekledi Erik..

2. İpucu: JavaScript Kodlaması için En İyi Uygulamaları Takip Edin

“Siteniz JavaScript kullanıyorsa, web sitenizdeki tüm giriş alanlarını kodlamak ve sterilize etmek için en iyi uygulamaları kullanarak sitenizi XSS saldırılarına karşı koruyun” dedi..

Ayrıca XSS saldırılarını önlemek için birçok açık kaynaklı kitaplıktan birini uygulayabilirsiniz. Erik, PHP AntiXSS, xssprotect veya HTML Arıtma Sistemini önerir.

3. İpucu: Rastgele Mücadele Jetonlarıyla İstek Geçerliliğini Sağlayın

Geliştiriciler, her zaman kullanıcının oturumuyla ilişkilendirilmiş her isteğe rastgele deneme jetonları eklemelidir. Bir deneme jetonu ekleyerek, isteğin geçerli olduğundan ve hedeflenen kullanıcı dışındaki bir kaynaktan gelmediğinden emin olabilirsiniz.

4. İpucu: Parola Karmaşıklığını Zorla ve İstek Azaltmayı Uygula

“Kaba zorlama, bilgisayar korsanlarının web sitenizi veya barındırma hesabınızı tehlikeye atabilecek en basit ve yaygın yollardan biridir.” Her zaman otomatik hesap kilitlemelerine sahip olun, şifre karmaşıklığını zorlayın ve bir tür istek azaltmayı uygulayın. ”

Güvenli bir şifre oluşturmak için ek ipuçları:

 • Sık kullanılan kelimelerden kaçının (ör. “Caligirl”, “doglover” veya * titreme * “şifre”).
 • Belirgin kişisel ayrıntılardan kaçının (örneğin, doğum gününüz, evcil hayvan adlarınız, tahmin edilebilir bir yıldönümü).
 • Altı karakterden daha uzun yapın – bazıları daha uzun daha iyi.
 • Büyük ve küçük harflerin bir karışımını ekleyin.
 • Sayıları ve simgeleri de dahil et.
 • Not: Büyük bir harfle başlamak ve bir rakamla bitmek bugünlerde öngörülebilir.
 • Tahmin edilemez. Güçlü bir şifre sadece sizin için unutulmaz – ipuçları olmadan!

Bir site yöneticisi, geliştirici veya web kullanıcısı olun, yalnızca sizin tarafınızdan bilinen bir dizi karmaşık, güçlü şifreler arasında geçiş yapmanız gerekir. Google, sahip olduğunuz ve işlettiğiniz her bir hesap için benzersiz bir şifre oluşturmanızı önerir. Ek bir güvenlik katmanı için iki adımlı doğrulamayı etkinleştirmeyi deneyin.

5. İpucu: Tüm Yazılımları Düzenli Olarak Güncelleyin

Web sitenize / sitelerinize güç sağlamak için bir içerik yönetim sistemi (CMS) veya başka bir uygulama kullanıyorsanız, yazılımdaki en son güncellemelerden ve yamalardan haberdar olmanız gerekir.

Erik, “Bu, çalıştırdığınız tüm üçüncü taraf eklentileri veya komut dosyalarını içerir..

“Her zaman en son sürüme güncellemeyerek, web sitenizi daha fazla saldırıya veya uzlaşmaya karşı savunmasız bırakabilirsiniz.”

6. İpucu: Hata Bildirme’ye Dikkat Edin

Web sitenizi geliştirmiyorsanız veya hata ayıklamıyorsanız Erik, mümkün olan her yerde hata raporlamayı kapatmanızı önerir.

“Hataların gerekli olduğu durumlarda, hata mesajlarının saldırgana yardımcı olabilecek kritik bilgileri göstermediğinden emin olun. Ayrıca, giriş sayfası olan siteler için başarısız girişimler için her zaman tutarlı bir hata mesajı döndürün ”dedi..

Örneğin, “johndoe” kimlik doğrulaması başarısız olduğunda siteniz “Yanlış Şifre” döndürür ancak “janedoe” başarısız olduğunda “Kullanıcı yok” ifadesini döndürürse, saldırgana geçerli bir kullanıcı adının varlığını açıklamışsınızdır. daha fazla istismar için.

İpucu # 7: Bulabileceğiniz En Güvenli Web Hosting Sağlayıcısını Kullanın

Bir web siteniz varsa, sitenin popülaritesinden veya içeriğinden bağımsız olarak, bir noktada saldırıya veya saldırıya teşebbüsün hedefi olmasını bekleyebilirsiniz. Web sitesinin sahibinin veya geliştiricisinin kendilerini korumak için gerekli güvenlik önlemlerini alması önemli olmakla birlikte, güvenliği ciddiye alan bir sağlayıcıyla ev sahipliği yapmanız da aynı derecede önemlidir..

“Dünyadaki en güvenli web siteleri bile, barındırdığı sunucu veya ağın güvenliği yoksa kolayca kurban olabilir” dedi. “InMotion Hosting’te düzenli denetimler yaparak ve sunucularımıza proaktif olarak yamalar uygulayarak altyapımızı korumak için günde 24 saat, haftada yedi gün, yılda 365 gün çalışan özel bir sistem yöneticisi ekibimiz var. Ayrıca, bir güvenlik açığı açıklamasından hemen sonra müşterilerimizin siteleri için popüler içerik yönetim sistemlerini (ör. WordPress, Joomla, vb.) Düzeltmeye çalışan tek barındırma sağlayıcılarından biriyiz. ”

InMotion’ın uyguladığı güvenlik önlemleri hakkında daha fazla bilgi ve Erik ve ekibinin sunduğu hizmet kalitesine sağlam bir bağlılık, uzmanlarımızın aşağıdaki incelemesinde bulunabilir:

Web Hosting Güvenliği En Güvenli Hosts Tarafından Kolaylaştırılır

SQL enjeksiyonlarından saldırgan barındırma hizmetlerine, barındırma endüstrisinde güvenlik açıkları bol miktarda bulunur. Ağınıza yapılan saldırılara dayanabilmek için bir barındırma sağlayıcısıyla ortak olmanız zorunludur; en iyi uygulama kodlama prosedürlerini takip edin; ve en son yazılım güncellemeleri ve güvenlik trendleriyle güncel kalın. InMotion gibi güvenlik bilincine sahip ana bilgisayarlara kaydolmak, Erik gibi arkanıza sahip bir güvenlik gurusu filosuna sahip olduğunuz anlamına gelir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me